forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 01:21:29

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]  (Przeczytany 153062 razy)
Jazzman
Go


Email
Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #180 : 2014-07-14, 12:37:18 »

Mowisz o tym?
bo niestety ciągle jest tu przepaść między adminem, a resztą forumowiczów
Tego w ogóle nie biorę pod uwagę, bo nie lubię się, cytując Radzia, babrać. Z resztą już skomentowałem brakiem komentarza dwa posty wyżej.
Raczej mi chodziło o podśmiewki i lole na forum, na którym częściej pisuję. Ale nie o tym temat, więc nie róbmy offtopu do offtopu offtopu Smile
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4003


Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #181 : 2014-07-14, 12:41:42 »

Intencje pochwalam, nie formę.

Na drzewie dobrych intencji jest wiele kwiatów, lecz mało owoców. Amen
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #182 : 2014-07-14, 12:43:54 »

Mozna tez i tak: Dobrymi checiami pieklo jest wybrukowane. Definitywny amen.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Jazzman
Go


Email
Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #183 : 2014-07-14, 12:44:18 »

Intencje pochwalam, nie formę.

Na drzewie dobrych intencji jest wiele kwiatów, lecz mało owoców. Amen
Tak tak i piekło wybrukowane. To nie tłumaczy mędrców wsadzających ręce do kieszeni.
Zapisane
Jazzman
Go


Email
Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #184 : 2014-07-14, 12:56:36 »

Dla jasności, ja nie piszę o Anakinie i jego sposobie odnoszenia się do innych. Nie interesuje mnie to. Ja piszę o doktorze Kwaśniewskim.
Jak to jest, że tylu mędrców z rękami w kieszeniach prowadzi ze sobą uczone rozmowy, cieszą się wzajemną obecnością i pozwalają, by na świecie popularyzowana była dieta Paleo, low carb, jak kto woli?
Owszem owszem, za 50 lat na Wikipedii dopiszą, że pierszym, który opisał złotą propocję był dr Jan Kwaśniewski (Oczywiście o ile farmaceutyka pozwoli na zmianę paradygmatu i ludzkość się nie wymorduje w ramach opisywanej przez doktora głupoty rządnych władzy i zniszczenia), ale czy to będzie nasz/wasz/doktora sukces?
Zapisane
Jazzman
Go


Email
Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #185 : 2014-07-14, 13:11:51 »

A ja tak sobie czytam z obowiązku i co?
A no, że głównym trollem tego Forum, zaczepiającym innych Użytkowników jest ostatnio...
Tak - "anakin"  Shocked
Nie powiem, sporo dobrej roboty tu zrobiłeś systematyzując niektóre posty w osobne wątki, ale ...


Tak łatwo to ja się nie poddam. Cool Rolling Eyes ... W zasadzie to ja w ogóle nie mam takiego zamiaru. Laughing

 Szefu mój, rzeczony Anakin to nasz młody zuch, który aby zostać przyjęty do grona harcerzy postępuje- całkiem słusznie- tak, aby na to zasłużyć. (Oceną Jego edukacji planowałem podzielić się z Wami wraz z upływem kolejnego roku obecności wśród nas. Jednak decyduję się zrobić to teraz, ponieważ nadarzyła się okazja pochwalić też "Silnorękich")
 Anakin dając się sprowokować Kolegom- wszyscy z racji szczenięcego wieku(co osobiście uważam za pochwę) mają zapał do ustawek- i w ofiarnej współpracy z Nimi zasrał przyzwoicie(choć jeszcze bez wynikającej z doświadczenia wprawy) własną, mozolną pracę, po której to czynności wspólnymi już siłami przyklepaliśmy kolejny wątek w "uporządkowanym chaosie". (To nic, że się wszyscy nieco przy tym umorusaliśmy, o to przy dzieciach łatwo) Very Happy
 Wnoszę więc prośbę o nie kierowanie się własnymi słabościami do forumowych podszczypywaczy przy ocenie praktykującego Anakin'a, lecz o szerszy obiektywizm i uwzględnienie spostrzeżeń tych, śledzących posty z marginesu optymalnego żywota. Pochwa się należy dla Niego i Silnorękich- Salomonie nasz! Very Happy Wink

Zasadniczym błędem jest systematyzowanie wątków w ramach nowego wątku i pozwalanie, by znowu się rozsystematyzowywały  Confused Ta wiedza, napisana przez Doktora, Admina i wszystkich mędrców forum powinna zostać zredagowana przez szanownego syna magistra i zamieszczona na domenie głównej tego forum. Powinna być streszczana do wersji turystycznej i zamieszczana gdzie się da, by turyści wiedzieli, że jest coś takiego jak forum.dr-kwasniewski.pl. Teraz wiedzą o nim ci, co zrozumieli lub ci, dla których jest już za późno, by przekopać się przez miliony postów, z erratami i wyjaśnieniami do książek. Zamiast tego trafiają na DD, gdzie im jasno wyklarują, że Dr twierdził to i tamto. Ot, amen.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #186 : 2014-07-14, 13:28:29 »

Misisz pamietac, ze ten sposob odzywiania zarezerwowany jest dla 'elyty' Smile i ludzi samodzielnie myslacych. Tych natomiast jest niewielu... Smile
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4003


Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #187 : 2014-07-14, 13:37:42 »

A ja się zapytam, czy mało osób ma dostęp do wiedzy Doktora? A czy nie było nie tak dawno sytuacji, że książka "Tłuste życie" była bestsellerem, i pojawiła się w bardzo dużej części polskich domów. I co? Jeszcze na siłę im wkładać do głowy, to czego oni nie chcą wiedzieć. Panie Jazzman, to już było...

