forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 09:33:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658435 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki  (Przeczytany 54946 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #20 : 2016-05-25, 08:40:15 »

A co to w ogóle jest perfecto DO? Confused
Z tego, co wiem, to proporcje i produkty zjadane na DO mogą dalece odbiegać od przyjętego schematu, który tłucze się nam w głowach.
Czy to nie chodzi bardziej o to by być zdrowym, niż o "wyznawanie słowa Doktora".

A jak ktoś się dobrze czuje na bardzo niskim białku, albo na 2g tłuszczu na jego gram, albo nie pasują mu mleczne, to co?
Kłaść się i umierać? Laughing

Po mojemu właśnie "perfecto DO" może prędzej zaszkodzić, niż dostosowanie go pod siebie, nawet nieco awangardowe...
Bo "...i na koniec pamiętać..." Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #21 : 2016-05-25, 11:44:54 »

No właśnie coś z tym "perfecto" nietegoes, bo najwyraźniej żywią się "cyframi", a nie faktycznym zapotrzebowaniem.  Confused
Już kooleś zauważył, że nie tak prosto se chomąto dobrać pod siebie... Wink  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #22 : 2016-05-25, 12:12:21 »

Z tego co widzialem to ktos tam poprosil chyba o przyklad jadlospisu ale nie wiem czy podano. Sporo osob oponowalo calkiem slusznie, ze jak zre suple to nie jest na zadnym DO a raczej na Ziebie ale tam jakas para obroncow sie znalazla. Anulka lepiej to wytlumaczy, ja teraz nie mam dostepu do fb.
Najbardziej mnie zdziwilo badanie mozgu....a inna rzecz, ze jak ktos 2 lata sie meczy i jest mu tak zle, ze sobie niszczy te watrobe, nerki i costam, to po co sie meczy? Moze przejsc na diete Alleluja, Owocowa albo jakas tam inna 4e$
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #23 : 2016-05-25, 12:20:00 »

Niektórzy widocznie chcą być ofiarą... Sad
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #24 : 2016-05-25, 12:22:38 »

>>>

 http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=195
Cytuj
(...)
Prawdą jest, że zasady Żywienia Optymalnego nie zmieniły się od 1968 r. z wyjątkiem niewielkiej korekty związanej z dostępnością na rynku żywności o najwyższej wartości biologicznej, której dawniej brakowało lub była na kartki.
   Żywność optymalna powinna także zawierać wszystkie niezbędne witaminy i minerały także w optymalnych ilościach i proporcjach, a taką żywność można znaleźć głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego.
   Przy założeniu, że produkty spożywcze są wytwarzane sposobami ekologicznymi (jak to nadal jeszcze ma miejsce w Polsce), że nie zawierają żadnych nowych konserwantów oraz wielu innych sztucznych dodatków do żywności, że dieta jest odpowiednio urozmaicona, że przy dobieraniu produktów człowiek potrafi wybrać te, które są najlepszymi dla jego organizmu. Najlepsze dla człowieka odżywianie nie powinno być uzupełniane witaminami, czy składnikami takimi jak makro i mikroelementy.
   Urozmaicone Żywienie Optymalne powinno zawierać wszystkie potrzebne dla CAŁEGO organizmu składniki najwyższej jakości i występujące w optymalnych ilościach i proporcjach. Trudno znaleźć produkt bardziej urozmaicony od jaja, a żółtka szczególnie.
   Jajo zawiera wszystkie potrzebne dla powstania całego organizmu składniki i CAŁĄ energię potrzebną do powstania całego organizmu.
   W odniesieniu do organizmów żywych, szczególnie tych najbardziej złożonych jakimi są ludzie, technologie ludzkie w stosunku do technologii (biochemii) używanych w Przyrodzie (boskich jak chcą niektórzy) są jeszcze bardzo prymitywne, stąd i propozycje uzupełniania odżywiania o różne witaminy, składniki mineralne, czy odżywki oferowane przez przemysł farmaceutyczny, czy innych producentów nie są oparte na wiedzy, ani rzeczywistych potrzebach organizmów.
   W klimacie umiarkowanym w jakim żyjemy, należy tylko pamiętać o spożywaniu w okresie zimowym produktów zawierających witaminę C.
   Wprawdzie witamina C w największym stężeniu występuje w nadnerczach zwierząt trawożernych, czy w drugim żołądku łosia, ale w warunkach polskich trzeba korzystać z produktów roślinnych dla pokrycia zapotrzebowania na witaminę C.
   W zimie powinny to być mrożone owoce jagodowe – malina, czarna, czerwona porzeczka , najlepiej pochodzące z ziemi, na której żyjemy.
(...)

http://s32.postimg.org/wm4bcbjut/1990_2000.jpg


 Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #25 : 2016-05-25, 12:27:02 »

Ty już jak cooleś rzucasz optymalnymi cytatami i artykułami. Chce Tobie się w tym "siedzieć" jak tego nie stosujesz? Hobby?
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #26 : 2016-05-25, 12:58:08 »

Z wymienionych produktów przedkładam (co nie znaczy, że się nie zdarza)

