forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 00:53:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Pytanie o Windows 10
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 14 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pytanie o Windows 10  (Przeczytany 93085 razy)
administ
Go


Email
Odp: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #40 : 2015-11-28, 20:28:57 »

To taka czarna dziura, tyle że kwadratowa i może łatwo zrobić kuku. Wink

Coś w tym stylu...  Confused Wink
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #41 : 2015-11-28, 20:38:43 »

warto zmieniæ na XP Home Edition . Zainstalowaæ przegl±darkê Firefox. Hicior od kilkunastu lat. Sprawdzony i nie utrudnia ¿ycia  Wink

Ale jestes absolutnie przekonany, ze warto zmienic Win95 na WinXP? Nie bede zalowal?
Ja bym zmieniła. Xp wspominam miło
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #42 : 2015-11-28, 21:02:19 »

Ale na 95 nie ma żadnych już zagrożeń, a na xp-ku zaraz można coś podłapać!  Confused Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #43 : 2015-11-28, 21:02:53 »

Ale na 95 nie ma żadnych już zagrożeń, a na xp-ku zaraz można coś podłapać!  Confused Wink

No dokladnie tego sie boje.
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #44 : 2015-11-28, 21:29:27 »

Nie wiem jak jest teraz, ale jakoś nie szczególnie wirusy mnie łapały na xp, jakieś były, ale darmowe programy antywirusowe je wyłapywały. Może zależy co się robi w internecie?
Teraz upc daje jakąś ochronę antywirusową i wcale nie ma żadnych problemów. Chyba że o czymś nie wiem..... że mam.
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #45 : 2015-11-28, 21:30:00 »

Ale fakt to juz nie jest xp
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #46 : 2015-11-28, 23:40:42 »

Może zależy co się robi w internecie?

Otoz to! Boje sie, ze ten XP nie da mi tyle samo frajdy, co ten moj obecny 95.

1. Czy ten XP ma rownie funkcjonalny i interaktywny panel Start?
 


2. Czy tez ma centrum powiadomien, coby byc na biezaco?



3. Czy tez ma wbudowany agregator niusow i daje mozliwosc wygodnego ich przegladania z roznych zrodel w sieci prosto z panelu Start z podzialem na zagadnienia? Bez potrzeby otwierania przegladarki i odwiedzania dziesiatek stron?



4. Czy tez ma wbudowany sklep z aplikacjami, grami, muzyka i filmami, w ktorym kazdego dnia rozne produkty mozna nabyc za jedyne $0.10 (40 groszy)?





5. Czy tez ma wbudowanego asystenta personalnego o imieniu Cortana, ktory sluzy pomoca i opowiada zarty?





Co ma ten caly XP lepszego do zaoferowania niz ten moj dwudziestolatek 95?? A moze tak naprawde ten XP jest nagi i nie ma w nim niczego??


A, obejrze sobie lepiej jeden z wypozyczonych filmow za 40 groszy! A do stworzenia tego watku sklonily mnie notorycznie wypisywane idiotyzmy nt Windows 10 na tym forum.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #47 : 2015-11-29, 10:52:04 »

Wydajność ma do zaoferowania.  Cool
Na starym sprzęcie gwałtownie rośnie wydajność.  Very Happy
Po "otwieraniu" najlepiej widać na pierwszy rzut oka. Wink
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #48 : 2015-11-29, 11:58:07 »

Pytanie na jak starym Smile , ja swojego laptopa starutkiego (produkcja 97) w koncu wywaliłam po 2010 roku.  Za bardzo nie dało mu się zwiększyć pamięci (twardego dysku), więc już proste przeglądanie www sprawialo problemy. A nowsze systemy po prostu się nie mieściły. Z czasem odpalałam go z dvd-romowego linuksa to sobie radził. Lubiłam tą starą toschibę, była świetnie zrobiona i na długo starczyła. Teraz standardowe ich wersje są takie trochę szmatławe.
I pokrętło głośności nie ma ograniczników. Nie można sobie ustawić na ulubiony poziom przed włączeniem. 
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #49 : 2015-11-29, 13:25:45 »

Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #50 : 2015-11-29, 14:36:01 »

Wydajność ma do zaoferowania.  Cool
Na starym sprzęcie gwałtownie rośnie wydajność.  Very Happy
Po "otwieraniu" najlepiej widać na pierwszy rzut oka. Wink