Mało tego, że większość nie skorzystała, to jeszcze narobiła sobie biedy, i miała pretensje do Buk wie kogo. Niestety, aby korzystać z dobrodziejstw diety Doktora nie wystarczy "kieszonkowe opracowanie", musi być albo bardzo zdrowy, chłopski rozum, albo bardzo duża ciekawość i zgłębianie wiedzy.

Niestety tak to jest, że większość ludzi nie jest i nie będzie chciała skorzystać z Wiedzy Doktora i innych, dopóki, dopóty im ksiądz na ambonie, konował w gabinecie, albo laska w reklamie nie wskaże prawdy objawionej. A i wtedy mam wątpliwości - chlebki, słodycze, browarki, opasanie kałduna jest i było dla większej części ważniejsze niż jakiś tam smalec, czy niedobre jaja.

I powiem szczerze, od serca, kij głupcom w oko. Shocked

Jazzmann, anakin, chcecie sie realizować - polecam forum cukrzyków. Zobaczymy ile dobrego zrobicie tam. Bo tu każdy wie co i jak. Obserwowałem gościa, który wyleczył cukrzycę (właśnie DO) u dziecka i chciał się tym podzielić z innym cukrzykamii.  Very Happy Shocked
Zrezygnował po paru dniach, był wyśmiewany, szydzony, w końcu straszony donosem na policję! A robił to z wyczuciem, klasą i był na tamtym forum uczestnikiem od dłuższego czasu...
Zapisane
Jazzman
Go


Email
Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #188 : 2014-07-14, 14:04:38 »

Oznacza to tylko tyle, że mędrcy nie przewidzieli wszystkiego i błędy te powinny zostać poprawione.

Ja nie mam aspiracji do wychwytywania pojedynczych osób i nawracania ich na ŻO. Zakończyłem ten etap, wiem co znaczą pytania "a co jesz na śniadanie zamiast chleba". W dodatku nie mam wiedzy biochemicznej, która pozwoliłaby mi brać czynny udział w merytorycznej dyskusji obalającej. Nie każdy musi znać całą biochemię. Mi wystarczy, że są tacy, co ją znają. Ja jestem "techniczny" od innych spraw.

Jakimś cudem dieta Paleo stała się sławna na całym świecie. A czym się różni od diety optymalnej? Dużym naciskiem na historię człowieka i błędami biochemicznymi (brakiem konkretów, które określił doktor Kwaśniewski). Poza tym, "świat dietetyki" wrzuca je do jednego worka, przy czym należy pamiętać, że dieta optymalna jest niezdrowa, a dieta paleo ciekawą alternatywą...
Zapisane
Jazzman
Go


Email
Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #189 : 2014-07-14, 14:10:12 »

Misisz pamietac, ze ten sposob odzywiania zarezerwowany jest dla 'elyty' Smile i ludzi samodzielnie myslacych. Tych natomiast jest niewielu... Smile

Owszem, ŻO jest dla elity, ale i dla reszty dr Kwaśniewski znalazł rozwiązanie pisząc o jajkach, fasoli, zbożach i jabłkach.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #190 : 2014-07-14, 14:49:10 »

Jasne, wszystko jest jak na patelni wyłożone, tylko korzystać.
A jak się nie potrafi, no cóż, taka karma!  Cool
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4003


Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #191 : 2014-07-14, 15:07:40 »

Jasne, wszystko jest jak na patelni wyłożone, tylko korzystać.
A jak się nie potrafi, no cóż taka karma!  Cool
dokładnie,
dziwię się ludziom na siłę próbujących przekonać "obcych", jakaś misja? Co więcej najczęściej działa to w sposób odwrotny. Co innego rodzina. Ich trzeba nawet, na siłę.

podsumowując:

po co nam turyści, nie mający co ze sobą zrobić? , niech chleją, leją się i pajacują w innych lokalach Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #192 : 2014-07-14, 15:12:35 »

Oczekiwanie, że jeszcze ma się za kogoś myśleć, jest szczytem gnuśności umysłowej!  Confused
Zapisane
Jazzman
Go


Email
Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #193 : 2014-07-14, 15:29:37 »

Masy są do tego przyzwyczajone, że się za nie myśli. Taka dola mędrców. Mądry ten, co rozumie, że głupi sam mądry się nie stanie... zwłaszcza, że byle co ma na pastwisku posadzone lub w koryto nalane.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #194 : 2014-07-14, 15:31:02 »

