forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 10:24:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659893 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Sniadanie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 ... 504 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sniadanie  (Przeczytany 2818287 razy)
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1660 : 2015-04-15, 11:12:32 »

Przypomniało mi się pewne stwierdzenie w jednej z książek Doktora.   Sens  mniej więcej ~~ Dopóki  jadło się na wyspach brytyjskich jajka na bekonie itp potrawy na śniadanko -  Anglicy władali 1/3 świata . Nastały płatki śniadaniowe  i nie mogą sobie poradzić ze Szkocją Smile

http://www.pb.pl/4047014,12635,sniadanie-angielskie-czy-kontynentalne


śniadaj jak król, obiaduj jak książę, jak nędzarz wieczerzaj   ( u nas to brzmi oddaj  wrogowi Smile
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1661 : 2015-04-15, 11:14:20 »

Rotujesz kalorie? Laughing

Ja mam laskę kaszanki, boczek, masło i kilka oliwek (dla Omega). Wink


omega 9  , to już lepiej przy śrutuj  siemię lniane
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1662 : 2015-04-15, 11:25:40 »

Rotujesz kalorie? Laughing

Ja mam laskę kaszanki, boczek, masło i kilka oliwek (dla Omega). Wink


omega 9  , to już lepiej przy śrutuj  siemię lniane
Siemię lnianie jest niejadalne dla ludzi.
Boczek i masło to najlepsze źródła Omega 5-10-15.  Cool
Zwracaj uwagę na takie mordki: " Wink ", żarciki wtedy lecą. Wink
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1663 : 2015-04-15, 11:44:01 »

Rotujesz kalorie? Laughing

Ja mam laskę kaszanki, boczek, masło i kilka oliwek (dla Omega). Wink


omega 9  , to już lepiej przy śrutuj  siemię lniane
Siemię lnianie jest niejadalne dla ludzi.
Boczek i masło to najlepsze źródła Omega 5-10-15.  Cool
Zwracaj uwagę na takie mordki: " Wink ", żarciki wtedy lecą. Wink

rozumiem dla smaku ( mordka była odnośnikiem  do całego zdania )  ,   kiedyś oliwa też mi smakowała , od kiedy  jem tłuszcze nasycone w dużych ilościach  , absolutnie nie mogę się przełamać do roślinnych , butelka z oliwą stoi już pół roku ( kiedyś szła w tydzień ) - tran też wyrzuciłem .

siemię ? a dieta Budwig ?  jest jadalne, a nawet wydaje mi się,  być powinno jadalne  dla tych co żłopią oleje rafinowane z Biedry ( uzupełnić proporcje 3 do omega 6 ) , ale raczej oni tego nie wiedzą .  Siemię można tylko jeść w odpowiedniej formie ( tysiące publikacji w internecie )
W  diecie optymalnej raczej niepotrzebne.

powiadasz  boczek , masło   - to zależy od paszy skarmianej  ( proporcje 5-10-15)   Smile

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1664 : 2015-04-15, 11:53:23 »

 Laughing Laughing Laughing
Bardzo, ale to bardzo śmieszne. Laughing Laughing Laughing
Bowiem porządne z Was są chłopiska i to bardzo! Wink Very Happy

Owa "omega", to aż z knajpy chwiejnie przypłynęła, a owa krzywa mordka, to nic innego jak wspomniany wcześniej "błysk" wśród iskrzących myśli jest i to taki, że na mordę grymas wyłazi, sam. Wink Mr. Green O czym Wasze fajne babeczki niekiedy wiedzą, ale ... nie powiedzą. Wink Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1665 : 2015-04-15, 11:56:31 »

Rotujesz kalorie? Laughing

Ja mam laskę kaszanki, boczek, masło i kilka oliwek (dla Omega). Wink


omega 9  , to już lepiej przy śrutuj  siemię lniane
Siemię lnianie jest niejadalne dla ludzi.
Boczek i masło to najlepsze źródła Omega 5-10-15.  Cool
Zwracaj uwagę na takie mordki: " Wink ", żarciki wtedy lecą. Wink

rozumiem dla smaku ( mordka była odnośnikiem  do całego zdania )  ,   kiedyś oliwa też mi smakowała , od kiedy  jem tłuszcze nasycone w dużych ilościach  , absolutnie nie mogę się przełamać do roślinnych , butelka z oliwą stoi już pół roku ( kiedyś szła w tydzień ) - tran też wyrzuciłem .

