forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 09:55:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660302 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Brak okresu/ miesiaczki
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Brak okresu/ miesiaczki  (Przeczytany 17586 razy)
kasara1991
Go


Email
Brak okresu/ miesiaczki
« : 2015-01-12, 15:33:51 »

Witam

Mam 23 lata, 164 wzrostu i waze 49 kg (schudlam od zeszlego roku ok. 6 kg). Generalnie jestem zdrowa i nie choruje. Przez ostani rok mialam duzo stresu w pracy, co spodowalo ze schudlam. Teraz jest ok. rok odkad mialam ostatnio okres. Bylam u ginekologa i powiedzial mi, ze to wcale nie nienormalnie nie miec przez taki dlugi czas okresu. Czasami czuje, ze moje jajniki moga byc troche opuchniete. Czy ktoras z kobiet przezyla to samo? Jakie sa konsekwencje/ co powinnam zrobic?
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #1 : 2015-01-12, 16:06:14 »

Orientujesz sie ile jesz kcal? Czesto stres plus niewystarczjaca liczba kalorii sa przyczyna jw.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #2 : 2015-01-12, 16:23:15 »

Doktor pisał, że u młodych kobiet przechodzących na DO miesiączka może ustąpić do czasu uzyskania pełnej dojrzałości (obecnie dziewczęta zbyt wcześnie dojrzewają).
Moja siostra, kiedy strasznie się stresowała własnym rozwodem, straciła okres na rok czy coś koło tego...
Jeśli jesteś nerwowa, mało jesz, dużo pracujesz, to bardzo prawdopodobna przyczyna... Very Happy
Biologia to nie matematyka, nieregularność miesiączek to nie jest wielkie halo, a organizm ogranicza straty energii, kiedy nie czas (z jego punktu widzenia) na rozmnażanie. Cool
Zapisane
kasara1991
Go


Email
Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #3 : 2015-01-12, 16:32:47 »

Wlasnie. Malo jem (bo stracilam apetyt troche), i duzo pracuje. Kalorii nie licze, ale sniadanie wyglada okolo tak:

120 gr zoltka
80-100 gr masla
100 gr marchwi/ ogorka/ salatki jarzynowej
10 gr czekolady gorzkiej

Na obiad/ podwieczorek pare plastrow sera/ kielbaski. W dzien pare orzechow.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #4 : 2015-01-12, 16:43:55 »

Prawidłowe (tu obfitsze i bardziej biologicznie wartościowe) jedzenie pozwoli na zmianę reakcji na stres, sytuacji hormonalnej i w efekcie wyheblowanie organizmu.
Ale (o ile sytuacja mojej siostry może być pomocna) nie masz powodu do obaw, śmierć nie nadchodzi, jej gin też się tym nie przejął, kazał odpoczywać i jeść. Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #5 : 2015-01-12, 17:15:06 »

Doloz wiecej Ww,apetyt wroci,zaczniesz jesc wiecej BiT. Hormony powiiny sie unormowac.
Wegle mozesz.dostarczac z placuszkow smietankowych lub omletow z maka ,dzemem Wink
lub do czasu powrotu apetytu troszku kisielu ala
http://zapodaj.net/8fc9b408ac64d.jpg.html
 http://zapodaj.net/13d1bfd853761.jpg.html   z masele do posilku
Troche zoemniakow i warzyw oraz proporcjum tak 1:3:1-1.5 powinno pomoc Ci w walce ze stresem. Na stres w pracy najlepsza jest nowa praca,mniej stresujaca Wink
Bialeczko zoltka,twarog,watrobki,mieso etc wybie rz sobie co Ci smakuje,smakowalo zawsze. Very Happy
Na wojowniczy nastroj w pracy polecam polaczenie zoltek z miesem, zoltek z twarogiem. Same zoltka robia z drapiezcow ....Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #6 : 2015-01-12, 17:58:07 »

True Laughing
Żółtka z mięsem lub wywarem.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #7 : 2015-01-12, 18:21:50 »

Witam

Mam 23 lata, 164 wzrostu i waze 49 kg (schudlam od zeszlego roku ok. 6 kg). Generalnie jestem zdrowa i nie choruje. Przez ostani rok mialam duzo stresu w pracy, co spodowalo ze schudlam. Teraz jest ok. rok odkad mialam ostatnio okres. Bylam u ginekologa i powiedzial mi, ze to wcale nie nienormalnie nie miec przez taki dlugi czas okresu. Czasami czuje, ze moje jajniki moga byc troche opuchniete. Czy ktoras z kobiet przezyla to samo? Jakie sa konsekwencje/ co powinnam zrobic?

