forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 21:49:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660442 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!  (Przeczytany 209160 razy)
Ewa
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #20 : 2006-08-18, 21:58:04 »

Co ty wypisujesz? Jedzenie nie działa w 3 sekundy. Czego ty oczekujesz? Zebys sie zrodze nie rozczarował.
Zapisane
Brzeti
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #21 : 2006-08-19, 22:59:59 »

Droga Ewo!
Masz rację, po 3 sekundach faktycznie trudno zaobserwować efekty - co najwyżej poprawa humoru z powodu radości z rychłej dostawy elektronów , ale ja je zaobserwowałem po całej nocy. Zresztą, i tak się przeliczyłem bo po kolejnej nocy miałem znowu biały język - tyle, że o wiele mniej. Tylko zapisałem swoje obserwacje, poza tym to nie ważne - zdrowie ważne!

Serdeczne Pozdrowienia!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #22 : 2006-10-12, 17:11:46 »

Mnie lekarz internista powiedzial ,ze Dieta Kwasniewskiego(tak to okreslil),jest najlepszym wyjsciem przy candida albicans,po czym dodal ,ze to jest jedyna dolegliwosc ,w ktorej to zywienie pomaga  Shocked . Swoje pewnie wiedział  Laughing  Laughing Wiedzial ,ze to  nie jedyna dolegliwosc,ale po co miał mi to mówić  Laughing .Potem jakos sie tak stalo ,ze tego lekarza akurat nie bylo i trafilam do innego ,ktory mi oswiadczyl ,ze mam jeść dużo produktów zbożowych  Laughing  Laughing  Laughing .Myślałam ,ze tam padne ze śmiechu hehehehe.
Zapisane
Robert
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #23 : 2006-10-29, 09:55:48 »

Nie zgodziłbym się ze stwierdzeniem, że dieta Kwaśniewskiego jest najwłaściwszą dietą przy Candidzie. Nie można traktować DO jako cudowne panaceum. Według Kwaśniewskiego dopuszczalne jest spożywanie (a nawet zalecane) określonej ilości węglowodanów - nieważne jakich (przykładowo można chociażby jeść powidła byle nie przekroczyć 50-70 g W na dobę)! Prawdopodobnie jest to dobre podejście dla przeciętnego człowieka ale dla chorych na Candidę jest to samobójstwo. Przy leczeniu Candidy ważne jest żeby unikać pewnych węglowodanów. DO jest dobrym punktem wyjścia ale należy ją odpowiednio zmodyfikować przystosowując ją do walki z tą chorobą. Leczenie Candidy może zająć nawet kilka lat.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #24 : 2006-10-29, 10:07:40 »

Robert ja o tym wiem.A JK piszac o powidlach ,chyba nie nakazal wszystkim "optymalnym " jesc powidel  Shocked .Kazdy sobie wybiera co jemu pasuje ,ukladajac proporcje BTW.
Drozdze zywia sie najlepiej cukrami prostymi -glukoza sacharoza,owocami ,zachodzi przeciez fermentacja.
Nato,ias drozdze na pewno sie nie beda rozwijaly po zoltkach czy boczku ,po miesie ,rybach i przy malej ilosci cukrow zlozonych ,nie prostych!!!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #25 : 2006-10-29, 10:11:51 »

Przeczytaj dokładnie, co pisze dr JK o Diecie Optymalnej dla chorych na zespoły antymiażdżycowe i dla porównania o Diecie Optymalnej na choroby wywołane dietą korytkową. Czy to są te same zalecenia? - choć proporcja pozostaje.
Na temat szczegółowych zaleceń dietetycznych dotyczących Diety Optymalnej w drożdżycy poszukaj sobie w serwisie, a jeśli nic nie znajdziesz, to napisz do dr-a JK - pewnie kiedyś odpowie w formie artykułu.
I dla przypomnienia Dieta Optymalna, to nie jest to samo, co Żywienie Optymalne, choć proporcje są jednakowe.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #26 : 2006-10-29, 10:13:58 »

Elmo,
znów napisałem prawie to samo co Ty, ale trochę inaczej, chyba się nie "gniewasz"?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #27 : 2006-10-29, 10:16:02 »

