forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 12:14:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659903 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Czekolada i pociag do cukru w niej
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czekolada i pociag do cukru w niej  (Przeczytany 65452 razy)
kasara1991
Go


Email
Czekolada i pociag do cukru w niej
« : 2015-12-31, 14:40:13 »

Dlaczego, dlaczego tak mnie ciagnie do czekolady (mlecznej, z 50 gr W), kiedy nigdy, nawet przed tym jak przeszlam na ZO jej nie lubilam? Byla dla mnie za slodka!

Od paru dni mam problem z odmowieniem sobie mlecznej czekolady, bo czuje na nia taka ochote, i nagle stoja i ja smacznie przegryzam. Co probuje mi powiedziec organizm? Jestem na ZO od 5-lat, wiek: 24, waga: 50 kg, wzrost: 164 cm, budowa kosci: mala, drobna. Dzienny BTW: 30-35: 120-150: 20-30 (bez czekolady!). Nie czuje glodu, czy tylko pociag do cukru. Ale tylko i wylacznie w formie czekolady.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #1 : 2015-12-31, 14:56:39 »

Kiedyś tutaj Admin pisał dlaczego, mimo dostatecznego spożycia tłuszczu, może ciągnąć do słodkiego i jaki mechanizm za to odpowiada, ale teraz za cholerę nie potrafię tego znaleźć. Confused
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #2 : 2015-12-31, 14:59:55 »

Co probuje mi powiedziec organizm?

Że ma niedostatek węglowodanów?    

i że ma  40-80 mg/dl (4-8 mmol/l)  ketokwasów w moczu ?   Co na pasku pomiarowym  daje ++ lub +++  krzyżyki.  ?  Moja Zosia sama to wyczuwa i też podjada czekoladę, ale mało jej potrzeba do szczęścia.   Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #3 : 2015-12-31, 15:11:32 »

Nieważne dlaczego.  Cool
Jeśli nic złego po takiej ilości tej czekolady się Tobie nie dzieje, to możesz bez żadnych skrupułów, czy poczucia winy...  Very Happy
Ale obserwuj wagę, jakby zaczęło kilogramów przybywać, to więcej ruchu lub modyfikacja zjadanych potraw... 
Przypuszczam powód, ale to nic groźnego.  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70423


Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #4 : 2015-12-31, 15:16:33 »

Ciąża... Rolling Eyes
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #5 : 2015-12-31, 15:19:09 »

A gdzie tam!   Cool
Jeśli to 50g czekolady, szczególnie 70-80% to spoko, ale jeśli tak jak napisano: "z 50 gr W" - z mlecznej - to jest cała tabliczka!  Shocked
A to już jest ilość problematyczna w powtarzalnej dobowej dawce, ale możliwa do łyknięcia w określonych warunkach bez szkody dla zdrowia.   Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70423


Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #6 : 2015-12-31, 15:24:29 »

No to dalej nie strzelam... Rolling Eyes chociaż dzisiaj ponoć można... Laughing Cool
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #7 : 2015-12-31, 15:26:23 »

Ja też dalej nie strzelam...  Cool
Zapisane
kasara1991
Go


Email
Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #8 : 2015-12-31, 15:27:18 »

To jest 100 gr czekolady, w tym 50 gr W. Tak jest, cala tabliczka. Ciaza jest na bank wykluczona.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70423


Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #9 : 2015-12-31, 15:28:15 »

Dlaczego, dlaczego tak mnie ciagnie do czekolady (mlecznej, z 50 gr W), kiedy nigdy, nawet przed tym jak przeszlam na ZO jej nie lubilam? Byla dla mnie za slodka!

Od paru dni mam problem z odmowieniem sobie mlecznej czekolady, bo czuje na nia taka ochote, i nagle stoja i ja smacznie przegryzam. Co probuje mi powiedziec organizm? Jestem na ZO od 5-lat, wiek: 24, waga: 50 kg, wzrost: 164 cm, budowa kosci: mala, drobna. Dzienny BTW: 30-35: 120-150: 20-30 (bez czekolady!). Nie czuje glodu, czy tylko pociag do cukru. Ale tylko i wylacznie w formie czekolady.

Białka, jakby trochę mało. Rolling Eyes Chyba, że to jest z samych żółtek i podrobów... Rolling Eyes Węglowodanów (bez czekolady) też mało...
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #10 : 2015-12-31, 15:30:35 »

Jeśli nie przejdzie samo, to można zwiększyć podaż białka, ale z mięsa lub twarogu, nie jajek i podrobów.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #11 : 2015-12-31, 15:31:48 »

Dlaczego, dlaczego tak mnie ciagnie do czekolady (mlecznej, z 50 gr W), kiedy nigdy, nawet przed tym jak przeszlam na ZO jej nie lubilam? Byla dla mnie za slodka!

