forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 19:42:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660515 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy  (Przeczytany 30902 razy)
baska
Go


Email
Odp: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #20 : 2006-04-04, 16:22:50 »

A z czego sie biora nadzerki-zaden lekarz nie udzieli Ci prawdziwej odpowiedzi--ale wiekszosc kobiet to wie, bo wiekszosc kobiet ma tzw."szosty zmysl". 
Hana, napisz prosze, nie mam szostego zmyslu Sad
A nadzerka zrobila mi sie po porodzie, teraz nawet nie wiem czy ja jeszcze mam.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #21 : 2006-04-04, 17:19:27 »

Nadzerka  to uszkodzenie nablonka --przypomina otarcie naskorka mozna powiedziec, ze to mala ranka.
Zywienie optymalne jest pomocne w leczeniu ran, tylko ta ranka jest wewnatrz  gdzie brak swiatla i tlenu utrudniaja gojenie.
Nadzerke moze stwierdzic tylko lekarz-ginekolog podczas badania dlatego tak wazne jest dla kobiet systematyczne badanie.
Male nadzerki nie daja o sobie znac a gdy pojawia sie pierwsze objawy typu uplawy, nieregularne krwawienia, krwawienia kontaktowe , niekiedy bole w dolnej czesci brzucha
moze byc za pozno --a nieleczona nadzerka prowadzi kochane kobietki do---RAKA---niestety.
I wlasnie dlatego "bronie puryzmu antykoncepcyjnego"--bo przed okolo 20 moze 30 latami swiat byl zachwycony antykoncepcja, ale najnowsze badania w tej dziedzinie 
udowodnily, ze rak piersi i rak narzadow rodnych w 90% spowodowane sa tabletkami antykoncepcyjnymi .
A w swiecie "zwyklej medycyny "jest bardzo duzo "czarnych dziur".     
                --Hana--
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #22 : 2006-04-04, 17:36:40 »

ale najnowsze badania w tej dziedzinie 
udowodnily, ze rak piersi i rak narzadow rodnych w 90% spowodowane sa tabletkami antykoncepcyjnymi .

Ponoć "najnowsze badania" też "udowodniły", ze kwasy tłuszczowe nasycone powoduja miażdżyce i przyczyniają się do chorób nowotworowych. Więc, to co podałaś, nie jest żadnym argumentem...

To w końcu nieleczona nadżerka powoduje raka, czy antykoncepcja, bo chyba znów mieszasz jedno z drugim.

Tomek i Mariszka
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #23 : 2006-04-04, 17:37:27 »

O cholera, to bylo prawie 2 lata temu. Ide sie przebadac.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #24 : 2006-04-04, 17:50:25 »

Baśka, to Ty nie byłaś u ginekologa od dwóch lat? I nie robiłaś cytologii od dwóch lat??? Coś podobnego!

Mariszka
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #25 : 2006-04-04, 21:07:12 »

Ja nic nie mieszam, ja tylko nie ufam sluzbie zdrowia.
Lekarze bardzo chetnie przepisuja srodki antykoncepcyjne-a ile kobiet pyta o skutki uboczne , ile czyta zalaczona ulotke?
Natury nie oszukasz.
A ingerencja zawsz sie zle koncz, bo brak wiedzy zamyka droge do prawdy.
                              Hana
Zapisane
akselek
Go


Email
Antykoncepcyjne zapalenie wątroby
« Odpowiedz #26 : 2006-04-04, 21:59:33 »

Nie macie panie czasami jakiejs pigułki na wątrobę? będe wdzięczny. Żona też. Pozdrawiam wszystkie i proszę Boga aby chronił Was od wpadki..
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #27 : 2006-04-05, 11:22:30 »

Czemu prosisz Boga zeby chronil nas od wpadki  przeciez Bog nie ma z tym nic wspolnego!
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #28 : 2006-04-05, 13:27:45 »

Baśka, to Ty nie byłaś u ginekologa od dwóch lat? I nie robiłaś cytologii od dwóch lat??? Coś podobnego!
Ginekolog to przeciez zwykly lekarz. Jak bylam w ciazy, to sie do niego nachodzilam za wszystkie czasy.
 Nie wiem dlaczego to Cię tak oburzylo. U gastrologa i wielu innych "specjalistow" nigdy nie bylam, i co z tego???????
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #29 : 2006-04-05, 13:40:54 »

Basiu, rzecz w tym, że do ginekologa chodzi się nie tylko w okresie ciąży, a RAZ NA ROK, by wykonać badania cytologiczne i ogólnie sprawdzic, czy wszystko jest w porządku (nadżerki, zapalenia, polipy, etc.). Takie badanie powinno być RUTYNOWYM dla każdej kobiety, a nie tylko wtedy, kiedy masz upławy lub czujesz, że coś jest "nie tak". To właśnie przez zaniedbywanie takich rutynowych wizyt u ginekologa tak wiele kobiet w Polsce umiera na raka szyjki macicy i raka piersi - dwie odmiany raka, które na Zachodzie skutecznie wykrywa się we wczesnym stadium i leczy się.