 Rolling Eyes Wink
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #28 : 2006-10-29, 10:31:13 »

Właśnie z tego powodu tropiciele Laughing nieścisłości  Shocked zaleceń Diety Optymalnej "znajdują" najwięcej argumentów, że "Kwaśniewski się myli".
Ale dlaczego jednej osobie w początkowym okresie DO dr JK zalecił 30g/24h, a innej osobie chorej na zupełcie co innego - 120g/24h np. białka - to już jest zbyt trudne do przanalizowania szczególnie dla wykształconego dietetyka, że o laikach dietetycznych nie wspomnę. Polecam przeanalizowanie dziesięciu punktów, które są tu widoczne w aktualnościach, a szczgólnie uwagę ostatnią "Na koniec...."  - cytaty pochodzą z http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #29 : 2006-10-31, 08:40:19 »

Niestety nie mam WYKRYTEJ jeszcze candidy ale gdy znalazłam stronę o tej chorobie zopisem przypadku i diecie jaka tam opisano nie miałam nic do stracenia.Od 4 lat po urodzeniu syna ciagle na coś chorowałam.Głowa bola mnie ostatnio tak,że w nocy co 2 godziny wymiotowałam. Po braniu przez ostatnie 4 lata antybiotyków na zatoki , na infekcje, wykluczaniu infekcji zatok, przepisywaniu antybiotyków na infekcje ,które po odstawieniu leków po 2 tygodniach wracały.W końcu w mojej chorej głowie pojawil się bunt.Ostatniego antybiotyku nie wzięłam. Ale tedy lekarz powiedział,żr mogę brać sudafed na bóle głowy bo on nie szkodzi.Niesety po 3 tygodniach zaliczyłam własnie ten atak wymiotów. Wtedy w weekend trafiłam na stronę www.candida.yoyo.pl.To co piszecie o tym,że jak jesteś głodny to candida się nasila to prawda. Samam zanim tę stronę przeczytałam wtedy w sobotę przez prawie cały dzień nic nie jadłam i głowa bola mnie mniej.Ale w końcu coś zjeść musiałam.Przpyadkiem mama kupiła mi chrupki chlep i z masłem to zjadłam.W niedzielę mialam sił,żeby trochę poczytać i też na chrupkim chlebie jakos przetrwałam. W poniedziałek pojechałam do księży-bonifratrów i dostałam zioła.Zioła zadziałaly tak,że w brzuchu mi się zakotłowało a zaczęta dieta na candidę zrobiła swoje i coś zaczęłam czuć,że z brzuchem nie jest dobrze. Na próbę nie jadłam więc kapusty ,która jest tam zalecana czy kiszonych ogórków. Herbatę tak jak zalecają pilam ROOIBOS a cukier i słodycze po prostu już były odstawione od soboty. Czułam się lepiej.W piątek niestety musiałam iść do szpitala bo w końcu udało mi się dostać skierowanie miesiąc wczesniej na neurologię. Mam porażenie mózgowe i z powodu tych bólów głowy lekarz powiedział,że może mi tylko takie dac skierowanie z powodu porażenia jakby 4 letnie bóle głowy nie były wystarczającym powodem. W szpitalu usilnie mnie namawiano na jakąs ich dietę ale się nie zgodziłam,zrobilam jednak coś wg nich gorszego pokazałam opis kandydozy zamieszczony w necie przez dr.Janusa, który tłumaczył artykuły ze Stanów i też ma swoją stronę tak jak Słonecki. Zanim zrobili mi inne badania miałam rozmowę z psychologiem ,która zakończyła się moim pytaniem?Dlaczego zamiast badań mam rozmowę z Panią?Na co usłyszałam odpowiedź w ymijającą ,którą ja zakończyłam czy nie chodzi o to,że jestem hipochondrykiem?Tak potwierdziła. Ale o tym by za dużo pisac.Generalnie badania nic nie wykazały. W tym czasie również przez przypadek zrobiłam sobie badanie na Helicobacter Pylori na ilość i przeciwciała.mam dwa plusy i 71 jednostek czegoś tam w stosunku do 30 ,które uznaje się za wynik wątpliwy.Na szczęscie mojej mamie przyszło do głowy,że nie muszę pytać o nic lekarzy tylko leżąć w szpitalu zeszlam do laboratorium i zapłaciłam za to drugie badanie. Dzięki temu dalej mnie nie męczyli tylko wypisali do domu.Gastrolog po 2 tygodniach zrobil gastroskopię,która potwierdziła na płytce obecność Helicobacter i dodała w opisie badanai nadżerki na żołądku.Po 2 tygodniach kolejna wizyta u niego i antybiotyki bez osłony, których po prostu nie wzięłam. Cały czas jestem na diecie.Z uwagi na Helicobacter wyszukałam wiadomości o diecie dla wrzodowców połączyłam ją z dieta na Helicobacter i na razie dobrze się czuję. Piję Miksturę Słoneckiego, piję żurawinę bo znalazłam info o badanaich w Jerozolimie,na jej temat przetłumaczone na jęz.polski ,piję wodę z cytryną.Wczoraj mama upiekła mi chleb z Diety optymlnej, którą stosuje od 6 lat.Dziś rano własnie zjadłam dwie kromki tego chleba z edliną przez siebie upieczoną i papryką zółto zieloną.Dobrze się czuję na razie.