- podroby nad sery (tańsze i lepsze białko)
- mięso nad wędliny (brak chemii spożywczej)
- drób nad ryby (tańsze i lepsze białko)
- masło nad śmietanę (z mleka najlepszy jest tłuszcz)
- olej słonecznikowy nad margarynę (mniej zdegenerowany chemicznie tłuszcz)
- warzywa nisko-skrobiowe nad ziemniaki (no ziemniaki jakieś nijakie takie mi się wydają)
- kawę nad soki owocowe (soki owocowe mi nie smakują)
- duszenie nad smażenie (wolę surowy tłuszcz dodać do gotowej potrawy)
- migdały nad ziarna słonecznika (jakoś białko słonecznika wyjątkowo mi nie podchodzi)

To już wystarczy by "orzec", że nie stosuję?
Proporcja jak najbardziej wychodzi "sama" i się zgadza z założoną na ŻO, z tym, że punktem wyjścia są produkty i smak, a proporcja "sama przychodzi".
Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #27 : 2016-05-25, 13:02:42 »

 ...raz na tydzień? Rolling Eyes
A co stosujesz? ŻO? Shocked Czy DDP? Czy 4*s? Rolling Eyes
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #28 : 2016-05-25, 13:07:26 »

...raz na tydzień? Rolling Eyes
Co raz na tydzień?
 Shocked
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #29 : 2016-05-25, 13:16:35 »

A może o to Ci chodzi?

Cytuj
"2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia."

No cóż, lubię zjeść wartościowo i do syta, a że to wystarcza na 24h+ to już "trudno",
bywa, że kolejny dzień jest "lżejszy", gdzie jedzenie składa się głównie z tłuszczu,
a białka jest mniej.

 Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #30 : 2016-05-25, 13:17:51 »

...raz na tydzień? Rolling Eyes
Co raz na tydzień?
 Shocked

Proporcje tygodniowego B:T:W się zgadzają, a nie w skali dnia. Tak podawałeś.
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #31 : 2016-05-25, 13:46:42 »

Cytuj z: DO_2000_str.15
Tłuszcze długo zalegają w przewodzie pokarmowym, co jest zjawiskiem bardzo korzystnym. Przewód pokarmowy jest po to, by powoli dostarczał budulca i składników energetycznych.
Zjedzona wątroba z tłuszczem działa bardziej "powoli" niż truskawki z bitą śmietaną. To już kwestia co komu bardziej pasuje. Ja postrzegam odżywianie jako styk jelit ze składnikami pokarmowymi, a nie moment w którym się papu wkłada do paszczy.

Pełna dowolność, co komu bardziej pasuje, ja tam wolę zjeść i pojeść, a nie jeść cały dzień "niewielkie porcje".
 Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #32 : 2016-05-25, 13:50:56 »

Z wymienionych produktów przedkładam (co nie znaczy, że się nie zdarza)

- mięso nad wędliny (brak chemii spożywczej)

To już wystarczy by "orzec", że nie stosuję?
Proporcja jak najbardziej wychodzi "sama" i się zgadza z założoną na ŻO, z tym, że punktem wyjścia są produkty i smak, a proporcja "sama przychodzi".
 Cool


Cytuj
- podroby nad sery (tańsze i lepsze białko)
   trza to i to jeść.
Cytuj
- drób nad ryby (tańsze i lepsze białko) 
nie trza  ani tego ani tego.
Cytuj
- olej słonecznikowy nad margarynę (mniej zdegenerowany chemicznie tłuszcz)
po co to jeść? Shocked
Cytuj
- warzywa nisko-skrobiowe nad ziemniaki (no ziemniaki jakieś nijakie takie mi się wydają)
  trzeba dużo zjeść
Cytuj
- migdały nad ziarna słonecznika (jakoś białko słonecznika wyjątkowo mi nie podchodzi)
  optymalnym raczej nie smakują
Cytuj
- duszenie nad smażenie (wolę surowy tłuszcz dodać do gotowej potrawy)
  nie ma różnicy, gdy się nie zdegraduje
Cytuj
- kawę nad soki owocowe (soki owocowe mi nie smakują)
  kawa z witaminą C ? Wink  soków  też się nie pija, bo niesmaczne  Wink
Cytuj
- masło nad śmietanę (z mleka najlepszy jest tłuszcz)
  najlepiej i to i to. Mleka się nie pija.


Tę listę  produktów niby dozwolonych, traktuję to jako starter optymalnego.   W okresie późniejszym prowadzi ''zdrowy rozsądek'' . Bo już działa  Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #33 : 2016-05-25, 14:08:06 »

