forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 12:15:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659903 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)  (Przeczytany 151220 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25514

pindżar ryskow wyszy


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #80 : 2014-08-20, 16:53:48 »

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/grozna-odmiana-kleszcza-i-alergia-na-czerwone-mieso-alarm-w-usa,457831.html - no wreszcie!  Very Happy
Tego stworzonka tak brakowało! Może da się to coś importować do Polski?  Wink  Very Happy
Ta farmacja to do cna zdurniala  zeby takie "pandemie" wymyslac  Confused
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #81 : 2014-08-20, 17:29:57 »

Ale jakby tak z połowę narodu udało się pokąsać, to problem nadmiaru jabłek by się rozwiązał, a i czerwone mięso by staniało!  Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #82 : 2014-08-20, 19:07:19 »

Kto, prócz cywilizowanych zwierząt, jeszcze żre te jabłka?!? Very Happy Wink
Jeże, od naukowców wiem, bo kto jeszcze może być tak mądry, ja!?!  Cool Jakieś ptaki?? Dziwne, Dziwne, bo pod jabłoniami jest zwykle najwięcej spadów- nietkniętych. Inne robactwo? Wink
Co na to nauka wszelaka. "Wią"? Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #83 : 2014-08-20, 19:26:34 »

Poniższe dot. powyższego i stanowi tłumaczenie tego, czym "po polskiemu" pozwalam ... sobie ... się ... popisywać ... ja. Very Happy jaja

A potrolować tu też można?  Rolling Eyes Wink

Szefu mój. Very Happy
Jak zrozumiałem, tak napisałem, a teraz DOpiszę: akurat mnie wypada ... ech wszystko przez te ze świń żarcie/ niektórym nawet kością w gardle staje ... dziwne/. Laughing

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #84 : 2014-08-20, 19:38:28 »

Radziu!  Shocked
Ty czytasz posty cztery tysiące nazad?  Rolling Eyes
Tak to jest jak się ma zaległości urlopowe...  Confused Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #85 : 2014-08-20, 19:46:43 »

Ale ja właśnie nie mam zaległości urlopowych, biorę ile chcę i kiedy chcę, bo przecież mogę. Hę? Wink Laughing
A co do postów, jak sonie przypomną, to i wcześniejsze czytuję. Very Happy Laughing Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #86 : 2014-08-20, 20:17:52 »

Kociołek, "sobie przypomnę"- tak miało być. Very Happy Wydawało mi się, że klawiaturę znam na pamięć, a okazuje się, że znam tylko takie pojęcie- pamięć. Laughing Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #87 : 2014-08-20, 20:27:06 »

Aby nie wywoływać alergii tym razem coś od, zaryzykuję, naukowców indyjskich. Na uwagę zasługuje brak wzmianki, że oczywiście autorom chodzi bezsprzecznie o tzw. Słońce Peru w proponowanych "Cyklach Powitania Słońca". Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #88 : 2014-08-20, 20:32:17 »

Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55832


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #89 : 2014-08-20, 20:33:59 »

Szpinak tam polecają, to juz  przynajmniej jestem spokojny, że jajca nie zdrożeją. Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #90 : 2014-08-20, 20:46:22 »

Ależ to nie jest możliwe. Cool Jajca wszak są bezcenne, nie znam większej drożyzny. Laughing Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55832


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #91 : 2014-08-20, 20:50:58 »

 Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #92 : 2014-08-22, 11:17:28 »

Kto, prócz cywilizowanych zwierząt, jeszcze żre te jabłka?!? Very Happy Wink
Jeże, od naukowców wiem, bo kto jeszcze może być tak mądry, ja!?!  Cool Jakieś ptaki?? Dziwne, Dziwne, bo pod jabłoniami jest zwykle najwięcej spadów- nietkniętych. Inne robactwo? Wink
Co na to nauka wszelaka. "Wią"? Very Happy

Nie "wią". Very Happy

W mojej okolicy nawet pszczoły tego nie "ją". Za to osy(te takie "wredne", "kąśliwe"- z żądłem) owszem, gruszki i jabłka. Czyli tak: ucywilizowanecośtam, szerszenie, osy. Wink Coś jeszcze?