Generalnie chciałam powiedzieć Wam jedno.Mimo 29 lat przez to,że jestem 6 miesięcznym wcześniakiem, chodzącym do normalnej szkoły,pracującą kobietą mającą męża i dziecko (opóźnione w rozwoju z cechami autystycznymi) nie neguję niczego ani nie mówię,że coś jest lepsze od innego. Myslę,że żywienie powinno być takie jak opisali to razem dr.Kwaśniewski,Słonecki i Dr.Janus-nie może być to droga na skróty. Ja nie tylko piję Miksturę jak zaleca Słonecki ale mam tezdietę jak pisze dr.Janus. O dr.Kwaśniewskim słyszałam dużo od mamy ale uwazałam,ze ta dieta jest za tłusta.A ja lubię chude rzeczy.Teraz powoli zmieniam zdanie może ustalę własny sposób jedzenia. Chleb miałam na myśli ten z otąb, który mozna jeść mieszając go z wędliną i papryką.Jak okaże się to błędne to zmodyfikuje.

Pozdrawiam.Przepraszam za długość tekstu.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #30 : 2006-10-31, 10:20:57 »

Mnie lekarz internista powiedzial ,ze Dieta Kwasniewskiego(tak to okreslil),jest najlepszym wyjsciem przy candida albicans,po czym dodal ,ze to jest jedyna dolegliwosc ,w ktorej to zywienie pomaga  Shocked . Swoje pewnie wiedział  Laughing  Laughing Wiedzial ,ze to  nie jedyna dolegliwosc,ale po co miał mi to mówić  Laughing .Potem jakos sie tak stalo ,ze tego lekarza akurat nie bylo i trafilam do innego ,ktory mi oswiadczyl ,ze mam jeść dużo produktów zbożowych  Laughing  Laughing  Laughing .Myślałam ,ze tam padne ze śmiechu hehehehe.
  smiech Elmo widocznie nie jest optymalny skoro mozna z niego "pasc" Laughing Laughing Mr. Green
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #31 : 2006-11-06, 10:40:48 »

