forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-19, 04:42:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
657704 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dna moczanowa
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dna moczanowa  (Przeczytany 101721 razy)
Tomasz
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #40 : 2015-08-07, 11:21:27 »

Ten ekran z cyferkami to zrobiłem specjanie do zademonstrowania mojego sredniego dnia.
Na codzien to jem na oko bo mam już wszystko dawno przetrenowane.
Program ten sam kiedyś zrobiłem w2001 roku i czasami go używam do sprawdzenia czegoś lub do demonstracji znajomym tak jak dzisiaj.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #41 : 2015-08-07, 12:07:48 »

I jest problem, bo nie ma tam nic, co mogłoby podagrę wywołać.  Confused
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #42 : 2015-08-07, 12:37:13 »

wywal wino, do niczego nie jest potrzebne. 

nadmiar alkoholu w połączenie z purynami podwyższa poziom kwasu moczowego. Podwyższa też nadmierny wysiłek fizyczny. Ten powód możemy wykluczyć ? Wink


pleśniowych serów nie jedz.


kakao, kawa, herbata, czekolada ?   be!

 wraz z alkoholem nasilają endogenną produkcję puryn.

śmietany są w sprzedaży 30 %   -  np w carefourze.
Zapisane
Tomasz
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #43 : 2015-08-07, 13:27:49 »

Faktycznie, chyba tylko to wino, no i czego w tabelce nie ująłem to wypijam dziennie ok 4 szklanki czarnej herbaty.
Kawy nie pijam, no może raz na miesiąc u Cioci na imieninach..
Cukru żadnego nie używam. Czekoladę czasami 81% kakao nie więcej jak 20 g dziennie.
Jeśli chodzi o podagrę to czytałem gdzieś że może się bezobjawowo rozwijać przez kilkanaście lat.
Może są to jakieś objawy nagromadzone przez lata?
Czy znacie kogoś z optymalnych kto wyleczył się z podagry?
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #44 : 2015-08-07, 13:42:40 »

na foto widzę, że jesteś szczupły ( więc nadwaga odpada - jeden z niekorzystnych dodatków) -  i masz  około 68 lat. Mógłbyś być wzorem dla prezesa, gdyby nie ta dna.
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #45 : 2015-08-07, 14:15:11 »

http://www.drmichalak.pl/12_paradygmatow_wsp_medycyny.html
Cytuj
Paradygmat 2: Utajona kwasica mezenchymalna

Wiedza lekarzy na temat mezenchymy zasadniczo sprowadza się do faktu, że takowa w organizmie jest. Że jest to substancja, przez którą dokonuje się wymiana substancji odżywczych pomiędzy krwią i komórkami.
Tymczasem jest to najważniejsza tkanka naszego organizmu. Większość chorób przewlekłych, większość patologii wewnątrzkomórkowych rozpoczyna się od nieprawidłowego funkcjonowania mezenchymy. A mechanizm jest bardzo prosty. Przy spadku pH (zakwaszeniu) struktura białek zmienia się w ten sposób, że zmienia się jej stan skupienia - z płynu przechodzi w galaretę. Jak może się dokonywać w takich warunkach usuwanie toksyn z komórek i dostarczanie substancji odżywczych, łatwo się domyślić. Zablokowanie mezenchymy musi prowadzić do rozwijania się patologii, którą potem często trudno jest odwrócić.
W podręcznikach dla studentów trudno jednak jest znaleźć jakiekolwiek informacje na temat tego jakże istotnego elementu rozwoju wielu chorób przewlekłych, generujących olbrzymie koszty społeczne. A sposób leczenia jest zasadniczo w najprostszym wariancie bardzo prosty - pić wodę i odkwaszać.
Najbardziej spektakularnym przykładem niskiej wiedzy środowisk medycznych w tym zakresie jest choroba zwana dną moczanową. W elementarnym podręczniku dla studentów pt. "Biochemia Harpera" można znaleźć informację, że rozpuszczalność kwasu moczowego mocno maleje w miarę spadku pH. Jeśli więc ktoś mało pije, to ma mało moczu i jest on kwaśny. Produkowany kwas moczowy nie może zostać wtedy wydalony i kumuluje się w tkankach.

http://www.drmichalak.pl/zakwaszenie.htm

Koncentrat pomidorowy 200g jest odpowiednikiem kilograma pomidorów i kosztuje 1.49zł,
można go użyć by przerobić zupę z kaczki z kaczką na zupę pomidorową z kaczką.

Proste, smaczne, pożywne. Wystarczy jako całodzienne wyżywienie.
Ja bym osolił lekko solą (NaCl50KCl50) by więcej potasu przemycić.
Koncentrat zalany wrzątkiem, z dodatkiem dobrego tłuszczu, pieprzu,
daje gorący kubek na szybko.

Koncentrat zalany zimną wodą z lodówki, daje zimny sok pomidorowy,
może być nawet z lodem (z wody nie ze śmietany).

http://s21.postimg.org/bvxh0cml3/konc_pom.png


 Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #46 : 2015-08-07, 14:24:54 »

Co warto wiedzieć o mezenchymie, to to, że jest to tkanka występująca tylko w zarodkach. Laughing
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Mezenchyma
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30031


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #47 : 2015-08-07, 14:42:29 »

Faktycznie, chyba tylko to wino, no i czego w tabelce nie ująłem to wypijam dziennie ok 4 szklanki czarnej herbaty.
Kawy nie pijam, no może raz na miesiąc u Cioci na imieninach..
Cukru żadnego nie używam. Czekoladę czasami 81% kakao nie więcej jak 20 g dziennie.
Jeśli chodzi o podagrę to czytałem gdzieś że może się bezobjawowo rozwijać przez kilkanaście lat.
Może są to jakieś objawy nagromadzone przez lata?
Czy znacie kogoś z optymalnych kto wyleczył się z podagry?
Tak znam, w książce Dr Kwaśniewskiego ,odpowiedzi na listy są wyleczeni .Jeśli chodzisz na spotkania optymalnych ,to warto czytać takie artykuły na głos ,bo to lepiej się wchłania . Shocked
Zapisane
Tomasz
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #48 : 2015-08-07, 16:49:43 »

