forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 03:08:45

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  A może robię błędy?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: A może robię błędy?  (Przeczytany 81521 razy)
administ
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #100 : 2014-05-21, 15:16:36 »

Oczywiście!  Very Happy
Do tego podkręcić rzęsy i wysmarować solidnie tuszem przedłużającym, i zwiększającym objętość...  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #101 : 2014-05-21, 16:08:54 »

W Ostrzycach jeden facet malował sobie rzęsy, pan kapitan... Cool Laughing Laughing Laughing
Zapisane

anakin
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #102 : 2014-05-21, 16:24:53 »

Dobra, słuchaj, ćwoku jeden, to całe Twe trollowanie w moim kierunku zaczyna mnie właśnie wkurwiać. Albo zaprzestań tych wycieczek personalnych, albo umówmy się na spotkanie. Dam Ci po gębie, to przez jakiś czas wkurwiać mnie nie będziesz, zasrańcu.
Ojejej co za jezyk? Shocked Nieparlamentarny  Sad
Ustawke chcesz dziecko drogie? Very Happy  Shocked A ktoz ci te wiotkie raczki rozbuja?  Laughing Czy moze mnie poprosisz zebym sam sobie wymierzyl siarczystego plaskacza takiego z francuskich filmow o milosci?  Laughing
Prosze cie maly nie kompromituj sie, zjadlbym cie i wyplul nie przerywajac rozwiazywania krzyrzowki  Laughing

Zyon, napiszę Ci to jeden jedyny raz: Dla mnie jesteś zwykłą zaczepną ciotą, która potrafi tylko szczekać mordą i ubliżać innym w Internecie. Choćbyś ważył 120 kg i mierzył 2 m, to i tak dostałbyś po gębie, clownie.

I nie rób z siebie "Iron Mana", bo Twoje gówniane wymachiwanie po 200 razy babskimi ciężarkami nie robi na mnie wrażenia.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #103 : 2014-05-21, 16:29:34 »

I nie mniej jak Twoje trollowanie, irytujące jest Twoje pouczanie kogokolwiek z forum DD w kwestii interpunkcji i ortografii, gdy sam jesteś i z jednym i z drugim na bakier. Litości pozerze.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #104 : 2014-05-21, 16:33:54 »

Tak, wiem, że zjadłem przecinek na końcu. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #105 : 2014-05-21, 17:01:57 »

...i odpuść nam nasze winy, jako i my... Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #106 : 2014-05-21, 17:27:42 »

...odpuszczamy  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #107 : 2014-05-21, 17:41:50 »

Cytuj z: admin
A właśnie, że jest, bo nie radzę żadnym zetom, ani farmerom co mają w życiu robić i czym się interesować i oczekuję wzajemności.  Very Happy
W przeciwieństwie zaś do nich nie mogę sobie zlikwidować tu konta, bo...  Cool
Lubię to Forum!  Cool

... zawsze możesz zrobić sobie "buta przetrwania". Wink

A właśnie, że nie ma i to z tego powodu, który przytoczyłeś. Very Happy
Dam przykład. Zeto zaś potrzebuje coś obwieścić radosnego, być może w kwestii jego Rodziny i- tradycyjnie już- robi szum, bowiem tak został przez życie wytresowany i prezentuje to, co w dalszym ciągu Go interesuje, czyli tresura. On też oczekuje wzajemności, którą eleganckowypłaciłeś - wcielając się tylko na chwilę w niewdzięczną rolę tresera. Jesteście więc kwita. A my możemy odetchnąć z ulgą, wszak gorąc ostatnio taki, że także Mariusz wyraźnie to zauważył. Wink

Poza tym Farmer i Zeto świetnie rozładowują zapalczywość Anakina i Zyona, wystarczy poczytać ... Rolling Eyes po... po... a nich tam- powyżej. Chłopcy, pod zbawiennym wpływem ŻO i nas, w końcu się ustatkują, założą Rodziny i będą żyli długo, a co nibagatelne szczęśliwie. Spoco. Cool Zobacz, ja też lubię to Forum i dlatego nikogo nie zgłaszam do wywalenia- nikogo. Very Happy

Zofijeczko. Chciałabyś obejrzeć statystyki tego wątku. Wink Very Happy

Miłe panie.
Dlaczego akurat ja mam spełniać Wasze oczekiwania i przypominać o tym, co nietrudno zauważyć. Koleżanka @jasminaal wyraźnie zaznaczyła swoje potrzeby. Zalogowała się, aby mieć możliwość wygadania się porządnie, co zważywszy na staż niektórych z Was powinno spotkać się z entuzjastycznym przyjęciem. O! Very Happy Wink
Jako wieloletnie optymalne wiecie jak dokucza wyobcowanie. Laughing

K...wa, panowie.
Był gol, czy go nie było. Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #108 : 2014-05-21, 17:48:43 »

Radziu, a może robisz błędy? Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #109 : 2014-05-21, 17:50:58 »

Ja zapalczywy?.. Shocked A coz to za dysertacje, zadam publicznej ekspiacji polaczanej z dekapitacja i obstrukcja!  Shocked
I przypomne: Sciezka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawosci samolubnych i tyranie zlych ludzi. Blogoslawiony ten, co w imie milosierdzia i dobrej woli prowadzi slabych przez doline ciemnosci, bo on jest strozem brata swego i znalazca zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, ktorzy chca zatruc i zniszczyc moich braci; i poznasz, ze ja jestem Pan, gdy wywre na tobie swoja zemste  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #110 : 2014-05-21, 17:54:18 »