siemię ? a dieta Budwig ?  jest jadalne, a nawet wydaje mi się,  być powinno jadalne  dla tych co żłopią oleje rafinowane z Biedry ( uzupełnić proporcje 3 do omega 6 ) , ale raczej oni tego nie wiedzą .  Siemię można tylko jeść w odpowiedniej formie ( tysiące publikacji w internecie )
W  diecie optymalnej raczej niepotrzebne.

powiadasz  boczek , masło   - to zależy od paszy skarmianej  ( proporcje 5-10-15)   Smile


Jeśli coś jest niejadalne na surowo, jest niejadalne w ogóle.
http://www.primanatura.pl/czy-siemie-lniane-jest-toksyczne/
Ale przecież to wolny kraj. Wink
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1666 : 2015-04-15, 12:02:26 »

Cytuj
Jeśli coś jest niejadalne na surowo, jest niejadalne w ogóle.
http://www.primanatura.pl/czy-siemie-lniane-jest-toksyczne/
Ale przecież to wolny kraj. Wink
Cytuj

tak jak i twoja kasza w kaszance Smile

jak jesz niejadalny biedronkowy olej to i można coś niejadalnego dorzucić  i  stanie się  mniej niejadalne ? Smile

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1667 : 2015-04-15, 12:05:58 »

Gryka jest jak najbardziej jadalna na surowo.
Przez wieki w tej formie jedli ją zdrowiuścy Tatarzy, stąd czasem się na nią mówi "tatarka". Very Happy
Gryka nie jest trawą, a jej owocem jest orzech, a orzechy są jadalne na surowo. Wink
Poczytaj trochę.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1668 : 2015-04-15, 12:13:04 »

kaszanka  =  jęczmień  ( gryka to wyjątek )

będę musiał spróbować tataru gryki na surowo  Wink

a co na to powiesz ? 

http://www.ziolaiprzyprawy.info/2012/07/19/blog/ziemniaki-czyli-dlaczego-ludzie-jedza-trucizne/

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1669 : 2015-04-15, 12:16:04 »

Powiem, że ludzie robią różne dziwne rzeczy, a po to ma się przestrzeń między uszami, by wiedzieć co się robi. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1670 : 2015-04-15, 12:24:45 »

 Laughing Laughing Laughing ... Laughing Laughing Laughing
No popa, Zyon. Laughing Laughing Laughing
Natura ludzka nie znosi pustki, a przecież jest co dzielnie znosić- jajca!- choćby dziś po schodach. Wink Laughing Laughing Laughing Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1671 : 2015-04-15, 12:27:28 »

 Laughing Laughing Laughing
Ale mi błysnęło!- myśl niepotrzebnie skróciłem sobie, a zupełnie przy okazji Nam i Wam. Laughing Laughing Laughing
...
Natura ludzka nie znosi pustki i słusznie, bo przecież jest co dzielnie znosić- jajca!- choćby dziś, po schodach. Tak ma być!!! Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1672 : 2015-04-15, 12:30:48 »

W ziemniaku tylko naziemne części zawierają solaninę, bulwy jej nie zawierają, chyba, że długo leżą na słońcu, no i nie można pominąć setek lat selektywnej hodowli na jak najniższą zawartość solaniny i innych alkaloidów.
Surowe ziemniaki też się jada:
http://m.utsandiego.com/news/2009/aug/05/1f5focusm195324-pros-and-cons-munching-raw-potatoe/
Surowe ziemniaki wcale nie są trujące, tylko słabo przyswajalne, świnie karmione surowymi ziemniakami są chude i słabo rosną, a te jedzące gotowane, wiadomo jakie są.  Very Happy

A schody dzisiaj mężnie pokonałem, z uśmiechem na ustach. Wink
No popa, Zyon. Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1673 : 2015-04-15, 12:44:26 »

Dzień dobry, bowiem pracowity, Źródełkowi!

