forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:04:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658438 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  OSO - władze
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 Do dou Drukuj
Autor Wtek: OSO - władze  (Przeczytany 362967 razy)
administ
Go


Email
Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #600 : 2016-05-03, 12:01:50 »

Rolling Eyes
A to najpewniej przez źle dobrany stanik może? Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #601 : 2016-05-03, 12:03:13 »

 Pewnie tak... Laughing
Zapisane

Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #602 : 2016-05-03, 12:33:21 »

Grawitacji nie oszukasz Cool
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #603 : 2016-05-03, 12:44:07 »

 Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #604 : 2016-05-03, 12:44:54 »


Grawitacji nie oszukasz Cool

Ale ja tylko "cytuję" z Forum... Laughing Nie piszę o sobie. Ja oszukuję grawitację i metrykę... Laughing Wink
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #605 : 2016-05-03, 15:16:54 »

 Shocked
Reniu, no przecież wiadomo, że tylko cytujesz... Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #606 : 2016-05-03, 15:26:40 »

 Laughing
Zapisane

madre
Go


Email
Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #607 : 2018-06-30, 15:11:59 »

"....czasami człowiek musi inaczej się udusi...."
 Wink

Sentymentalny (bez)refleksyjny bezradnik* sympatyka OSO.

Właśnie minęło 20 lat od powstania Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Bractw Optymalnych. Nie ma już "tamtego" stowarzyszenia. Zmieniła się nazwa stowarzyszenia z OSBO na OSO, zmienił się patron, zmienił się prezes stowarzyszenia, zarząd, metody i wyznaczane taktyczne cele działania. Zrezygnowali z członkostwa  w stowarzyszeniu Najważniejsi Członkowie Honorowi a także pojedyńczy zwykli członkowie. Nowych członków też ponoć przybywa, tylko składek członkowskich też ponoć mniej wpływa. Inna jest też atmosfera poprzedzająca obchody 20 lecie istnienia obecnego OSO, naturalnego następcy OSBO. Wracają mi wspomnienia z 10 lecia obchodów świętowania w Jaworznie. Pamiętam o kamiennej  piramidzie wręczanej Doktorowi symbolu niezmienności, trwałości zasad Żywienia Optymalnego. Przyszłym przewodnikom, kierownikom organizacji OSO trzeba życzyć też tej trwałości, wierności i konsekwencji w propagowaniu (bez przekłamań) wiedzy Doktora Jana Kwaśniewskiego, sukcesów oraz stałego utwierdzania się w przekonaniu, że jest się potrzebnym i pomocnym ludziom.
Z okazji zbliżających się obchodów dwudziestki, w miesięczniku "Optymalni" nr 5/2018 ukazał się artykuł prezesa OSO  pt: "Dokąd zmierzamy? Dwadzieścia lat minęło, jak jeden dzień i co dalej?" **
W artykule urzędowy optymizm prezesa dot. działalności stowarzyszenia jest okraszony przykładami inicjatyw odgórnych jakie podejmowało ono w przeszłości. Skrótowe podsumowanie wymienionych w artykule (nie)wątpliwych(?) dokonań jest miejscami osłabione refleksjami dot. aktualnej kondycji stowarzyszenia, procesami naprawczymi jakie się toczą w organizacji, oraz informacjami dot. zmiany....adresu.
Podaję parę zdań z artykułu:

"...Doświadczenia i fakty przedstawiane przez lekarzy optymalnych pozostały bez echa, również wskutek błędów popełnianych przez optymalnych...."

"...Każdy podział szkodzi, a czym większe przynosi szkody - tym bardziej osłabia organizację. Zawsze w takich sytuacjach są osoby, które uważają iż wybrana droga nie jest drogą właściwą. Tak było poprzednio i tak jest dziś. Dokąd zmierzamy i dlaczego nie jesteśmy w stanie wyjść z tzw. marazmu?...."


Dalej prezes OSO informuje, że wraz z zarządem podjął "trudne decyzje organizacyjne", motywowane oszczędnościami licząc:

"..również w perspektywie na poprawę obsługi naszych członków i potencjalnych klientów"
i dlatego

"...działalność biurowa pozostaje w Jaworznie, lecz zmieniamy siedzibę z ul. Grunwaldzkiej 200 na ul. Promienną 7...."

Skoro zarząd OSO uznał że zmiany są pożądane i należy je wprowadzić w życie, to należy się spodziewać/oczekiwać Dobrej Zmiany zamiast "dobrej zmiany".

"....Ostatni okres pokazał jednoznacznie intencje, zaangażowanie wraz z odpowiedzią co szkodzi, a co prowadzi do zgody i budowy organizacji opiniotwórczej na miarę naszych marzeń. Po trudnym roku 2010 i doświadczeniach teraźniejszych rozpoczęliśmy wspólnie odbudowę znaczenia tegoż Stowarzyszenia po raz trzeci " Najważniejsze nie szkodzić" a kto może niech pomoże".

