forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 01:10:33

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Sniadanie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 279 280 281 282 283 [284] 285 286 287 288 289 ... 504 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sniadanie  (Przeczytany 2817973 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5660 : 2016-05-30, 17:30:00 »

Kwiaty chcesz lizać? Shocked Cool
Zapisane

Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5661 : 2016-05-30, 17:36:20 »

bratki, nasturcje są smaczne  Wink  . I na topie.  W Top Chef.  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5662 : 2016-05-30, 17:37:51 »

Wolę nie być na topie... Laughing
Zapisane

Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5663 : 2016-05-30, 21:09:56 »

Tego chleba optymalnego musiałam spróbować w Ostrzycach, bo w życiu nie jadłam, a piec nie zamierzam bo chleb mi żaden do szczęścia nie jest potrzebny Smile I bardziej mi on smakował jak ciasto, a jakby jeszcze powidłami posmarować... Rolling Eyes Wink

Dziś jedliśmy w restauracji, w drodze do domu. Mieli w karcie karkówkę panierowaną, więc nie śmiałam odmówić. Do tego bukiet warzyw i starczyło. Darek dobrał sobie flaczki do kompletu.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5664 : 2016-05-30, 21:20:33 »

Przeważnie mają jeszcze w restauracji masło czosnkowe. Można zamówić dodatkowo, tylko czy to jest 'czyste' masło... Rolling Eyes

Znowu mam ochotę na flaczki. Nie wiem czy napisałam, że ostatnio ich dla mnie zabrakło...  Rolling Eyes Confused
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5665 : 2016-05-31, 07:42:40 »

U Stolema na śniadanie był na stole szwedzkim mix o wspaniale wyczuwalnym metalicznym posmaku margaryny, ale na szczęście Grażyna prawdziwym masłem i to "od baby" poratowała! Wink 

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5666 : 2016-05-31, 07:56:12 »

Zwrócę im na to uwagę. Jadłam jajecznicę, kawałek kiełbasy białej (mężowi podebrałam, bo całej nie chciałam) i pasztet, tego "masła" nie spróbowałam...A może oni ten mix kupują jako oryginał? Może mleczarnia "kombinuje"... Rolling Eyes
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5667 : 2016-05-31, 08:34:31 »

Drobiazg, bo reszta strawy była ok.  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5668 : 2016-05-31, 08:42:38 »

...tzn. strawna... Rolling Eyes Nikt chyba torsji ani biegunki nie dostał... Laughing Żadnych biegów nie widziałam... Rolling Eyes Laughing
Zapisane

Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5669 : 2016-05-31, 09:42:08 »

głodnym był.

gofra z 3 łychami skwarów smalcowych.   2 plastry cwaniaka białego, jednego czarnego i kilka kindziuka. Zosia odwrotnie. 
Pomidorek i nać do kompletu.

dziś optykawa pod Krzewuszką Cudowną zwana z niemiecka Wajgelą.  Oprócz werterka mlecznego nie mam nic słodkiego. Lody na później.    Very Happy

http://cdn9.ogrod.smcloud.net/s/user_photos/t/147846_krzewuszka-eva-rathke_731929.jpg
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5670 : 2016-05-31, 11:41:42 »

Nie jesteście tam jacyś odurzeni tymi aromatami i zapachami... Rolling Eyes
Zapisane

Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30804


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5671 : 2016-05-31, 11:55:08 »

Ile tego zielska fuj  Laughing
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5672 : 2016-05-31, 12:01:06 »

mix o wspaniale wyczuwalnym metalicznym posmaku

Mogło to być masło z dodatkiem oleju - czyli mix, ale posmak mógł być z masła.
Może nie było dodatku przeciw temu posmakowi.
 Wink

Cytuj
Oxidized flavor is also a reaction of milkfat. Milk with a cardboardy or metallic taste is more common in milk during the winter and early spring. The off- flavor can be detected in raw milk, but sometimes not until two days after collection. It can also be a problem in any pasteurized milk or dairy product that has not been flavored. Causes are different than for the light induced flavor of milk purchased at stores, although the taste is similar.

Increased susceptibility of milk to the chemical development of oxidation is due primarily to less antioxidant in the milk. The main cause is the decreased amount of vitamin E, an antioxidant, in stored forages, which reduces the amount found in milk.

Once milkfat has begun to oxidize, the intensity will continue to increase overtime. The taste may not be apparent in the milk, but may be detected in high fat products such as butter or vanilla ice cream. In the majority of cases, oxidized flavor problems start at the farm.

There are several causes of oxidized flavor on farms or in processing plants. They include:

    Equipment surfaces improperly cleaned.
    Minerals in the water supply.
    Acid water and copper tubing.
    Use of chlorine sanitizers.
    Stored forages low in vitamin E.
    Feeding high levels of vegetable fats, i.e. soybeans, cottonseeds.

