forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-29, 01:18:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
667990 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 102 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne  (Przeczytany 899268 razy)
administ
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #500 : 2015-10-19, 21:53:59 »


No nie byłbym sobą, gdybym nie napisał, że: "mi się ten link nie otwiera" ... Confused   Wink
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #501 : 2015-10-19, 22:47:21 »

Może ktoś skopiuje?
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #502 : 2015-10-19, 23:00:06 »

Mi się analogicznie nie otwierają linki do msn bo uważam dysk w chmurze za nie mój.
Cool
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #503 : 2015-10-19, 23:25:47 »

moja krewniaczka 22 lata,  właśnie z powodu siary zjadła przy mnie śniadanie celebrytów. Buła sucha napompowana i starte zdrowe warzywa ( marchewka, i inne cuda ), na deser zmierzyła sobie temperaturę i łyknęła garść drażetek.  Za jadłospis płaci dietetyczce, za drażetki konowałowi, autorytetowi. Żal mi jej ( tarczyca, otyłość ) . Wskazałem już któryś raz - gotowe rozwiązanie ( książki na stole u dziadka) . Bez odzewu. Nieszkodliwy wariat ze mnie.
 Confused
Akurat Cię rozumiem bo zetknąłem się z cukrzykiem na tabletkach który twierdzi, że jabłka może jeść, dopytałem, okazało się, że diabetolog orzekł, że jabłka są "zdrowe", dopytałem "dlaczego?", doprecyzował "bo lekarz tak powiedział", wyrecytowałem w sufit, ze w cukierniczce glukoza/fruktoza ma 50%/50%, a w jabłkach 30%/60% i że fruktoza się wchłania bez opamiętania, bez kontroli ze strony organizmu, ale w sumie od tego są tabletki na cukrzycę, a może nie. To że chorzy na cukrzycę w ogóle żyją to cud przewagi stabilności organizmu nad jego "leczeniem".
 Confused
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #504 : 2015-10-19, 23:31:06 »

Może w końcu wynajdą obowiązkowe szczepionki uczulające psychicznie na wszystkie białka zwierzęce i tłuszcz i nastąpi rozwiązanie "problemu" emerytów 65+, pozostaną tylko górnicy i mundurowi na tabletkach, o ile reklamy w telewizorni  i statyny nie dadzą rady.
Confused
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #505 : 2015-10-20, 08:01:31 »

Fruktoza się wchłania powoli, bo czeka w kolejce za glukozą na zamianę przez izomerazę w śródbłonku jelita, i jako glukoza wchodzi do organizmu.
Ale "fantazja, fantazja, bo fantazja jest..." Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #506 : 2015-10-20, 08:11:32 »

 Shocked
Ale to drobnym druczkiem jest i nie dla każdego! Wink  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #507 : 2015-10-20, 08:25:24 »

No i dodac trza, ze to bez syndroma zadnego tak sie dzieje, bo jak syndrom jest to juz nie ;D
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #508 : 2015-10-20, 08:28:25 »

Nie chcę też nikogo krytykować, ale utlenianie tłuszczu to nazywa się "jełczenie" i zachodzi pod wpływem światła już w temperaturze pokojowej i nie ma raczej nic wspólnego ze spaleniem tłuszczu - doprowadzeniem do znacznego przekroczenia stanu zwanego punktem dymienia, czyli wyraźnym brakiem umiejętności smażenia.
Należy również rozróżnić tłuszcze używane do jednorazowego smażenia i tłuszcze wielokrotnego użycia czyli używanie do wielokrotnego smażenia zanurzeniowego.
Czyli nie jest to tak całkiem, jak mówi pan Zięba, ale niech mówi, bo na maśle i smalcu mogą piec i  smażyć nieliczni.  Cool
Najlepiej "smażyć" na parze, bo to nikomu jeszcze "naukowo" nie zaszkodziło! Wink  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #509 : 2015-10-20, 10:01:15 »

No i dodac trza, ze to bez syndroma zadnego tak sie dzieje, bo jak syndrom jest to juz nie ;D
Dzięki, cumplu, True. Cool
Cytuj
Albo jeszcze troszkę napiszę cytując Harpreka, bo sobie coś przypomnieć musiałem: s.166 tab. 15-2 - "Heksozy mające znaczenie fizjlogiczne - cukier - D-fruktoza, źródło - miód, hydrolizat sacharozy i inuliny, znaczenie biochemiczne - w wątrobie i jelitach przekształca się w glukozę i tak zużywa ją organizm." Wytrawny biochemik dopisze, że przy użyciu izomerazy, powinien jeszcze dodać stężenia hormonów stymulujących i antagonistycznych, aby informacja była pełniejsza, ale przecie to nie doktorat!  Wink
Czy to jest jasne? W normalnym organizmie, przy zwyczajowym spożyciu, fruktoza zamienia się na glukozę.
Tak też jest na Diecie Optymalnej.

