forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 01:33:00

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  problem z żołądkiem lub wątrobą
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: problem z żołądkiem lub wątrobą  (Przeczytany 7233 razy)
ania12345
Go


Email
problem z żołądkiem lub wątrobą
« : 2014-05-26, 21:59:05 »

Proszę o pomoc. Może coś doradzicie?
"Witam. Mam na inię Barbara. Mam problem z wątrobą lub żołądkiem,a być może jeszcze coś innego.to są moje przypuszczenia.Objawia się to odczuciem takim jak bym połknęła kija. Jest też wyczuwalny smak krwi w przełyku ,często mi się odbija. Lekarz u którego byłam po poradę stwierdził,ze wątroba wyrzuca krew do żołądka.Słyszałam raczej o zrzucaniu żółci do żołądka ,a nie krwi? Zlecił echo wątroby,ale mam to badanie dopiero za dwa tygodnie.Nie wiem co może być przyczyną tego problemu Czytałam że alkohol i kawa mogą szkodzić ale  25 gramów alkoholu  oraz dwie lub trzy kawy dziennie ,pierwsza  naczczo może uszkodzić wątrobę czy żołądek?Jeśli ktoś może mi coś poradzić będę wdzięczna. Wspomnę ,że na diecie optymalnej jestem od 10 lat,może pewność siebie przyćmiła czujność i zaczęłam robić poważne błędy?Jeśli coś pomoże ta informacja to- mam 52 lata ,164 cm wzrostu waga-53 kg,dotąd na nic poważnego nie chorowałam,prócz zwykłych przeziębień i to nie często.Liczę na pomoc jakiegoś doradcy. pozdrawiam. Barbara."
Zapisane
ania12345
Go


Email
Odp: problem z żołądkiem lub wątrobą
« Odpowiedz #1 : 2014-05-26, 22:15:14 »

poprawka:  nie napisałam ze trwa to od 2 miesięcy a posmak krwi w przełyku pojawił się od tygodnia,Od tygodnia biorę 1 tabletkę dziennie Omeprazol-u
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: problem z żołądkiem lub wątrobą
« Odpowiedz #2 : 2014-05-26, 22:25:21 »

Lekarz piętro niżej Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: problem z żołądkiem lub wątrobą
« Odpowiedz #3 : 2014-05-27, 10:18:54 »

"Witam. Mam na inię Barbara.(...)

Rozumiem zatem, że problem nie dotyczy Ciebie, Aniu, tylko osoby postronnej, czy tak?

Cytuj
Mam problem z wątrobą lub żołądkiem,a być może jeszcze coś innego.to są moje przypuszczenia.Objawia się to odczuciem takim jak bym połknęła kija. Jest też wyczuwalny smak krwi w przełyku ,często mi się odbija. Lekarz u którego byłam po poradę stwierdził,ze wątroba wyrzuca krew do żołądka.Słyszałam raczej o zrzucaniu żółci do żołądka ,a nie krwi?

Nie mam żadnej praktyki w tej materii, ale, jeśli wstępnie postawiona diagnoza jest poprawna, to może być to choroba Leśniewskiego-Crohna. Może być to też "zwykłe" wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Cytuj
Zlecił echo wątroby,ale mam to badanie dopiero za dwa tygodnie.Nie wiem co może być przyczyną tego problemu(...)

Miejscowa przewaga układu parasympatycznego, spowodowana składem diety wymuszającym nadmierne przetwarzanie glukozy w tzw. szlaku pentozowym. W chorobie Leśniewskiego-Crohna w jelitach, konkretnie w końcowym odcinku jelita cienkiego powstają zmiany zapalne, wrzodziejące i krwawienia.

Cytuj
Wspomnę ,że na diecie optymalnej jestem od 10 lat,może pewność siebie przyćmiła czujność i zaczęłam robić poważne błędy?Jeśli coś pomoże ta informacja to- mam 52 lata ,164 cm wzrostu waga-53 kg,dotąd na nic poważnego nie chorowałam,prócz zwykłych przeziębień i to nie często.Liczę na pomoc jakiegoś doradcy. pozdrawiam. Barbara."

Aby móc wykazać czarno na białym ewentualne "poważne błędy" w żywieniu musiałabyś rozpisać skrupulatnie swoje całotygodniowe menu (łącznie z przekąskami, napojami i cukrem do kawy).
Zapisane
ania12345
Go


Email
Odp: problem z żołądkiem lub wątrobą
« Odpowiedz #4 : 2014-05-27, 15:39:11 »

Tak. Tu nie chodzi o mnie.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: problem z żołądkiem lub wątrobą
« Odpowiedz #5 : 2014-05-27, 16:25:53 »

Tak. Tu nie chodzi o mnie.

Jeszcze jedna dość istotna rzecz, o której warto wiedzieć.

Dlatego osoby raz chore na "coś" lub te, które już wyzdrowiały z "czegoś", muszą bardziej uważać i na proporcję i na dobór produktów, które dostarczają organizmowi z pożywieniem i powinny sobie dla własnego bezpieczeństwa wyliczać dobowe, teoretyczne, zapotrzebowanie na BTW, bo czasem może coś pójść w szlak metaboliczny, który powodował daną chorobę i mogą się zacząć kłopoty zdrowotne Exclamation, które wynikają z popełnianych błędów w DO!

Jeśli Twoja "przyjaciółka" rozpoczęła dietę optymalną z powodu choroby lub chorób, wtedy przy folgowaniu w kuchni jest się bardziej narażonym na ewentualne niemiłe niespodzianki i konsekwencje.
Zapisane
ania12345
Go


Email
Odp: problem z żołądkiem lub wątrobą
« Odpowiedz #6 : 2014-05-27, 17:56:04 »

Tu chodzi o moja mame. Nigdy nie byla na nic powaznego chora. W jakich proporcjach je obecnie nie wiem, dlatego jak mi poda dokladny swoj jadlospis to go tu wstawie.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: problem z żołądkiem lub wątrobą
« Odpowiedz #7 : 2014-06-09, 19:22:03 »

Szkoda, że odpuściłaś to sobie, bo chętnie bym spojrzał. Ja bardzo lubię analizować jadłospisy. Wink
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.