It is usually necessary to correct all causes of the problem before the off-flavor will disappear. Feeding extra vitamin E will not overcome excessive copper or iron in the water supply used to wash equipment or compensate for dirty milking equipment. There are corrective and preventative measures that can be taken. They include the following:

    Wash all surfaces that are exposed to milk after every use. Any milkfat or protein left in a bulk or storage tank, pipeline, milker unit, or pump oxidizes readily. Check all equipment on the farm, in truck tanks, and receiving rooms to be sure that they are clean.
    The presence of copper or iron in the water used to wash equipment will cause oxidized flavor. As little as 0.1 ppm copper or iron may cause a problem. Unless another water supply is available, treatment is necessary.
    Water in mining areas may be acidic. When copper tubing is used to transport the water to the milk house, some copper may be removed. It will settle on equipment surfaces and cause oxidation when milk comes into contact. Copper tubing should not be used for water in the milk house if the farm has acid water.
    Sanitizers are oxidizing agents, so solutions should be completely drained from all equipment. Chlorine precipitates metals, so iodine sanitizers are recommended for equipment when an oxidized flavor problem is present. However, it is not appropriate to rinse with water after sanitizing.
    Provide some green feed, i.e. pasture or greenchop to milking cows from May to October. These contain high levels of beta- carotene and vitamin E.
    Check the ration for adequate protein content. It should be appropriate for the level of milk being produced. Check that the milk protein content is normal.
    Ingredients that increase the proportion of unsaturated fatty acids in the milk may increase the milk’s susceptibility to oxidation.
    Nutritional problems, which depress the milkfat percent, often increase the unsaturation of the milkfat and make it more susceptible to oxidation. To correct milkfat depression, evaluate the ration for fiber levels, particle size, fat content and source, and the cereal grain source (i.e. heat-treated, particle size, high moisture). Milkfat test is considered depressed when it falls more than 0.3 percent below breed average.
    Light exposure of milk in a glass or plastic milk line will not cause an off-flavor problem. The exposure time to sunlight, daylight, or fluorescent light is too short.
    When obvious causes have been corrected and the problem persists, add 1,000 or up to 7,000 International Units of vitamin E per animal daily for one to two weeks. This should be done only in extreme cases. Consult with a nutritionist before feeding these levels.

 Shocked
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5673 : 2016-05-31, 13:08:44 »

Jasne, że metaliczny posmak z masła, a do tego ten chorysterol, dlatego masło powinno być zakazane do spożycia ogółowi, jako produkt bardzo szkodliwy, aby kilo kosztowało z 5zł!  Cool
To byłoby wspaniale. I jajca żeby po 5gr były! Wink  Very Happy
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30804


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5674 : 2016-05-31, 13:17:51 »

Oby ,ale jak sie takie listy do makreli pisze ,to ja w strachu  Sad
Niemcy to zdyscyplinowany naród , jak będą kazali jaja jeść to będą .  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5675 : 2016-05-31, 13:25:39 »

Otóż to...  Confused Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30804


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5676 : 2016-05-31, 13:37:47 »

No i skąd nagle takie zaufanie do niemca ?  Shocked
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5677 : 2016-05-31, 13:39:32 »

Ja tylko rozważam przypadek, że baca się postarał, a ceprom nie smakowało bo nie sklepowe.

Zaryzykowałbym, że potrafię odróżnić posmak żelazny od miedzianego od niklowego od srebrnego,
to pewnie Admin tez potrafi.
Wink
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5678 : 2016-05-31, 14:34:55 »

nikomu nie można ufać  Wink  . Nawet pod optymalne nosy próbują przemycić  '' zdrowie ''  Wink

Cytuj
to pewnie Admin tez potrafi.
masz jakieś wątpliwości?  Wink

aby kilo kosztowało z 5zł!  Cool
To byłoby wspaniale. I jajca żeby po 5gr były! Wink  Very Happy  . 

ta, niczym franki  Wink   Rolling Eyes  Choć ... gdyby zaczęli jeść jajka frank mógłby podrożeć  Rolling Eyes  Wink . Przyczyna-skutek.

Cytuj
Aż 80 proc. eksportu naszej żywności idzie do Unii Europejskiej, z czego aż 60 proc. do samych Niemiec – mówi Andrzej Gantner, prezes Polskiej Federacji Producentów Żywności.
http://www.rp.pl/Przemysl-spozywczy/305319939-RZECZoBIZNESIE-Andrzej-Gantner-Polacy-karmia-Niemcow.html
Polacy karmią Niemców

Nie jesteście tam jacyś odurzeni tymi aromatami i zapachami... Rolling Eyes
nie jem zielska za dużo, więc tyle mojego co popatrzę i powącham.  Wink


lody ( mieszane: rabarbarowe, kakaowe, żółtkowe - po gałce) zaliczone z kawą.   Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #5679 : 2016-05-31, 15:07:24 »


Polacy by mogli więcej produkować ekologicznej żywności, ale są takie wymagania biurokratyczne, że każdy rolnik musiałby mieć biuro z przynajmniej jedną księgową. Wszystko musi mieć zapisane i udokumentowane według ich długiej listy wymagań.
(Na Konferencji Ekologicznej mówiła to pani prof. Jakaśtam)
Zapisane

Strony: 1 ... 279 280 281 282 283 [284] 285 286 287 288 289 ... 504 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.315 sekund z 20 zapytaniami.