forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:13:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Książka Kucharska
| | |-+  KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką  (Przeczytany 150814 razy)
administ
Go


Email
Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #60 : 2015-09-07, 18:21:09 »

A przez drut się nie da? Rolling Eyes Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #61 : 2015-09-07, 18:23:39 »

Zależy od druta. Very Happy
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #62 : 2015-09-07, 18:24:45 »

Można też użyć magii. Wink
Advanced science is indistinguishable from magic!
 Wink
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #63 : 2015-09-07, 19:35:46 »

No dobra, piecze się spód z cieczy tiksotropowej. Nie wiem czy dobrze zrobiłam kładąc pergamin. Jak już wlałam / przerzuciłam masę, przypomniałam sobie, że ostatnio pergamin się wpiekł w ciasto i ciężko go było usunąć. A może trzeba smarować go tłuszczem? Za 5-10 min koniec pieczenia i studzenie się rozpocznie
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #64 : 2015-09-07, 19:37:13 »

Chciałam zrobić nr. Wczesniejszy ale nie mam dżemu. Więc została wersja kakaowa do zrobienia..
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #65 : 2015-09-07, 19:43:12 »

cieczy tiksotropowej.

WOW  Cool

Cytuj
Płyny tiksotropowe są jednym z rodzajów płynów nienewtonowskich. Czasami mylnie się uważa, że wszystkie płyny nienewtonowskie, których lepkość maleje na skutek np. mieszania, są tiksotropowe. Płyny takie nazywa się jednak ogólnie płynami rozrzedzanymi ścinaniem i dopiero gdy efekt "rozrzedzania" utrzymuje się po ustaniu działania siły ścinającej (czyli np. po zaprzestaniu mieszania lub tłoczenia) można mówić o zjawisku tiksotropii. Płyn wykazujący własności tiksotropowe zachowuje się zatem tak, jakby przez pewien czas "pamiętał" co się z nim niedawno działo.
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #66 : 2015-09-07, 20:09:00 »

Biszkopt gotowy dla mojej foremki wyszła grubość 1cm. Czyli wygląda mi zdjęcie z przepisu tak jakby było zrobione z podwójnej porcji?
Pokruszyłam na 5 pucharów,  topię czekoladę z pozostałym masłem. Śmietanka będzie dodawana na świeżo wraz zamrożonymi borówkami.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #67 : 2015-09-07, 21:00:19 »

Biszkopt gotowy dla mojej foremki wyszła grubość 1cm. Czyli wygląda mi zdjęcie z przepisu tak jakby było zrobione z podwójnej porcji?
Pokruszyłam na 5 pucharów,  topię czekoladę z pozostałym masłem. Śmietanka będzie dodawana na świeżo wraz zamrożonymi borówkami.

raczej nie, Zosia robi chyba z 6 jajek, ale jej wyrasta na 6-7 cm do góry.  Blacha tortowa okrągła   ok 16-21 cm.  Najlepsze jest po 2-3 dniach jak przesiąknie biszkopt wilgocią i smakami. No i do kremu obowiązkowo żółtka, to robi już inną ligę.
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #68 : 2015-09-07, 22:23:25 »

a to ja mam większą blachę tortową - czyli w tym tkwi szkopuł. [ jutro ją zmierzę albo jak się dokopię po wymianie pionów.
ja robiłam z 8 jajek. No właśnie tu podstawą jest nasiąknięcie. Ten biszkopt będzie też idealny pod tiramisu.
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #69 : 2015-09-07, 22:24:54 »

Bo Twoja Zosia, moja imienniczka chyba tez jest bardziej doświadczona w pieczeniu Smile Ja zaczęłam piec ciasta (robić desery) dopiero na ŻO. Very Happy
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #70 : 2015-09-08, 08:26:05 »

Bo Twoja Zosia, moja imienniczka chyba tez jest bardziej doświadczona w pieczeniu Smile Ja zaczęłam piec ciasta (robić desery) dopiero na ŻO. Very Happy

tak, do Tiramisu się bardzo nadaje. O to chodzi żeby nie była duża powierzchnia blachy , żeby piętra budować. Czym mniejsza i wyższa - tym więcej pięter i efektowniej. I kremu miedzy pietrami wchodzi dużo  i różne smaki można mieszać. Np  na parterze robisz smak ananasowy jasny ( z puszki może być ) a u góry przeciwieństwo jakiś ciemny mocny lub odwrotnie. Zosia nieraz z 3 -4 smaki tak upycha po piętrach.  Powidła śliwkowe - cynamon, migdały - kokos, kakao - śmietankowy, kawa - amaretto , jabłko ( gruszka) - orzechy , kogel - zabajone - cytryna , czerwona porzeczka - wanilia , czarna porzeczka - pomarańcz  itd itd .  Zależy od weny w danym momencie i dostępności produktów.
Zosia piecze dla mnie już 26-28 lat. Na optymalnym zmienił się tylko asortyment. Bardzo dużo kremowych zakazanych wcześniej robimy, odreagowujemy Wink   . Babki , makowce i szarlotki, strucle, drożdżówki i jagodzianki ( kosmiczne robiła)  -  bye, bye . I  nawet za nimi nie tęsknię.
Odkrywamy ciężkie zakazane dietetyczne ciasta Wink  Co to były wcześniej za wypieki  - ciasta jogurtowe , marchewkowe, kremy na śmietanie lajt  Wink