Dalej cytat: "Fruktoza ulega glikolizie w wątrobie znaczniej szybciej aniżeli glukoza. Jest to spowodowane tym..." pochodzi z poddziału zatytułowanego: SPOŻYCIE DUŻYCH ILOŚCI FRUKTOZY MA GŁĘBOKIE KONSEKWENCJE METABOLICZNE - czyli, przy normalnym spożyciu, a nie patologicznym zachodzi proces: "fruktoza w wątrobie i jelitach przekształca się w glukozę i tak zużywa ją organizm".
Czyli ktoś kto cytuje: "Fruktoza ulega glikolizie w wątrobie ... jest zwykłym manipulantem, ponieważ nie dodaje, że cytat dotyczy patologii!
Za Adminem.

No to Adaś jest usprawiedliwiony, bo on tylko o patologiach gada. Wink
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #510 : 2015-10-20, 10:02:07 »

spadło spożycie szkodliwych izomerów trans kwasów tłuszczowych

http://stooq.pl/n/?f=999414&c=2&p=4+22



Cytuj
Dr Mojska uważa, że wielu producentów w naszym kraju stopniowo eliminuje w produkcji wykorzystanie olejów roślinnych utwardzonych metodą katalitycznego uwodornienia. Niestety, jednocześnie wzrosła zawartość niekorzystnych dla zdrowia nasyconych kwasów tłuszczowych


ops!  

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #511 : 2015-11-11, 10:47:46 »

28 listopada Jerzy Zięba ma mieć wykład na Uniwersytecie Gdańskim dla wszystkich chętnych. Zapłacił on  za wynajęcie sali, ale już po Uczelni krążą glosy sprzeciwu, aby Rektorat wstrzymał wystąpienie, "bo to "szarlataneria", bo on nie jest lekaerzem, a lekarzy krytykuje, a bo ponoć jego zalecenia nie działają"...
Już są przeciwko niemu niektórzy, tak jak przedtem (i teraz) przeciwko dr Kwaśniewskiemu. Ale trzeba to przyznać Ziębie, że swoje "pięć minut" nieźle wykorzystuje...
Zapisane

Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #512 : 2015-11-11, 10:51:42 »

ale ostatnio amerykańscy naukowcy złą robotę mu zrobili. Ogłosili, że przyjmowanie witamin syntetycznych w niczym nie pomaga.    Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #513 : 2015-11-11, 10:52:18 »

Ale Konstantyn Radziwiłł nie złoży na niego doniesienia do Prokuratury... Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #514 : 2015-11-11, 10:53:26 »

ale ostatnio amerykańscy naukowcy złą robotę mu zrobili. Ogłosili, że przyjmowanie witamin syntetycznych w niczym nie pomaga.    Cool

W to co tuczarniane "naukowce" mówią to nawet już polscy naukowcy nie wierzą... Wink  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #515 : 2015-11-11, 11:01:38 »

Bo tam każdy naukowiec mówi co innego... Confused
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #516 : 2015-11-11, 11:22:55 »

28 listopada Jerzy Zięba ma mieć wykład na Uniwersytecie Gdańskim dla wszystkich chętnych. Zapłacił on  za wynajęcie sali, ale już po Uczelni krążą glosy sprzeciwu, aby Rektorat wstrzymał wystąpienie, "bo to "szarlataneria", bo on nie jest lekaerzem, a lekarzy krytykuje, a bo ponoć jego zalecenia nie działają"...
Już są przeciwko niemu niektórzy, tak jak przedtem (i teraz) przeciwko dr Kwaśniewskiemu. Ale trzeba to przyznać Ziębie, że swoje "pięć minut" nieźle wykorzystuje...
Laughing
Jak uczelnia nie ma pieniędzy, to lament i złorzeczenie, a jak ma możliwość zarobić, to bojkot w imię ideałów. Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #517 : 2015-11-11, 11:30:03 »

Wszędzie przekupni ludzie siedzą... Confused
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #518 : 2015-11-11, 19:44:25 »

28 listopada Jerzy Zięba ma mieć wykład na Uniwersytecie Gdańskim dla wszystkich chętnych. Zapłacił on  za wynajęcie sali, ale już po Uczelni krążą glosy sprzeciwu, aby Rektorat wstrzymał wystąpienie, "bo to "szarlataneria", bo on nie jest lekaerzem, a lekarzy krytykuje, a bo ponoć jego zalecenia nie działają"...
Już są przeciwko niemu niektórzy, tak jak przedtem (i teraz) przeciwko dr Kwaśniewskiemu. Ale trzeba to przyznać Ziębie, że swoje "pięć minut" nieźle wykorzystuje...
Laughing
Jak uczelnia nie ma pieniędzy, to lament i złorzeczenie, a jak ma możliwość zarobić, to bojkot w imię ideałów. Confused
Ale "uchodzcom" to chca za darmo fundowac nauke, akademik i obiadziki. No masz ci los, co za dziwne ludzie tam rzadza.
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #519 : 2015-11-11, 19:55:53 »

A jak my wyjedziemy i wrócimy, to też będziemy mieli prawa uchodźców? Rolling Eyes Wink
Zapisane

Strony: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 102 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 20 zapytaniami.