forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 21:49:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658475 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Sniadanie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 503 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sniadanie  (Przeczytany 2787155 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #20 : 2014-09-05, 16:15:28 »

Kiepsko wtedy ten Adampio ma tam w Danii... Confused Jak żyć bez boczku... Rolling Eyes Wink
Ano jest becon - czyli wedzony boczek Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #21 : 2014-09-05, 16:37:54 »

Kawa, kawa, ale powiedz z jakimi dodatkami! Wink
Pewno szkalna śmietany w sumie wciągnięta, ale naturalnie "bez śniadania" Very Happy

Oj tam, oj tam no może odrobina śmietanki tam była. Wink  Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #22 : 2014-09-05, 17:11:47 »

Kawa, kawa, ale powiedz z jakimi dodatkami! Wink
Pewno szkalna śmietany w sumie wciągnięta, ale naturalnie "bez śniadania" Very Happy

Oj tam, oj tam no może odrobina śmietanki tam była. Wink  Laughing
Black Ty chyba nic nie robisz (kapcie,piplot itp), bo tak mało jadasz? Wink  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #23 : 2014-09-05, 17:23:20 »

Ja tez ostatnio malo jadam, jak czasami sobie wieczorem zlicze, to az sie dziwie. Dzisiaj tylko talerz zupy u mamy i 2 kawele....
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #24 : 2014-09-05, 17:40:39 »

Bo się zalewasz, Zyon, tym tłuszczem, pewno nawet formuły 30 g nie wyrabiasz Wink
Ja mimo braki apetytu jem sporo i dobrze, znaczy 5*wio i jogurt. Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #25 : 2014-09-05, 17:42:15 »

Wio , znaczy pata taj z tym jogurtem Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #26 : 2014-09-05, 17:56:59 »

Ja taki tłuściutki wybieram. Ten chudy, jak się wysmaży, to jest słony jak zaraza... Cool

No i jak jesz ten tlusciutki boczek? Na surowo?
Bo jezeli jest nie do zjedzenia po smazeniu to musisz go albo piec allbo gotowac, tak?
I gdzie wowczas jest ten tluszcz? Bo juz nic nie kapuje? Laughing Laughing Laughing Laughing

Ciążko trybisz... Laughing
Zacznijmy od początku. Cool
1. Boczek jest wędzony.
2. Boczek jest porojony na plastry.
3. Boczek jest smażony na patelni.
4. Boczek jest zalany rozbełtanymi jajkami....
Dalej już samemu proszę... Laughing Wink

A jeśli czasami jem same skwarki z boczku, to tan tłuszcz używam do smażenia mięsa. Pychota... Very Happy
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #27 : 2014-09-05, 17:58:41 »

Tera jesień, czas wywarów.
Gotuję porządny wywar wieprzowo-wołowo-mięsno-kostny i zdejmuję z niego na zimno tłuszcz, który spożywam w innej potrawie.
Na takim odtłuszczonym wywarze moja pani gotuje co tam jest: marchew, pietruszka, seler, kawałek dyni, kapusty, cebula, czosnek, kilka ziemniaków itp.
Potem miksuje na krem, sama je saute, córa dostaje łychę masła i kilka żółtek, a ja oskrobane mięso z kości i smalec ze skwarami.
Takie to moje 5*wio, a jako jogurt, kleks kwaśnej śmietany Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #28 : 2014-09-05, 18:05:10 »

Black Ty chyba nic nie robisz (kapcie,piplot itp), bo tak mało jadasz? Wink  Very Happy

Czy ja wiem? Dzisiaj byłem w lesie godzinkę pobiegać, a wcześniej wypiłem 200g śmietanki (troche w kawie, bo nie lubię za dużo, a resztę przed wyjściem z pracy). Po bieganiu był zwykły obiad i pewnie wieczorkiem dojem białego twarogu ze śmietanką i cukrem, a na wieczór lampkę wina na uzupełnienie węglowodanów (tylko po to Wink)
Gdybym koło 12.00 jak zwykle zjadł 5 żółtek na twardo popite śmietanką, to obiad by był później i potem może ewentualnie plasterek żółtego sera z masłem i kawałkiem wędliny, albo trochę samem pasztetowej. Czasami mamy jeszcze wywar na kościach na bazie którego robimy zupę ogórkową, albo pomidorową, to zależy od dzieci na co mają ochotę.
Obżeram się na grillu, nie ukrywam, ale to moje jedyne danie białkowe tego dnia oprócz oczywiście masła i śmietanki oraz deseru np. maliny obecnie, bo akurat są.
Pracuje z reguły fizycznie (obsługa maszyn) i przy komputerze - machanie łopatą to nie jest, ale też nie praca 8h przy biurku - no ile mozna jeść?  Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #29 : 2014-09-05, 18:06:34 »

córa dostaje łychę masła i kilka żółtek...