Logiczne, ze nowe bedzie wydajniejsze od starego, a nie na odwrot. U progu 2016 roku Windows XP moze byc wydajny i zdatny do uzytku jedynie na pc, ktorego oprogramowanie jest rownie przestarzale, np. czas zatrzymal sie tam w roku 2010. Natomiast, gdy nie chcemy byc zapoznieni i chcemy cieszyc sie najnowszymi rozwiazaniami i ostatnio wydanym oprogramowaniem, wowczas WinXP okazuje sie byc nieuzywalny. Rzeczy nie dzialaja i nie wygladaja jak powinny.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #51 : 2015-11-29, 15:09:58 »

Adas, normalnie dalbym ci lubisia jakiegos jakby sie dalo za te wypowiedz Very Happy Bardzo dobre Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #52 : 2015-11-29, 15:16:29 »

O właśnie - win 10 jest do bani.  Cool Wink
Na szczęście nie będą na siłę nim uszczęśliwiać.  Very Happy
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Re: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #53 : 2015-11-29, 15:18:23 »

Może zależy co się robi w internecie?

Otoz to! Boje sie, ze ten XP nie da mi tyle samo frajdy, co ten moj obecny 95.
1. Czy ten XP ma rownie funkcjonalny i interaktywny panel Start?
2. Czy tez ma centrum powiadomien, coby byc na biezaco?
3. Czy tez ma wbudowany agregator niusow i daje mozliwosc wygodnego ich przegladania z roznych zrodel w sieci prosto z panelu Start z podzialem na zagadnienia? Bez potrzeby otwierania przegladarki i odwiedzania dziesiatek stron?
4. Czy tez ma wbudowany sklep z aplikacjami, grami, muzyka i filmami, w ktorym kazdego dnia rozne produkty mozna nabyc za jedyne $0.10 (40 groszy)?
5. Czy tez ma wbudowanego asystenta personalnego o imieniu Cortana, ktory sluzy pomoca i opowiada zarty?



Co ma ten caly XP lepszego do zaoferowania niz ten moj dwudziestolatek 95?? A moze tak naprawde ten XP jest nagi i nie ma w nim niczego??[/b][/size]

A, obejrze sobie lepiej jeden z wypozyczonych filmow za 40 groszy! A do stworzenia tego watku sklonily mnie notorycznie wypisywane idiotyzmy nt Windows 10 na tym forum.

Odpowiem tak jak w/w Zosia. Zależy do czego komu potrza. Np. mi nie potrza wbudowany agregator niusów bo mam własny  Wink
Nie jestem zainteresowany wiadomościami, takimi które ktoś chce mi dostarczyć, wolę sam odszukać i przesiać.
Nie potrzebuję być tez być  '' na bieżąco ''  poprzez centrum powiadomień.
A tak w ogóle to win10 to jeden wielki program szpiegowski  Wink , ale to już byś musiał pogadać z moim zięciem bo jest programistą.

Do internetu  strony WWW, gazety on-line , blogów, aplikacja pocztowa,   gimp , open office, aplikacja do filmów i piosenek wystarczy.

Win 95 był niedopracowany , win 98 wieszał się - obydwa charakteryzowały się niebieskimi ekranami często . XP  jest dorobiony.

Cytuj
5. Czy tez ma wbudowanego asystenta personalnego o imieniu Cortana, ktory sluzy pomoca i opowiada zarty?

wolę gdy Renia pozna się na żartach  Wink  A jest to prawdopodobne.

Żeby nie było, że nie wiem jak to wygląda Smile    Mam na jednym kompie win 10.   I umiem używać  Wink  
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Re: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #54 : 2015-11-29, 15:30:00 »

Zależy do czego komu potrza. Np. mi nie potrza wbudowany agregator niusów bo mam własny  Wink
Nie jestem zainteresowany wiadomościami, takimi które ktoś chce mi dostarczyć, wolę sam odszukać i przesiać.
Nie potrzebuję być tez być  '' na bieżąco ''  poprzez centrum powiadomień.
A tak w ogóle to win10 to jeden wielki program szpiegowski  Wink
O wlasnie masz lubisia Very Happy . niestety batoniki i inne smiecie robia nowemu pokoleniu smietnik w genach Wink
Nie rozumia, ze do orania jest najlepszy traktor, do scigania Ferrari a na zakupy styknie Smart albo Matiz Very Happy
Chca miec taki co wszystko bedzie robil i najlepiej naraz. pojecie funkcjonalnosci w kazdym wzgledzie uzytkowym jest im obce, bo tak jak sie malpy albo dzicy podniecaja kazda blyskotka. Kiedys dzikusow obdzierali z bogactw za perkal i koraliki, dzisiaj to sa apki i gierki za 40 groszy a malpiarnia bierze za drobne przekonana, ze zrobila biznes zycia.

