forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 04:18:47

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną  (Przeczytany 106729 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
« Odpowiedz #40 : 2014-11-10, 12:01:46 »

Prwadziwa dieta prawdziwych pastuchow  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
« Odpowiedz #41 : 2014-11-10, 14:53:55 »

Ale pomidory nie na raz, aby minerałów i witamin nie przedawkować!  Shocked  Wink  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
« Odpowiedz #42 : 2014-11-10, 16:00:30 »

No wiadomo, hiperpotasoza jest niezwykle grozna  Shocked
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
« Odpowiedz #43 : 2014-11-10, 16:15:21 »

Adaś kilo koziej karmy to nosem wciąga! Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
« Odpowiedz #44 : 2014-11-10, 16:15:57 »

A brukselka na raka jelita grubego, rozszczelnienie jelita albo na Leśniewskiego-Crohna...  Wink Mr. Green  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
« Odpowiedz #45 : 2014-11-10, 16:25:50 »

A brukselka na raka jelita grubego albo na Leśniewskiego-Crohna...  Wink Mr. Green  Laughing
Brukselka jest bardzo specyficzna, albo się ją lubi, albo nie Very Happy
Kapustne, korzeniowe i cebulowe to dla mnie "prawdziwe" warzywa, ugotowane, z dodatkiem tłuszczu są bardzo spoko do mięsa.
Odkwaszają Wink
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17106


Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
« Odpowiedz #46 : 2014-11-10, 16:26:35 »

Drzewiej, klepało się jedynie na parkiecie.
Luksus.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
« Odpowiedz #47 : 2014-11-10, 16:34:48 »

A brukselka na raka jelita grubego albo na Leśniewskiego-Crohna...  Wink Mr. Green  Laughing
Brukselka jest bardzo specyficzna, albo się ją lubi, albo nie Very Happy
Kapustne, korzeniowe i cebulowe to dla mnie "prawdziwe" warzywa, ugotowane, z dodatkiem tłuszczu są bardzo spoko do mięsa.
Odkwaszają Wink

Teraz Bruksela zaleca jabłka i brukselkę... Cool
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55893


Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
« Odpowiedz #48 : 2014-11-10, 16:38:42 »

Brukselka jest bardzo specyficzna, albo się ją lubi, albo nie Very Happy

Dokładnie. Wszyscy w domu ją lubimy, ale wiadomo, jak od małego tak karmione, to nie było wyjścia. Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
« Odpowiedz #49 : 2014-11-10, 19:26:27 »

Skoro już przeszło pierwsze uderzenie shitstormu ze strony naszych forumowych trolli, to pozwolę sobie nadmienić coś jeszcze w trosce o bycie dobrze zrozumianym przez Was, Moi Drodzy Wegetarianie.

Człowiek stosujący "dietę optymalną" wprawdzie nie pożera różnych części zwierząt w ilości hurtowej, jednakże od czasu do czasu nie pogardzi podrobami, które są mu miłe i mu służą: mózg, wątroba, cynaderki tudzież wątrobianka, pasztetowa... Mniam. Wink Oczywiście najmilsze są mu "świńskie podroby", znacznie, znacznie bardziej niż jakieś "drobiowe"! Cool

Muszę tu zdefiniować określenie "od czasu do czasu", by nie być mylnie zrozumianym przez Was, Moi Drodzy Wegetarianie. Otóż, w moim przypadku:
  • Podroby (takie jak wątroba cielęca lub mózg) jadam raz na miesiąc, a zdarza się nawet, że raz na półtora miesiąca. Jem, bo raz na jakiś czas mam ochotę zjeść, ale przymusu jedzenia nie ma. Chcesz - jesz, nie chcesz - nie jesz.
[Dygresja: podroby wskazane są przede wszystkim dla osób dotkniętych określoną chorobą do czasu, aż nie nastąpi wyleczenie. Np. mózgi wieprzowe wskazane są dla cierpiących na chorobę Alzheimera, schizofrenię, chorobę Parkinsona i pochodne. Zdrowi mogą się bez nich obejść.]

