forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 22:15:29

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658480 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?  (Przeczytany 120723 razy)
jarcow
Go


Email
Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« : 2016-03-02, 10:43:03 »

Poniższy fragment tekstu pochodzi z książki "2xME" autorstwa Agnieszki Wilk. Proszę o przeczytanie, a pod tekstem zamieszczam moje pytanie do Was. Z góry dziękuję za wyjaśnienie i ewentualne skorygowanie mojego toku myślenia  Cool





Przypuśćmy, że jestem 100 kg mężczyzną i ćwiczę 3-4 razy w tygodniu, a moje zapotrzebowanie energetyczne wynosi około 3000 kalorii. Czy jeśli przyjmę rozkład makroskładników B:T:W - 1g:bez ograniczeń:0,5-0,8g to będę tracił tkankę tłuszczową?
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #1 : 2016-03-02, 11:04:33 »

Rozumiem, ze pomiedzy blokami tekstu sa jakies obrazki, bo widze pusta przestrzen?
Zapisane

Work Buy Consume Die
jarcow
Go


Email
Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #2 : 2016-03-02, 11:05:51 »

Rozumiem, ze pomiedzy blokami tekstu sa jakies obrazki, bo widze pusta przestrzen?
Nie niczego tam nie ma. To trzy strony.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #3 : 2016-03-02, 11:06:59 »

Pytam bo widze slowa "ponizszy fragment" i nic tam nie ma a nastepnie jakis pogrubiony tekst.

Kojarze, Agnieszka Wilk to zona tego Tobiasza Wilka, "Toby'ego" z forum Animalpaka, autora bzdurnej i bezsensownej ksiazki "Moge schudnac". Pewnie strata czasu,
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #4 : 2016-03-02, 11:11:01 »

A słonina to nie tłuszcz?  Shocked
Przecież oczywistą oczywistością jest, że tłuszczu pozajelitowego się nie "wydala", bo właśnie odkłada się w tkance tłuszczowej... Wink
"Naukowcy" nawet udowadniają, że ten z fruktozy najszybciej się odkłada...  Cool
Zapisane
jarcow
Go


Email
Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #5 : 2016-03-02, 11:11:27 »

Zapisane
jarcow
Go


Email
Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #6 : 2016-03-02, 11:16:41 »

A słonina to nie tłuszcz?  Shocked
Przecież oczywistą oczywistością jest, że tłuszczu pozajelitowego się nie "wydala", bo właśnie odkłada się w tkance tłuszczowej... Wink
"Naukowcy" nawet udowadniają, że ten z fruktozy najszybciej się odkłada...  Cool
Oczywiście, ja to wszystko rozumiem. Pytam tylko zgodnie ze stwierdzeniem autorki, czy to prawda, że przyswajalność tłuszcze przez organizm to tylko około 10 g na godzinę?


Widać już ten tekst, który zamieściłem w postaci obrazków?
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #7 : 2016-03-02, 11:23:34 »

Ja bym sobie nie zawracal tym glowy, jak juz wspominalem, wspolautorem jest Tobiasz, pewnie jej maz. Jego ksiazka to stek bredni i bzdur, taki zlepek "pakernianych legend" i nic wiecej. Oni raczej nie maja pojecia o tym, na pewno ksiazki zwiazane z biochemia kiedys widzieli w ksiegarni ale pewnie z daleka. Gdzies w temacie "ksiazki, ktore zrobily na tobie najwieksze wrazenie" jest moj wpis o tamtej ksiazce, polecal w niej miedzy innymi smazenie bez uzycia tluszczu, na teflonie lub na oleju bezkalorycznym w spreju (dostepny w wiekszosci sklepow z odzywkami lub sklepach interentowych, cena 15-35zl  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #8 : 2016-03-02, 11:26:33 »

U kogo i jakiego tłuszczu, bo wolne kwasy tłuszczowe wchłaniają się w zależności od długości łańcucha węglowego i inaczej niż mono, di i triglicerydy.
Twierdzenie więc, że komuś się wchłania 10g tłuszczu na godzinę jest łatwe do obalenia.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #9 : 2016-03-02, 11:27:32 »

Ja bym sobie nie zawracal tym glowy,

A dlaczego? Jakaś niedouczona kobieta podaje cyfrę i już bełta reszcie biedaków w głowie...  Cool Wink
Tłuszczu się wchłania tyle ile potrzeba, a nadmiar się zmydla lub jest metabolizowany z pożytkiem dla organizmu przez bakterie jelitowe. Jakie bakterie taki produkt z substratu.
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #10 : 2016-03-02, 11:47:08 »

Jak już bym się miał bawić w cyferki odniesieni to bym się trzymał tych max 175g tłuszczu na dobę, nie tyle ile jest możliwe ile ile warto.
 Wink

JK_DO_2000_str_121
Cytuj
Człowiek może w spoczynku spalać około 2,5 g tłuszczu na 1 kg wagi bez wydalania ciał ketonowych w moczu. Zatem u człowieka o wadze 70 kg spalenie 175 g tłuszczu na dobę (tłuszczu własnego i podawanego w pokarmie łącznie) nie powoduje jeszcze wydalania ciał ketonowych z moczem.

 Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #11 : 2016-03-02, 12:13:02 »

Najgorsze jak zaczyna się żywić "cyferkami", a nie faktycznym zapotrzebowaniem, ale prawidłowo działające geny powinny sobie z tym radzć bez specjalnego zaangażowania CUN. Wink
Zapisane
jarcow
Go


Email
Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #12 : 2016-03-02, 12:17:13 »

Głównym stwierdzeniem Agnieszki Wilk było to, że organizm przyswaja średnio 10 g (od 8 do 12) tłuszczów na godzinę. Czyli podsumowując to nie prawda i jest w stanie przyswoić każdą ilość, czy tak?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #13 : 2016-03-02, 12:18:35 »

Jak już bym się miał bawić w cyferki odniesieni to bym się trzymał tych max 175g tłuszczu na dobę, nie tyle ile jest możliwe ile ile warto.
 Wink

JK_DO_2000_str_121
Cytuj
Człowiek może w spoczynku spalać około 2,5 g tłuszczu na 1 kg wagi bez wydalania ciał ketonowych w moczu. Zatem u człowieka o wadze 70 kg spalenie 175 g tłuszczu na dobę (tłuszczu własnego i podawanego w pokarmie łącznie) nie powoduje jeszcze wydalania ciał ketonowych z moczem.

 Cool
Dla porządku dodam, że jest to niemożliwe na diecie bez lub noskotłuszczowej! Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #14 : 2016-03-02, 12:25:36 »

jest w stanie przyswoić każdą ilość, czy tak?

Można przyjąć i takie twierdzenie za prawdziwe, ale tylko przy określonej, niewielkiej podaży tłuszczu w diecie.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #15 : 2016-03-02, 12:28:37 »

Najgorsze jak zaczyna się żywić "cyferkami", a nie faktycznym zapotrzebowaniem, ale prawidłowo działające geny powinny sobie z tym radzć bez specjalnego zaangażowania CUN. Wink
Niestety wiekszosc od cyferek zaczyna. Zdecydowana wiekszosc tematow zakladanych na forach zwiazanych ze sportami silowymi i dotyczacych diety czy tez rozpoczecia odchudzania/masowania zaczyna sie od zdania typuy "Wyliczylem swoje zapotrzebowanie kaloryczne na.....". I nic takiego nie przekona, ze te wzory to z d... wziete sa. A potem jako to pisal z bledem cooles "dopasowuja konia do chomonta".
Zapisane

Work Buy Consume Die
jarcow
Go


Email
Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #16 : 2016-03-02, 12:35:51 »

Ok, to podejdę od mojej strony do tematu:
Ważę 100 kg na czczo, mam 36 lat, 186 cm wzrostu, 95 cm obwodu pasa na czczo i ćwiczę siłowo 3-4 razy w tygodniu.

Chciałbym zejść do około 12-13% tkanki tłuszczowej (obecnie mam około 18-19%), jakie BTW powinienem przyjąć, czy też jaką inną strategię żywienia?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #17 : 2016-03-02, 13:06:20 »

Przypomnę jako ciekawostkę, że do niedawna przyjmowano, że "żadne fitosterole roślinne z wyjątkiem ergosterolu" się nie wchłaniają u człowieka, ale z uwagi na "pandemię metaboliczną" związaną z konsumpcją margaryny zaczęto "rewidować" i ten błędny pogląd, ale co mi tam, niech se "odkrywają" na nowo, to o czym Doktor pisał już bez mała pięć dekad temu. Wink
Zresztą ponoć "szczepionka na raka" jest na ukończeniu!  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #18 : 2016-03-02, 13:09:58 »

Ok, to podejdę od mojej strony do tematu:
Ważę 100 kg na czczo, mam 36 lat, 186 cm wzrostu, 95 cm obwodu pasa na czczo i ćwiczę siłowo 3-4 razy w tygodniu.

Chciałbym zejść do około 12-13% tkanki tłuszczowej (obecnie mam około 18-19%), jakie BTW powinienem przyjąć, czy też jaką inną strategię żywienia?

A tego to ja niestety nie wiem.  Confused
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Redukcja tkanki tłuszczowej w sportach sylwetkowych. Od tłuszczów nie tyjemy?
« Odpowiedz #19 : 2016-03-02, 13:54:55 »

Głównym stwierdzeniem Agnieszki Wilk było to, że organizm przyswaja średnio 10 g (od 8 do 12) tłuszczów na godzinę.

Czymże jest godzina, czas podróży posiłku przez układ pokarmowy bliższy jest dniom niż godzinie. Można rozpatrywać ile alkoholu organizm jest w stanie wchłonąć w ciągu sekundy, tylko po co.

Plażując w natarciu oliwą z oliwek, można wchłonąć znacznie więcej niż 10g tłuszczu na godzinę.
 Cool
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.