Wiadomo, że podstawą do wprowadzenia korzystnych zmian jest trafne zdiagnozowanie popełnionych "błędów i wypaczeń" minionego czasu, po to aby celnie dobrać właściwe metody naprawcze aby uniknąć w przyszłości konieczności robienia gruntownej naprawy po raz czwarty. Malutki problem z tą zmianą na lepsze może polegać na tym, że te przeszłe błędy i szkodliwe działania mogą pójść/poszły (?) w zapomnienie ponieważ:

"...Każda zmiana, przeprowadzka jest jak pożar, który coś zawsze trawi. Stawił również nasze błędy...."

Wyrażam swój (na pewno niesłuszny) sceptycyzm, co do wyciągnięcia właściwych wniosków z błędów przeszłości, (przed ich spaleniem) ponieważ jakoś niezbyt wyraźnie zostały one wyartykułowane, bądź też ja je nie zrozumiałem właściwie zgodnie z  przekazem .
Na koniec artykułu prezesa OSO ponownie rozbrzmiewa możliwy ale nie zdeterminowany optymizm:

"....Rok 2018 to rok, w którym mija 50 lat od tego ważnego odkrycia, jakim jest Żywienie Optymalne. Może właśnie ten promień, jaki ma wyjść z Polski, będzie też związany z ul. Promienną i naszym Stowarzyszeniem?"

Cały artykuł godny przeczytania w którym zawarta jest też sugestia do powszechnej zrzutki "optymalnych" w wysokości choćby symbolicznego złościsza. Najważniejsze  dla każdej organizacji jest, aby na przyszłość wybrać właściwą drogę, kierunek, zwrot i z konsekwencją podążać nią w słusznej działalności stowarzyszenia w celu realizacji zadań zapisanych w statucie Optymalnych. Ale to na pewno wiedzą odpowiedzialne władze Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Optymalnych u startu w trzecie dziesięciolecie istnienia, ku chwale członków a może i nie tylko. Należy życzyć powodzenia w następnych latach działalności stowarzyszenia.

Najważniejsze nie szkodzić" a kto może niech pomoże.

Mam nadzieję, że nie przeszkadzam w świętowaniu, działaniu i myśleniu działaczy i zwykłych członków OSO. Tylko nie wiem czemu, zaprzątają niepotrzebnie moją główkę natrętne pytania: skąd  pojawił się ten dostrzeżony przez prezesa "marazm" i czego może być objawem? I co dalej zrobią z nim starsi i mądrzejsi z rady mędrców zwanej zarządem pod przywództwem wodza-prezesa. To chyba dobrze, że zarząd zdaje sobie sprawę z tego obezwładniającego zastoju w ruchu "optymalnych", bo wiedząc to, może (jeśli zechce i potrafi) czynnie temu zapobiegać. Życie to ruch, bezruch to martwota. Mądry zarząd temu na pewno zapobiegnie i zgasi w zarodku pojawiające się głupie tezy, że niby istnienie OSO jest już ludziom zbędne. Wizjonerskie pytanie prezesa OSO: "...i co dalej...." na pewno doczeka się odpowiedzi wizjonerów, które potem zweryfikuje rzeczywistość.
Niech zwycięży optymizm prezesa OSO a mój sceptycyzm niech spłonie wraz z błędami przeszłości.

* - ponoć najgorsze są nieproszone rady.
** - pisane kursywą = cytaty z oryginału.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #608 : 2023-02-23, 19:29:52 »

Co się dzieje w Stowarzyszeniu Optymalnych?
Apel Prezesa OSO - Bogdana Tkocza

https://www.youtube.com/watch?v=cJTUg_uV7Eg
Zapisane

oldboy
Jr. Member
**
wiadomoci: 975


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #609 : 2023-02-25, 09:32:15 »

Sprawia wrażenie jak by to czytał po raz pierwszy  Laughing Słaby vibe prezesie  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #610 : 2023-02-25, 13:35:43 »

Zacytuję to co napisałam pod tym apelem Prezesa na Grupie ŻO na fb...

Chyba przez przeniesienie się życia społecznego w dużej mierze do Internetu, już mniejszą rolę odgrywa Stowarzyszenie. Czasy się zmieniają...Raczej nie da się wrócić do tego co było. Łatwiej propagować Dietę Optymalną w Internecie, niż przez Stowarzyszenie, gdyż ono "poruszało" się głównie w kręgu Optymalnych. Czasopisma kupowali też tylko Optymalni. Wiem, że ciężko przebić się do mediów mainstreamowych, ale dobrze, że chociaż oddolnie możemy działać pisząc w grupach fb, w komentarzach pod różnymi artykułami i na forach... Pewnie wszystko ma swój czas i na uznanie Diety Optymalnej przez świat medyczny, musimy jeszcze poczekać. Wielkie odkrycia - zmieniające istniejący "porządek rzeczy" - długo muszą czekać, aby były oficjalnie przyjęte. Ta Wiedza jest piętnowana, gdyż zagraża Big Pharmie i ośmiesza tzw. naukowców...

