forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 10:50:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660236 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)  (Przeczytany 151370 razy)
markos
Newbie
*
wiadomoci: 169


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #40 : 2014-08-07, 18:02:12 »

Ja też nie doszukuję się żadnych tajemnic. Chodzi mi tylko o źródło. Podobnie było w przypadku Walitowa.
Pewnie pamiętacie w czym rzecz Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #41 : 2014-08-07, 18:02:58 »

Laughing a w drugą stronę to nie działa?
Nie, bo jak się pogarsza, szukamy dalej Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #42 : 2014-08-07, 18:07:03 »

Ja też nie doszukuję się żadnych tajemnic. Chodzi mi tylko o źródło. Podobnie było w przypadku Walitowa.
Pewnie pamiętacie w czym rzecz Smile
O min. materialności myśli? Confused
Czasem dobrym źródłem są przemyślenia własne, ale czy w tym przypadku...
Zapisane
markos
Newbie
*
wiadomoci: 169


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #43 : 2014-08-07, 18:33:51 »

„Walitow wykazał, że dowolne obiekty we wszechświecie oddziałują na siebie natychmiast, niezależnie od odległości jak je dzieli. Do tej pory uważano, że żadne oddziaływanie nie może być szybsze niż prędkość  światła . Okazało się jednak ,że pola elektromagnetyczne i grawitacyjne przekazują oddziaływanie natychmiast….”
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55878


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #44 : 2014-08-07, 18:39:27 »

Cząstki splątane? To już za Einsteina rozpatrywali, choć ja fizyki kwantowej nie ogarniam.  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #45 : 2014-08-07, 18:45:31 »

„Walitow wykazał, że dowolne obiekty we wszechświecie oddziałują na siebie natychmiast, niezależnie od odległości jak je dzieli. Do tej pory uważano, że żadne oddziaływanie nie może być szybsze niż prędkość  światła . Okazało się jednak ,że pola elektromagnetyczne i grawitacyjne przekazują oddziaływanie natychmiast….”
Jeśli nikt nie zdementował, że siła oddziaływań zależy od masy, to dla nas ma to niewielkie znaczenie Very Happy
"Wszystko zależy od wszystkiego, wszystko jest ze sobą powiązane, nic nie istnieje oddzielnie."
Piotr Demianowicz Uspienski (z książki Fragmenty Nieznanego Nauczania)
Starocie Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #46 : 2014-08-07, 18:48:29 »

Chodzi mi tylko o źródło.

Źródło -Tomasz Kwaśniewski.  Cool
Zapisane
markos
Newbie
*
wiadomoci: 169


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #47 : 2014-08-07, 18:52:24 »

Fajnie.Rozumiem,że wydumał Pan te stwierdzenia podczas grillowania. Tak, po prostu Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #48 : 2014-08-07, 18:59:31 »

Fajnie.Rozumiem,że wydumał Pan te stwierdzenia podczas grillowania. Tak, po prostu Laughing
Mozna? Mozna
Da sie? Da Wink a jak
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #49 : 2014-08-07, 19:01:05 »

Fajnie.Rozumiem,że wydumał Pan te stwierdzenia podczas grillowania. Tak, po prostu Laughing

Nie, nie, przeważnie na spacerze mnie nachodzi, dlatego dużo spaceruję.  Cool
Tylko, aby ludzi w okolicy nie było, bo są rozpraszający i tacy absorbujący...  Confused
Las bezludny jest idealny do spacerowania ...  Very Happy
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17100


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #50 : 2014-08-07, 19:51:19 »

Podobno aby co dobrego wydumywać przydaje się odpowiedni zasób danych, doświadczeń i innych około informacji w makówce. Jak głosi stare porzekadło - do tego kto odpowiednie moce przerobowe + czas zaprzęgnie ten istoty rzeczy dosięgnie...  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #51 : 2014-08-07, 20:01:32 »

Podobno aby co dobrego wydumywać przydaje się odpowiedni zasób danych, doświadczeń i innych około informacji w makówce. Jak głosi stare porzekadło - do tego kto odpowiednie moce przerobowe + czas zaprzęgnie ten istoty rzeczy dosięgnie...  Cool
Stare porzekadła są bardzo mądre Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17100


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #52 : 2014-08-07, 20:12:41 »

 Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #53 : 2014-08-08, 13:26:04 »

Polska nauka nie zostaje w tyle za zaganiczna!
Cytuj
Polskie Towarzystwo Kardiologiczne rekomenduje do smarowania margaryny. Idzie w ślad za europejskim ESC i American Heart Association. Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego czy Polskie Towarzystwo Pediatryczne osobom z problemem cholesterolowym zaleca stosowanie margaryn z dodatkiem stenoli lub steroli roślinnych.
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,139565,16374069,Maslo_czy_margaryna__Odwieczny_dylemat_coraz_blizszy.html?as=1
Zapisane

Work Buy Consume Die
Jazzman
Go


Email
Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #54 : 2014-08-08, 13:28:57 »

Kantują na maśle, dodając tłuszcze roślinne, więc jedzcie margarynę bo ona zdrowa i nie dodają tłuszczu roślinnego... eee... coś nie tak Smile
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #55 : 2014-08-08, 13:52:50 »

Dzisiaj rano w sklepie za mna stal facet, ktory kupil taka mikro-oselke, wygladajaca jak mala oselka, moze ze 100g i do tego wielkie opakowanie "zdrowego" Benecolu. maslo kosztowalo ze 2 zl a Benecol ponad 20 Very Happy Ale czego sie nie robi dla zdrowia, moze maja w domu jakas stara babke, co to to jest niereformowalna i nie chce Benecol.
Zapisane

Work Buy Consume Die
grenis
Go


Email
Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #56 : 2014-08-08, 14:20:31 »

Sasiad tez takie margaryny jada.
Pod zawale, cukrzyk na statynach.
Dzisiaj był u urologa.
Od piatej stal w kolejce mowi.
I jak te sprawy? - zapytałem.
Zdrow jak ryba Wink

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #57 : 2014-08-08, 14:41:30 »

Ja tez mam sasiada, ktory jak wracal z zakupow w biedrze to widzialem, ze margaryny pochlaniali w ilosciach gigantycznych, plus chleb
Jakis miesiac temu przy standardowym grillu, nagle dostal krwotoku z ust, takiej prawie czarnej krwi. Powiedzialem wtedy do rodzicow, ze nie chce byc prorokiem. Skonczylo sie na tym, ze wycieli mu sledzione i zoladek, na chemie sie nie kwalifikuje, bo juz pelno przerzutow.
Mysle sobie czasami, ze praca jako murarz troche mu przedluzyla, bo ciagla ekspozycja na slonce i opalenizna.
Jak wrocil to byl prawie bialy.
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #58 : 2014-08-08, 14:45:09 »

Dzisiaj mnie się pytała pani doktor pedagogiki i krytyk teatralny, co jest zdrowsze margaryna czy masło i jak z błonnikiem - czy trzeba go dużo jeść... Cool Ja myślałam, że chociaż z tym masłem to już jest oczywiste...
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #59 : 2014-08-08, 14:48:44 »

I bardzo dobrze, bo margaryny mają zdrowe sterole powodujące pandemię mutacji rakowych.  Cool
Do tego ta świetna suplementacja metalami rakotwórczymi, głównie niklem. Bomba, tylko chwalić margaryny, aby niezdrowe masło było tanie.  Very Happy
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.