Przestawiasz powoli małą na ŻO?  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #30 : 2014-09-05, 18:09:48 »

Black Ty chyba nic nie robisz (kapcie,piplot itp), bo tak mało jadasz? Wink  Very Happy

Czy ja wiem? Dzisiaj byłem w lesie godzinkę pobiegać, a wcześniej wypiłem 200g śmietanki (troche w kawie, bo nie lubię za dużo, a resztę przed wyjściem z pracy). Po bieganiu był zwykły obiad i pewnie wieczorkiem dojem białego twarogu ze śmietanką i cukrem, a na wieczór lampkę wina na uzupełnienie węglowodanów (tylko po to Wink)
Gdybym koło 12.00 jak zwykle zjadł 5 żółtek na twardo popite śmietanką, to obiad by był później i potem może ewentualnie plasterek żółtego sera z masłem i kawałkiem wędliny, albo trochę samem pasztetowej. Czasami mamy jeszcze wywar na kościach na bazie którego robimy zupę ogórkową, albo pomidorową, to zależy od dzieci na co mają ochotę.
Obżeram się na grillu, nie ukrywam, ale to moje jedyne danie białkowe tego dnia oprócz oczywiście masła i śmietanki oraz deseru np. maliny obecnie, bo akurat są.
Pracuje z reguły fizycznie (obsługa maszyn) i przy komputerze - machanie łopatą to nie jest, ale też nie praca 8h przy biurku - no ile mozna jeść?  Very Happy

Lubię czytać takie "zwierzenia"... Very Happy
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #31 : 2014-09-05, 18:15:36 »

A ja nie, bo jakże to tak żadnej formuły, tylko zgodnie z zaleceniami Doktora!
A chleb gdzie, a rotacja gdzie, jakieś to takie proste i nudne...  Confused  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #32 : 2014-09-05, 18:16:43 »

Ano, opis mógłby być trochę bardziej pikantny... Rolling Eyes Mr. Green
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #33 : 2014-09-05, 18:17:27 »

I nawet żadnego grama!  Shocked  Confused  Wink
Zdrowy, czy jak?   Wink Mr. Green
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #34 : 2014-09-05, 18:23:03 »

Lubię czytać takie "zwierzenia"... Very Happy

Gdy zaczynałem rozumnie stosować ŻO dzięki Adminowi oczywiście, jadłem sporo i często byłem głodny. Pisał o tym Doktor, że przebudowa trwa u każdego różnie. Na pewno, to nie było u mnie miesiąc, ani trzy, a bardziej rok albo dłużej.  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #35 : 2014-09-05, 18:49:19 »

A chorowałeś przed DO? Chyba coś kiedyś o tym pisałeś, ale już nie jestem pewna... Rolling Eyes
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #36 : 2014-09-05, 18:53:51 »

Chorowałem bardzo w wieku niemowlęcym (astma i zapalenia płuc łącznie ze śmiercią kliniczną - ponoć, bo nic nie pamiętam) potem tylko rok do roku grypy i przeziębienia.  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #37 : 2014-09-05, 20:14:15 »

córa dostaje łychę masła i kilka żółtek...

Przestawiasz powoli małą na ŻO?  Cool
Jak przestawiać to szybko, Doktor kazali Wink

Nie, za bardzo lubi ziemniaki, kasze i warzywa, poza tym 2 posiłki je w przedszkolu.
Ale smażę w miarę niskotłuszczowe omlety na słodko, rosołu, ale chude raczej, mięso zwykle pieczone, chudy twaróg na słodko, staram się nie przetłuszczać, ale dobiałczyć, połówka moja znowu dba o węglowodany, też chudziutkie, więc jak raz na jakiś czas wciągie masła czy smalcu, to nic się nie stanie, a tłuszcz na rozwój mózgu niezbędny.
Trudno mamy, bo LCHF i Ww, a kuchnia jedna, ale przy pewnej wprawie, spoko się da.
Dziecko, odpukać zdrowe, szczupłe i bystre, nie mogę się smucić Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #38 : 2014-09-05, 21:30:03 »

Super.  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #39 : 2014-09-08, 10:34:31 »

Dzisiaj omlet na słodko, bo zabrakło dobrego tłuszczu i musiałem na oleju kokosowym go usmażyć, a kokos to tylko na słodko Very Happy
4 jaja
50 g oleju kokosowego
Szczypta soli
Szczypta kakao
Kilka kropel oleju wanilinowego
Pół sporego banana

Plasterki banana chwilę podsmażone na kokosie, na to jaja zmiksowane z solą i olejkiem waniliowym.
Na talerzu omlet pospany kakao po wierzchu.

Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 503 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 20 zapytaniami.