forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 08:30:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659887 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  wysypka
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: wysypka  (Przeczytany 7281 razy)
samsun
Go


Email
wysypka
« : 2006-05-17, 22:35:33 »

witam,

nie wiem czym jest to spowodowane, ale na Ciele a własciwie na czesci pomiedzy lokciami aramionami mam taką wysypke, zawsze mialem cos takiego jak tzw potówka, ale jakos wczensiej mniej nasilona i na poczatku diety nawet było lepiej... mysle ze moze to byc spowodowane nie wlasiwymi (za duzymi badz za malymi proporcjami ) w jedzeniu jem ok 100 g białka 250 tluszczy i 40 węgli- jestem  ok 12 dni na zywieniu - czuje sie dobrze. Zawse jakos nabiał mi nie sluzył, tzn ser biały i jego odmiany, ale sadzilem ze jest wskazane jedzenie go na ZO, a moze to kwestja indywidualna i jesli mi nie sluzy to go niejesc? a moze jem nie lwasciwe tluszcze? ostatnie dni to wylacznie duze ilosci smalcu, podroby smaozne, mieso i jajka na smalcu, teraz jem wiecej na masle(dzis)... moze ma ktos podobny problem? badz miał? i sobei znim poradził- bardzo prosze o pmoc

p.s jutro zmniejszam ilosc białka do 70-80 na dobe i ok 200 tluszczy - juz na stałe sprubuje- chyba ze bede czuł ze bede potrzebował    wiecej...


visca el Barca!!!

samsun
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: wysypka
« Odpowiedz #1 : 2006-05-18, 14:34:14 »

40 węgli to trochę za mało chyba,że jesteś bardzo niskiego wzrostu.WW oblicza się 0,8x waga należyta tzn.przy wzroście 170cm ,tj. 0,8x70 otrzymujemy ilość węgli.Jeśli nie cierpisz na żadną chorobę to białka nie musisz ograniczać pamiętać tylko należy o proporcji.Jeżeli na jeden gram białka będzie przypadać 2,5 -3,5g tłuszczu to nie zjesz za duzo białka,organizm sam sobie ureguluje potrzeby.Jeśli uzywasz smalec do jajecznicy to razem ze skwarkami.Jeśli chodzi o nabiał to niekture osoby są uczulone,po jakimś czasie powinno przejść.Wysypka może być formą oczyszczania się organizmu z toksyn nagromadzonych się przez lata.
Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: wysypka
« Odpowiedz #2 : 2006-05-18, 16:01:11 »

40 węgli to trochę za mało chyba,że jesteś bardzo niskiego wzrostu.WW oblicza się 0,8x waga należyta tzn.przy wzroście 170cm ,tj. 0,8x70 otrzymujemy ilość węgli.Jeśli nie cierpisz na żadną chorobę to białka nie musisz ograniczać pamiętać tylko należy o proporcji.Jeżeli na jeden gram białka będzie przypadać 2,5 -3,5g tłuszczu to nie zjesz za duzo białka,organizm sam sobie ureguluje potrzeby.Jeśli uzywasz smalec do jajecznicy to razem ze skwarkami.Jeśli chodzi o nabiał to niekture osoby są uczulone,po jakimś czasie powinno przejść.Wysypka może być formą oczyszczania się organizmu z toksyn nagromadzonych się przez lata.

odbiegajac od tematu...
takie pytanie: jak narazie mam ogromny apetyt:/ Kwasniwski pisze zeby jesc do syta- no ja zeby zjesc do syta- tak jak np przed chwilą na obiad to zjadlem sporą ilosc bigosu domowego ok 400g , na duzej ilosci smalcu, wątróbke i mizerie w tluistej smietanie- bylo tego troche- ale do syta... boje sie ze jem za duzo, ale wierze ze apetyt bedzie mi ustepował .... bo jak narazie to jestem czesto glodny, i nie wiem jak zaspokoic takie nagle ataki checi jedzenia? ... no jesli ilosc bialka jest nieistotna, chodz sadzilem ze na poczatku zjada sie do 120 g dziennie bialka a potem jest to granica 60-80... ale skoro mowisz zeby jesc tak jak to napsisalas - to chyba wiesz co mowiz:)... ja w drugim tyg diety jem ok 120 g bialka dziennie.. czasami to nadwyrezam:P... a proporcji sie trzymam...

no nie wiem jak narazie moj organizm duzo jedzenia potrzebuje?

samsun
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: wysypka
« Odpowiedz #3 : 2006-05-18, 17:15:15 »

Cytuj
jem ok 100 g białka 250 tluszczy

Na pewno nie spędzasz całego dnia w domu , ale jesteś aktywny umysłowo i fizycznie, pisałeś, że jesteś piłkarzem. Zwiększ sobie w proporcji ilość tłuszczu w stounku do białka . nie jak obecnie 1:2,5, ale 1:3 albo 1:3,5 bądź coś pomiędzy....
Nie jestem żadnym ekspertem, sam cały czas uczę się własnego organizmu, ale zauważyłem, że nie ma nic lepszego niż 36% śmietanka, w chwili , gdy czujesz głód (a nie pewien reklamowany onegdaj w TV baton... Very Happy). A białka? Lepiej chyba nie przekraczać tych 120 gramów....
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: wysypka
« Odpowiedz #4 : 2006-05-18, 18:26:47 »

Kochani --obrany przez Was sposob zywienia jest najlepszym z mozliwych dla czlowieka, ale jest jedna ZELAZNA ZASADA -proporcja!!!
Stosunek wiec miedzy bialkami, tluszczami i weglowodanami powinien teoretycznie wynosic jak 1  :2,5-3,5  :0,5.
Przy spozywaniu najbardziej biologicznie wartosciowych bialek, tych zawartych w zoltkach, watrobce czy nerkach zapotrzebowanie na bialko znacznie spada i wowczas na 1g bialka bedzie wskazane spozywanie okolo 1g weglowodanow.
Najlepiej starac sie spozywac okolo 0,8g weglowodanow na 1kg wagi ciala na dobe i jesc tlusto.
Tak wiec trzeba dobierac produkty spozywcze i przygotowywane z nich potrawy, by lacznie zawarte w nich te trzy podstawowe skladniki odpowiadaly powyzszej proporcji.
J. Kwasniewski--Zywienie optymalne str.10-11.
  Hana
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: wysypka
« Odpowiedz #5 : 2015-03-31, 10:59:13 »

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: wysypka
« Odpowiedz #6 : 2015-03-31, 11:08:51 »

 Laughing Laughing Laughing
Kopalnia wiedzy, to beczka dobrego humoru, na ... jutro. Laughing Laughing Laughing
A tam beczka, to jest beka! Very Happy Laughing Wink
Jedenastowieczna rotacja u angolosasów ... "no, proszę Nas i Was..." Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.