Mariszka
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #30 : 2006-04-05, 18:50:25 »

Spokojnie Smile Stosuje sie do zasady "jak czujesz sie dobrze, to po co ci badania, lekarze...?"
Ciekawe ilu mezczyzn chodzi do urologa przynajmniej raz w roku, np na badanie prostaty... No Panowie, przyznajcie sie Wink
No, to tyle w temacie.
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #31 : 2006-04-05, 19:01:34 »

Prawdopodobne przewlekłe, wirusowe typu C zapalenie wątroby, komórkowe uszkodzenie wątroby, nadżerki błony żołądka i dwunastnicy...uff ale jeszcze zyję!
Czy dieta optymalna poradzi sobie z taką chorobą? czy mozna być optymalnym optymistą? Smile
barbara (w sile wieku)
Moja siostra ma wirusa  C. Na DO wytrzymala 2 dni. Mowila, ze boli ja watroba. Ja mysle, ze to raczej strach przed tluszczem ja bolal.
Bierze interferon - 3 raz. Tym razem naturalny (ten jest najlepszy i najtrudniej go wywalczyc). Wyleczyl juz sporo osob. Niestety efekty uboczne...uh.
 DO powinna Ci pomoc, przeciez to tylko wirus. A i reszte naprawic tez pomoze.
Pozdrawiam.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #32 : 2006-04-05, 19:19:00 »

Spokojnie Smile Stosuje sie do zasady "jak czujesz sie dobrze, to po co ci badania, lekarze...?"

Basiu, właśnie o to mi chodziło, o takie typowo polskie podejście do sprawy. I, jak już pisałam, właśnie w Polsce wiele kobiet umiera na raka "dzięki" takiemu podejściu, kiedy to w innych krajach kobiety temu zapobiegają. Cóż, są to pewnie "różnice kulturowe" Smile

A rak przecież nie boli (przynajmniej w stadium początkowym), więc po co badać macice, piersi, skoro nic nie dolega, nic nie wycieka... Można zaczekac, aż zacznie się coś namacalnie "psuć"... A później, kiedy będzie za późno, można powiedzieć "no cóż, na coś trzeba w końcu umrzeć", albo można też obwiniać los, że "jak to mogło przytrafić się MNIE, przecież jestem taka młoda".

Każdy ma wolną wolę i dokonuje swoich wyborów...

Mariszka
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #33 : 2006-04-05, 20:06:43 »

Każdy ma wolną wolę i dokonuje swoich wyborów...
No wlasnie. Jestem na DO, rak i inne choroby nie sa mi straszne.
Daj sobie troche luzu Mariszka  Mr. Green
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #34 : 2006-04-05, 20:40:22 »

Widzicie kobietki do lekarza trzeba chodzic--chociazby dlatego zeby spokojnie spac.
Do kontroli (nie jak cos zaczyna sie dziac i boli):do ginekologa, do dentysty, do lekarza domowego zrobic podstawowe badania--jak my same nie bedziemy o siebie dbaly
to nikt za nas tego nie zrobi.
A panowie do urologa--pierwsze badanie prostaty --po 20-tym roku zycia.
                  --Hana--
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #35 : 2006-04-06, 08:57:18 »

Wracając do tematu: ten problem ładnie opracowany jest w "Tłustym życiu" (marskość wątroby) i w Odpowiedziach na listy.
Przy okazji  marskości przeglądałem Biochemię Stryer'a i znalazłem coś ciekawego: s.823 " Jako paliwo wątroba preferuje ketokwasy... a dopiero gdy ich brak glukozę".
W normalnie funkcjonującym organizmie przecież nigdy nie brakuje ketokwasów, a więc glukoza jako źródło energii dla narządów uprzywilejowanych (wątroby, mózgu i serca) nie jest wykorzystywana, a skąd to wiadomo?, bo dalej Stryer pisze: "tak więc wątroba - organ zaiste altruistyczny - przetwarza substraty energetyczne, by wyeksportować je dalej do mięśni (serca dop. T.K.) i do mózgu". Potwierdza to więc wcześniejsze obserwacje - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=142
Altruizmu w organizmie nie ma, albo coś się opłaca robić tkankom i narządom dla siebie a przy okazji dla organizmu jako całości, albo jest to wymuszane - tam gdzie się to da zrobić.
Zapisane
ewelina
Go


Email
Odp: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #36 : 2006-05-18, 01:30:19 »

Prawdopodobne przewlekłe, wirusowe typu C zapalenie wątroby, komórkowe uszkodzenie wątroby, nadżerki błony żołądka i dwunastnicy...uff ale jeszcze zyję!