Za mało danych, ale nim zaczniesz stosować formułę 4-es (spróbuj spieprzyć sobie sama), to musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań, a pierwszym i podstawowym jest, czy masz popęd płciowy? Reszta jest zbyt intymna, abym z nimi publicznie wyjeżdżał...
Wklep sobie w googla hasło: "wtórny brak miesiączki" lub "przyczyny wbm" i przeanalizuj swój przypadek. A później możesz również w googlu wklepać hasło: "naturalne metody przywrócenia miesiączki".
I nie bądź bezradna licząc na cudzą pomoc, ale raczej zadbaj sama o własne zdrowie.

Dziwny ten ginekolog, że najprostszą metodą zbycia - nie zapisał pigułek!  Rolling Eyes Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #8 : 2015-01-12, 18:35:10 »

To przeca wszystko już było wyżej Very Happy
A choroby jajników czy inne to gin powinien wykluczyć...
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #9 : 2015-01-12, 22:10:31 »

Ament Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #10 : 2015-01-13, 08:57:27 »

Z innej beczki, ale rozumny powiąże, może nawet Molka da radę Laughing
Cytuj
Jednym z głównych wskaźników zdrowia kobiety jest jej płodność. Do płodności potrzeba tłuszczu, szczególnie tego w okolicach bioder. Czy wiecie, że wiele zawodniczek dyscyplin sylwetkowych nie ma okresu? Czy takie coś jest zdrowe?
http://www.fitblogerka.pl/2014/03/fit-nie-znaczy-zdrowe.html
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #11 : 2015-01-13, 09:48:33 »

 Laughing
Więcej kobiet na tym zacnym Forum już nie ma? Laughing Laughing Laughing Razz

To może teraz ja, dla miłej odmiany. Very Happy

Kasara, dziewucho.
Co to jest za praca, która wywołuje taki stres? Grzecznie pytam, ponieważ kojarzę to z pracą w obozach koncentracyjnych- tak mi na synapsach przebiło akurat, za co bardzo gorąco Cię przepraszam. Very Happy Jesteś z nami dłużej niż rok i nie skarżyłaś się jakoś specjalnie. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #12 : 2015-01-13, 09:53:27 »

Radzio! Kobito!  Shocked
Ty to potrafisz subtelnie zagaić...  Wink  Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #13 : 2015-01-13, 09:56:53 »

"kasara1991"
Abyś nie traciła czasu na zabobony, to wygoogluj sobie hasło: "amenorrhea secundaria".
Jest sporo ciekawych .pdf-ów.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #14 : 2015-01-13, 09:58:44 »

 Laughing Razz
"Trza mieć fantazję ... dziadku". Wink Mr. Green
A pieniąse ... wiadomo, są dla najbardziej potrzebujących. Laughing Laughing Laughing Wink Mr. Green


Dot. zagajników, w tym brzozowych. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #15 : 2015-01-13, 10:17:02 »

Laughing
Więcej kobiet na tym zacnym Forum już nie ma? Laughing Laughing Laughing Razz

To może teraz ja, dla miłej odmiany. Very Happy

Kasara, dziewucho.
Co to jest za praca, która wywołuje taki stres? Grzecznie pytam, ponieważ kojarzę to z pracą w obozach koncentracyjnych- tak mi na synapsach przebiło akurat, za co bardzo gorąco Cię przepraszam. Very Happy Jesteś z nami dłużej niż rok i nie skarżyłaś się jakoś specjalnie. Wink

W obozach koncentracyjnych się kobity rozmnażały, ale to inne kobiety były, dobry przedwojenny materiał Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #16 : 2015-01-13, 11:03:11 »

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #17 : 2015-01-13, 13:08:45 »

Laughing
Więcej kobiet na tym zacnym Forum już nie ma? Laughing Laughing Laughing Razz

To może teraz ja, dla miłej odmiany. Very Happy

Kasara, dziewucho.
Co to jest za praca, która wywołuje taki stres? Grzecznie pytam, ponieważ kojarzę to z pracą w obozach koncentracyjnych- tak mi na synapsach przebiło akurat, za co bardzo gorąco Cię przepraszam. Very Happy Jesteś z nami dłużej niż rok i nie skarżyłaś się jakoś specjalnie. Wink

W obozach koncentracyjnych się kobity rozmnażały, ale to inne kobiety były, dobry przedwojenny materiał Wink

Oczywiście, z pewnością wszystkie. Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #18 : 2015-01-13, 13:09:09 »

Znaczy, jak na zawołanie. Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Brak okresu/ miesiaczki
« Odpowiedz #19 : 2015-01-13, 14:02:10 »

Chyba to też zależało od wołającego, ale mogę się mylić Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.