forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-29, 03:27:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
667990 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!  (Przeczytany 227279 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #180 : 2010-11-17, 09:22:43 »

 Dziękuję Dasna. Very Happy
Każda nowa osoba na DO i na Forum - to jest nowa radość.. Very Happy Też byłam nową, też pytałam i też różne odpowiedzi dostawałam - czasami sprzeczne ze sobą.. Wink Ale właśnie trzeba wybierać te, które najbardziej pasują do naszych odczuć - no i jak najwięcej czytać książki Dr Kwaśniewskiego.
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #181 : 2010-11-17, 09:39:04 »

 Very Happy Smile Very Happy
Mh , masz rację. To fajnie , bo dzięki  takiemu podejściu mogę tu na Forum czuć się bezpiecznie. I choć los obdarzył mnie i moją rodzinę zdrowiem , na prawdę na nic nie chorujemy to, to co wyczytałam z książek dr Kwaśniewskiego daje mi powrót do prawidłowego żywienia, daje wiarę na długie  , zdrowe życie i odnajduję tu klimaty mojego dzieciństwa. Ale z chęcią podzielę się moim czasami tylko doświadczeniem życiowym i chętnie posłucham rad doświadczonych optymalnych.  Very Happy Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #182 : 2010-11-17, 09:59:40 »


Jeszcze dodam, że chyba najwięcej cierpliwości, jak byłam nową, to wykazał "adampio". Na niego zawsze można było liczyć i chyba nadal można.. Very Happy
Zapisane

krista
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #183 : 2010-11-17, 17:35:45 »

najgorszym węglowodanem jest fruktoza, tak wyczytałam . Smile
Czy sok z marchewki to fruktoza? - bo to jest przecież warzywko a nie owoc.
Piję ostatnio szklaneczkę dziennie na poprawę wzroku i jeśli okaże się ,że to fruktoza , to oczywiśćie zrezygnuje z niego  Razz
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #184 : 2010-11-17, 17:46:09 »

Krista, na pprawę wzroku są: żółtka i masło Smile   Nie używam już szkieł -6 dipotrii, ale -1,5 dioptrii. Czytam bez okularów, w domu ich potrzebuję mało.
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #185 : 2010-11-17, 18:02:08 »

Teresko, brzmi to bardzo pocieszająco  Smile
tak oczywiśćie, że żółteczka spożywam codziennie - przeważnie na śniadanie pod różną postacią, jednak Borelioza i grzybica nadal grasują w moim organizmie i niszczą we mnie co się da Sad
Już jestem zdegenerowana do cna, oprócz żółtek często spożywam szpik świnski, podroby, bo to jest najlepsze.
Mam jednak problem z warzywami ponieważ nie lubię nic oprócz ziemniaków i marchewki. Te jem z apetytem natomiast do innych muszę się zmuszać  Mad
Dlatego pytam o sok z marchewki, bo to by mi dostarczało  już część węgli, ewentualnie do tego  jeden kartofel np. frytki na smalcu....lubię też surówkę z kisz. kapusty oraz kiszone ogórki, te jem bez musu. Laughing
A tak swoja drogą, to marchewka ma dużo wit A.
Proszę o wypowiedzi, co o tym sądzicie?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #186 : 2010-11-17, 18:42:28 »

Jeśli marchewka to raczej duszona na maśle, nie sok. Choremu surowe nie sprzyja chyba. Kiszona kapusta, ziemniak, kiszone ogórki ok. Może z 5 dag czarnej porzeczki, teraz mrożonej?

Żółtek jak najwięcej, warto o tym pamiętać. Polecam sos holenderski (żółtka z masłem), bardzo smaczny, do mięsa i jarzyn. Kapustę też można dusić na maśle. Do kapusty można dodać marchew. 
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #187 : 2010-11-17, 19:00:12 »

Dziękuję Tereso za konkretną odpowiedz. Od jutra używam marchewkę tylko duszoną na masełku  Razz
Sok z marchewki zalecała mi "Lekarka", stąd mam taki pociąg do niego, ale od dziś - koniec z nim .
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #188 : 2010-11-17, 19:00:29 »


A tak swoja drogą, to marchewka ma dużo wit A.
Proszę o wypowiedzi, co o tym sądzicie?
Z ta wit A to jest inaczej.
Marchew zawiera duzo beta karotenu, ktory moze byc zamieniony w wit a
"Beta-karoten, naturalny pomarańczowy barwnik, występujący w roślinach, który w organizmie ludzkim zostaje zamieniony w witaminę A. Przyjmowanie beta-karotenu jest bezpieczniejsze niż przyjmowanie witaminy A, gdyż jego nadmiar jest wydalany z kałem (przy nadmiernej podaży nie dochodzi więc do zatrucia witaminą A)."
Zawartosc w 100g marchwi:
wit A(retinol) - 0 mcg
beta karoten - 9938 mcg

