forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-01-20, 16:07:23

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Bia┼éka jako materia┼é do budowy i przebudowy cia┼éa powinno mie─ç mo┼╝liwie wysok─ů warto┼Ť─ç biologiczn─ů, powinno to by─ç bia┼éko zwierz─Öce, a nie ro┼Ťlinne.
503439 wiadomoÂci w 3945 w▒tkach; wys│ane przez 67 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: franc99
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  ┼╗ywienie Optymalne
| | |-+  Dna moczanowa
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Dna moczanowa  (Przeczytany 31194 razy)
Tomasz
GoŠ

Email
Dna moczanowa
« : 2015-08-02, 12:15:01 »

Po p├│┼étora roku ┼╝ywienia optymalnego, miesi─ůc temu, po raz pierwszy w ┼╝yciu, dosta┼éem ataku dny moczanowej. Wszyscy pisz─ů ┼╝e ┼╝e jest to choroba zale┼╝na od sposobu od┼╝ywiania.
Z ┼╝ywienia optymalnego nie chc─Ö rezygnowa─ç ale z pewno┼Ťci─ů powinienem zmieni─ç sk┼éad diety.
Do tej pory mi─Ösa jad┼éem ma┼éo, je┼Ťli ju┼╝ to boczek lub golonk─Ö ale tylko 1 -2 razy na tydzie┼ä. Bia┼éko czerpa┼éem przede wszystkim z ┼╝├│┼étek, ┼Ťmietany i ser├│w (na placki).
Od czasu do czasu (1-2 razy w tygodniu) robi┼éem zupy jarzynowe na wywarze z ko┼Ťci i mi─Ösa. Witamin─Ö C uzupe┼énia┼éem sokiem z cytryny (1 cytryna dziennie).

Mam wzrostu 182 cm wag─Ö 71 kg i w ci─ůgu ostatnich 1,5 roku jada┼éem ┼Ťrednio B-50; T-130; W-50. Oczywi┼Ťcie by┼éy r├│┼╝ne odchylenia w g├│r─Ö ale proporcje 1:2,5:1 na og├│┼é zachowywa┼éem (energetycznie by┼éo to od 1700 do 2000 kcal).

Bardzo prosz─Ö o jakie┼Ť wskaz├│wki, jaki sk┼éad diety powinien by─ç dla optymalnego z dn─ů moczanow─ů.

renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 44200

Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #1 : 2015-08-02, 12:26:30 »

Witaj na Forum.  Very Happy To znalaz┼éam u Teresy...

http://www.stachurska.eu/?p=18080

Diogenes z Synopy
Full Member
P│eŠ: Mŕ┐czyzna
wiadomoÂci: 11007

« Odpowiedz #2 : 2015-08-02, 12:50:21 »

no i tu :

http://www.stachurska.eu/?p=18486

chyba, trafnie,

czyli ja bym spr├│bowa┼é je┼Ť─ç troch─Ö t┼éu┼Ťciej,

...┬á bia┼éko ze ┼Ťmietany ?┬á Smile┬á to nie ta dieta !┬á Smile┬á

zaprzyjaźnił bym się  ( zamiast golonki ) z podgardlem,

i ze szpikiem wołowym. Boczek dzisiejszy to prawie jak schab.

Ale lepiej, poczytaj na forum, bo chyba trochę było o tym, w tym od wyleczonych.

Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 33259

« Odpowiedz #3 : 2015-08-02, 13:33:39 »

Czołem Tomaszu! Very Happy

Dwa pytania: to na pewno dna?
Jak Twoje samopoczucie?

Tak na pierwszy rzut oka za ma┼éo t┼éuszczu, a tych ┼╝├│┼étek to ile zjadasz, bo reszta bia┼éka marnie wygl─ůda... Confused
Tomasz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2015-08-02, 14:20:51 »

Objawy miałem typowe dla dny moczanowej.
Silny b├│l i opuchni─Öcie stawu du┼╝ego palca u prawej nogi, po kilku dniach zaczyna┼éo mi si─Ö robi─ç to samo na lewej nodze. Lekarz zrobi┼é mi analiz─Ö krwi i zawarto┼Ť─ç kwasu moczowego we krwi wysz┼éa 7,5 mg/dl.
Lekarz przepisał mi milurit i kazał brać te prochy do końca życia.
Pocz─ůtkowo nie bra┼éem tego miluritu gdy┼╝ b├│le w nogach jakby usta┼éy.
Gdzie┼Ť po 3 tygodniach b├│le i opuchni─Öcie staw├│w palc├│w u n├│g zacz─Ö┼éy powraca─ç wi─Öc zacz─ů┼éem bra─ç ten milurit po 150 dziennie. Obecnie mog─Ö w miar─Ö swobodnie chodzi─ç chocia┼╝ czuj─Ö pewien dyskomfort przy ka┼╝dym kroku.

