forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-19, 04:11:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
657704 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dna moczanowa
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dna moczanowa  (Przeczytany 101719 razy)
Tomasz
Go


Email
Dna moczanowa
« : 2015-08-02, 12:15:01 »

Po półtora roku żywienia optymalnego, miesiąc temu, po raz pierwszy w życiu, dostałem ataku dny moczanowej. Wszyscy piszą że że jest to choroba zależna od sposobu odżywiania.
Z żywienia optymalnego nie chcę rezygnować ale z pewnością powinienem zmienić skład diety.
Do tej pory mięsa jadłem mało, jeśli już to boczek lub golonkę ale tylko 1 -2 razy na tydzień. Białko czerpałem przede wszystkim z żółtek, śmietany i serów (na placki).
Od czasu do czasu (1-2 razy w tygodniu) robiłem zupy jarzynowe na wywarze z kości i mięsa. Witaminę C uzupełniałem sokiem z cytryny (1 cytryna dziennie).

Mam wzrostu 182 cm wagę 71 kg i w ciągu ostatnich 1,5 roku jadałem średnio B-50; T-130; W-50. Oczywiście były różne odchylenia w górę ale proporcje 1:2,5:1 na ogół zachowywałem (energetycznie było to od 1700 do 2000 kcal).

Bardzo proszę o jakieś wskazówki, jaki skład diety powinien być dla optymalnego z dną moczanową.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 69991


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #1 : 2015-08-02, 12:26:30 »

Witaj na Forum.  Very Happy To znalazłam u Teresy...

http://www.stachurska.eu/?p=18080
Zapisane

Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #2 : 2015-08-02, 12:50:21 »

no i tu :

http://www.stachurska.eu/?p=18486

chyba, trafnie,

czyli ja bym spróbował jeść trochę tłuściej,

...  białko ze śmietany ?  Smile  to nie ta dieta !  Smile 

zaprzyjaźnił bym się  ( zamiast golonki ) z podgardlem,

i ze szpikiem wołowym. Boczek dzisiejszy to prawie jak schab.

Ale lepiej, poczytaj na forum, bo chyba trochę było o tym, w tym od wyleczonych.

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #3 : 2015-08-02, 13:33:39 »

Czołem Tomaszu! Very Happy

Dwa pytania: to na pewno dna?
Jak Twoje samopoczucie?

Tak na pierwszy rzut oka za mało tłuszczu, a tych żółtek to ile zjadasz, bo reszta białka marnie wygląda... Confused
Zapisane
Tomasz
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #4 : 2015-08-02, 14:20:51 »

Objawy miałem typowe dla dny moczanowej.
Silny ból i opuchnięcie stawu dużego palca u prawej nogi, po kilku dniach zaczynało mi się robić to samo na lewej nodze. Lekarz zrobił mi analizę krwi i zawartość kwasu moczowego we krwi wyszła 7,5 mg/dl.
Lekarz przepisał mi milurit i kazał brać te prochy do końca życia.
Początkowo nie brałem tego miluritu gdyż bóle w nogach jakby ustały.
Gdzieś po 3 tygodniach bóle i opuchnięcie stawów palców u nóg zaczęły powracać więc zacząłem brać ten milurit po 150 dziennie. Obecnie mogę w miarę swobodnie chodzić chociaż czuję pewien dyskomfort przy każdym kroku.

Jeśli chodzi o żywienie to żóltek zjadam od 4 do 6 dziennie.
Śmietana nie jest moim podstawowym pożywieniem ale używam ją do kawy, do zupy jarzynowej, do pomidorów itp.

Przy dnie moczanowej wszyscy zalecają jeść produkty zawierające mniej puryn a najbogatsze w puryny to akurat mięso, ryby, wywary z mięsa i kości.
Jajka i produkty mleczne zawierają podobno minimalną ilość puryn.
Co w takim razie jeść?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #5 : 2015-08-02, 15:09:23 »

Nie czuję się na siłach leczyć przez net. Very Happy

Ale widać od razu mało białka i tłuszczu.
10-15 żółtek to 30-45g białka, spokojnie możesz spróbować przez jakiś czas i zobaczyć rezultat.
Do tego koniecznie więcej tłuszczu 3,5-4g na gram białka.

