forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 00:06:07

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Siłownia a ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 707 708 709 710 711 [712] 713 714 715 716 717 ... 814 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Siłownia a ŻO  (Przeczytany 3147296 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14220 : 2021-08-11, 12:47:16 »

 Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14221 : 2021-08-11, 14:26:15 »

Dzisiaj po przerwie trochę treningu głownie z kettlami.
Zawody mam w listopadzie , więc nie cisnę.
Zrobiłam tez wariacje na bosu z kettlami , taki trening ciężarowo - flyboardowy.  Very Happy


A można wiedzieć Dasna gdzie będziesz miała te zawody?
Turniej w Radomsku w listopadzie.


Szkoda, że tak daleko, to też bym wzięła w nim udział... Laughing Wink
Nie ma sprawy. Jak bedzie turniej o Puchar Bałtyku a bywa to Cię juz z góry zapraszam  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14222 : 2021-08-11, 15:15:33 »

 Laughing Dzięki, ale nie wiem czy to tak wypada Tobie konkurencję robić... Cool Wink
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14223 : 2021-08-11, 18:29:02 »

  Laughing Laughing Nie się nie przejmuj. Jest konkurencja to większa motywacja do pracy.

Reniu gotuj się!!!!  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14224 : 2021-08-11, 19:08:04 »

Gotuję się na samą myśl, że miałabym sztangę podnieść... Embarassed Laughing
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14225 : 2021-08-12, 10:12:26 »

 Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14226 : 2021-08-12, 10:32:43 »

Wczoraj w siłowni spotkałam kumpla mojego syna. I poćwiczyliśmy martwy ciąg.  Laughing Laughing

Podejrzewam a i to mu powiedziałam, że będzie mnie unikał w siłowni.  Laughing Laughing No , cóż w martwym jestem całkiem , całkiem jak na tę kategorię wiekowo- wagową.  Laughing Laughing
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24025


WWW
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14227 : 2021-08-12, 10:49:49 »

Znaczy - wstyd mu, że przy Tobie tak kiepsko pociągnął tego martwego?  Rolling Eyes Wink
Zapisane

Trzainacy
Jr. Member
**
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 990


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14228 : 2021-08-12, 11:24:16 »

 Very Happy
Zapisane
Trzainacy
Jr. Member
**
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 990


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14229 : 2021-08-12, 11:26:18 »

Wczoraj w siłowni spotkałam kumpla mojego syna. I poćwiczyliśmy martwy ciąg.  Laughing Laughing

Podejrzewam a i to mu powiedziałam, że będzie mnie unikał w siłowni.  Laughing Laughing No , cóż w martwym jestem całkiem , całkiem jak na tę kategorię wiekowo- wagową.  Laughing Laughing
Kategorii wiekowej nie widać a widać ze jestes całkiem,całkiem na tym filmie jak masz prysznic pod nóżkami na jeziorze:)
Zapisane
MarekS
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14230 : 2021-08-12, 12:57:17 »

Może za dużo na początek dałeś do pieca? Confused

Ja to raczej specjalizuję się w odejmowaniu, niż w dodawaniu. Wink
Lubię funkcjonalny minimalizm. Cool

A co bym dodał, to już zależy od kontekstu, czyli czemu mają te ćwiczenia służyć, do czego się przygotowujesz/jakie słabe punkty chcesz poprawić?
Trening zawsze musi być skorelowany z celem, inaczej to nie trening, a zwykłe ćwiczenie, rekreacja taka.

I ostatnie, najważniejsze, CUN zawiaduje każdym naszym ruchem, im więcej energii poświęcisz na ćwiczenia pomocnicze, tym mniej Ci jej zostanie na główny cel, a tym jest, jak rozumiem mata?
Więc trening siłowy/oporowy/ogólnorozwojowy powinien być maksymalnie skoncentrowany i ukierunkowany, bo zdolności regeneracji nie da się rozciągać w nieskończoność, zwłaszcza w pewnym wieku. Very Happy

Jeśli nie bardzo wiesz o czym mówię, to pewno masz ogólny, mglisty pomysł "chcę być silniejszy" i taki cel Ci przyświeca.
W takim razie ja bym się skupił na przysiadzie bułgarskim, swingu/rwaniu i jakimś wyciskaniu.
Unikałbym ćwiczeń i zakresów powtórzeń powodujących rozrost mięśni, bo to zupełnie zbędne, fajter, który chce być większy i cięższy, kompletnie nie wie co robi. Cool