Informuję was ,że przeszłam na DO przy diagnozie Helicobacter pylori i nadżerkach. Czytając wasz wątek chciałabym wam coś opowiedzieć. Moja mama przez 6 lat stosowała DO. Teraz trochę z niej zrezygnowała i pojawiła się grzybica paznokci u stóp. Ponieważ znalazłam informacje o Miksturze zaczęła stoswać Aloes rozcieńczony z wodą na te paznokcie i jej pomaga. Wraca do DO i pije miksturę. Nie wiem czy Mikstura jej zaszkodzi czy nie przy DO ale na razie nic jej nie jest. Ja odstawiła Miksturę po wprowadzeniu DO bo lubię wiedzieć to jem  to pomaga, mając dwie możliwości zawsze wybieram jedną. Tak strasznie kłócicie się o to co jest lepsze. Przecież na świecie jest wiele różnych dobrych "rzeczy", które mają podobne właściwości, podobnie lub tak samo działają a sa robione przez różnych producentów. Nawet ludzie budową są podobni a mają różne kolory skóry. Po takich kłótniach jak wasza wiem już ,że sens wieży Babel jest ponadczasowy. Nie jestem bardzo wierząca, mam wiele wątpliwości i od kliku lat kłopoty w rozmowie z Bogiem . Kłóciłam sie z nim już wiele razy tak jak wy ze sobą to niestety w człowieku jest ZŁOŚĆ tylko czasami zastanawiam się czy wiemy dlaczego jestesmy żli? Dokończyłam czytać książkę Dieta Optymalna dr.Kwaśniewskiego i wiem jedno gdyby nie było w nas złości i głupoty nie przeżyłabym tylu upokorzeń w zyciu od innych ludżi ,którzy si ze mnie wyśmiewali z powodu mojej inności.  A na koniec już wielu zarzuca,że ludzie którzy tu są to jakiś rodzaj sekty bo dr.Kwasniewski wiele mówi o religii- a czy ktoś zauważył,że mowi o religii w ogóle, nie tylko katolicyżmie ale i innych religiach. Wiele z jego interpetacji przez Kościół byłaby pewnie lub moze jest krytykowana. Ale z jego wiedzą jest jak w archeologii. Ludzie burzący stare założenia byli wyśmiewani a po wielu latach przyznawano im rację.

Pozdrawiam
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #32 : 2006-11-07, 10:15:42 »

to nie jest zadna dieta tylko normalne jedzenie , najwartosciowsze pod wzgledem biochemicznym i na dodatek spozywa sie go stosunkowo malo , a jedno z drugim daje efekt Laughing Evil or Very Mad Twisted Evil Embarassed Mr. Green
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #33 : 2006-11-07, 14:18:43 »

Elmo jesli stosujesz dietę na Candida to napisz mi jakich produktów sie wystrzegasz.Bo ja nie wiem o co chodzi ale wod wczoraj wieczorem znów mie strasznie boli głowa, kręgoslup i w ogóle cala jestem polamana. Mam wrażenie,ze to przez te tłuszcze, boczek itp. Na stronie Dom Rain Mana sa o tym artykuły i tam np.boczek nalezy odstawić.Ten wątek założyła osoba, która chciała uzyskać pomoc w temacie Candidy a na razie nie widzę żadnych konkretów jeśli chodzi o DO w stosunku do Candida.Może toan poprosi dr.Kwasniewskiego o jakas poradę wtej sprawie. Bo poleca się aby przy Candida nie było w ogóle węglowodanów a takich przepisów w książce DO jest zaledwie chyba 10. Wszystkie inne węglowodany mają. Ja po tych 2,5 dniach czuję się tak jakbym cofnęła się do dnia sprzed półtora miesiaca kiedy to jadłam jeszcze cukier, zwykły chleb i czekałam kiedy znów poczuję się tak źle,ze wyląduję na izbie przyjęć ZNÓW z bólami głowy, których nawet na Neurologii nie rozpoznali. A po diecie na candidę i Miksturze p.Słoneckiego poprawił się mój stan.Niestety chciałam się czuć jeszcze lepiej-i nie wychodzi. A po odstawnieniu cukru i białego pieczywa poprawa była przynajmniej w bólach głowy po  dniach.A teraz one znów się nasilają.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #34 : 2006-11-07, 16:41:18 »

Toan ci nie pomoże, wiem to z praktyki.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #35 : 2006-11-07, 17:22:17 »

Odpowiadam zawsze - tak szybko jak mogę - na korespondencję kierowaną do mnie, starajac się podać stosowne rozwiązanie zainteresowanym, ale czy są zadodowoleni i czy z tego korzystają - nie wiem.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #36 : 2006-11-07, 17:31:16 »

Ja jestem zadowolona  Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #37 : 2006-11-07, 17:39:34 »

 Rolling Eyes - oby takich osób było jak najwięcej!
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #38 : 2006-11-07, 23:29:36 »

I wszyscy by sie cieszyli
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #39 : 2006-11-08, 08:59:10 »

I wszyscy by sie cieszyli

... ZDROWIEM, bo "zdrowy żebrak bogatszy do króla"  Cool
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 17 zapytaniami.