Rozpoznanie ( z karty informacyjnej szpitala) Gastroenterocolitis. Duodentis. Hernia hiatus oesophagei. Hepatopathia. Hypertensio arterialis. Spondyloarthrosis def. Osteoma ossis frontalis. Morfologia: leukocyty 4,5x103; erytrocyty 4,65x103 ; HGB 14,8g; HCT 42,9%; MCV 92fl; MCH 31,8pg; MCHC 34,5g; płytki 250 x 103 Mocz: C.wł. 10020; ph 6; białko i glukoza nb; Bilirubina 11,1 umol/l; ALAT 107 U/L; ASPAT 57 U/L; Diastaza 35 u/l kwas mocz. 390; CEA 0,71; kreatynina 60;białko całk. 7,2 Fe 29,49; cukier 5,32 mmol Badania Biochemiczne: białko 7,2g%; Alb. 56,65% Alfa1 5,94%; Alfa 2 8,73%; Beta 14,46%; gamma: 14,23%

Czy dieta optymalna poradzi sobie z taką chorobą? czy mozna być optymalnym optymistą? Smile
barbara (w sile wieku)
Zapisane
ewelina
Go


Email
Odp: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #37 : 2006-05-18, 01:31:49 »

Prawdopodobne przewlekłe, wirusowe typu C zapalenie wątroby, komórkowe uszkodzenie wątroby, nadżerki błony żołądka i dwunastnicy...uff ale jeszcze zyję!

Rozpoznanie ( z karty informacyjnej szpitala) Gastroenterocolitis. Duodentis. Hernia hiatus oesophagei. Hepatopathia. Hypertensio arterialis. Spondyloarthrosis def. Osteoma ossis frontalis. Morfologia: leukocyty 4,5x103; erytrocyty 4,65x103 ; HGB 14,8g; HCT 42,9%; MCV 92fl; MCH 31,8pg; MCHC 34,5g; płytki 250 x 103 Mocz: C.wł. 10020; ph 6; białko i glukoza nb; Bilirubina 11,1 umol/l; ALAT 107 U/L; ASPAT 57 U/L; Diastaza 35 u/l kwas mocz. 390; CEA 0,71; kreatynina 60;białko całk. 7,2 Fe 29,49; cukier 5,32 mmol Badania Biochemiczne: białko 7,2g%; Alb. 56,65% Alfa1 5,94%; Alfa 2 8,73%; Beta 14,46%; gamma: 14,23%

Czy dieta optymalna poradzi sobie z taką chorobą? czy mozna być optymalnym optymistą? Smile
barbara (w sile wieku)
Zapisane
ewelina
Go


Email
Odp: przewlekłe, wirusowe (C) zapalenie wątroby, nadżerki żołądka i dwunastnicy
« Odpowiedz #38 : 2006-05-18, 01:33:39 »

Prawdopodobne przewlekłe, wirusowe typu C zapalenie wątroby, komórkowe uszkodzenie wątroby, nadżerki błony żołądka i dwunastnicy...uff ale jeszcze zyję!

Rozpoznanie ( z karty informacyjnej szpitala) Gastroenterocolitis. Duodentis. Hernia hiatus oesophagei. Hepatopathia. Hypertensio arterialis. Spondyloarthrosis def. Osteoma ossis frontalis. Morfologia: leukocyty 4,5x103; erytrocyty 4,65x103 ; HGB 14,8g; HCT 42,9%; MCV 92fl; MCH 31,8pg; MCHC 34,5g; płytki 250 x 103 Mocz: C.wł. 10020; ph 6; białko i glukoza nb; Bilirubina 11,1 umol/l; ALAT 107 U/L; ASPAT 57 U/L; Diastaza 35 u/l kwas mocz. 390; CEA 0,71; kreatynina 60;białko całk. 7,2 Fe 29,49; cukier 5,32 mmol Badania Biochemiczne: białko 7,2g%; Alb. 56,65% Alfa1 5,94%; Alfa 2 8,73%; Beta 14,46%; gamma: 14,23%

Czy dieta optymalna poradzi sobie z taką chorobą? czy mozna być optymalnym optymistą? Smile
barbara (w sile wieku)
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 19 zapytaniami.