forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 16:32:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?  (Przeczytany 82677 razy)
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30312


Odp: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #80 : 2017-11-27, 19:31:56 »

Będzie zamiennik jak nic Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Re: Odp: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #81 : 2017-11-27, 19:34:05 »

Renia tym bardziej... Wink  Laughing

  Very Happy Cool
Zapisane

madre
Go


Email
Odp: Re: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #82 : 2017-11-28, 18:00:51 »

Forum bardziej żyło niż teraz tą "dobrą zmianą", którą trzeba atakować, bo "kto nie skacze jest za PiS-em"....
Diogenes nie był przynajmniej "klakierem" Admina... Cool Laughing
Odważnie Renia, z grubej rury wystrzeliła. Braaaaaaaaawoooooo Renia!!. Klakierzy wyjdzcie z nory, bo was Renia paluszkiem wskaże.   Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Re: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #83 : 2017-11-28, 18:07:52 »

 Laughing Ja już wyszłam z "piaskownicy"... Cool
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #84 : 2017-11-28, 18:21:24 »

A bo to trzeba być albo zwolennikiem, albo przeciwnikiem Admina? Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #85 : 2017-11-28, 18:24:12 »

Pisiaki musza mieć dokładnie wskazanego "wroga"... Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #86 : 2017-11-28, 18:32:07 »

Każdy kto nie Pisior, to antypolak, przecież przekaz Dobrej Zmiany jest czytelny i klarowny.  Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30312


Odp: Re: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #87 : 2017-11-28, 19:36:41 »

Laughing Ja już wyszłam z "piaskownicy"... Cool
W pisaniu
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Re: Odp: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #88 : 2017-11-28, 20:32:37 »

A bo to trzeba być albo zwolennikiem, albo przeciwnikiem Admina? Wink

Absolutnie nie. Nie chodzi tutaj o osobę, tylko o poglądy polityczne. A w tych można być za a nawet przeciw... Cool Laughing
Albo w ogóle nie zajmować głosu w tematach (lub formie przekazu), które nie odpowiadają... Rolling Eyes
A po co "przeciwnicy Admina" mieliby się w ogóle rejestrować na tym Forum... Rolling Eyes
Chyba, że ktoś musi z siebie złość w internecie wyrzucać... Confused


Miałam wstawić dzisiaj przepis na szarlotkę, a jeszcze go nie mam... Cool
Zapisane

Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30312


Odp: Re: Odp: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #89 : 2017-11-29, 04:36:34 »

A bo to trzeba być albo zwolennikiem, albo przeciwnikiem Admina? Wink

Absolutnie nie. Nie chodzi tutaj o osobę, tylko o poglądy polityczne. A w tych można być za a nawet przeciw... Cool Laughing
Albo w ogóle nie zajmować głosu w tematach (lub formie przekazu), które nie odpowiadają... Rolling Eyes
A po co "przeciwnicy Admina" mieliby się w ogóle rejestrować na tym Forum... Rolling Eyes
Chyba, że ktoś musi z siebie złość w internecie wyrzucać... Confused


Miałam wstawić dzisiaj przepis na szarlotkę, a jeszcze go nie mam... Cool
Jak ktoś ma poglądy polityczne, to tylko współczuć,
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: Re: Odp: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #90 : 2017-11-29, 08:51:48 »

Jak ktoś ma poglądy polityczne, to tylko współczuć,
To delikatny temat, bo nie chcąc nikogo urazić (dopuszczam możliwość mojego błądzenia ) pragnę nieśmiało zauważyć, że WIZJĘ (a może konieczność dziejową) ŚWIATA opartą na jednym docelowo światowym rządzie ludzi tu na Ziemi, z jednym dominującym językiem (( oczywiście polskim albo np. esperanto - (ciekawe dlaczego mieliby Brytyjczycy czy Chińczycy zrezygnować z dominującej pozycji swojego języka)) opartą na "religii rozumu", czyli nowym USTROJU opartym na WIEDZY, czyli na prawach przyrody -  TEŻ TRZEBA jakoś przez zwolenników PRZEFORSOWAĆ wbrew interesom innych, nie podzielających tej WIZJI (konieczności dziejowej?). No i w konsekwencji dzisiejsi zwolennicy de****cji, którzy podzielają tą WIZJĘ świata przyszłości, musieliby zrezygnować z niej, czyli popierania przez nich w praktyce dotychczas zasady, że o losie ludzi decyduje zmienna w czasie (od sasa do lasa) większościowa tzw. "zbiorowa mądrość ludu", (czyli przykładowo głos mędrca są w stanie przegłosować dwaj "mądrzy inaczej" spod budki z piwem). Więc sposoby prowadzące do określonego tego CELU należy moim zdaniem ostrożnie uznać za politykę, a wyznawanie tej WIZJI (konieczności dziejowej?) można podciągnąć pod poglądy polityczne.
Wyprowadźcie mnie na drogę prawdy argumentami jeśli błądzę.  Idea
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #91 : 2017-11-29, 09:05:52 »

