forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 02:53:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki  (Przeczytany 55650 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #60 : 2016-05-25, 17:15:49 »

Czyli hobby... Rolling Eyes
Adas tak lubi pchac sie tam gdzie sie z niego smieja, pamietasz jak zatrollowal forko DD zeby nas stamtad wykurzyc? Nagle zostal sam z armia klonow i coolesiem, i zaraz chcial tutaj za nami. Raz go zablokowalismy ale ponowil petycje i niestety stalo jak sie stalo. Adam to kulturalny i taktowny czlowiek, jak go nikt nie slucha to potrafi wylaczyc telewizor w gosciach  Laughing Tak, ze nie dziw sie, ze tutaj sra czym popadnie i nabija belkotliwy kontent, wazne, ze rotacje sa na stronie glownej
Zapisane

Work Buy Consume Die
vvv
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #61 : 2016-05-25, 17:16:41 »

Ja napiszę tylko raz:
Cytuj
uwaga: każdy produkt z niejadalnych można spożywać w ilości ograniczonej zawartością węglowodanów - do 50 - 60 gramów na dobę łącznie wszystkich węglowodanów.  

Z tym, że pełnym zdaniem wygląda to tak, czyli inaczej:

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=79
Cytuj

Produkty najlepsze dla człowieka (ułożone według ich wartości biologicznej)

1. Szpik kostny, żółtka jaj, wątróbki gęsie stłuszczone, wątroba cielęca i wieprzowa, nerki, całe jaja, móżdżek, gęste rosoły, kawior.
2. Mięso wieprzowe: boczek, karkówka, nogi wieprzowe, salcesony, pasztetowa.
3. Mięso cielęce, wołowe, tłuste gęsi, mięso i inne części ciała innych zwierząt trawożernych, wszystkie rodzaje serów — najlepsze tłuste.
4. Masło, smalec gęsi, słonina, smalec wieprzowy łój wołowy, gęsta śmietana.
5. Oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, orzechy włoskie, laskowe, inne orzechy oraz jadalne nasiona oleistych, mleko (tylko do 0,5 litra na dobę) — tłuste.
6. Kaczka tuczona, tłusta kura, kurczaki wiejskie.
7. Tłuste ryby: węgorz, łosoś, makrela, tuńczyk, konserwy rybne w oleju, majonez.
8. Ser twarogowy chudy, chude ryby, indyk - zawsze z dużym dodatkiem tłuszczu.
9. Jarzyny w ograniczonych ilościach.
10. Płyny nie zawierające cukru.

Produkty niejadalne dla człowieka

1. Cukier, słodycze, miód, słodzone płyny.
2. Owoce i przetwory owocowe.
3 Ryż, kasze, zboża, kukurydza.
4. Chleb i pieczywo.
5. Ciasta, kluski, potrawy mączne.
6. Płatki owsiane, mąka ziemniaczana, budyń, kisiel.
7. Groch, fasola, bób (fasolkę szparagową można traktować jak jarzynę — zawiera 8-10 gramów węglowodanów).
8. Inne produkty pochodzenia roślinnego.
9. Sól kuchenna według smaku aż do zaprzestania dodawania soli do potraw, co zwykle następuje po 2-3 tygodniach, gdy produkty solone stają się niesmaczne.

Uwaga: każdy produkt z niejadalnych można spożywać w ilości ograniczonej zawartością węglowodanów — do 50-60 gramów na dobę łącznie wszystkich węglowodanów.

Z węglowodanów najgorsza jest fruktoza (miód, cukier, owoce, soki owocowe), najlepsza skrobia (zboża, ziemniaki).

Praktycznie można jeść wszystko, co jadalne w ilościach takich, jakie organizm potrzebuje, nie należy przejadać się. Węglowodany mogą być dostarczane w każdym posiłku lub tylko w jednym w ciągu doby.

Trzeba jeść tłusto, preferować produkty najlepsze dla człowieka, KONTROLOWAĆ TYLKO SPOŻYCIE WĘGLOWODANÓW, resztę organizm sam dopilnuje.

 Cool
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30958


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #62 : 2016-05-25, 17:23:46 »

Bardzo proste i przejrzyste  Laughing
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #63 : 2016-05-25, 17:36:03 »

I to Gavroche znalazł ten cytat,

a ja tylko

na
sra
łem.

 Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #64 : 2016-05-25, 17:41:22 »

Zbyt często Ci się to zdarza, nadmiar roślin, jak już mówiłem.
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #65 : 2016-05-26, 12:03:26 »

Laughing
A co tak śmieszy? że ktoś nie ma kultury osobistej ,bo wrednie może kogoś  oceniać . Shocked

Pozwól, że będę się śmiała Z CZEGO chcę, i KIEDY chcę, a tobie nic do tego.
No chyba, że Admin zmienił w międzyczasie regulamin grupy i nie wolno się śmiać. Wtedy się podporządkuję.
Zapisane

Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4003


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #66 : 2016-05-26, 12:17:07 »

Laughing
A co tak śmieszy? że ktoś nie ma kultury osobistej ,bo wrednie może kogoś  oceniać . Shocked

Pozwól, że będę się śmiała Z CZEGO chcę, i KIEDY chcę, a tobie nic do tego.
No chyba, że Admin zmienił w międzyczasie regulamin grupy i nie wolno się śmiać. Wtedy się podporządkuję.
Shocked
A kto Ci broni?
Pytanie było co Cię tak śmieszy, a nie, że nie wolno...
Ja też nie widzę tu nic śmiesznego.
Powiedz nam, może razem się pośmiejemy...  Very Happy
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #67 : 2016-05-26, 12:20:08 »

Widocznie bardzo śmieszy mnie to, że komuś brak kultury osobistej, czuję się wtedy dowartościowana. Czy to wystarczający powód, czy też nadal mam się tłumaczyć, bo jest to powód niewystarczający?
Zapisane

Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30958


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #68 : 2016-05-26, 12:56:32 »

Widocznie bardzo śmieszy mnie to, że komuś brak kultury osobistej, czuję się wtedy dowartościowana. Czy to wystarczający powód, czy też nadal mam się tłumaczyć, bo jest to powód niewystarczający?
A to ciężko musi ci być ,jak te wartości w taki sposób budujesz. Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #69 : 2016-05-26, 12:58:27 »

Anulka wszystko jest ok, mnie tez to smieszy i to bardzo, po prostu chlopaki za duzo proporcjum zjedli i usztywnilo im jelita  Laughing
Ciesz, sie, ze Jarek "kóltóry" nie chce "óczyc", bo pisac nie potrafi, nie zna zasad interpunkcji, gramatyki, ortografii  Laughing

Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #70 : 2016-05-26, 13:07:03 »

To ja już wolę "listę produktów zalecanych" niż taki "zdrowy rozsądek".

a kto  to napisał?   Laughing
Cytuj
Osoba coraz zdrowsza dokonuje coraz lepszych wyborów w zakresie potrzeb swojego organizmu, jest mniej podatna na reklamy, i na bardzo powszechne, niestety, ''pranie mózgu'', a także na działania destrukcyjne. Po prostu zaczyna myśleć. Wszelkie dokonywane przez jednostkę wybory mają służyć jej rozwojowi i respektować przy tym prawa natury.
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #71 : 2016-05-26, 13:25:36 »

Anulka wszystko jest ok, mnie tez to smieszy i to bardzo, po prostu chlopaki za duzo proporcjum zjedli i usztywnilo im jelita  Laughing
Ciesz, sie, ze Jarek "kóltóry" nie chce "óczyc", bo pisac nie potrafi, nie zna zasad interpunkcji, gramatyki, ortografii  Laughing


Zaśmiałabym się, ale strach! Shocked Cool
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #72 : 2016-05-26, 13:26:32 »

Cytuj
Osoba coraz zdrowsza

Tylko, że w praktyce wielu(m) się wydaje, że są coraz zdrowsi "bo przecież stosują", a objawy obserwowane przez otoczenie tego nie potwierdzają i nie zawsze jest to tak proste do zobaczenia jak nadwaga.

Tu nie ma co tłumaczyć, jeśli wieloletnia optymalna o wadze, tak na oko, 110kg doradza drugiej 130kilogramowej, zasady stosowania DO, a potem wychodzi gorzej niż było na początku, to tematu nawet nie warto ciągnąć. (...)

 Confused
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #73 : 2016-05-26, 13:32:29 »

Z tego co widzialem to ktos tam poprosil chyba o przyklad jadlospisu ale nie wiem czy podano. Sporo osob oponowalo calkiem slusznie, ze jak zre suple to nie jest na zadnym DO a raczej na Ziebie ale tam jakas para obroncow sie znalazla. Anulka lepiej to wytlumaczy, ja teraz nie mam dostepu do fb.
Najbardziej mnie zdziwilo badanie mozgu....a inna rzecz, ze jak ktos 2 lata sie meczy i jest mu tak zle, ze sobie niszczy te watrobe, nerki i costam, to po co sie meczy? Moze przejsc na diete Alleluja, Owocowa albo jakas tam inna 4e$


Tu nie ma co tłumaczyć,  jeśli wieloletnia optymalna o wadze,  tak na oko,  110kg doradza drugiej 130kilogramowej,  zasady stosowania DO,  a potem wychodzi gorzej niż było na początku,  to tematu nawet nie warto ciągnąć. Sądzę,  że tam używanie suplementów było najmniejszym problemem
Aha, bo ta para rzucila sie do obrony tak ochoczo i tym "znanym nazwiskiem" tak jeszcze postraszyli.. Very Happy No to wszystko jasne, wiodl slepy kulawego.....wrzucili chociaz te wyniki?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #74 : 2016-05-26, 13:33:31 »

