forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-28, 21:25:29

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
667989 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 102 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne  (Przeczytany 899066 razy)
Jarek
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #720 : 2016-01-06, 13:26:57 »

?A to za trudne jest dla mnie ,ciągle czytam i nic . Shocked
A Ty jak to zrozumiałeś? Shocked

prof. dr hab  Zięby      Wink       polecającego  5 jajek ze szpinakiem  z chlebem ze smalcem  Wink
A to bardzo mechaniczne podejście do sprawy ,myślałem o rozumie ,nie o żarciu ,dlatego zapytałem ,jak Ty to zrozumiałeś
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #721 : 2016-01-06, 13:29:11 »

co zrozumiałem?  z  książek  Doktora ?     na pewno nie zrozumiałem, żeby nie czytać innych książek  Wink
Zapisane
Jarek
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #722 : 2016-01-06, 13:34:21 »

co zrozumiałem?  z  książek  Doktora ?     na pewno nie zrozumiałem, żeby nie czytać innych książek  Wink
Ale czytasz Zieby świerszczyki ? Cool
Zapisane
Jarek
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #723 : 2016-01-06, 13:35:51 »

co zrozumiałem?  z  książek  Doktora ?     na pewno nie zrozumiałem, żeby nie czytać innych książek  Wink
Może przyjdzie taki czas że zrozumiesz  Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #724 : 2016-01-06, 14:22:11 »


ale ten pan napisał, że najlepsze z chlebem ( znaczy się dobrze robi chlebu ) i    że wapnia ma za mało .     To chyba zależy ile się tego zje  ?  Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #725 : 2016-01-06, 14:59:33 »

co zrozumiałem?  z  książek  Doktora ?     na pewno nie zrozumiałem, żeby nie czytać innych książek  Wink
Ale czytasz Zieby świerszczyki ? Cool
Co tam Jarek u Zieby? Zdradza zone? Cos mu zle z oczu patrzy mowiles ostatnio....  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #726 : 2016-01-06, 15:09:29 »

Napiszę jasno, jakie jest moje zdanie, aby nie było niedomówień: w dzisiejszych czasach utrzymanie dobrego stanu zdrowia dla przeciętnej osoby jest dużym wyzwaniem, przy tym natłoku sprzecznych informacji, ale istnieją określone procedury prozdrowotne, których podstawą jest odżywianie i ruch. To z reguły wystarcza do zapobiegania patologiom zdrowotnym.
Jeśli jednak przeciętna osoba zachoruje, to istnieją również zachowania i procedury, które pozwalają wrócić do zdrowia.
I nie ważne jest, co się zastosuje - metody medycyny klasycznej (na przykład usunięcie wyrostka), czy "alternatywnej" (cieciorka w skórze) jeśli efekt tego działania będzie pozytywny.
Zdrowy człowiek nie musi się katować zapobiegawczo, dla przykładu - wielkimi dawkami jakiejś substancji, tylko dlatego, że na jakąś chorobę komuś pomogła, bo dla zdrowej osoby takie postępowanie może być szkodliwe.
Ale nie wolno też ganić osób, które będąc chorymi wybierają sobie taką, czy inną metodę, jeśli to czynią świadomie, a efektem tego działania jest odzyskane zdrowie.
Nie wolno też ganić nikogo, kto wyleczył chorego, niezależnie od zastosowanej metody.
I tyle w wielkim skrócie...  Cool
Ok, a co z sytuacja, kiedy potrzeba nam syntezy kolagenu, ktora jak wiadomo potrzebuje witaminy C? Czy wtedy jest sens zwiekszenia C? Dla mnie to np przydatne, gram w pilke z zerwanym wiezadlem i adaptuje noge do wysiilku, jak wiadomo wiekszosc fizjologow i lekarzy sportowych zabrania takiej aktywnosci z ta kontuzja. Ja jednak wierze w to, ze cialo jest w stanie odtworzyc to co moze a ze wymienia caly czas komorki, to moze wymienic na zdrowe. Czy wtedy jest sens wspomagania tego procesu witamina C w ilosciach wiekszych niz potrzebne?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Jarek
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #727 : 2016-01-06, 15:10:53 »

Bardzo przystojny warty uwagi  8)Ale nie pociąga mnie jest daleko od rzeczywistości ,ale ty jeszcze dalej
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #728 : 2016-01-06, 15:13:14 »