Od paru dni mam problem z odmowieniem sobie mlecznej czekolady, bo czuje na nia taka ochote, i nagle stoja i ja smacznie przegryzam. Co probuje mi powiedziec organizm? Jestem na ZO od 5-lat, wiek: 24, waga: 50 kg, wzrost: 164 cm, budowa kosci: mala, drobna. Dzienny BTW: 30-35: 120-150: 20-30 (bez czekolady!). Nie czuje glodu, czy tylko pociag do cukru. Ale tylko i wylacznie w formie czekolady.

Białka, jakby trochę mało. Rolling Eyes Chyba, że to jest z samych żółtek i podrobów... Rolling Eyes Węglowodanów (bez czekolady) też mało...

A dobrze kombinujesz...  Shocked 
Ładnie!  Very Happy
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #12 : 2015-12-31, 15:32:41 »

Czekolada to nie żadne  zakazane piekielne jadło.  Wink  Można ją jeść ze smakiem.  Tylko skład trzeba sprawdzić, bo te firmowe na pierwszym miejscu potrafią mieć olej palmowy  Shocked  .   Mleczna czy gorzka ma podobną ilość cukru.   Różni się zawartością kakao.  
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70423


Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #13 : 2015-12-31, 15:45:57 »

Dlaczego, dlaczego tak mnie ciagnie do czekolady (mlecznej, z 50 gr W), kiedy nigdy, nawet przed tym jak przeszlam na ZO jej nie lubilam? Byla dla mnie za slodka!

Od paru dni mam problem z odmowieniem sobie mlecznej czekolady, bo czuje na nia taka ochote, i nagle stoja i ja smacznie przegryzam. Co probuje mi powiedziec organizm? Jestem na ZO od 5-lat, wiek: 24, waga: 50 kg, wzrost: 164 cm, budowa kosci: mala, drobna. Dzienny BTW: 30-35: 120-150: 20-30 (bez czekolady!). Nie czuje glodu, czy tylko pociag do cukru. Ale tylko i wylacznie w formie czekolady.

Białka, jakby trochę mało. Rolling Eyes Chyba, że to jest z samych żółtek i podrobów... Rolling Eyes Węglowodanów (bez czekolady) też mało...

A dobrze kombinujesz...  Shocked 
Ładnie!  Very Happy


Do kombinowania zawsze miałam talent... Cool Laughing Wink
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #14 : 2015-12-31, 15:47:48 »

Czekolada to nie żadne  zakazane piekielne jadło.  Wink  Można ją jeść ze smakiem.  Tylko skład trzeba sprawdzić, bo te firmowe na pierwszym miejscu potrafią mieć olej palmowy  Shocked  .   Mleczna czy gorzka ma podobną ilość cukru.   Różni się zawartością kakao.  
Mleczna ma mleko, a jak akurat wypada rok bezmleczny?!  Shocked
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #15 : 2016-01-01, 10:01:27 »

Dlaczego, dlaczego tak mnie ciagnie do czekolady
(...) pociag do cukru. Ale tylko i wyłącznie w formie czekolady. 

http://s15.postimg.org/l8ye116ob/image.png


 Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #16 : 2016-01-01, 10:49:45 »

To może pora na pigułki suplementacyjne? Rolling Eyes  Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #17 : 2016-01-01, 10:52:39 »

Dobra dopiszę co to: jeśli biochemia krwi wyszłaby w normie, to żadne tam "witaminy i minerały", a zwykła produkcja aminokwasów endogennych odchodzi z tej czekolady i tyle.
Oczywiście dla "fachowców" typu internetowego podtypu dobredzieci, gatunku JW, ponoć można se do paszy dosypać mocznika... Wink  Laughing Laughing Laughing
I to jest prawda, ale możliwe u przeżuwaczy wysokowydajnych, w ramach oszczędności pasz wysokobiałkowych (można całkowicie zastąpić soję dla przykładu), z pilnowaniem poziomu mocznika we krwi, albowiem przy przedawkowaniu, łatwo uszkodzić zwierzęciu wątrobę.  Cool
Ale to już jest wyższa szkoła jazdy dietetycznej... Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #18 : 2016-01-01, 10:57:01 »

Może podroby, zwłaszcza serce, wątroba. Orzechy, zielone części roślin, gorzka czekolada bez cukru, a węglowodany złożone z warzyw wysoko-skrobiowych.
Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Czekolada i pociag do cukru w niej
« Odpowiedz #19 : 2016-01-01, 11:00:08 »

Podroby jeszcze bardziej zwiększą zapotrzebowanie na węglowodany, a żółtka w szczególności, dlatego napisałem tak:
Jeśli nie przejdzie samo, to można zwiększyć podaż białka, ale z mięsa lub twarogu, nie jajek i podrobów.  Cool
To takie niuanse Diety Optymalnej, dlatego jednym dieta Kwaśniewskiego bardzo pomaga, a innym wyznawcom dla przykładu "formuły 30g" może owa formuła na dłuższą metę zaszkodzić.
Wytłumaczenie zagadnienia jest tu: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80 od akapitu:
"Generalną zasadą...'  Very Happy
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.