Jasne, naprowadzam!
Aby trafić, należy kierować się zgodnie z wytycznymi nawigacji, jak się drogowskazów nie czyta.  Cool
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Re: Odp: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #92 : 2017-11-29, 09:11:57 »

Jak ktoś ma poglądy polityczne, to tylko współczuć,
To delikatny temat, bo nie chcąc nikogo urazić (dopuszczam możliwość mojego błądzenia ) pragnę nieśmiało zauważyć, że WIZJĘ (a może konieczność dziejową) ŚWIATA opartą na jednym docelowo światowym rządzie ludzi tu na Ziemi, z jednym dominującym językiem (( oczywiście polskim albo np. esperanto - (ciekawe dlaczego mieliby Brytyjczycy czy Chińczycy zrezygnować z dominującej pozycji swojego języka)) opartą na "religii rozumu", czyli nowym USTROJU opartym na WIEDZY, czyli na prawach przyrody -  TEŻ TRZEBA jakoś przez zwolenników PRZEFORSOWAĆ wbrew interesom innych, nie podzielających tej WIZJI (konieczności dziejowej?). No i w konsekwencji dzisiejsi zwolennicy de****cji, którzy podzielają tą WIZJĘ świata przyszłości, musieliby zrezygnować z niej, czyli popierania przez nich w praktyce dotychczas zasady, że o losie ludzi decyduje zmienna w czasie (od sasa do lasa) większościowa tzw. "zbiorowa mądrość ludu", (czyli przykładowo głos mędrca są w stanie przegłosować dwaj "mądrzy inaczej" spod budki z piwem). Więc sposoby prowadzące do określonego tego CELU należy moim zdaniem ostrożnie uznać za politykę, a wyznawanie tej WIZJI (konieczności dziejowej?) można podciągnąć pod poglądy polityczne.
Wyprowadźcie mnie na drogę prawdy argumentami jeśli błądzę.  Idea

Laughing
Madre, jakbyś częściej stawiał kropki, to by mnie zadyszka nie łapała.  Laughing Wink
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #93 : 2017-11-29, 09:15:29 »

Domyślam się, że "wytyczne nawigacji" ustalił Główny Nawigator.  Cool
Zgaduję też, że Ten Główny Nawigator nie jest demokratą i nie kieruje się "zbiorową mądrością narodu".  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #94 : 2017-11-29, 09:34:49 »

Kartofel wytycza, a reszta wykonuje i uszczęśliwia wszystkich na siłę.  Cool
A że pierdyknie gorzej niż w Grecji, to dopiero później się coś na to zaradzi... Wink  Laughing
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #95 : 2017-11-29, 13:13:46 »

....i znowu będzie "jakoś to będzie" i znowu będzie dziadosko na kolanach, i znowu będzie śpiewanie " Boże coś Polskę..." i znowu będzie wołanie: "chleba naszego powszedniego..." i znowu będzie walenie głową w mur i znowu.....
                                                                                                      ......szablą odbijemy...