To jest tylko moje zdanie i mogę się mylić... Rolling Eyes
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #611 : 2023-02-25, 13:55:36 »

Zacytuję to co napisałam pod tym apelem Prezesa na Grupie ŻO na fb...

Chyba przez przeniesienie się życia społecznego w dużej mierze do Internetu, już mniejszą rolę odgrywa Stowarzyszenie. Czasy się zmieniają...Raczej nie da się wrócić do tego co było. Łatwiej propagować Dietę Optymalną w Internecie, niż przez Stowarzyszenie, gdyż ono "poruszało" się głównie w kręgu Optymalnych. Czasopisma kupowali też tylko Optymalni. Wiem, że ciężko przebić się do mediów mainstreamowych, ale dobrze, że chociaż oddolnie możemy działać pisząc w grupach fb, w komentarzach pod różnymi artykułami i na forach... Pewnie wszystko ma swój czas i na uznanie Diety Optymalnej przez świat medyczny, musimy jeszcze poczekać. Wielkie odkrycia - zmieniające istniejący "porządek rzeczy" - długo muszą czekać, aby były oficjalnie przyjęte. Ta Wiedza jest piętnowana, gdyż zagraża Big Pharmie i ośmiesza tzw. naukowców...

To jest tylko moje zdanie i mogę się mylić... Rolling Eyes
Ale to w takim razie nie ma na co czekać bo jedno wyklucza drugie. "Big pharma" to zupełnie inny $rockefellerski biegun i spodziewać się można z tego kierunku tylko pogorszenia pod wszelkimi pozorami.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #612 : 2023-02-25, 15:42:09 »

Czas lubi zaskakiwać, zobaczymy co przyniesie...

Spojrzę też na tę sytuację z drugiej strony...Tradycyjna forma Stowarzyszenia i przekazy internetowe wzajemnie się nie wykluczają. Jednak Stowarzyszenie to instytucja, która ma swoją historię, warto to uszanować, a poza tym świadczy o powadze całego przedsięwzięcia. Dobrze, że powstało i istnieje do dzisiaj, nawet w takiej "wyciszonej" formie, może to nawet lepiej! A internet działa równolegle, każdy dokłada "po cegiełce" jeśli chodzi o różnego rodzaju informacje i dzięki temu temat ŻO nadal istnieje i oby tak to się toczyło dalej...
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #613 : 2023-03-06, 12:07:14 »

Albo się znajdzie odpowiednia osoba z charyzmą, energią, poczuciem misji i pociągnie temat, albo nikt się nie znajdzie i temat sam się wygasi.  Cool
Nikt nie ma na to wpływu, jest to proces samoistny.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #614 : 2023-04-06, 17:38:10 »

Trzeba zacząć od przyczyny pierwszej...

https://pl1.tv/title/trzeba-zaczac-od-przyczyny-pierwszej/
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #615 : 2023-04-06, 21:04:29 »

Bardzo podoba mi się ten wywiad, jest tutaj sporo wiadomości o leczeniu Dietą Optymalną i prądami selektywnymi oraz o szkodliwości potencjalnego wprowadzenia owadów do produktów spożywczych - "dzięki" dyrektywom unijnym...
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #616 : 2023-04-07, 06:45:11 »

Wojsko US testuje teraz przezczaszkową stymulację elektryczną dla lepszych wyników bojowych, więc coś w tych prądach być musi. Very Happy
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30300


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #617 : 2023-04-07, 07:37:33 »

Zacofane wojsko ...
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23626


WWW
Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #618 : 2023-04-07, 10:22:44 »

Trzeba zacząć od przyczyny pierwszej...

https://pl1.tv/title/trzeba-zaczac-od-przyczyny-pierwszej/

Bardzo piękny materiał... Dziękuję.   Very Happy
Ale jest 450, a nie 450tys. wyświetleń...  Sad
Widocznie za dobre.
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: OSO - władze
« Odpowiedz #619 : 2023-04-07, 11:12:13 »

Trzeba zacząć od przyczyny pierwszej...

https://pl1.tv/title/trzeba-zaczac-od-przyczyny-pierwszej/

Spoko wywiad.  Cool
Pani Doktor jest doskonałym lekarzem i zawsze ją polecam w rodzinie i znajomym jak ktoś kwęka na swoje zdrowie.
Nawet przywiozłem i zapłaciłem za wizytę trzy osoby w okresie mojego wielkiego entuzjazmu i nawracania.  Laughing
Oczywiście wszystko poszło na marne jak krew w piach, bo dieta nie działa jak antybiotyk po trzech dniach, a cukier tak samo skutecznie otępia umysły jak alkohol.  Cool
Zapisane
Strony: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.263 sekund z 20 zapytaniami.