forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:12:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658436 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Uniodebilizmy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 119 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Uniodebilizmy  (Przeczytany 662982 razy)
jukor
Go


Email
Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #100 : 2014-09-02, 19:15:21 »

no chyba, że murzyńskość!
Zapisane
jukor
Go


Email
Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #101 : 2014-09-02, 19:17:06 »

Idę coś zjeść, bo głodnemu to chleb na myśli, a to przecież niezdrowe. Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #102 : 2014-09-02, 19:33:55 »

Ona też wie, że prosty banan nie trafia w punkt G?  Shocked  Wink Mr. Green

No jacha, dlatego usankcjonowano unijną krzywiznę.  Laughing
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #103 : 2014-09-03, 16:53:34 »

1.A jaka jest granica dochodu od którego ludzie zaczynają się globalnie liczyć? 2.Jaka będzie za kilka lat, w raz ze wzrostem cyfryzacji i robotyzacji pracy? Żyjemy w czasach specjalistów, ale i oni będą zastąpieni przez efekty swojej pracy. Czy to oznacza, że wraz z dalszym rozwojem liczba ludności będzie dążyła do 1 - pana/i który/a włącza włącznik?

1. Nie chodzi o dochód lecz o posiadane zdolności, o bycie w czymś dobrym. Naturalnie musi być na to "popyt".
2. Nie będzie łatwo, a liczba skrajnie ubogich i bezdomnych będzie rosła. Trzeba będzie jakoś przez to przejść, jakoś to złagodzić.

Bardzo wątpię, by możliwe było uniknięcie środków ostatecznych. Ale tak jak twierdzę: cel uświęca środki. Nawet, jeśli w grę wchodzi częściowa eksterminacja populacji.

redaktorzy z naTemat śledzą forum regularnie. pomysły na temat biorą od nas... http://natemat.pl/115381,lepszy-fach-w-rekach-niz-dyplom-ktory-kurzy-sie-w-szufladzie-biurka
ilość specjalistów ograniczona jest przez zapotrzebowanie na nich. ale rozwiązaniem na robotyzację i automatyzację nie jest wyrżnięcie zbędnego bydła.

Myślę, że to będzie stopniowy i długotrwały proces. Finalnie (może już za 100 lat, kto wie?) na tej planecie musi dojść do przejścia z gospodarki monetarno-rynkowej na gospodarkę opartą o zasoby, w imię rozwoju cywilizacyjnego i technicznego. W pewnym momencie zarabianie pieniędzy - niezbędnych człowiekowi do płacenia za prawo do przyzwoitego życia - zacznie po prostu hamować postęp. Nie mówiąc już o histerii "związków zawodowych" na autonomiczne maszyny.

Dlatego sądzę, że przyszłość tej planety to globalny kolektyw, w którym każdy człowiek będzie miał przydzieloną "pracę" wedle jego własnych predyspozycji umysłowych (talentów). Oczywiście będą to już ludzie inaczej myślący od nas (kształceni od najmłodszych lat w dziedzinach dziś dopiero raczkujących lub jeszcze nie powstałych) i nieznający wielu dzisiejszych "zawodów" i "sposobów spędzania wolnego czasu". To już będzie inny świat. Internet (globalny mózg/globalna świadomość) istniejący dzięki milionom serwerów (sieci połączonych ze sobą neuronów) odwzorowany w "realu". Kolektyw.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #104 : 2014-09-10, 17:42:19 »

Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #105 : 2014-09-10, 17:50:29 »

No wreszcie!  Very Happy
I jeszcze powinni określić dokładnie w trybie pilnym normę na spływalność papieru toaletowego, aby dwa razy nie spuszczać na reduced flush volume...  Cool  Mr. Green
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #106 : 2014-09-10, 17:53:35 »

jak wyjdą z sedesów to może wezmą się za zawartość naszej lodówkę... Shocked ile maksymalnie można jajek w niej mieć... Rolling Eyes
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #107 : 2014-09-10, 17:54:01 »

...lodówki...
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #108 : 2014-09-10, 20:11:14 »

No wreszcie!  Very Happy
I jeszcze powinni określić dokładnie w trybie pilnym normę na spływalność papieru toaletowego, aby dwa razy nie spuszczać na reduced flush volume...  Cool  Mr. Green
Wazne, ze naukowcy maja prace i sa za nia proporcjonalnie wynagradzani. A mowia, ze Unia to tylko biurokracja i bezrobocie
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #109 : 2014-09-10, 20:35:46 »

Unia jest dobra, bo Unia da cały jeden budżet Polandii w tej pięciolatce!  Shocked
Kupa szmalu do "podziału"...  Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #110 : 2014-09-22, 21:56:56 »

Merytorycznie rzecz ujmując zauważę, że "po cho" były mi wakacje, skoro mam tyle zaległości w lekturze. Confused

Dot. pytania 1.