Jak Ty "Diogenes z Synopy" wyczaiłeś na tych zdjęciach który to jestem ja?
Z pewnością byłeś też na tym spotkaniu i pamiętasz kto robił te grupowe zdjęcia?
W mój wiek też prawie się wstrzeliłeś, w tym roku idzie mi 71.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #49 : 2015-08-07, 18:19:04 »

większość patologii wewnątrzkomórkowych rozpoczyna się od nieprawidłowego funkcjonowania mezenchymy. A mechanizm jest bardzo prosty. Przy spadku pH (zakwaszeniu) struktura białek zmienia się w ten sposób, że zmienia się jej stan skupienia - z płynu przechodzi w galaretę. Jak może się dokonywać w takich warunkach usuwanie toksyn z komórek i dostarczanie substancji odżywczych, łatwo się domyślić.

Najwyraźniej chodzi o chłonkę, ale jak zwał, tak zwał...  Cool
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #50 : 2015-08-07, 18:33:01 »

Mam wrażenie, że to nieco inne odcienie pojęciowe, może chłonka to bardziej to co płynie i zasila układ limfatyczny.

Cytuj
płyn tkankowy spływający do naczyń chłonnych, tworzących układ naczyń limfatycznych (układ chłonny)

A może nie wszystko co jest między komórkami spływa.

/wiki/Extracellular_matrix
 Wink
Zapisane
Tomasz
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #51 : 2015-08-07, 18:59:28 »

Nie wiem czy ma to coś wspólnego z zakwaszeniem organizmu, czy krew tez nie staje sie galaretowata.
Ponieważ mam utrwaloną arytmię, więc aby zapobiec zakrzepom przyjmuję regularnie od 8 lat lek rozrzedzający krew "Marcumar" prawie caly czas w tej samej dawce ale kontroluje gęstość krwi raz na miesiąc (INR ma u mnie być pomiędzy 2,5 a 3,5).
Jakie było moje zdziwienie kiedy po przejściu na żywienie optymalne, przy takiej samej dawce Marcumar wskaźnik INR spadł mi o okoł 1, jak przedtem miałem 3,2 to po przejsciu na ŻO był już tylko 2,2. Podwyższyłem dawkę Marcumar i tak trzymam już ponad 1,5 roku (badając oczywiście co miesiąc stan).
Wynika z tego że na  ŻO krew mi zgęstniała zauważalnie.
Ciekaw jestem czy ktoś z Forumowiczów miał podobne doświadczenia z gęstością krwi i o czym to świadczy?
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #52 : 2015-08-07, 19:10:53 »

Masz (ma Pan) może pod ręką wyniki ostatniego:

(1) badania ogólnego moczu

i

(2) poziomu sodu i potasu, może też wapnia we krwi?

 Neutral
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30031


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #53 : 2015-08-07, 19:50:05 »

A jak ma to co ?
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55565


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #54 : 2015-08-07, 20:28:45 »

Będzie zdiagnozowany przez drut. Wink  Laughing
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #55 : 2015-08-07, 20:42:33 »

drut. Wink  Laughing
Nie ma drutu jest HSPA+  Wink

Można inspirować jedynie. Przy takim leku, zasadnicze zmiany w jadłospisie (pomimo podobnego BTW) powinny być klepnięte przez lekarza, i/lub wynikać z własnej inicjatywy, bo krzepliwość krwi jest ręcznie sterowana, a i za duża i za mała, to potencjalna kaplica jest.

 Neutral
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30031


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #56 : 2015-08-07, 20:58:17 »

Będzie zdiagnozowany przez drut. Wink  Laughing
Oby nie leczył Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #57 : 2015-08-07, 21:01:40 »

sprawa się komplikuje. Tabletki , alkohol. 


Tomasz  - nie byłem.  Drogą  wykluczeń, renie znam ( wizerunek) , córka chyba jej ( bo podobna ) , prezio, i jeszcze inne ''gęby '' z widzenia -  zostałeś Ty  Wink  ( po krótkiej  analizie)

Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30031


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #58 : 2015-08-07, 21:04:20 »

drut. Wink  Laughing
Nie ma drutu jest HSPA+  Wink

Można inspirować jedynie. Przy takim leku, zasadnicze zmiany w jadłospisie (pomimo podobnego BTW) powinny być klepnięte przez lekarza, i/lub wynikać z własnej inicjatywy, bo krzepliwość krwi jest ręcznie sterowana, a i za duża i za mała, to potencjalna kaplica jest.

 Neutral

TO WSZYSTKO  Shocked
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 69991


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #59 : 2015-08-07, 21:06:41 »


sprawa się komplikuje. Tabletki , alkohol. 


Tomasz  - nie byłem.  Drogą  wykluczeń, renie znam ( wizerunek) , córka chyba jej ( bo podobna ) , prezio, i jeszcze inne ''gęby '' z widzenia -  zostałeś Ty  Wink  ( po krótkiej  analizie)



Córki na tych zdjęciach nie ma...(wiekszość czasu siedziała w pokoju i uczyła się) a ten "nasz Tomasz" na spotkaniu Oddziału to był chyba tylko ze 4 razy... Rolling Eyes a nie tak regularnie co miesiąc... Rolling Eyes zgadza się? Rolling Eyes Very Happy
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.