  • Trochę wątrobianki lub pasztetowej albo kilka plastrów salcesonu kupię sobie raz na kilka miesięcy, jak już bardzo najdzie mnie ochota; średnio raz na 3 miesiące.
  • Z mięsem, a konkretnie karkówką, jest podobnie. Zjem średnio raz na 2 miesiące, bo wielka chęć mnie weźmie. Sam Jan Kwaśniewski w swych książkach nierzadko zauważał, że przy tzw. żywieniu optymalnym z mięsa można niemal zupełnie zrezygnować.
[Dygresja: Większe ilości mięsa na pseudo ŻO jedzą często osobniki chorujące na kulturystykę, czyli ci wyżej wspomniani "trolle forumowi" lubujący się w robieniu shitstormów w wątkach. Są wściekli i atakują watahą, więc trzeba być ostrożnym, najlepiej przeczekać. Niestety fetor pozostaje.]

Zatem, jeśli idzie o mnie, określenie "co jakiś czas" oznacza raz na miesiąc lub kilka, co widać powyżej. Ale też wcale nie ma potrzeby zjadania podrobów, jeśliśmy zdrowi i nie chcemy ich jeść. Mięsa tym bardziej jeść nie trzeba. Warto przy tym wiedzieć, że Jan Kwaśniewski wyrażał nadzieję, iż stosowane prawidłowo żywienie optymalne może wyleczyć człowieka z zapędów do tzw. kulturystki. Czego i ja sobie bym życzył. Lekkie ciało to wszak sama korzyść dla ducha. Wink

Trzeba za to jeść jaja, masło, sery i śmietan(k)ę. Możliwie dużo. Bo jak nie, to wtedy zostają nam podroby i, co gorsze, mięso. Na coś zdecydować się trzeba. Albo prawidłowo rozumiane żywienie optymalne, a więc dieta pasterka, albo dieta mięsna i pseudo ŻO.

Na koniec chciałbym przeprosić Was, Moi Drodzy Wegetarianie, za wyskok Gavrosza. Gavroche, jak jego nick informuje, to ulicznik, dziecko ulicy, które nie akceptuje osób szczupłych, o wzroście i wadze najczęściej podawanej przez Doktora w książkach. Musicie mu wybaczyć tę jego dziewiętnastowieczną mentalność i potrzebę posiadania muskułów miast intelektu. (W wolnych chwilach robi marsze z kamizelką obciążeniową... Za 10 lat biedak nie odnajdzie się w tym świecie technologii i informacji.)

Za jego obu kolegów, korytkowych moczymordów, też przepraszam!

I jeszcze raz powtórzę to, co napisałem w pierwszym poście: prawidłowo rozumiane żywienie optymalne jest jak najbardziej zgodne z ideologią wegetarianizmu odwołującą się do dobrego traktowania zwierząt i troski o ich byt i zdrowie. Na ŻO jemy jaja, nie drób. Jemy produkty odzwierzęce, a nie zwierzęta. Chyba, że sporadycznie, i tylko dlatego, że sami z siebie chcemy. Albo za karę, bo:
  • człowiek cierpi z powodu wcześniejszego nierozumnego odżywiania się i leczy swój zdegenerowany organizm kosztem innego życia, w tym przypadku jest to najczęściej świnia, tak bardzo podobna do nas samych...
  • Zapisane
    Gavroche
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 41536


    Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
    « Odpowiedz #50 : 2014-11-10, 19:32:04 »

    Czy już można się szeroko śmiać?
    Zapisane
    Maniek
    Jr. Member
    **
    wiadomoci: 4003


    Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
    « Odpowiedz #51 : 2014-11-10, 19:33:01 »

     Very Happy

    ale jazda!  Shocked
    Zapisane
    Maniek
    Jr. Member
    **
    wiadomoci: 4003


    Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
    « Odpowiedz #52 : 2014-11-10, 19:40:59 »

    "Moi Drodzy Wegetarianie..."