Wywal cytrynę i zboża w jakiejkolwiek postaci (placki), raz w tygodniu porcja wątroby, reszta ok.
Poszukaj też na Forum i na stronie info o podagrze, artretyzmie, zwłaszcza posty Toana i Admina.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #6 : 2015-08-02, 16:25:37 »

ja dodam, że jak wiesz, że puryny są dużych ilościach w mięsie i podrobach, to ich nie jedz. Jak Gavro gada, max 1 raz w tygodnie wątróbka czy nerka, a mięso odpuść.
Ja nie jem mięsa i mam się dobrze, nie! - bardzo dobrze, w ogóle nie jest mi do niczego potrzebne.  Polub masło, nie będzie chodziła ci po głowie mięso. Rano duża ilość z żółtkami jakiś omlet . Ja po takim śniadaniu porządnym, mam miejsce najwyżej na placki ziemniaczane po południu, ew tłusty deser.  Dopiero po ok 10 dniach ascezy mam ochotę na jakieś zwierzę i kupuję wątrobę najczęściej.
Też bym zboża i kasze sobie odpuścił.


 są tabele , co ile ma kw.moczowego i popatrz sam i będziesz widział z czym może przesadzasz:

https://zasadyzywienia.pl/puryny.html

tylko nie wiem czy automatycznie można tak przeliczyć puryny na przetworzony kwas moczowy!




Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #7 : 2015-08-02, 16:42:10 »

Moim zdaniem poziom kwasu moczowego to tylko wskaźnik, a nie przyczyna.

Dna, podagra czy artretyzm, jak i inne choroby tkanek słabo odżywianych z natury, to problem braku odpowiedniej ilości dobrej energii (tłuszcz), białka dobrej jakości (EAA) i węglowodanów (aminokwasy endogenne i proteoglikany).
Trzeba uprawiać jakiś sport, bo stawy, ścięgna i powięzi są odżywiane lepiej, kiedy krew przyspiesza w układzie ruchu.
Unikać należy też substancji nas drażniących, bo inicjują niepotrzebne stany zapalne. Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #8 : 2015-08-02, 16:49:39 »

Po półtora roku żywienia optymalnego, miesiąc temu, po raz pierwszy w życiu, dostałem ataku dny moczanowej.

Kłamstwo niestety, bo zdanie powinno brzmieć cyt.: "Po półtora roku nieudolnych prób stosowania Żywienia Optymalnego..."
Jedź do dobrego ośrodka, gdzie potrafią nauczyć stosować zalecenia Kwaśniewskiego i nie pisz więcej, że jesteś od 1,5 roku na ŻO, bo nie jesteś.  Cool

Sucho, krótko, ale to najlepsza rada jaką tu otrzymasz.  Very Happy
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30031


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #9 : 2015-08-02, 16:57:06 »

A taki ośrodek to np LIDO .Lekarze, prądy i początki stosowania DO ,godny polecenia początek ,a i urlopik fajny ,bo z urlopu, to się zdrowy wraca Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 69991


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #10 : 2015-08-02, 20:42:41 »

Objawy miałem typowe dla dny moczanowej.
Silny ból i opuchnięcie stawu dużego palca u prawej nogi, po kilku dniach zaczynało mi się robić to samo na lewej nodze. Lekarz zrobił mi analizę krwi i zawartość kwasu moczowego we krwi wyszła 7,5 mg/dl.
Lekarz przepisał mi milurit i kazał brać te prochy do końca życia.
Początkowo nie brałem tego miluritu gdyż bóle w nogach jakby ustały.
Gdzieś po 3 tygodniach bóle i opuchnięcie stawów palców u nóg zaczęły powracać więc zacząłem brać ten milurit po 150 dziennie. Obecnie mogę w miarę swobodnie chodzić chociaż czuję pewien dyskomfort przy każdym kroku.

Jeśli chodzi o żywienie to żóltek zjadam od 4 do 6 dziennie.
Śmietana nie jest moim podstawowym pożywieniem ale używam ją do kawy, do zupy jarzynowej, do pomidorów itp.

Przy dnie moczanowej wszyscy zalecają jeść produkty zawierające mniej puryn a najbogatsze w puryny to akurat mięso, ryby, wywary z mięsa i kości.
Jajka i produkty mleczne zawierają podobno minimalną ilość puryn.
Co w takim razie jeść?