Anulka wszystko jest ok, mnie tez to smieszy i to bardzo, po prostu chlopaki za duzo proporcjum zjedli i usztywnilo im jelita  Laughing
Ciesz, sie, ze Jarek "kóltóry" nie chce "óczyc", bo pisac nie potrafi, nie zna zasad interpunkcji, gramatyki, ortografii  Laughing


Zaśmiałabym się, ale strach! Shocked Cool
Mozesz sie smiac, pod warunkiem, ze zrobisz ze 3 orgografy i pierdakniesz losowo garsc przecinkow gdzie popadnie, zeby zrozumiale po polsku bylo  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #75 : 2016-05-26, 13:42:28 »

To ja już wolę "listę produktów zalecanych" niż taki "zdrowy rozsądek".
a kto  to napisał?   Laughing
Cytuj
Osoba coraz zdrowsza dokonuje coraz lepszych wyborów w zakresie potrzeb swojego organizmu, jest mniej podatna na reklamy, i na bardzo powszechne, niestety, ''pranie mózgu'', a także na działania destrukcyjne. Po prostu zaczyna myśleć. Wszelkie dokonywane przez jednostkę wybory mają służyć jej rozwojowi i respektować przy tym prawa natury.

DDP  str 22   Smile

Cytuj
Osoba coraz zdrowsza

Tylko, że w praktyce wielu(m) się wydaje, że są coraz zdrowsi "bo przecież stosują", a objawy obserwowane przez otoczenie tego nie potwierdzają i nie zawsze jest to tak proste do zobaczenia jak nadwaga.


niedawno pisałem jak od dziecka wmawiano mi chorobę.

padaczka 7 lat  -   badanie mózgu, bo miałem podczas gorączki pewnie jakiś koszmar senny  - niepotwierdzone
cukrzyca  -   nieprzeciętnie dużo piłem płynów  -  od nastolatka  - jeszcze nie dotarła do mnie  Wink
miażdżyca  - od 35 r.ż   -   czerwony na gębie i nadciśnienie (138 Rolling Eyes). Nie przyszła.
rak - teraz  - bo  już  nie jestem ''pulchny''
Można by mnożyć dolegliwości  których nie mam.   Laughing 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #76 : 2016-05-26, 13:48:23 »

Anulka wszystko jest ok, mnie tez to smieszy i to bardzo, po prostu chlopaki za duzo proporcjum zjedli i usztywnilo im jelita  Laughing
Ciesz, sie, ze Jarek "kóltóry" nie chce "óczyc", bo pisac nie potrafi, nie zna zasad interpunkcji, gramatyki, ortografii  Laughing


Zaśmiałabym się, ale strach! Shocked Cool

 Laughing
Zapisane

Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #77 : 2016-05-26, 14:04:27 »

Z tego co widzialem to ktos tam poprosil chyba o przyklad jadlospisu ale nie wiem czy podano. Sporo osob oponowalo calkiem slusznie, ze jak zre suple to nie jest na zadnym DO a raczej na Ziebie ale tam jakas para obroncow sie znalazla. Anulka lepiej to wytlumaczy, ja teraz nie mam dostepu do fb.
Najbardziej mnie zdziwilo badanie mozgu....a inna rzecz, ze jak ktos 2 lata sie meczy i jest mu tak zle, ze sobie niszczy te watrobe, nerki i costam, to po co sie meczy? Moze przejsc na diete Alleluja, Owocowa albo jakas tam inna 4e$


Tu nie ma co tłumaczyć,  jeśli wieloletnia optymalna o wadze,  tak na oko,  110kg doradza drugiej 130kilogramowej,  zasady stosowania DO,  a potem wychodzi gorzej niż było na początku,  to tematu nawet nie warto ciągnąć. Sądzę,  że tam używanie suplementów było najmniejszym problemem
Aha, bo ta para rzucila sie do obrony tak ochoczo i tym "znanym nazwiskiem" tak jeszcze postraszyli.. Very Happy No to wszystko jasne, wiodl slepy kulawego.....wrzucili chociaz te wyniki?
Nic mi o tym nie wiadomo  Smile
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #78 : 2016-05-26, 14:19:13 »

str
Ale tam jest jak bardzo ochota zdrowa jest i warunkiem zdrowia jest i jak bardzo nałóg szkodliwy jest jak bardzo sprzyja chorobie i jak odróżnić czy to jeszcze zdrowa ochota czy już szkodliwe przyzwyczajenie graniczące z nałogiem. Po to się kawę na dwa tygodnie odstawia i obserwuje co się dzieje z ochotą na kawę, najpierw syndrom odstawienia, potem niesmak na samą myśl, a potem już znowu traktuje się kawę jako napój o jakimś-tam smaku bez zaangażowania emocjonalnego.
 Wink
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #79 : 2016-05-26, 14:29:02 »

przypadku piwa nie miałem żadnego syndromu odstawienia. Po prostu przestało mi z czasem smakować. W przypadku majonezu podobnie, także w przypadku oliwy (piłem ją prawie nałogowo  Wink ) .
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.32 sekund z 19 zapytaniami.