forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:44:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dna moczanowa
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dna moczanowa  (Przeczytany 102009 razy)
vvv
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #20 : 2015-08-06, 22:14:20 »

cytujesz czyjaś wypowiedź?

"DO_2000" to skrót myślowy,

dokładnie to:

książka "Dieta Optymalna", rok wydania 2000, strona 33

Skoro już ustaliliśmy, że w ŻO/DO istnieje pojęcie jadłospisu, to może spiszesz swój jadłospis z trzech kolejnych dni, tak bardzo dokładnie z datą, godziną, masą poszczególnych produktów, z dokładnością do łyżeczki cukru do kawy, czy 10g śmietanki do kawy, to będzie możliwość, by każdy kto chce przemyślał sprawę, porównał ze swoim odżywianiem i ewentualnie podzielił się spostrzeżeniami. Deklarowałeś skrupulatność, wręcz pedantyzm, można podejrzewać, że masz zeszyt jadłospisów z każdego dnia, przynajmniej od kiedy wystąpiły objawy podobne do dny moczanowej.

Może nawet Admin się o komentarz pokusi.
 Cool

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #21 : 2015-08-06, 22:18:12 »

Super, a tabelka będzie? Razz
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #22 : 2015-08-06, 22:26:59 »

Może nawet Admin się o komentarz pokusi.

Mam dużo własnych problemów, którymi nikt się nie interesuje z wyjątkiem najbliższych, więc nie rozumiem dlaczego mam się zajmować cudzymi jeszcze do tego?  Shocked
Jednym z poważniejszych problemów jest gwałtowny wzrost konduktywności wody w akwarium wraz ze wzrostem temperatury i mam dylemat, czy schładzać lodem, czy też robić podmianę wody? Rolling Eyes
Bo jak już ma się pod opieką nawet "gadzinę" zimnokrwistą, to nie znaczy, że można się nie przejmować jej homeostazą. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #23 : 2015-08-06, 22:35:34 »

A na jakim forum akwarystycznym nie pomogą? Wink

Schładzając lodem (koniecznie w pojemniku, można posypać solą dla trwałości) zmniejszysz metabolizm biotopu, a resztą zajmą się (teoretycznie) media w filtrze.
Robic podmiankę ciut chłodniejszą i o niższym przewodnictwie, wodą, obniżasz i metabolizm i rozcieńczasz jednocześnie, ale szybkie zmiany środowiska to stres i dla mieszkańców akwarium i dla mieszkańców filtra.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #24 : 2015-08-06, 22:37:56 »

 Very Happy
Poczytam, pomyślę, chyba do jutra tragedii w akwarium nie będzie... Wink
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #25 : 2015-08-06, 22:39:37 »

tak, to będzie alkohol, poczytałem troszku,  połączenie alkoholu  ( nadmiaru ) i większej ilości puryn - podwyższa poziom kwasu moczowego.



>tu jest dieta szpitalna:

http://szpital.legnica.pl/index.php/porady-dietetyczne/621-dieta-w-dnie-moczanowej

nieprzydatna w DO, ale można wiedzieć co wyeliminować.

Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #26 : 2015-08-06, 23:00:54 »

...ale szybkie zmiany środowiska to stres i dla mieszkańców akwarium i dla mieszkańców filtra.

Opiekuję się 400 litrowym roślinniakiem w którym zastosowałem przelew i można wymieniać wodę prawie że metodą kropelkową. Bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie teraz przy wysokich temperaturach na zewnątrz.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #27 : 2015-08-06, 23:04:56 »

Ciekawe rozwiązanie, ale tu nie do zrealizowania...  Confused
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #28 : 2015-08-06, 23:15:48 »

A są jakieś przeciwwskazania by butelkę pet napełnić wodą (nie całkiem) i zakręcić i zamrozić i niech sobie przez dzień p przegranej wodzie pływa, może 3 butelki na dzień wystarczą by temperatura przestała rosnąć. Tak cicho sobie myślę.
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #29 : 2015-08-06, 23:18:32 »

A są jakieś przeciwwskazania by butelkę pet napełnić wodą (nie całkiem) i zakręcić i zamrozić i niech sobie przez dzień po przegrzanej wodzie pływa, może 3 butelki na dzień wystarczą by temperatura przestała rosnąć. Tak cicho sobie myślę.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #30 : 2015-08-06, 23:28:56 »

Niektórzy schładzają akwa wiatrakami, ale to głośne rozwiązanie i nie wiem na ile efektywne.  Cool
Morszczacy stosują zewnętrzne urządzenia ochładzające, ale to są kwoty idące w tysiące.  Confused
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #31 : 2015-08-07, 07:40:05 »

Very Happy
Poczytam, pomyślę, chyba do jutra tragedii w akwarium nie będzie... Wink
Sama zmiana temperatury może zmieniać kalibrację konduktometru. Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #32 : 2015-08-07, 08:03:31 »

Jednym z poważniejszych problemów jest gwałtowny wzrost konduktywności wody w akwarium wraz ze wzrostem temperatury i mam dylemat, czy schładzać lodem, czy też robić podmianę wody? Rolling Eyes

Rozwiązanie: "sprawdzić styki czujnika, oczyścić w razie potrzeby", a wszystko wróci do normy...  Cool
Trochę mnie wczoraj wieczorem zaskoczyła ta sytuacja, ale ranek często przynosi rozwiązanie.  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #33 : 2015-08-07, 08:14:20 »

Bo sen jest dla mózgu, a nie dla mięśni. Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #34 : 2015-08-07, 08:16:36 »

Dziękuję za podpowiedzi, bo mogą się przydać na przyszłość.  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #35 : 2015-08-07, 09:50:35 »

Co do przypadku dny - procedura:
przeanalizować skład diety pod kątem produktów dostarczających nadmiar puryn i ograniczyć ich spożycie do czasu ustąpienia objawów dny.
Koniecznie dostosować aktywność fizyczną do stanu fizjologicznego, albowiem ruch najlepiej oczyszcza organizm ze wszystkich śmieci metabolicznych, w tym z kwasu moczowego.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #36 : 2015-08-07, 10:08:30 »

Jeśli jednak skład diety jest ok, poziom kwasu moczowego we krwi w normie, zrobić badania w kierunku dny rzekomej (najczęściej nadczynność gruczołów przytarczycznych).
Tak twierdzi Doktor.  Cool
Zapisane
Tomasz
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #37 : 2015-08-07, 10:26:07 »

Zgodnie z sugestią VVV podaję przykładowy jadłospis który stosowałem na przestrzeni ostatnich 19 miesięcy.
Oczywiście ilości i skład poszczególnych składników zmieniał się każdego dnia ale to były najczęściej używane przeze mnie produkty.

https://www.dropbox.com/s/m85d5fut6sm9iuj/Przykladowy%20jadlospis.jpg?dl=0

Z różnych zaleceń dotyczących dny moczanowej wynika że powinienem z mojego jadłospisu usunąć boczek i wino.
Może ktoś z Was zasugeruje mi zupełnie inny jadłospis, będę bardzo wdzięczny.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #38 : 2015-08-07, 10:36:47 »

Po półtora roku, żywisz się  nadal "cyferkami"...  Shocked
Dziękuję nie mam więcej pytań.  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dna moczanowa
« Odpowiedz #39 : 2015-08-07, 10:46:48 »

Dobrze, że ja jestem wielki techniczny gamoń i nie umiem takich aplikacji obsługiwać. Cool
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.