Ok,
Poobserwowałem ciało i umysł, widzę że rzeczywiście nie ma co dorzucać ćwiczeń.
Trochę zawirowań życiowych( lekkie używki) wzmożony trening wyłączają mnie z normalnego funkcjonowania.
Więc w tym tygodniu
Poniedziałek bjj ćwiczę technikę na białych paskach.
Wtorek
2x 10 przysiad b
1x 8 z 12kg przysiad b
3 x 10 12 kg wyciskanie żołnierskie
Przyzwyczajam ręce do 24 kg
1x 10 12kg swing
2 x 8 24 kg swing
Dzisiaj bjj ze średniakami ale nogi słabe mam  Very Happy
A jutro się zobaczy  Very Happy
Może w październiku zrobię MP Very Happy ostatnio w mojej wadze  byli kolesie o głowę niżsi, mocno wyżyłowani, pewnie wagę zbijali, silni bardzo i młodsi.
Więc siła musi być i technika  Very Happy


 
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14231 : 2021-08-12, 15:23:46 »

Znaczy - wstyd mu, że przy Tobie tak kiepsko pociągnął tego martwego?  Rolling Eyes Wink
Zobaczymy czy się zawstydzi.  Laughing  Na razie to sobie tak żartuję. Ale fakt faktem, że słabieńko mu szło w martwym.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14232 : 2021-08-12, 15:24:48 »

Wczoraj w siłowni spotkałam kumpla mojego syna. I poćwiczyliśmy martwy ciąg.  Laughing Laughing

Podejrzewam a i to mu powiedziałam, że będzie mnie unikał w siłowni.  Laughing Laughing No , cóż w martwym jestem całkiem , całkiem jak na tę kategorię wiekowo- wagową.  Laughing Laughing
Kategorii wiekowej nie widać a widać ze jestes całkiem,całkiem na tym filmie jak masz prysznic pod nóżkami na jeziorze:)

Dziękuję pięknie.   Very Happy To dla mnie motywacja do treningów. Terapia antiaging.  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14233 : 2021-08-12, 15:41:18 »

Znaczy - wstyd mu, że przy Tobie tak kiepsko pociągnął tego martwego?  Rolling Eyes Wink
Zobaczymy czy się zawstydzi.  Laughing  Na razie to sobie tak żartuję. Ale fakt faktem, że słabieńko mu szło w martwym.

Dla martwego trzeba mieć wyrozumiałość...  Confused Laughing
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14234 : 2021-08-12, 15:41:35 »

Może za dużo na początek dałeś do pieca? Confused

Ja to raczej specjalizuję się w odejmowaniu, niż w dodawaniu. Wink
Lubię funkcjonalny minimalizm. Cool

A co bym dodał, to już zależy od kontekstu, czyli czemu mają te ćwiczenia służyć, do czego się przygotowujesz/jakie słabe punkty chcesz poprawić?
Trening zawsze musi być skorelowany z celem, inaczej to nie trening, a zwykłe ćwiczenie, rekreacja taka.

I ostatnie, najważniejsze, CUN zawiaduje każdym naszym ruchem, im więcej energii poświęcisz na ćwiczenia pomocnicze, tym mniej Ci jej zostanie na główny cel, a tym jest, jak rozumiem mata?
Więc trening siłowy/oporowy/ogólnorozwojowy powinien być maksymalnie skoncentrowany i ukierunkowany, bo zdolności regeneracji nie da się rozciągać w nieskończoność, zwłaszcza w pewnym wieku. Very Happy

Jeśli nie bardzo wiesz o czym mówię, to pewno masz ogólny, mglisty pomysł "chcę być silniejszy" i taki cel Ci przyświeca.
W takim razie ja bym się skupił na przysiadzie bułgarskim, swingu/rwaniu i jakimś wyciskaniu.
Unikałbym ćwiczeń i zakresów powtórzeń powodujących rozrost mięśni, bo to zupełnie zbędne, fajter, który chce być większy i cięższy, kompletnie nie wie co robi. Cool

Ok,
Poobserwowałem ciało i umysł, widzę że rzeczywiście nie ma co dorzucać ćwiczeń.
Trochę zawirowań życiowych( lekkie używki) wzmożony trening wyłączają mnie z normalnego funkcjonowania.
Więc w tym tygodniu
Poniedziałek bjj ćwiczę technikę na białych paskach.
Wtorek
2x 10 przysiad b
1x 8 z 12kg przysiad b
3 x 10 12 kg wyciskanie żołnierskie
Przyzwyczajam ręce do 24 kg
1x 10 12kg swing
2 x 8 24 kg swing
Dzisiaj bjj ze średniakami ale nogi słabe mam  Very Happy
A jutro się zobaczy  Very Happy
Może w październiku zrobię MP Very Happy ostatnio w mojej wadze  byli kolesie o głowę niżsi, mocno wyżyłowani, pewnie wagę zbijali, silni bardzo i młodsi.
Więc siła musi być i technika  Very Happy
Oszczędzanie energii to podstawa. Cool
Sportowiec (tu fajter) powinien bardzo umiejętnie operować każdą dodatkową jednostką treningową.
Mnie to się śmiać chce, jak słyszę, że jak nie masz minimum 3 sesji tygodniowo na siłowni, to lepiej odpuścić całkowicie, bo "nie ma sensu". Very Happy
Trening można przeprowadzać nawet co 9-10 dni i będzie on skuteczny, ale trzeba wiedzieć co i jak.