A alkoholu ile? Cool
Zapisane

Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30031


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #11 : 2015-08-02, 22:17:28 »

Jak zawsze  0,0 .Jak zwykle DO nie pomaga. Shocked Laughing
Zapisane
Tomasz
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #12 : 2015-08-06, 16:25:48 »

Jeśli chodzi o alkohol to może rzeczywiście za dużo.
Od 30 lat pije dziennie 300 do 500 ml wina czerwonego , wytrawnego.
Mocnych alkoholi nie używam.
A jeśli chodzi o znajomość żywienie optymalnego to mam 40 km do Jastrzeebiej Góry i bylem w Lido kilka razy, konsultowałem się tez z doktorem Palą.
Poza tym spotykam się w gronie Optymalnych co miesiąc w Pomorskim Oddziale Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Optymalnych, organizowanych przez Reginę Ciereszko.
Ostatnio byłem również na ogólnopolskim spotkaniu Optymalnych w Ostrzycach 20 i 21 czerwca 2015.
Załączam moje zdjęcia z tego spotkania.

https://www.dropbox.com/sh/8jay9a4ckhp2xfx/AAB-k14VqVMP5ny1srDmv7OWa?dl=0

Konsultacji mi więc nie brakuje, a ponieważ jestem z natury pedantem to wszystkie zalecenia wykonuje z maksymalna dokładnością.
Poza tym to z żywieniem optymalnym mam doświadczenia od 2001 roku kiedy to stosowałem ten sposób żywienia przez 2,5 roku a wszelkie materiały na temat DO studiuję nieprzerwanie od 14 lat. Nauki jednak nigdy za dużo, dlatego pytam również na Forum.

pozdrowienia
Tomasz

Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #13 : 2015-08-06, 16:42:04 »

ładne zdjęcia Smile

renia miała nosa Wink   , albo wiedzę .

a nie możesz nie pić tego wina ?   50 g dziennie czystego alkoholu, Doktor coś wspominał o 6 gr ( w trzech dawkach ) ?  Smile  Tyle co organizm sobie sam musi wyprodukować. Ja parę lat temu tez  butelkę czerwonego obalałem podczas oglądania pszennych wiadomości wieczornych ,  ale rzuciłem. Zresztą mit zdrowego czerwonego wina został już dawno obalony przez francuskich naukowców ( chyba do spółki z hamerykańskimi ) . Nie ma tam nic zdrowego. To pierwsze co bym uczynił. Dziwne, że w ogóle ci alkohol smakuje  Shocked  Mi przestał na ŻO. Potrzeba na alkohol u mnie wynosi zero! , słyszałem, że u większości tak jest.

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #14 : 2015-08-06, 16:46:34 »

A alkohol wliczasz do Ww?
Bo z 0,5 literkiem wina to chyba takie półkorytko Ci się zrobiło, Tomasz.
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #15 : 2015-08-06, 19:08:58 »

Konsultacji mi więc nie brakuje

W dobrym miejscu pytasz, tylko 40 lat za późno.

Cytuj z: DO_2000
Pamiętam w 1974 roku poproszono mnie o konsultację
lekarską u pewnego wysoko postawionego urzędnika. Ów wiceminister miał nogi opuchnięte
jak banie, do pracy wożono go od dłuższego czasu na wózku inwalidzkim, nie mógł w ogóle samodzielnie
chodzić. Diagnoza była oczywista – kwas moczowy. Przygotowałem dla niego jadłospis,
po miesiącu biegał, wchodził po schodach, był zdrowym człowiekiem.

 Confused
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55565


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #16 : 2015-08-06, 19:41:36 »

Doktor Kwaśniewski jest już na zasłużonej emeryturze, ale przecież są lekarze przez niego przeszkoleni i do nich najlepiej się zgłosić.  Cool
Zapisane
Tomasz
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #17 : 2015-08-06, 19:48:38 »

Mam pytanie, czy Ty VVV sam konsultowales tego ministra czy tylko cytujesz czyjas wypowiedź?
Jeśli to Ty to przygotuj i dla mnie taki jadlospis.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #18 : 2015-08-06, 20:42:07 »

 Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #19 : 2015-08-06, 20:46:06 »

Doktor Kwaśniewski jest już na zasłużonej emeryturze, ale przecież są lekarze przez niego przeszkoleni i do nich najlepiej się zgłosić.  Cool

No właśnie problem w tym, że na palcach jednej ręki można policzyć, do tego osoba niezorientowana może się kompletnie pogubić w tych "certyfikatach"... Wink  Cool
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.