Tera kuchnię rozwinęła się w pełni. Królują naturalne składniki. Bogate w chorysterol  Wink

Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #71 : 2015-09-08, 09:03:39 »

Smile no szkoda że nie jesteście moimi sąsiadami -napadałabym Was Wink
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #72 : 2015-09-08, 09:10:41 »

Smile no szkoda że nie jesteście moimi sąsiadami -napadałabym Was Wink

z 15 lat temu miałem sąsiadkę która było w wieku tak około 40 lat. Nie miała dzieci i nie pracowała. Mąż dobrze zarabiał. Zajmowała się tylko .....wypiekami. Hobbystycznie, dziedzicznie w linii damskiej. . Chętnie chwaliła się tym. Dobrze, że się wyprowadziliśmy Wink . Arcymistrzyni, czarodziejka  , do tej pory to wspominam. Jak zrobiła sernik to chyba tylko łańcuch  i kłódka mogła go uratować przed natychmiastowym zjedzeniem  Wink
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #73 : 2015-09-08, 09:35:46 »

Ach dobry sernik to jest to, a ja lubię by było czuć w nim ser nie mąkę. Lubię gdy są w nim serowe nie zmielobe grudki. Czyli trzeba se samej robić.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #74 : 2015-09-11, 09:01:40 »

No dobra, piecze się spód z cieczy tiksotropowej. Nie wiem czy dobrze zrobiłam kładąc pergamin. Jak już wlałam / przerzuciłam masę, przypomniałam sobie, że ostatnio pergamin się wpiekł w ciasto i ciężko go było usunąć. A może trzeba smarować go tłuszczem? Za 5-10 min koniec pieczenia i studzenie się rozpocznie

pergamin ściąga się gdy jeszcze biszkopt jest gorący ( dobrze odkleja się ). Zosia spód tylko wykłada , boki ma odpinane . 

Do tego samego kakaowego biszkopta, zrobiliśmy masę budyniową.

Z liter śmietanki zagotowaliśmy, znaczy się Zosia ,  zrobiła budyń z krochmalem ( smaki i te sprawy ) , nie żałowała żółtek, aby ten budyń porządnie smakował i kostkę masła ( 200 g ) .

Przecięła biszkopt wzdłuż na pół i wysmarowała warstwy.

Coś nowego zaświtało w głowie.  Węglowodany zostały dostarczone do jednej z warstw w postaci przesmażonych startych jabłek ( jak na szarlotkę - cynamon, orzech ) .  Jabłka kwaśne spady dostałem od pani od jajek, kury nie zdążyły podziobać.
Dawno jabłek nie jadłem, rok ? dwa ? nie pamiętam . Mogą być, ale powidła chyba lepsze. Ale budyń pierwyj sort .
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #75 : 2015-09-12, 23:34:21 »

Ja ostatnio zrobiłam wątróbkę z cynamonem, przejrzałem Gruszka i czosnkiem Smile. To pierwsze gruszki od chyba 4 czy 5 lat. Ile to ja jestem na ŻO? Zastrzeżenie miałam jedynie do wątróbki, którą gdy robiłam po 2 dniach zapomnienia i przechowywania jej w lodówce, szczelnie opakowaną w folię ta nie miała żadnego zapachu. Sad powinna już była dosyć wyraźnie wydzielić zapachy. A ta nic... Taka wątróbka tylko w srebro jak to mówicie.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #76 : 2015-09-13, 10:06:03 »

A ja zrobiłem "kamienne placuszki". Very Happy
Zmiksowałem orzechy włoskie z suszonymi daktylami i miodem, uzyskaną pastę rozsmarowałem cienką warstwą na blasze i piekłem ze 20 minut.
Na ciepło pokroiłem na batoniki i viola! Laughing
Taki batonik świetnie uzupełnia węglowodany lub dostarcza tłuszczu, kiedy położy się na nim plaster masła czy posmaruje masłem orzechowym.
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #77 : 2015-09-13, 11:21:44 »

po 2 dniach zapomnienia i przechowywania jej w lodówce, szczelnie opakowaną w folię ta nie miała żadnego zapachu. Sad powinna już była dosyć wyraźnie wydzielić zapachy. A ta nic...

Lodówka lodówce nie równa, może mieć 13 stopni, a może mieć 2. Są nawet lodówki, gdzie można przechowywać żarełko w szczelnych woreczkach w wodzie z lodem i lodu ani nie przybywa, ani nie ubywa, permanentne średnie zero. Hipopo te tycznie oczywiście.
 Wink
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #78 : 2015-09-13, 18:35:28 »

to powiem tak - w tej samej lodówce przeciętna wątróbka po 2 dniach mówi albo mnie jesz albo sama wychodzę.
Moja lodówa ma z 6 lat i ok 42-4 stopnie ustawione.

ps "srebro" = "sresco" wymawiane przez T
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: KK-700 530. Biszkopt kakaowy z bitą śmietanką
« Odpowiedz #79 : 2015-09-17, 08:15:34 »

z tego samego biszkoptu . Krem  pół litra Łowickiej 36 % , pół kilo mascarpone, 6-10 żółtek . Smarowidło do biszkopta to przesmażone owoce  jagodowe.
Super śniadanie z kawą.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 20 zapytaniami.