forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-23, 14:16:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
667852 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Siłownia a ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 513 514 515 516 517 [518] 519 520 521 522 523 ... 815 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Siłownia a ŻO  (Przeczytany 3463053 razy)
administ
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10340 : 2016-01-03, 09:46:07 »

A swoją drogą to bardzo nieodpowiedzialna emocjonalnie kobieta i źle wróży jej dalszemu związkowi małżeńskiemu...  Cool
Zamiast się cieszyć, że ma normalnego faceta to go policzkuje i jeszcze żąda wyjaśnień!  Shocked  Confused
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10341 : 2016-01-03, 11:08:26 »

Przecież to zupełnie nie o faceta w tym zajściu chodziło. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10342 : 2016-01-03, 11:18:35 »

Odpocząłem sobie.
Dzisiaj pierwszy trening z kettlami, leciutko, badawczo. Very Happy
Rwanie odważnika jednorącz 3x40@24kg
Wyciskanie oburącz 3x10@24kg
Hack przysiad z odwaznikiem 3x5@32kg.
Ważyłem tylko 92kg, muszę złapać 3-4 jeszcze dla lepszej stabilności, przy dzwonkowaniu to istotne. Razz
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10343 : 2016-01-03, 18:45:29 »

Dasna, znalazłem na starym kompie, nie pamiętam skąd to:

"Przepisy ze strony International Weightlifting Federation:

Rwanie:
Sztanga leży poziomo przed nogami zawodnika. Musi być objęta nachwytem i poderwana ponad głowę jednym płynnym ruchem do góry, aż do pełnego wyprostu rąk w stawach łokciowych. Zawodnik podrywa sztangę wykonuje na przysiad lub nożyce. Podczas płynnego ruchu poderwania sztanga może się ślizgać po udach i podbrzuszu. Żadna inna część ciała poza nogami nie możę dotykać platformy podczas całego boju. Z przysiadu lub nożyc zawodnik wstaje ze sztangą do pełnego wyprostu nóg i ustawia je w jednej linii. Podniesiony ciężar musi być utrzymany w bezruchu, aż do sygnału sędziego zezwalającego na opuszczenie sztangi na platformę. Zawodnik decyduje sam o czasie jaki potrzebuje na wstanie z przysiadu lub nożyc i ułożenie nóg w jednej linii równolegle do powierzchni ciała(szerokości) i sztangi. Sędziowie dają sygnał do opuszczenia sztangi jak tylko zawodnik pozostanie w bezruchu we wszystkich częściach ciała.

Podrzut:
Sztanga leży poziomo przed nogami zawodnika. Musi być objęta nachwytem i poderwana jednym płynnym ruchem do góry na barki na podsiad, nożyce lub na wysoko. Podczas płynnego ruchu poderwania sztanga może się ślizgać po udach i podbrzuszu. Sztanga nie może dotykać klatki piersiowej przed ostateczną finalną pozycją-wstaniem zawodnika do wyprostu ze sztangą spoczywającą na obojczykach, na górnej części klatki ponad sutkami lub w rękach. Nogi muszą być w jednej lini jak na początku boju i wyprostowane. Zawodnik decyduje sam o czasie jaki potrzebuje na wstanie z przysiadu lub nożyc i ułożenie nóg w jednej linii równolegle do powierzchni ciała (szerokości) i sztangi. Następnie zawodnik wybija sztangę ponad głowę przez dynamiczne ugięcie i wyprostowanie nóg i blokuje ją nad głową na wyprostowanych rękach, wykonując przy tym nożyce lub podsiad. Następnie zawodnik prostuje nogi i ustawia je w pozycji początkowej i czeka na sygnał sędziego,zezwalający na opuszczenie sztangi na platformę. Sędziowie dają sygnał do opuszczenia sztangi jak tylko zawodnik pozostanie w bezruchu we wszystkich częściach ciała.