Je┼Ťli chodzi o ┼╝ywienie to ┼╝├│ltek zjadam od 4 do 6 dziennie.
┼Ümietana nie jest moim podstawowym po┼╝ywieniem ale u┼╝ywam j─ů do kawy, do zupy jarzynowej, do pomidor├│w itp.

Przy dnie moczanowej wszyscy zalecaj─ů je┼Ť─ç produkty zawieraj─ůce mniej puryn a najbogatsze w puryny to akurat mi─Öso, ryby, wywary z mi─Ösa i ko┼Ťci.
Jajka i produkty mleczne zawieraj─ů podobno minimaln─ů ilo┼Ť─ç puryn.
Co w takim razie je┼Ť─ç?
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #5 : 2015-08-02, 15:09:23 »

Nie czuję się na siłach leczyć przez net. Very Happy

Ale widać od razu mało białka i tłuszczu.
10-15 ┼╝├│┼étek to 30-45g bia┼éka, spokojnie mo┼╝esz spr├│bowa─ç przez jaki┼Ť czas i zobaczy─ç rezultat.
Do tego koniecznie więcej tłuszczu 3,5-4g na gram białka.

Wywal cytryn─Ö i zbo┼╝a w jakiejkolwiek postaci (placki), raz w tygodniu porcja w─ůtroby, reszta ok.
Poszukaj też na Forum i na stronie info o podagrze, artretyzmie, zwłaszcza posty Toana i Admina.
Diogenes z Synopy
Full Member

« Odpowiedz #6 : 2015-08-02, 16:25:37 »

ja dodam, ┼╝e jak wiesz, ┼╝e puryny s─ů du┼╝ych ilo┼Ťciach w mi─Ösie i podrobach, to ich nie jedz. Jak Gavro gada, max 1 raz w tygodnie w─ůtr├│bka czy nerka, a mi─Öso odpu┼Ť─ç.
Ja nie jem mi─Ösa i mam si─Ö dobrze, nie! - bardzo dobrze, w og├│le nie jest mi do niczego potrzebne.┬á Polub mas┼éo, nie b─Ödzie chodzi┼éa ci po g┼éowie mi─Öso. Rano du┼╝a ilo┼Ť─ç z ┼╝├│┼étkami jaki┼Ť omlet . Ja po takim ┼Ťniadaniu porz─ůdnym, mam miejsce najwy┼╝ej na placki ziemniaczane po po┼éudniu, ew t┼éusty deser.┬á Dopiero po ok 10 dniach ascezy mam ochot─Ö na jakie┼Ť zwierz─Ö i kupuj─Ö w─ůtrob─Ö najcz─Ö┼Ťciej.
Te┼╝ bym zbo┼╝a i kasze sobie odpu┼Ťci┼é.

s─ů tabele , co ile ma kw.moczowego i popatrz sam i b─Ödziesz widzia┼é z czym mo┼╝e przesadzasz:

https://zasadyzywienia.pl/puryny.html

tylko nie wiem czy automatycznie mo┼╝na tak przeliczy─ç puryny na przetworzony kwas moczowy!

Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #7 : 2015-08-02, 16:42:10 »

Moim zdaniem poziom kwasu moczowego to tylko wska┼║nik, a nie przyczyna.

Dna, podagra czy artretyzm, jak i inne choroby tkanek s┼éabo od┼╝ywianych z natury, to problem braku odpowiedniej ilo┼Ťci dobrej energii (t┼éuszcz), bia┼éka dobrej jako┼Ťci (EAA) i w─Öglowodan├│w (aminokwasy endogenne i proteoglikany).
Trzeba uprawia─ç jaki┼Ť sport, bo stawy, ┼Ťci─Ögna i powi─Özi s─ů od┼╝ywiane lepiej, kiedy krew przyspiesza w uk┼éadzie ruchu.
Unika─ç nale┼╝y te┼╝ substancji nas dra┼╝ni─ůcych, bo inicjuj─ů niepotrzebne stany zapalne. Very Happy
admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 633

[email protected]

« Odpowiedz #8 : 2015-08-02, 16:49:39 »

Po p├│┼étora roku ┼╝ywienia optymalnego, miesi─ůc temu, po raz pierwszy w ┼╝yciu, dosta┼éem ataku dny moczanowej.