Misisz pamietac, ze ten sposob odzywiania zarezerwowany jest dla 'elyty' Smile i ludzi samodzielnie myslacych. Tych natomiast jest niewielu... Smile

Owszem, ŻO jest dla elity, ale i dla reszty dr Kwaśniewski znalazł rozwiązanie pisząc o jajkach, fasoli, zbożach i jabłkach.
Zaproponowałem 2 osobom (przyjaciel i kolega z pracy). Nic nie musiałem im ważyć,mierzyć, mieli tylko jeść i nie głodować.
Wynik diety wysokowęglowodanowej
1. 72kg 175-178 cm wzrostu
2.84 kg 178-180cm -24 kg od 15 kwietnia
Można? Można
Da się? Da
Aby móc trzeba chcieć!!! Laughing Laughing
3. Kobieta 165cm, 100-110kg naczytała się , a jest dalej tak jak jest Smile 110kg  Cool
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #195 : 2014-07-14, 15:32:36 »

Masy są do tego przyzwyczajone, że się za nie myśli. Taka dola mędrców. Mądry ten, co rozumie, że głupi sam mądry się nie stanie... zwłaszcza, że byle co ma na pastwisku posadzone lub w koryto nalane.
Owi mędrcy musieliby posiadać władzę wykonawczą i wsadzić "Masy" do "klatki".... Confused Słaba perspektywa  Very Happy
Zapisane
Jazzman
Go


Email
Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #196 : 2014-07-14, 15:45:57 »

Masy są do tego przyzwyczajone, że się za nie myśli. Taka dola mędrców. Mądry ten, co rozumie, że głupi sam mądry się nie stanie... zwłaszcza, że byle co ma na pastwisku posadzone lub w koryto nalane.
Owi mędrcy musieliby posiadać władzę wykonawczą i wsadzić "Masy" do "klatki".... Confused Słaba perspektywa  Very Happy

Oj tam, młodych nikt do klatki nie wsadzał, gdy szli głosować na KNP... Kluczem jest narzędzie. Dzisiaj narzędziem jest internet. Narzędzie młodych i zdrowych. Oni dotrą tam, gdzie mają dotrzeć. Grunt, by mogli stanąć w przedsionku oldschoolowego lokalu, przeczytać co mają przeczytać, zrozumieć, polinkować i sobie pójść, nie przeszkadzając starej, doświadczonej gwardii z wiadrami na stołach.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #197 : 2014-07-14, 15:57:29 »

Ci co będą chcieli skorzystają.  Od reszty dostaniesz po oczach piaskiem i będziesz tłumaczył z czym jeść ten chleb,dlaczego jest tak mało białka i węglowodanów (50g!) oraz kcal do końca świata i o jeden dzień dłużej Very Happy Spróbuj, a się przekonasz!  Very Happy
2 na 10 zrozumi(o) Wink Byłem w Swiss, więc wim Very Happy Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #198 : 2014-07-14, 16:01:24 »

Kto zechce skorzysta a kto nie chce zrozumiec to nic mu z tego.
Czesto "poczytanie" jest prowadzeniem za reke, przeciez zamiedzowe forko to zbieranina tych "co poczytali", zastosowali, nie wyszlo i teraz leja kubly pomyj. Na kogo?

Wezmy z brzegu naszego adaska. Kiedys pisal, ze na tlustej LC jest od 1997 http://dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=16262
Teraz sie zarejestrowal na Bioslone i nagle sie okazuje, ze na LC jest od 1987  Shocked
http://www.bioslone.pl/forum/index.php?topic=26806.msg207296#new
(pewnie sam nie wiedzial, ze jest na tym jako 14 latek).

O tym, ze byl na DO juz nie wspomina, bo przeciez sobie zdrowie zmarnowal  Shocked  I co jest po 27 latach tego zdrowego zywienia?

Otyly, ciagle sie na cos leczy, cos kombinuje, cos rotuje, cos eliminuje, gloduje, wazy mocz, je jakies koncentraty z oliwa, liczy bialka w majonezie. 27 lat "zdrowych" diet i koles jest ciagle chory i zamienil swoje zycie w jakis dziwny zywieniowy koszmar. Nawet Slonecki zapytal go przytomnie, czy w tym galimatiasie urojen i paranoi pozostaje miejsce na zycie.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: Jan Kwaśniewski: etiologia, epidemiologia i patogeneza chorób [PRZEWODNIK]
« Odpowiedz #199 : 2014-07-14, 16:01:38 »

A może porządek jest, tylko turyści to ślepcy  Cool
patrzec nie oznacza widziec Wink

Anakin zobacz! Very Happy
Miło poczytać, jaki specjał mój młodszy Kolega Mariusz wygrzebał sobie ...z tego syfu i się nim właśnie podzielił. Wink Very Happy Dobrze mi tak! Laughing Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 19 zapytaniami.