Cytuj z: DO_2000_str.15
Tłuszcze długo zalegają w przewodzie pokarmowym,

Uściśliłbym, ale nie będę przecież własnego Ojca poprawiał!   Shocked
Ja napisałbym tak:
"Tłuszcze wchłaniane do mitochondriów za pomocą karnityny długo zalegają w przewodzie pokarmowym..."
Problem w tym, że po co komplikować piękny, prosty i przejrzysty język, którym Doktor się posługuje...  Cool
Zresztą do mitochondrów wciągane są "kwasy tłuszczowe", a nie "tłuszcze", a do tego problem tyka właściwości dyfuzji i aktywnego transportu w kosmkach jelitowych, więc jeszcze bardziej czepialscy nie będą rozumieć...  Confused
A czepiać się mogą, bo wiadomo, że "Doktor siem mydli..."  Laughing
A od śmietany i masła na ŻrO się faktycznie pośrednio tyje, tylko czy to aż takie ważne, dla stosujących prawidłowo zalecenia Doktora? Rolling Eyes Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #34 : 2016-05-25, 14:08:32 »

Cytuj z: DO_2000_str.15
Tłuszcze długo zalegają w przewodzie pokarmowym, co jest zjawiskiem bardzo korzystnym. Przewód pokarmowy jest po to, by powoli dostarczał budulca i składników energetycznych.
Zjedzona wątroba z tłuszczem działa bardziej "powoli" niż truskawki z bitą śmietaną. To już kwestia co komu bardziej pasuje. Ja postrzegam odżywianie jako styk jelit ze składnikami pokarmowymi, a nie moment w którym się papu wkłada do paszczy.

Pełna dowolność, co komu bardziej pasuje, ja tam wolę zjeść i pojeść, a nie jeść cały dzień "niewielkie porcje".
 Cool


Ale po co dajesz siebie za przykład na Forum dr Kwaśniewskiego, skoro nie odżywiasz się optymalnie? Po co swoje jadłospisy wstawiasz? Nie wiem po co to robisz? Mieszasz ludziom w głowach i tyle... Confused
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #35 : 2016-05-25, 14:09:15 »

Czyli z jednej strony należy jeść wszystko z listy zalecanej "i to i to", a z drugiej strony to "starter" i "zdrowy rozsadek" podpowiada, że pewnych produktów się później unika.

No dajmy na to jeśli ktoś unika sernika z mąką i cukrem to nie jest na ŻO,
a ten co nie unika oleju słonecznikowego nie jest na ŻO.

Czyli "zdrowy rozsądek" podpowiada, że mąka i cukier są OK, a olej słonecznikowy nie jest.
To ja już wolę "listę produktów zalecanych" niż taki "zdrowy rozsądek".

Oczywiście nie należy dać się zwariować i od czasu do czasu, ale rzadko, można, a nawet należy coś tam "niezalecanego" skubnąć, by się nie oderwać od rzeczywistości.
Nie po to człowiek jest zdrowy by musiał demonstracyjnie wydziwiać w towarzystwie osób "normalnych".

Choć ostatnio zdarzyło mi się nie wypić piwa choć "powinienem", ale to z przyczyn praktycznych, gdyż wiedząc co mam w jelitach nie chciałem spowodować na mieście rewolucji tłuszczowo-dwutlenko-węglowej.
Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #36 : 2016-05-25, 14:12:35 »

Uściśliłbym
Podkreśliłem na niebiesko "budulca" gdyż panuje mit, że jakie by białko nie zjeść i w jakiej ilości to jelita go natychmiast wchłoną i za kilka godzin trzeba znowu białko jeść, bo jak nie to komórki ciała nieoptymalnie wymrą z braku budulca.
 Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #37 : 2016-05-25, 14:12:48 »

Czyli z jednej strony należy jeść wszystko z listy zalecanej "i to i to", a z drugiej strony to "starter" i "zdrowy rozsadek" podpowiada, że pewnych produktów się później unika.

No dajmy na to jeśli ktoś unika sernika z mąką i cukrem to nie jest na ŻO,
a ten co nie unika oleju słonecznikowego nie jest na ŻO.

Czyli "zdrowy rozsądek" podpowiada, że mąka i cukier są OK, a olej słonecznikowy nie jest.
To ja już wolę "listę produktów zalecanych" niż taki "zdrowy rozsądek".

Oczywiście nie należy dać się zwariować i od czasu do czasu, ale rzadko, można, a nawet należy coś tam "niezalecanego" skubnąć, by się nie oderwać od rzeczywistości.
Nie po to człowiek jest zdrowy by musiał demonstracyjnie wydziwiać w towarzystwie osób "normalnych".

Choć ostatnio zdarzyło mi się nie wypić piwa choć "powinienem", ale to z przyczyn praktycznych, gdyż wiedząc co mam w jelitach nie chciałem spowodować na mieście rewolucji tłuszczowo-dwutlenko-węglowej.
 Wink

Po co stale tutaj mieszasz i mieszasz?
Zapisane

Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #38 : 2016-05-25, 14:14:43 »

No dajmy na to jeśli ktoś unika sernika z mąką i cukrem

ale mąka i cukier są zabronione,  i tylko występują jako niewielki dodatek. Wiem, dasz zaraz przepis na pączki opty Wink  . Zdrowy rozsądek.   Smile  . U każdego co innego znaczy.  I dobrze.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #39 : 2016-05-25, 14:15:36 »

Adminie, Ty masz anielską cierpliwość. Ja bym nie pozwoliła vvv tak mącić tutaj...
Potem już ludzie nie wiedzą "z czym ten chleb na DO się je"... Confused
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 19 zapytaniami.