Kłamstwo niestety, bo zdanie powinno brzmieć cyt.: "Po półtora roku nieudolnych prób stosowania Żywienia Optymalnego..."
Jed┼║ do dobrego o┼Ťrodka, gdzie potrafi─ů nauczy─ç stosowa─ç zalecenia Kwa┼Ťniewskiego i nie pisz wi─Öcej, ┼╝e jeste┼Ť od 1,5 roku na ┼╗O, bo nie jeste┼Ť.┬á Cool

Sucho, kr├│tko, ale to najlepsza rada jak─ů tu otrzymasz.  Very Happy
Jarek
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 9272

« Odpowiedz #9 : 2015-08-02, 16:57:06 »

A taki o┼Ťrodek to np LIDO .Lekarze, pr─ůdy i pocz─ůtki stosowania DO ,godny polecenia pocz─ůtek ,a i urlopik fajny ,bo z urlopu, to si─Ö zdrowy wraca Laughing
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 44200

« Odpowiedz #10 : 2015-08-02, 20:42:41 »

Objawy miałem typowe dla dny moczanowej.
Silny b├│l i opuchni─Öcie stawu du┼╝ego palca u prawej nogi, po kilku dniach zaczyna┼éo mi si─Ö robi─ç to samo na lewej nodze. Lekarz zrobi┼é mi analiz─Ö krwi i zawarto┼Ť─ç kwasu moczowego we krwi wysz┼éa 7,5 mg/dl.
Lekarz przepisał mi milurit i kazał brać te prochy do końca życia.
Pocz─ůtkowo nie bra┼éem tego miluritu gdy┼╝ b├│le w nogach jakby usta┼éy.
Gdzie┼Ť po 3 tygodniach b├│le i opuchni─Öcie staw├│w palc├│w u n├│g zacz─Ö┼éy powraca─ç wi─Öc zacz─ů┼éem bra─ç ten milurit po 150 dziennie. Obecnie mog─Ö w miar─Ö swobodnie chodzi─ç chocia┼╝ czuj─Ö pewien dyskomfort przy ka┼╝dym kroku.

Je┼Ťli chodzi o ┼╝ywienie to ┼╝├│ltek zjadam od 4 do 6 dziennie.
┼Ümietana nie jest moim podstawowym po┼╝ywieniem ale u┼╝ywam j─ů do kawy, do zupy jarzynowej, do pomidor├│w itp.

Przy dnie moczanowej wszyscy zalecaj─ů je┼Ť─ç produkty zawieraj─ůce mniej puryn a najbogatsze w puryny to akurat mi─Öso, ryby, wywary z mi─Ösa i ko┼Ťci.
Jajka i produkty mleczne zawieraj─ů podobno minimaln─ů ilo┼Ť─ç puryn.
Co w takim razie je┼Ť─ç?

A alkoholu ile? Cool

Jarek
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 9272

« Odpowiedz #11 : 2015-08-02, 22:17:28 »

Jak zawsze  0,0 .Jak zwykle DO nie pomaga. Shocked Laughing
Tomasz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2015-08-06, 16:25:48 »

Je┼Ťli chodzi o alkohol to mo┼╝e rzeczywi┼Ťcie za du┼╝o.
Od 30 lat pije dziennie 300 do 500 ml wina czerwonego , wytrawnego.
Mocnych alkoholi nie u┼╝ywam.
A je┼Ťli chodzi o znajomo┼Ť─ç ┼╝ywienie optymalnego to mam 40 km do Jastrzeebiej G├│ry i bylem w Lido kilka razy, konsultowa┼éem si─Ö tez z doktorem Pal─ů.
Poza tym spotykam si─Ö w gronie Optymalnych co miesi─ůc w Pomorskim Oddziale Og├│lnopolskiego Stowarzyszenia Optymalnych, organizowanych przez Regin─Ö Ciereszko.
Ostatnio byłem również na ogólnopolskim spotkaniu Optymalnych w Ostrzycach 20 i 21 czerwca 2015.
Za┼é─ůczam moje zdj─Öcia z tego spotkania.