A ze zagregowane informacje na pulpit maja wlaczone dlatego tyle wiedzia ile im wyselekcjonuja ci od tego agregatora - najlepiej nic, bo glupimi najlepiej sterowac i kazdy kit da sie wcisnac Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Re: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #55 : 2015-11-29, 15:45:57 »

A ze zagregowane informacje

lepij nic nie wiedzieć, niż wiedzieć źle. 
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #56 : 2015-11-29, 16:09:53 »

A tak w ogóle to win10 to jeden wielki program szpiegowski  Wink , ale to już byś musiał pogadać z moim zięciem bo jest programistą.

Paranoje macie jakas. Jak ja to widze opisalem tu:
http://www.menshealth.pl/forum/index.php?/topic/9477-islamizacja-europy/?p=1045246867

Konkretnie w tym akapicie:
Cytuj
Nic nie mam przeciw temu, ze Google czy Microsoft korzysta z moich danych. Nie wadzi mi to, ze audiologi sa wysylane na serwer, gdy wspieram sie glosowo Google Now czy Cortana. Podobnie rzecz ma sie z probkami pisma odrecznego. Mimo, ze powyzej opisana przyszlosc jeszcze nie funkcjonuje w pelni, ani nawet w polowie, to jako zwolennik dalszego rozwoju tzw. osobistych asystentow i upraszczania sobie zycia algorytmami, nie widze w tym nic zlego. Zbieranie danych jest pomocne i konieczne w rozwoju AI i choc tyle szara masa powinna dolozyc od siebie. To taki feedback w zamian za korzystanie z takiego czy innego narzedzia.

Sledzenie moich zapytan, odwiedzanych stron, uzywanych aplikacji tez mi nie wadzi wcale. Dzieki temu mam duzo lepiej spersonalizowany profil pod stuff, ktory mnie interesuje.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Re: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #57 : 2015-11-29, 16:20:03 »

A ze zagregowane informacje

lepij nic nie wiedzieć, niż wiedzieć źle. 

Sedno Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Re: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #58 : 2015-11-29, 16:21:20 »

Odpowiem tak jak w/w Zosia. Zależy do czego komu potrza. Np. mi nie potrza wbudowany agregator niusów bo mam własny  Wink

Co to znaczy "mam wlasny"? Sam sobie wykodziles? Nie? To mozesz miec jedynie taki sam jak ja - spersonalizowany pod siebie, pod wlasne zainteresowania. W moim przypadku sa to niusy z dzialu "technologia" oraz "nauka".

Cytuj
Nie jestem zainteresowany wiadomościami, takimi które ktoś chce mi dostarczyć, wolę sam odszukać i przesiać.

Gdy jest sie leniem lub nie umie sie spersonalizowac systemu pod siebie, wtedy faktycznie trzeba brac, co daja.

Cytuj
Żeby nie było, że nie wiem jak to wygląda Smile    Mam na jednym kompie win 10.   I umiem używać  Wink  

Miedzy "miec" a "miec spersonalizowany system pod siebie" (wlasnie dzieki, jak to pieknie okreslasz, szpiegowaniu) jest wielka roznica. Zatem, fanie, ze masz, ale czy pozwoliles swojemu OS poznac Cie na tyle, by wiedzial co Cie interesuje i jakie tresci chcesz otrzymywac? Pytanie retoryczne, bo to przeciez szpiegostwo. I zaklete kolo.

Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Re: Pytanie o Windows 10
« Odpowiedz #59 : 2015-11-29, 16:21:37 »

A tak w ogóle to win10 to jeden wielki program szpiegowski  Wink , ale to już byś musiał pogadać z moim zięciem bo jest programistą.
Paranoje macie jakas.

Niech będzie, że dla naszego  dobra to zrobili.  Wink     Za darmo nie chcę występować w Big Brotherze, ale jak zapłacą, to rozpatrzę  Wink  
 
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 14 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.