Błędy podczas bojów:
1-Ciągnięcie sztangi ze zwisu ciała.
2-Dotknięcie platformy inną częścią ciała niż stopy.
3-Brak wyprostu rąk w ostatniej fazie boju.
4-Pauza podczas prostowania rąk.
5-Wykończenie ruchu przez wyciśnięcie.
6-Uginanie i prostowanie łokci podczas wstawania z przysiadu lub nożyc.
7-Opuszczenie pola platformy podczas wykonywaia boju, dotknięcie obszaru poza platformą jakąkolwiek częścią ciała.
8-Opuszczenie sztangi na platformę przed sygnałem sędziego.
9-Upuszczenie sztangi po sygnale sędziego.
10-Nie zajęcie pozycji końcowej we stopami w jednej lini, równolegle do korpusu i sztangi.
11-Nie opuszczenie sztangi na platformę, sztanga musi po spadnięciu najpierw dotknąć platformy.

Błędy w rwaniu:
Pauza podczas wyrywania sztangi.
Dotknięcie sztangą głowy zawodnika.

Błędy w podrzucie:
Umieszczenie sztangi na klatce piersiowej przed zablokowaniem jej łokciami.
Dotknięcie kolana lub uda łokciem bądź ramieniem.
Każda nieudana, wyraźna próba wybicia. Przez to się rozumie obniżenie ciała lub ugięcie kolan.
Wszelkie próby rozbujania sztangi przez zawodnika. Zawodnik musi pozostać ze sztangą w bezruchu przed wybiciem.

Zawodnik po zarzucie a przed wybiciem może stojąc wyprostowanym zmienić rozstaw dłoni na gryfie oraz przemieścić sztangę na ramiona, jeśli leży niewygodnie (uciska tętnicę)."
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10344 : 2016-01-04, 08:27:29 »

Odpocząłem sobie.
Dzisiaj pierwszy trening z kettlami, leciutko, badawczo. Very Happy
Rwanie odważnika jednorącz 3x40@24kg
Wyciskanie oburącz 3x10@24kg
Hack przysiad z odwaznikiem 3x5@32kg.
Ważyłem tylko 92kg, muszę złapać 3-4 jeszcze dla lepszej stabilności, przy dzwonkowaniu to istotne. Razz
Troszku masy chcesz złapać.???
Ja muszę zgubić teraz. Uuuuu. Przymasowałam.  Confused
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10345 : 2016-01-04, 08:30:59 »

Dasna, znalazłem na starym kompie, nie pamiętam skąd to:

"Przepisy ze strony International Weightlifting Federation:

Rwanie:
Sztanga leży poziomo przed nogami zawodnika. Musi być objęta nachwytem i poderwana ponad głowę jednym płynnym ruchem do góry, aż do pełnego wyprostu rąk w stawach łokciowych. Zawodnik podrywa sztangę wykonuje na przysiad lub nożyce. Podczas płynnego ruchu poderwania sztanga może się ślizgać po udach i podbrzuszu. Żadna inna część ciała poza nogami nie możę dotykać platformy podczas całego boju. Z przysiadu lub nożyc zawodnik wstaje ze sztangą do pełnego wyprostu nóg i ustawia je w jednej linii. Podniesiony ciężar musi być utrzymany w bezruchu, aż do sygnału sędziego zezwalającego na opuszczenie sztangi na platformę. Zawodnik decyduje sam o czasie jaki potrzebuje na wstanie z przysiadu lub nożyc i ułożenie nóg w jednej linii równolegle do powierzchni ciała(szerokości) i sztangi. Sędziowie dają sygnał do opuszczenia sztangi jak tylko zawodnik pozostanie w bezruchu we wszystkich częściach ciała.

Podrzut:
Sztanga leży poziomo przed nogami zawodnika. Musi być objęta nachwytem i poderwana jednym płynnym ruchem do góry na barki na podsiad, nożyce lub na wysoko. Podczas płynnego ruchu poderwania sztanga może się ślizgać po udach i podbrzuszu. Sztanga nie może dotykać klatki piersiowej przed ostateczną finalną pozycją-wstaniem zawodnika do wyprostu ze sztangą spoczywającą na obojczykach, na górnej części klatki ponad sutkami lub w rękach. Nogi muszą być w jednej lini jak na początku boju i wyprostowane. Zawodnik decyduje sam o czasie jaki potrzebuje na wstanie z przysiadu lub nożyc i ułożenie nóg w jednej linii równolegle do powierzchni ciała (szerokości) i sztangi. Następnie zawodnik wybija sztangę ponad głowę przez dynamiczne ugięcie i wyprostowanie nóg i blokuje ją nad głową na wyprostowanych rękach, wykonując przy tym nożyce lub podsiad. Następnie zawodnik prostuje nogi i ustawia je w pozycji początkowej i czeka na sygnał sędziego,zezwalający na opuszczenie sztangi na platformę. Sędziowie dają sygnał do opuszczenia sztangi jak tylko zawodnik pozostanie w bezruchu we wszystkich częściach ciała.