Najbardziej optymalne są wg mnie 2 sesje tygodniowo, jako baza siłowa pod inne sporty, ale również dla starszych, "zużytych" już trenujących czy np. dla ludzi pracujących ciężko fizycznie.
I nawet podczas tych dwu sesji, oszczędzamy energię i neuroprzekaźniki, wybierając najbardziej optymalne ćwiczenia i minimalizując ilość serii i powtórzeń.
Poniżej przykładowy trening tylko z kettlami dla taekwondo i kyokushin, jaki chwycił u mnie w klubie:

Poniedziałek
1. Wyciskanie żołnierskie dwóch odważników 3x5+
2. Wymach dwoma odważnikami 3x5+
Czwartek
1. Naprzemienne wiosłowanie z odważnikami - Renegade Rows 3x5+
2. Przysiad z dwoma odważnikami z przodu 3x5+

Podane są tylko serie robocze, serii wprowadzających tyle, ile potrzebujesz.
Ilość powtórzeń minimum 5 z odpowiednio dobranym kettlem, w zależności od celu.
Takie "mizerne coś" działa bardzo dobrze i nie wytraca energii na trening podstawowy czy pracę zawodową.

W Twoim przypadku możesz używać kettli, które masz, nie szkodzi, że mają różne wagi (12 i 24kg) po prostu co seria zmieniaj ręce. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14235 : 2021-08-12, 16:00:32 »

Znaczy - wstyd mu, że przy Tobie tak kiepsko pociągnął tego martwego?  Rolling Eyes Wink
Zobaczymy czy się zawstydzi.  Laughing  Na razie to sobie tak żartuję. Ale fakt faktem, że słabieńko mu szło w martwym.
Z moich obserwacji, najlepsze ćwiczenia (stosunek włożonej pracy do korzyści) są najbardziej zaniedbywane we współczesnych fitness klubach. Very Happy
Mało kto robi zarzuty, martwe, siady, ciężkie wiosła, podciąganie i pompki na poręczach z obciążeniem, czy wyciskanie stojąc. Cool
Za to królują mało wartościowe aktywności: rowerek spinningowy, uginanie ramion, rozpiętki, skłony na brzuch, jakieś pompki na bosu, podskoki z hantelkami, maszyny siedząc i leżąc, najlepiej jednorącz. Laughing
Co ciekawe, jeszcze 10-15 lat temu, tak trenowały głównie kobiety, teraz już obie płcie zgłupiały.

Także Dasna, wcale się nie dziwię, że zawstydzasz chłopaka 3x od siebie młodszego...
Szacunek Ci się należy za wybór dyscypliny, która promuje najlepsze możliwe ćwiczenia, dzięki takiemu podejściu nazwa "siłownia" nadal ma sens, bo to miejsce do robienia siły, a nie fotek na Insta. Wink
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14236 : 2021-08-12, 16:27:27 »

Znaczy - wstyd mu, że przy Tobie tak kiepsko pociągnął tego martwego?  Rolling Eyes Wink
Zobaczymy czy się zawstydzi.  Laughing  Na razie to sobie tak żartuję. Ale fakt faktem, że słabieńko mu szło w martwym.


 zawstydzasz chłopaka 3x od siebie młodszego...

Laughing  Laughing to pojechałeś. 26 x 3 = 78 l  Razz  Laughing

 Laughing Ja jestem panie , kobieta pracująca. Zadnej pracy sie nie boje . Mam 87 l. Na wygląd trzeba zapracować.

Ale intencje miałeś dobre.  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14237 : 2021-08-12, 16:29:22 »

 Laughing
Wybacz, ale ten czas tak szybko leci. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14238 : 2021-08-12, 19:04:36 »

...i starzeją się te dzieci... Confused Laughing
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14239 : 2021-08-12, 20:48:09 »

 Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 707 708 709 710 711 [712] 713 714 715 716 717 ... 814 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 19 zapytaniami.