...czwarty grosik....Kowboy Czacza...
....na kolana chamy....
.....Co to za wegetarianin co ..... Laughing
dziesiąty grosik dla Jadzi co to ma siłę......

https://www.youtube.com/watch?v=UAaW1BUSPP8
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #96 : 2017-11-29, 14:46:03 »

Chwilunia, a gdzie jest "... ponad wszystko...'?  Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30312


Odp: Re: Odp: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #97 : 2017-11-29, 17:22:51 »

Jak ktoś ma poglądy polityczne, to tylko współczuć,
To delikatny temat, bo nie chcąc nikogo urazić (dopuszczam możliwość mojego błądzenia ) pragnę nieśmiało zauważyć, że WIZJĘ (a może konieczność dziejową) ŚWIATA opartą na jednym docelowo światowym rządzie ludzi tu na Ziemi, z jednym dominującym językiem (( oczywiście polskim albo np. esperanto - (ciekawe dlaczego mieliby Brytyjczycy czy Chińczycy zrezygnować z dominującej pozycji swojego języka)) opartą na "religii rozumu", czyli nowym USTROJU opartym na WIEDZY, czyli na prawach przyrody -  TEŻ TRZEBA jakoś przez zwolenników PRZEFORSOWAĆ wbrew interesom innych, nie podzielających tej WIZJI (konieczności dziejowej?). No i w konsekwencji dzisiejsi zwolennicy de****cji, którzy podzielają tą WIZJĘ świata przyszłości, musieliby zrezygnować z niej, czyli popierania przez nich w praktyce dotychczas zasady, że o losie ludzi decyduje zmienna w czasie (od sasa do lasa) większościowa tzw. "zbiorowa mądrość ludu", (czyli przykładowo głos mędrca są w stanie przegłosować dwaj "mądrzy inaczej" spod budki z piwem). Więc sposoby prowadzące do określonego tego CELU należy moim zdaniem ostrożnie uznać za politykę, a wyznawanie tej WIZJI (konieczności dziejowej?) można podciągnąć pod poglądy polityczne.
Wyprowadźcie mnie na drogę prawdy argumentami jeśli błądzę.  Idea

Zaczynam chwytać Rolling Eyes
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #98 : 2017-11-29, 19:49:20 »

Kartofel wytycza, a reszta wykonuje i uszczęśliwia wszystkich na siłę.  Cool
A że pierdyknie gorzej niż w Grecji, to dopiero później się coś na to zaradzi... Wink  Laughing

A gdzie tam, tamci kradli nic nie robili. Wink
Za to teraz są nowe autostrady, porty, inwestycje, dotacje europejskie... - wszystko panie jest, nawet po pięć set dali i wolną niedzielę na kaca.  Cool
Zaledwie w dwa lata Polskę z ruiny wyciągnęli.  Shocked Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Re: Szarlotka na Święta? Dlaczego nie?
« Odpowiedz #99 : 2017-11-29, 19:50:18 »

Zdobyłam mój zeszyt z przepisami. Very Happy

Składniki na jabłecznik z bitą śmietanką:
ciasto:
5 żółtek
100g masła
100g mąki tortowej (niepełna szklanka)
50g cukru
3 łyżki gęstej śmietany
otarta skórka z cytryny
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka cynamonu

Mus jabłkowy:
Można dać mus jabłkowy 0,9l z Lubawy, lub szarą renetę
1 galaretka cytrynowa

Śmietanka bita:
0,5l śmietanki 30%
1 łyżka cukru pudru (10g)
pół olejku śmietankowego lub waniliowego
2 płaskie łyżeczki żelatyny (10g)

Żółtka wymieszać z cukrem i miękkim masłem, dodać mąkę, proszek do pieczenia, śmietanę
i skórkę cytrynową i ciasto dokładnie wymieszać, (można mikserem albo wygnieść).
Tortownicę wyścielić papierem do pieczenia i piec ciasto w nagrzanym do 180oC ok. pół godziny.
Po wyjęciu posypać je cynamonem. Gdy wystygnie, nałożyć na nie warstwę jabłek
wymieszanych z galaretką (rozpuszczoną w pół szklanki wrzątku i przestudzoną) i wstawić do lodówki.
Następnie ubić na sztywno śmietankę, dodać do niej olejek, cukier puder i żelatynę rozpuszczoną
w odrobinie (1 cm w szklance) wrzątku. Gdy żelatyna będzie letnia dodawać ją stopniowo przy miksowaniu.
Gotową śmietankę nałożyć na ciasto. Powierzchnię ciasta posypać utartą gorzką czekoladą.
Ta ilość ciasta mieści się w tortownicy o średnicy 25 cm.
Nie znam BTW, gdyż to jest przepis z Google przerobiony... Cool
Ale wypróbowany i zaakceptowany wśród Optymalnych jak i tych "Drugich" (nie mylić z drugim albo pierwszym sortem)... Laughing
Zapisane

Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 20 zapytaniami.