Błędy podczas bojów:
1-Ciągnięcie sztangi ze zwisu ciała.
2-Dotknięcie platformy inną częścią ciała niż stopy.
3-Brak wyprostu rąk w ostatniej fazie boju.
4-Pauza podczas prostowania rąk.
5-Wykończenie ruchu przez wyciśnięcie.
6-Uginanie i prostowanie łokci podczas wstawania z przysiadu lub nożyc.
7-Opuszczenie pola platformy podczas wykonywaia boju, dotknięcie obszaru poza platformą jakąkolwiek częścią ciała.
8-Opuszczenie sztangi na platformę przed sygnałem sędziego.
9-Upuszczenie sztangi po sygnale sędziego.
10-Nie zajęcie pozycji końcowej we stopami w jednej lini, równolegle do korpusu i sztangi.
11-Nie opuszczenie sztangi na platformę, sztanga musi po spadnięciu najpierw dotknąć platformy.

Błędy w rwaniu:
Pauza podczas wyrywania sztangi.
Dotknięcie sztangą głowy zawodnika.

Błędy w podrzucie:
Umieszczenie sztangi na klatce piersiowej przed zablokowaniem jej łokciami.
Dotknięcie kolana lub uda łokciem bądź ramieniem.
Każda nieudana, wyraźna próba wybicia. Przez to się rozumie obniżenie ciała lub ugięcie kolan.
Wszelkie próby rozbujania sztangi przez zawodnika. Zawodnik musi pozostać ze sztangą w bezruchu przed wybiciem.

Zawodnik po zarzucie a przed wybiciem może stojąc wyprostowanym zmienić rozstaw dłoni na gryfie oraz przemieścić sztangę na ramiona, jeśli leży niewygodnie (uciska tętnicę)."

Mh.  Very Happy
 Zgadza się. Mam to wbijane codziennie do głowy przez Viktora. Laughing Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10346 : 2016-01-04, 08:32:29 »

Na masę, to starczy jeść dwa razy więcej węglowodanów niż tłuszczu wagowo naturalnie, czyli kostka margaryny i bochen chleba - to tak cirka chyba wyjdzie, a jak się słodką herbatą zapije, to konfiturę koniecznie zamienić na nawet kiepską wędlinę, która przed cukrzycą uchroni.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10347 : 2016-01-04, 08:35:17 »

Mam to wbijane codziennie do głowy przez Viktora. Laughing Laughing

To albo jest to molestowanie psychiczne, albo... No jak to ładnie napisać? Rolling Eyes Wink
Że nauczyciel kiepski, znaczy - mało przekonujący... Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10348 : 2016-01-04, 09:35:45 »

Na masę, to starczy jeść dwa razy więcej węglowodanów niż tłuszczu wagowo naturalnie, czyli kostka margaryny i bochen chleba - to tak cirka chyba wyjdzie, a jak się słodką herbatą zapije, to konfiturę koniecznie zamienić na nawet kiepską wędlinę, która przed cukrzycą uchroni.  Cool
Na ŻO też się da, dłużej trwa, ale masa lepszej "jakości".
Na masę to trening a nie dieta, ciało musi mieć powód by te energochłonne tkanki powiększać. Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10349 : 2016-01-04, 10:08:15 »

Mam to wbijane codziennie do głowy przez Viktora. Laughing Laughing

To albo jest to molestowanie psychiczne, albo... No jak to ładnie napisać? Rolling Eyes Wink
Że nauczyciel kiepski, znaczy - mało przekonujący... Wink
Rolling Eyes
Hm? Dla mnie, normalna dbałość o ucznia. Very Happy Solidne przygotowanie do występów na zawodach międzynarodowych.
Jestem wdzięczna za takie podejście. Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10350 : 2016-01-04, 10:09:50 »