https://www.dropbox.com/sh/8jay9a4ckhp2xfx/AAB-k14VqVMP5ny1srDmv7OWa?dl=0

Konsultacji mi wi─Öc nie brakuje, a poniewa┼╝ jestem z natury pedantem to wszystkie zalecenia wykonuje z maksymalna dok┼éadno┼Ťci─ů.
Poza tym to z ┼╝ywieniem optymalnym mam do┼Ťwiadczenia od 2001 roku kiedy to stosowa┼éem ten spos├│b ┼╝ywienia przez 2,5 roku a wszelkie materia┼éy na temat DO studiuj─Ö nieprzerwanie od 14 lat. Nauki jednak nigdy za du┼╝o, dlatego pytam r├│wnie┼╝ na Forum.

pozdrowienia
Tomasz

Diogenes z Synopy
Full Member

« Odpowiedz #13 : 2015-08-06, 16:42:04 »

ładne zdjęcia Smile

renia miała nosa Wink   , albo wiedzę .

a nie mo┼╝esz nie pi─ç tego wina ?┬á ┬á50 g dziennie czystego alkoholu, Doktor co┼Ť wspomina┼é o 6 gr ( w trzech dawkach ) ?┬á Smile┬á Tyle co organizm sobie sam musi wyprodukowa─ç.┬áJa par─Ö lat temu tez┬á butelk─Ö czerwonego obala┼éem podczas ogl─ůdania pszennych wiadomo┼Ťci wieczornych ,┬á ale rzuci┼éem. Zreszt─ů mit zdrowego czerwonego wina zosta┼é ju┼╝ dawno obalony przez francuskich naukowc├│w ( chyba do sp├│┼éki z hameryka┼äskimi ) . Nie ma tam nic zdrowego. To pierwsze co bym uczyni┼é. Dziwne, ┼╝e w og├│le ci alkohol smakuje┬á Shocked┬á Mi przesta┼é na ┼╗O. Potrzeba na alkohol u mnie wynosi zero! , s┼éysza┼éem, ┼╝e u wi─Ökszo┼Ťci tak jest.

Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #14 : 2015-08-06, 16:46:34 »

A alkohol wliczasz do Ww?
Bo z 0,5 literkiem wina to chyba takie półkorytko Ci się zrobiło, Tomasz.
vvv
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 3977

« Odpowiedz #15 : 2015-08-06, 19:08:58 »

Konsultacji mi wi─Öc nie brakuje

W dobrym miejscu pytasz, tylko 40 lat za p├│┼║no.

Cytuj z: DO_2000
Pami─Ötam w 1974 roku poproszono mnie o konsultacj─Ö
lekarsk─ů u pewnego wysoko postawionego urz─Ödnika. ├ôw wiceminister mia┼é nogi opuchni─Öte
jak banie, do pracy wożono go od dłuższego czasu na wózku inwalidzkim, nie mógł w ogóle samodzielnie
chodzi─ç. Diagnoza by┼éa oczywista – kwas moczowy. Przygotowa┼éem dla niego jad┼éospis,
po miesi─ůcu biega┼é, wchodzi┼é po schodach, by┼é zdrowym cz┼éowiekiem.

Confused
Blackend
Hero Member
wiadomoÂci: 34335

« Odpowiedz #16 : 2015-08-06, 19:41:36 »

Doktor Kwa┼Ťniewski jest ju┼╝ na zas┼éu┼╝onej emeryturze, ale przecie┼╝ s─ů lekarze przez niego przeszkoleni i do nich najlepiej si─Ö zg┼éosi─ç.  Cool
Tomasz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2015-08-06, 19:48:38 »

Mam pytanie, czy Ty VVV sam konsultowales tego ministra czy tylko cytujesz czyjas wypowied┼║?
Je┼Ťli to Ty to przygotuj i dla mnie taki jadlospis.
admin
Administrator
Jr. Member
*

[email protected]

« Odpowiedz #18 : 2015-08-06, 20:42:07 »

Very Happy
admin
Administrator
Jr. Member
*

[email protected]

« Odpowiedz #19 : 2015-08-06, 20:46:06 »

Doktor Kwa┼Ťniewski jest ju┼╝ na zas┼éu┼╝onej emeryturze, ale przecie┼╝ s─ů lekarze przez niego przeszkoleni i do nich najlepiej si─Ö zg┼éosi─ç.┬á Cool

No w┼éa┼Ťnie problem w tym, ┼╝e na palcach jednej r─Öki mo┼╝na policzy─ç, do tego osoba niezorientowana mo┼╝e si─Ö kompletnie pogubi─ç w tych "certyfikatach"... Wink  Cool
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 19 zapytaniami.