Pozdr
maf
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #189 : 2010-11-17, 19:04:19 »

Krista, na pprawę wzroku są: żółtka i masło Smile   Nie używam już szkieł -6 dipotrii, ale -1,5 dioptrii. Czytam bez okularów, w domu ich potrzebuję mało.
To , ze czytasz bez okularow to nie jest zasluga diety tylko tzw" presbiopia" - w twoim wieku swiadczy to o tym, ze cale zycie bylas krotkowzroczna, czyli do dali mialas minusy.
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #190 : 2010-11-17, 19:04:49 »

Dziękuję Tereso za konkretną odpowiedz. Od jutra używam marchewkę tylko duszoną na masełku  Razz
Sok z marchewki zalecała mi "Lekarka", stąd mam taki pociąg do niego, ale od dziś - koniec z nim .


zresztą i tak często podwójnie widzę  Mad ,bez względu na picie soku. Sad
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #191 : 2010-11-17, 19:11:55 »

Teresa - a za 10 lat bedziesz miala do czytania ok. +1- + 1.5
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #192 : 2010-11-17, 19:14:10 »

Krista, na pprawę wzroku są: żółtka i masło Smile   Nie używam już szkieł -6 dipotrii, ale -1,5 dioptrii. Czytam bez okularów, w domu ich potrzebuję mało.
To , ze czytasz bez okularow to nie jest zasluga diety tylko tzw" presbiopia" - w twoim wieku swiadczy to o tym, ze cale zycie bylas krotkowzroczna, czyli do dali mialas minusy.

A może to słynny efekt placebo?
Oczywiste, że przez pomyłkę zdiagnozowali -6, bo przecież teraz jest tylko -1,5...  Wink
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #193 : 2010-11-17, 19:14:23 »

Czytałam w okularach, w tych samych. Do kompletu miałam duży astygmatyzm. Aktualnie noszę normalne szkła sferyczne, a czytam - jak już pisałam - bez. Dobrze jest trochę oczkom pomóc ćwiczeniami, ale tu nie mam jak ich pokazać.
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #194 : 2010-11-17, 19:15:10 »

Teresa - a za 10 lat bedziesz miala do czytania ok. +1- + 1.5

A dlaczego dopiero za 10lat, a nie za miesiąc?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #195 : 2010-11-17, 19:19:28 »

Może kiedyś będę nosić +7   Shocked  , któż wie? A może nie będę nosić w ogóle okularów? Nie miałabym nic przeciwko takiej zmianie. Placebo jest dla mnie bardzo śmieszne, ale  w bywa że i złości  Smile  
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #196 : 2010-11-17, 19:35:40 »

Krista, moja Mama widziała podwójnie, potrójnie, a nawet poczwórnie, gdy miała ostre zaburzenia błędnika... Tak ją głowa bolała, że straciła przytomność. A lekarz z pogotowia uważał że symuluje. W szpitalu zaś powiedzieli żebyśmy się szykowali do pogrzebu, bo nie wiedzą co jest i nie spodziewają się by przytomność odzyskała. Miała wtedy 43 lata. Teraz pewnie by ją odwieźli do domu, wtedy (fakt, że po wręcz histerycznej po awanturze) sprowadzili ze szpitala wojewódzkiego (130 km) laryngologa i neurologa (helikopterem), i diagnozę udało się zrobić. Straszne dni.

Zapisane
krista
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #197 : 2010-11-17, 19:46:35 »

przeżyła?  Sad

Zapisane
krista
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #198 : 2010-11-17, 19:48:55 »

przeżyła?  Sad



aha, jak widzę potrójnie, to mam łatwiej igłę nawlec, bo wtedy celuje w środek  Wink,
Trochę śmiesznie brzmi, ale tak jest..
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: Candida albicans - drożdżyca - POMOCY!
« Odpowiedz #199 : 2010-11-17, 19:52:14 »

Astygmatyzm to nieregularnosc budowy oka i zadna dieta tego nie zmieni. A po 40 roku zycia zaczyna sie presbiopia, czyli starczowzrocznosc. DO pomaga i to postepuje wolniej, jednak postepuje - to nie choroba, tak bywa u kazdego. Mozesz mi wierzyc, cale zycie sie tym zajmuje.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 20 zapytaniami.