Na masę, to starczy jeść dwa razy więcej węglowodanów niż tłuszczu wagowo naturalnie, czyli kostka margaryny i bochen chleba - to tak cirka chyba wyjdzie, a jak się słodką herbatą zapije, to konfiturę koniecznie zamienić na nawet kiepską wędlinę, która przed cukrzycą uchroni.  Cool
Na ŻO też się da, dłużej trwa, ale masa lepszej "jakości".
Na masę to trening a nie dieta, ciało musi mieć powód by te energochłonne tkanki powiększać. Very Happy
No, właśnie. Nic dodać , nic ująć. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10351 : 2016-01-04, 10:12:29 »

Na masę, to starczy jeść dwa razy więcej węglowodanów niż tłuszczu wagowo naturalnie, czyli kostka margaryny i bochen chleba - to tak cirka chyba wyjdzie, a jak się słodką herbatą zapije, to konfiturę koniecznie zamienić na nawet kiepską wędlinę, która przed cukrzycą uchroni.  Cool
Na ŻO też się da, dłużej trwa, ale masa lepszej "jakości".
Na masę to trening a nie dieta, ciało musi mieć powód by te energochłonne tkanki powiększać. Very Happy
No, właśnie. Nic dodać , nic ująć. Very Happy
Dla mnie "robienie masy" jest szalenie łatwe, nie wiem co te chuderlaki płaczą, że nie można urosnąć. Very Happy
Rzadziej się trenuje, na mniejszych obciążeniach i z większą ilością powtórzeń, niż przy siłówce, a sarkoplazma sama napływa. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10352 : 2016-01-04, 11:09:06 »

Jestem wdzięczna za takie podejście. Very Happy

A to doskonale, bo przecież o to chodzi!  Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10353 : 2016-01-04, 12:49:54 »

Jestem wdzięczna za takie podejście. Very Happy

A to doskonale, bo przecież o to chodzi!  Very Happy
Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10354 : 2016-01-04, 18:31:57 »

Jak dobrze wrócić do treningów z Viktorem. Dzisiaj w Aqua Parku. Viktor mówi, że Rita już nie może się mnie doczekać. To miło mi, ale troszkę poczeka, bo ten tydzień raczej będzie w Aqua Parku. Rolling Eyes

1.Rozgrzewka
2.Rwanie klasyczne 2 x 5 20 kg, 2 x 2 25kg, 3 x 2 30 kg, 2 x 1 32 kg, 4 x 1 35kg
3.Podrzut z klatki 2 x 3 20 kg, 2 x 2 30 kg, 2 x 1 35kg, 2 x 1 40 kg, 3 x 1 45kg
4.Ciąg rwaniowy 1 x 5 45kg, 1 x 3 50 kg, 1 x 3 55kg, 1 x 3 60 kg, 3 x 3 65 kg
5.Przysiady przednie 1 x 5 25 kg, 1 x 5 30 kg, 1 x 3 40 kg, 1 x 3 45kg, 3 x 2 50 kg
6.Podciąganie na maszynie , uuuuu, lepiej, lepiej. 3 x 10 i to co z Młodym poćwiczyłam procentuje. Very Happy
7.Wstawanie przy słupku 3 x 15
8.Rower 10 min.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10355 : 2016-01-04, 18:33:05 »

To teraz dźwigasz w wodzie?  Shocked Wink
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10356 : 2016-01-04, 18:36:10 »

Aha, Viktor podśmiewa się , że tak przymasowałam, że strach. Mr. Green Sfilmował moje podciąganie i ręce, bicek, tricek, plecy. Ojoj. Nie ja to zrzucę.  Laughing Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10357 : 2016-01-04, 18:36:53 »

To teraz dźwigasz w wodzie?  Shocked Wink
Nad wodą. Laughing Laughing

Sala jest nad basenem.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71858


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10358 : 2016-01-04, 18:37:20 »

To teraz dźwigasz w wodzie?  Shocked Wink

Chyba lżej... Rolling Eyes Wink
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #10359 : 2016-01-04, 18:39:23 »

To teraz dźwigasz w wodzie?  Shocked Wink

Chyba lżej... Rolling Eyes Wink
Podrzut z wody byłby cięższy do wykonania. Rolling Eyes Rwanie też.
Zapisane
Strony: 1 ... 513 514 515 516 517 [518] 519 520 521 522 523 ... 815 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 20 zapytaniami.