To swietnie, twoja diagnoza napawa mnie otucha. Powiedz jeszcze jakich liczb nie obstawiac w totka to pojde je obstawie  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Jarek
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #729 : 2016-01-06, 15:19:37 »

Biedaczku słodki  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #730 : 2016-01-06, 15:35:33 »

Znaczy  bogaczku gorzki? Moze byc  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
markos
Newbie
*
wiadomoci: 169


Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #731 : 2016-01-06, 16:02:09 »

Napiszę jasno, jakie jest moje zdanie, aby nie było niedomówień: w dzisiejszych czasach utrzymanie dobrego stanu zdrowia dla przeciętnej osoby jest dużym wyzwaniem, przy tym natłoku sprzecznych informacji, ale istnieją określone procedury prozdrowotne, których podstawą jest odżywianie i ruch. To z reguły wystarcza do zapobiegania patologiom zdrowotnym.
Jeśli jednak przeciętna osoba zachoruje, to istnieją również zachowania i procedury, które pozwalają wrócić do zdrowia.
I nie ważne jest, co się zastosuje - metody medycyny klasycznej (na przykład usunięcie wyrostka), czy "alternatywnej" (cieciorka w skórze) jeśli efekt tego działania będzie pozytywny.
Zdrowy człowiek nie musi się katować zapobiegawczo, dla przykładu - wielkimi dawkami jakiejś substancji, tylko dlatego, że na jakąś chorobę komuś pomogła, bo dla zdrowej osoby takie postępowanie może być szkodliwe.
Ale nie wolno też ganić osób, które będąc chorymi wybierają sobie taką, czy inną metodę, jeśli to czynią świadomie, a efektem tego działania jest odzyskane zdrowie.
Nie wolno też ganić nikogo, kto wyleczył chorego, niezależnie od zastosowanej metody.
I tyle w wielkim skrócie...  Cool
Ok, a co z sytuacja, kiedy potrzeba nam syntezy kolagenu, ktora jak wiadomo potrzebuje witaminy C? Czy wtedy jest sens zwiekszenia C? Dla mnie to np przydatne, gram w pilke z zerwanym wiezadlem i adaptuje noge do wysiilku, jak wiadomo wiekszosc fizjologow i lekarzy sportowych zabrania takiej aktywnosci z ta kontuzja. Ja jednak wierze w to, ze cialo jest w stanie odtworzyc to co moze a ze wymienia caly czas komorki, to moze wymienic na zdrowe. Czy wtedy jest sens wspomagania tego procesu witamina C w ilosciach wiekszych niz potrzebne?


Odpowie ktoś coś sensownego? Też jestem ciekaw Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #732 : 2016-01-06, 16:15:31 »

Odpowiadam: należy zbadać poziom wit.C w osoczu krwi. Jeśli nie będzie niżej niż 5 mg/l, to nie ma żadnej potrzeby uzupełniania.  Cool
Jeśli nie ma zaś możliwości badania, to starczy obserwować skórę i dziąsła, jeśli pierwsza jest w normie, bez wyraźnej suchości i nadmiernego łuszczenia naskórka, a z dziąseł nie krwawi przy solidnym szorowaniu zębów, nie ma powodu do obaw.  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #733 : 2016-01-06, 16:16:29 »

O! I jest konkret... Very Happy jeszcze było tak, że jeśli dziąsła nie krwawią przy myciu zębów, to też jej ok.
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #734 : 2016-01-06, 16:20:35 »

No ktoś musiał... Wink  Laughing
Zapisane
Jarek
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #735 : 2016-01-06, 16:25:35 »

I darmo  Wink
Zapisane
markos
Newbie
*
wiadomoci: 169


Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #736 : 2016-01-06, 16:29:15 »

Dzięki . Panie Tomek Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #737 : 2016-01-06, 16:29:54 »

A jakby co, to z liści wybrać nać... Wink
Zapisane
Jarek
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #738 : 2016-01-06, 16:35:31 »

Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Niezależna Telewizja - Jerzy Zięba a Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #739 : 2016-01-06, 16:36:18 »

Najlepiej.    Bo, gdy  Roundupem  psiknięta to od razu widać  Wink   .   Żółta .     A jak dużo azotanów, to mocno zielona   będzie  Wink  . Nawozy .

A jakby co, to z liści wybrać nać... Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 102 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 20 zapytaniami.