Dzień dobry Radziu!
Zakupy promocyjne w markecie faktycznie są męczące!
Ale jakoś poszło - Jacobs zielony w promocji!  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1674 : 2015-04-15, 12:47:07 »

 Laughing Laughing Laughing
Porządne i dzielne chłopisko, jesteś wobec tego. O! Laughing Laughing Laughing
Na mnie właśnie czeka jedna PIT'a, ... "z uśmiechem na ustach" też. Wink Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1675 : 2015-04-15, 12:49:16 »

 Laughing Laughing Laughing

Dot. więcej niż naj..., naj..., powyższy post, przecież. Very Happy Laughing ... Laughing Laughing Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1676 : 2015-04-15, 12:51:46 »

Laughing Laughing Laughing
Porządne i dzielne chłopisko, jesteś wobec tego. O! Laughing Laughing Laughing
Na mnie właśnie czeka jedna PIT'a, ... "z uśmiechem na ustach" też. Wink Laughing Laughing Laughing

Radziu!
Ja tylko podjeżdżam i pakuję do bagażnika.
Nie zapomnij przy-PIT-cić jednego procenta...  Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1677 : 2015-04-15, 12:56:56 »

Surowe ziemniaki też się jada

Zależy też od wąskości definicji ziemniaka:

Cytuj z: http://www.gazetagazeta.com/2013/12/slodki-konkurent-ziemniaka/
Istnieje wiele odmian słodkich ziemniaków . Mają one bardzo zróżnicowane barwy i kształty swoich bulwiastych korzeni. Z grubsza podzielić je można na dwie grupy: słodka oraz gorzka. Słodkie odmiany są smaczne; z tego też powodu często ich uprawy są niszczone przez insekty i dzikie zwierzęta. Natomiast każda odmiana gorzka jest trująca i dlatego nie są one atakowane przez szkodniki. Aby były jednak jadalne, najpierw trzeba obrać każdą bulwę ze skóry, w której jest zresztą najwięcej toksyn, a następnie wystawić na tacy na działanie promieni słonecznych. Pod wpływem słońca toksyny z pozostałej części bulwy zostaną całkowicie usunięte. Tace potrzebne są również po to, aby z bulw wypłynęła część soków, które są teraz zdatne już do picia.

Ponieważ bataty są pnączem, ich łodygi się płożą, często ukorzeniając się przy tym w węzłach. Są silnie rozgałęzione, często mięsiste, a ich długość dochodzi nawet do 5 metrów. Części podziemne to wspomniane już wyżej jadalne bulwy. Mają one biały, różowy lub czerwony miąższ. Liście rośliny są skrętoległe, ogonkowe, a przy tym bardzo zmienne. Bywają głęboko sieczne z trzema lub większą liczbą klap i z sercowostrzałkowatą nasadą, ale bywają też jajowate z nasadą prostą. Osiągają 4-15 cm długości i 3-11 cm szerokości. Kwiaty batatów są duże i do złudzenia przypominają uprawianego w naszych ogrodach wilca. Korona każdego kwiatu jest zatem dzwonkowata, na zewnątrz zwykle jasno-niebieska lub fioletowa, w gardzieli zawsze nieco ciemniejsza. W uprawie rośliny często jednak nie zakwitają. Jej owoce to jajowate torebki z dużymi, ciemnymi nasionami rzadko się zawiązują.

Bataty można jeść zarówno gotowane jak i pieczone. W Ameryce Południowej spożywa się je też na surowo, traktując podobnie jak my marchew. Przetwarzane są też na mąkę, płatki, sago i alkohol. Obecnie ich głównymi producentami są Chiny 80 mln ton rocznie.
Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1678 : 2015-04-15, 12:59:41 »

 Laughing Laughing Laughing
Jednego?! Ja przecież więcej Państwu oddam, bowiem kto dziś bogatemumu zabroni, ... może jutro. Wink Laughing Laughing Laughing

Dot. ... wiadomo. Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Sniadanie
« Odpowiedz #1679 : 2015-04-15, 13:04:21 »

Radziu, Radziu!
Jakiemu państwu?
Ty oddajesz garściami władzy.  Very Happy
A władza jest dla władzy, bo przecież nie dla ludu się robi rewolucje i zdobywa władzę! Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 ... 504 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 20 zapytaniami.