    Laughing

    Zapisane
    anakin
    Go


    Email
    Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
    « Odpowiedz #53 : 2014-11-10, 19:45:20 »


    W dodatku roznosisz te swoje mundro¶ci po innych forach, jeszcze siê tym chwal±c tutaj, jakby to kogo obchodzi³o!

    Kotek, weź mnie nie rozśmieszaj. Raz, że wątek pt. "Co dziś napisałem na forum MH" powstał umyślnie w dziale ukrytym i z dedykacją specjalnie dla Ciebie i Zyona, bo tyle razy usiłowaliście wmówić innym, jakobym został skądś wyrzuconym, że rzygać mi się już chciało, a nawet sam zaczynałem powoli w to wierzyć... No i te wasze linki do moich postów (albo o mnie) z forum MH... Żenada.

    Dwa, że mnie też nie obchodzą idiotyzmy, które wypisujesz na forum bioslone, które wcześniej kropka w kropkę wypisywałeś na forum DD, a którymi jestem tu raczony poprzez odsyłacze. Oczywiście i tak nie klikam w nie, bo Twoje poglądy nt. ŻO są mi dobrze znane z lektury forum DD. Na dodatek jeszcze udajesz, że ktoś się pod Ciebie podszywa. No litości. Pod Ciebie? No daj spokój. To cały Ty w postach tam.

    * anakin robi słodką mordkę na pociechę. =3
    Zapisane
    Gavroche
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 41536


    Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
    « Odpowiedz #54 : 2014-11-10, 19:48:36 »

    Już nie smażysz żółteczek na słonince, laleczko? Laughing
    Zapisane
    Radzio
    Go


    Email
    Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
    « Odpowiedz #55 : 2014-11-10, 19:48:58 »

    Drzewiej, klepało się jedynie na parkiecie.
    Luksus.

    To jest bez znaczenia- klepało się. Jaki by ten parkiet był, to czynność została zapisana.
    Zapisane
    anakin
    Go


    Email
    Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
    « Odpowiedz #56 : 2014-11-10, 20:03:48 »

    Ju¿ nie sma¿ysz ¿ó³teczek na s³onince, laleczko? Laughing


    Czekaj cierpliwie na kolegów, Matołku, to wspólnymi siłami coś wymyślicie, by mi "dojechać". Wiesz, że zdany tylko na siebie nic sensowniejszego nie wymyślisz, boś  jest ograniczony umysłowo. I nie miej żalu do mnie za szczerość.
    Zapisane
    Gavroche
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 41536


    Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
    « Odpowiedz #57 : 2014-11-10, 20:11:31 »

    Ju¿ nie sma¿ysz ¿ó³teczek na s³onince, laleczko? Laughing


    Czekaj cierpliwie na kolegów, Matołku, to wspólnymi siłami coś wymyślicie, by mi "dojechać". Wiesz, że zdany tylko na siebie nic sensowniejszego nie wymyślisz, boś  jest ograniczony umysłowo. I nie miej żalu do mnie za szczerość.
    Laughing
    Jak już Cię zdiagnozują to pamiętaj: po haloperidolu mdli tylko na początku i za nic nie mów tego co tutaj, bo Cię przywiążą do łóżka Wink
    Zapisane
    MariuszM
    Go


    Email
    Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
    « Odpowiedz #58 : 2014-11-10, 21:57:48 »

    Ale wariat,ptfu jazda Wink Laughing
    Zapisane
    Gavroche
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 41536


    Odp: Żywienie Optymalne nie jest dietą mięsożerną
    « Odpowiedz #59 : 2014-11-10, 22:03:51 »

    Ale wariat,ptfu jazda Wink Laughing
    Kangur na DD pisał, że śmiech to samo zdrowie Laughing
    Zapisane
    Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do gry Drukuj 
    « poprzedni nastpny »
    Skocz do:  

    Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
    © 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
    Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
    Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.