Był gol? Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #111 : 2014-05-21, 18:10:12 »

Ja zapalczywy?.. Shocked A coz to za dysertacje, zadam publicznej ekspiacji polaczanej z dekapitacja i obstrukcja!  Shocked
I przypomne: Sciezka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawosci samolubnych i tyranie zlych ludzi. Blogoslawiony ten, co w imie milosierdzia i dobrej woli prowadzi slabych przez doline ciemnosci, bo on jest strozem brata swego i znalazca zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, ktorzy chca zatruc i zniszczyc moich braci; i poznasz, ze ja jestem Pan, gdy wywre na tobie swoja zemste  Laughing
Confused
Ja tylko w kwestii obstrukcji. Protestuję. Sad Nie zgadzam się. Basta. Sad
 Laughing  Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #112 : 2014-05-21, 18:33:33 »

Wyrażam zgodę, choć bez zapalczywości to czynię. Cool
Skoro Zyon tylko takim sposobem che dać się poznać- Jego wola. Very Happy

Był gol, czy nie było gola?
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #113 : 2014-05-22, 11:27:14 »


ale rozumiem tez ,ze moje wczorajsze 30g to za malo i na pewno wroce do swoich 50.

Dopowiem coś jeszcze odnośnie tego podwójnego liczenia żółtek. Otóż, Jan Kwaśniewski napisał ni mniej, ni więcej a propos cukrzycy typu I:

"Z cukrzycy typu I można się wyleczyć prawie zawsze. W tym celu należy natychmiast znacznie ograniczyć ilość spożywanych węglowodanów, tzn. zjadać ich tylko tyle, by ilość wytwarzanej własnej insuliny wystarczała do ich „przerobu". Jest to najczęściej 50 gramów na dobę z odchyleniem do plus minus 15 gramów.

Organizm ze 100 gramów białka własnego i dostarczonego w pożywieniu może wytworzyć około 56 gramów węglowodanów. Aby miał mniej surowca do wytwarzania węglowodanów tą drogą, należy ograniczyć też spożycie białka. By móc spożywać go mniej bez straty dla organizmu, trzeba zjadać białko o najwyższej wartości biologicznej, którego potrzeba mniej wagowo niż innych „gorszych" białek. Najlepsze są białka zawarte w żółtkach jajek, wątróbkach drobiowych, cielęcych i wieprzowych oraz w nerkach. Takiego białka wystarczy nawet pół grama na kilogram wagi ciała na dobę."
-> "Żywienie Optymalne", str. 44.

Twoje 60 kg podzielone przez 0,5 kg daje 30 g białka na dobę. Zatem owszem, możesz spokojnie zjadać tylko 30 gB/D (w dni na siłowni tak do 50 g białka - więcej absolutnie Ci nie trzeba), pod warunkiem, że minimum 30 g białka dostarczysz organizmowi z produktów wymienionych, czyli żółtek, wątroby lub nerek. Wtedy 30 g białka (plus pozostałe pochodzenia roślinnego) przy około 50 g węglowodanów będzie okay.

Białko "roślinne" Cię nigdy nie interesuje, są to śladowe ilości (bo węglowodanów zjada się niewiele), więc nie ma potrzeby wliczania go w bilans. Interesuje Cię tylko zawartość białka zwierzęcego w menu.

W tym Twoim pokazanym jadłospisie było zaś maksymalnie 22 g białka zwierzęcego. Z żółtek 15,5 gB, a reszta z sera feta. Dlatego tam gdzie Tobie wyszło około 35 g białka, tam mi wyszło około 22 g białka.

Konkluzja jest następująca: Doktor nic nie napisał o tym, jakoby ilość białka w żółtkach można było mnożyć razy 2. Doktor napisał jedynie kiedy i w jakich okolicznościach wystarczy spożywać 0,5 gB/kg/D.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #114 : 2014-05-22, 11:31:12 »

Twoje 60 kg podzielone przez 0,5 kg daje 30 g białka na dobę.

Właściwie to w tym wypadku pomnożone. =) A podzielone przez 2.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #115 : 2014-05-22, 11:32:28 »

A, no i jeszcze wtedy: "0.5 g", naturalnie.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #116 : 2014-05-22, 11:41:02 »

Podejrzewam, że znajdzie się więcej takich "Optymalnych", którzy zapamiętali, że można zjadać nawet tylko 30 g białka na dobę... No i spożywają owe 30 g białka, tyle że wliczają w to każde "białko". I te mniej wartościowe "zwierzęce", i nawet te najgorsze "roślinne". A potem żalą się na forach dyskusyjnych, że dieta optymalna im zaszkodziła po dłuższym okresie...
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #117 : 2014-05-22, 11:44:52 »

Dlatego stale przypominam, iż równie istotne, jak zachowanie proporcji, jest odpowiedni dobór zjadanych produktów do tejże proporcji. =)
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #118 : 2014-05-22, 11:50:47 »

Laughing nie poddaje sie Laughing twardy zawodnik!
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #119 : 2014-05-23, 09:48:36 »

Był gol! Laughing Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.