Mój Przyjaciel, jeśli sobie przypomnieć, też coś o w/w owocach wspominał. Rolling Eyes
Ale to drobiazg, wzmianka. Być może po to napisana, żeby ludzi od 5*wio odstręczyć- chyba z zawiści to napisał, o tę bezkonkurencyjną dietę, bo wielu sobie to lekceważy ... . Razz
Na szczęście ludzie, podobnie jak "naukowcy", "wią" lepiej co jest dla nich mniejszym złem. Wink Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #93 : 2014-08-25, 18:19:37 »

Cytuj
Po wielu badaniach naukowych i obserwacjach stwierdzono, że świnia domowa wykazuje się dużą inteligencją.

Rasy świń hodowlanych:

    polska biała zwisłoucha
    wielka biała polska
    złotnicka biała
    złotnicka pstra
    puławska
    Pietrain
    Duroc
    Hampshire
    belgijska zwisłoucha

Wieprzowina to ogólne określenie mięsa pochodzącego ze świni domowej Wieprzowina to najbardziej popularne mięso w Polsce, jak również w Europie czy też np. Chinach, które są światowym potentatem w jego produkcji.

Inteligentna świnia domowa prosto z Chin- ależ to chwytliwe hasło.

Według ubiegłorocznego projektu młodzieży.
http://spichlerz.zspepowo.edu.pl/index.php/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25514

pindżar ryskow wyszy


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #94 : 2014-09-02, 13:21:41 »

Wywiad z zawodowa pania dietetyk.
http://fitness.sport.pl/fitness/1,107702,16472347,_Dobra_dieta_musi_byc_szyta_na_miare___O_Dukanie_.html#BoxSportMT
Wynotowalem pare co ciekawszych kwiatuszkow. Pani dietetyk rozwiazuje pare istotnych kwestii.

Kwestia proporcji:
  - Nie chodzi o to, żeby je wyłączyć z diety, tylko o to, żeby zachować odpowiednie proporcje. Powinno być tak: białko 11-15 proc., tłuszcze 25-30 proc., reszta węglowodany. Nie inaczej.

Kwestia posilkow:
 - Po pierwsze, ma jeść śniadanie, i to niemałe. Warto, żeby jadł też drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Może to nawet między sobą poprzestawiać, byleby się trzymał trzech posiłków głównych i dwóch pomniejszych.

KWestia glodu w Afyce:
 - Organizm człowieka, który je zbyt mało, magazynuje tłuszcze i nie chudnie.

 i uwaga (tam tadram)  Laughing
Kwestia ostatecznego zlikwidowania formuly 4eS, zastepujac ja 6U  Very Happy Very Happy
Wtedy warto stosować się do zasad profesora Bergera znanych jako sześć "U". Urozmaicenie diety, uregulowanie posiłków, umiarkowanie spożycia, umiejętność przyrządzania potraw, uprawianie sportu i unikanie nadmiaru w spożyciu tłuszczów, cukrów, soli, alkoholu

Nie wiem jak wy ale ja juz sie czuje madrzejszy  Shocked
Zapisane

Work Buy Consume Die
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #95 : 2014-09-03, 12:22:06 »

 Laughing  , ale czytelników żal...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25514

pindżar ryskow wyszy


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #96 : 2014-09-03, 12:55:20 »

Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #97 : 2014-09-03, 14:07:26 »

To czemu po antybiotyku objawy choroby ustępują? Shocked

A bakterie mlekowe to też wymysł?
Jak NGM tłumaczy ser?Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70423


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #98 : 2014-09-03, 14:09:59 »


Przeczytałam całe. Ciekawe, ale za cienka w uszach jestem, żeby oceniać... Confused
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25514

pindżar ryskow wyszy


Odp: Doniesienia naukowe (czyli co powinien wiedziec kazdy rozgarniety czlowiek)
« Odpowiedz #99 : 2014-09-03, 14:39:54 »

To czemu po antybiotyku objawy choroby ustępują? Shocked
A tam zawracanie glowy, kogo w ogole obchodza objawy?  Laughing

A bakterie mlekowe to też wymysł?
Jak NGM tłumaczy ser?Wink
Nie pytaj mnie o ngm, bo jescze nie czytalem ksiazki o tym. To artykul z surawki, z ktorej tez cos wlepiales pare tygodni temu o enzymach chyba.

Zreszta tam nie ma nic o tym, ze bakterie nie istnieja, chyba, ze ser jest dowodem na istnienie wirusow  Shocked
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.