"Po polskiemu" odpowiedź brzmiałaby mniej więcej tak:
1. Nie chodzi o dochód lecz o posiadane zdolności, być czymś dobrym w o bycie. Naturalnie musi być na to "popyt".- tak jest bardziej naturalnie.

Dot. 2.
I zaś pozwolę zauważyć, że :
2. Nie będzie łatwo, a liczba skrajnie ubogich i bezdomnych będzie rosła. Trzeba będzie jakoś po nich przejść, jakoś to łagodząc.- tak jest bardziej "bioetycznie".
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #111 : 2014-09-22, 22:11:39 »

Nie czytaj. Nie dowie się nikt. Ty zaś zachowasz wakacje.  Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #112 : 2014-09-22, 22:21:13 »

Przecież to mnie nikt nie czyta i gdzie mi tu do takiego poziomu- nawet nie będę próbował, znaczy ... ze złością, ale będę czytał. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #113 : 2014-09-23, 15:18:15 »

Nie czytaj. Nie dowie się nikt. Ty zaś zachowasz wakacje.  Cool

Niemniej, to jest jakaś informacja, znaczy wskazówka. Cool
A wakacje zachowam- jest miejsca po czubek głowy. Wink Laughing Wink Wink Wink ... Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #114 : 2014-09-23, 15:43:50 »

Merytorycznie rzecz ujmując zauważę, że "po cho" były mi wakacje, skoro mam tyle zaległości w lekturze. Confused

Dot. pytania 1.

"Po polskiemu" odpowiedź brzmiałaby mniej więcej tak:
1. Nie chodzi o dochód lecz o posiadane zdolności, być czymś dobrym w o bycie. Naturalnie musi być na to "popyt".- tak jest bardziej naturalnie.

Dot. 2.
I zaś pozwolę zauważyć, że :
2. Nie będzie łatwo, a liczba skrajnie ubogich i bezdomnych będzie rosła. Trzeba będzie jakoś po nich przejść, jakoś to łagodząc.- tak jest bardziej "bioetycznie".

Tak zmanipulowane odpowiedzi (przy czym odstęp w "o bycie" to prawdopodobnie zwykła literówka lub słabość klawiatury) znacznie lepiej komponują się z tym:

Cytuj
Bardzo wątpię, by możliwe było uniknięcie środków ostatecznych. Ale tak jak twierdzę: cel uświęca środki. Nawet, jeśli w grę wchodzi częściowa eksterminacja populacji.
Adolfek by się nie powstydził. Very Happy

* rozpowszechnianie treści, które są ... wiadomo czym grozi i komu, skoro Ty tak twierdzisz, a pozostali nie doczytali, być może w trosce o czyjeś wakacje. 3D
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #115 : 2014-09-23, 17:09:19 »

Przecież to mnie nikt nie czyta i gdzie mi tu do takiego poziomu- nawet nie będę próbował, znaczy ... ze złością, ale będę czytał. Very Happy

...czubek...
Tzw. niepoczytalność.  Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #116 : 2014-09-23, 17:28:43 »

 Laughing Super ujęcie. Wink
"Niepoczytalny" bardziej pasuje DO tekstu, a nie do piszącego, czy- zupełnie przypadkiem- do czytającego, go. Wink Very Happy gogo
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #117 : 2014-09-23, 17:57:59 »

Ja tam nie wiem bo nie czytam.  Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #118 : 2014-09-23, 18:24:17 »

A ja od kiedy się nauczyłem, ale tylko z przekory. Wink Very Happy
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Uniodebilizmy
« Odpowiedz #119 : 2014-09-23, 18:28:03 »

Dla przekory to ja po chińsku tylko czytuję.  Wink
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 119 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 20 zapytaniami.