forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 19:25:45

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659871 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki  (Przeczytany 55480 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #80 : 2016-05-26, 14:57:42 »

Tak samo przeszło mi mleko i chleb, a było podstawą żywienia przez wiele lat.
Tak samo przeszedł mi alkohol i nigdy nie przyszedł tytoń, przeszła wielka ilość mięsa i lęk przed węglowodanami.
Ale trzeba było pomóc sobie rozumem i nadal pomagać, bo człowiek cały czas się zmienia i nic nie jest dane na zawsze. Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30796


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #81 : 2016-05-26, 15:48:10 »

Anulka wszystko jest ok, mnie tez to smieszy i to bardzo, po prostu chlopaki za duzo proporcjum zjedli i usztywnilo im jelita  Laughing
Ciesz, sie, ze Jarek "kóltóry" nie chce "óczyc", bo pisac nie potrafi, nie zna zasad interpunkcji, gramatyki, ortografii  Laughing


Zaśmiałabym się, ale strach! Shocked Cool
Tak jest panie doktorze  Laughing Laughing Laughing
Mozesz sie smiac, pod warunkiem, ze zrobisz ze 3 orgografy i pierdakniesz losowo garsc przecinkow gdzie popadnie, zeby zrozumiale po polsku bylo  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30796


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #82 : 2016-05-26, 15:51:17 »

Anulka wszystko jest ok, mnie tez to smieszy i to bardzo, po prostu chlopaki za duzo proporcjum zjedli i usztywnilo im jelita  Laughing
Ciesz, sie, ze Jarek "kóltóry" nie chce "óczyc", bo pisac nie potrafi, nie zna zasad interpunkcji, gramatyki, ortografii  Laughing


Zaśmiałabym się, ale strach! Shocked Cool
Pozwalam  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #83 : 2016-05-26, 20:08:45 »

Z tego co widzialem to ktos tam poprosil chyba o przyklad jadlospisu ale nie wiem czy podano. Sporo osob oponowalo calkiem slusznie, ze jak zre suple to nie jest na zadnym DO a raczej na Ziebie ale tam jakas para obroncow sie znalazla. Anulka lepiej to wytlumaczy, ja teraz nie mam dostepu do fb.
Najbardziej mnie zdziwilo badanie mozgu....a inna rzecz, ze jak ktos 2 lata sie meczy i jest mu tak zle, ze sobie niszczy te watrobe, nerki i costam, to po co sie meczy? Moze przejsc na diete Alleluja, Owocowa albo jakas tam inna 4e$


Tu nie ma co tłumaczyć,  jeśli wieloletnia optymalna o wadze,  tak na oko,  110kg doradza drugiej 130kilogramowej,  zasady stosowania DO,  a potem wychodzi gorzej niż było na początku,  to tematu nawet nie warto ciągnąć. Sądzę,  że tam używanie suplementów było najmniejszym problemem
No ale jest dla nich nadzieja, bo widze, ze pospieszyla odsiecz DDP! Jako ksiazka autorki, ktora "wyciaga optymalnych z chorob spowodowanych DO" i ma w tym praktyke mysle, ze nie ma co juz rozstrzasac tematu. Odstawienie cukrogennych zoltek, bogatobialkowej, cukrogennej smietany i bogatobialkowych majonezow z pewnoscia zalatwi sprawe tego szkodliwego DO i pomoze tym biednym ludziom!  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #84 : 2016-05-26, 20:16:59 »

Oby nie załatwiła na amen... Rolling Eyes Confused
Zapisane

Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #85 : 2016-05-26, 20:37:31 »

Parę rotacji i wszystko będzie dobrze  Cool
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #86 : 2016-05-26, 21:38:08 »

Byleby dni rotacji pilnować zgodnie z kolejnością ciągu fibonacciego... Rolling Eyes Inaczej może się skończyć efektem porannym... Confused
Zapisane

anakin
Go


Email
Re: Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #87 : 2016-05-27, 03:53:24 »

Młodszy, bo starszy już ponoć nie żyje, tylko rodzina to ukrywa!  Shocked  Confused
Tak w Ciechocinku słyszałem.  Laughing


A Doktorowi to juz sie kompletnie odechcialo edukacji zywieniowej? Nic sie w tej materii nie zmienilo nawet dzis? Tematyka zywienia nie byla jego konikiem? Aby na pewno lepiej mu sie zyje bez tego?

Bo tak patrzac na takiego pasjonate jak S. Hawkins... Ile mial zyc? Powinien dawno nie zyc, a zyje do dzis. Czemu? Czyz nie z powodu umilowania nauki? Stawiania pytan i poszukiwania odpowiedzi? To chyba ta ciekawosc i nieustanne mierzenie sie z kolejnymi zagadnieniami trzyma go tutaj.

Doktor nie czuje, ze mozna by lepiej to wszystko zrobic w wersji 2.0? Dzis swiat jest inny. To globalna wioska. Wystarczy komunikowac sie w jezyku angielskim. Jest Reddit, gdzie  liczba komentarzy pod watkiem potrafi przekraczyc tysiac, a interlokutorzy sa z roznych krajow.

Jest Hangouts on Air - https://plus.google.com/hangouts/onair - stworzony przez Google wlasnie z mysla o konwerencjach. Zasada niemal ta sama, co youtubowy kanal - wystarczy konto Google'a. Mysle, ze do nie jednej takiej konferencji Doktora dolaczyloby wielu sluchaczy.

Jestem zdania, ze Doktor polegl, bo tamten czas byl ubogi w srodki wzajemnej komunikacji. I moze nie dosc jasno zaakcentowal, ze klucz to proporcja, ktora sprawdza sie tez na modelu weglowodanowym ze swiezym pachnacym pieczywem. No i tez niepotrzebnie ograniczyl sie do Polakow i Polonii. Niech "patrioci" sie nie obrazaja, ale... no wystarczy spojrzec na ogolny poziom polskiego youtube'a czy na polska kopie Reddita - Wykop. Tam gdzie polskie tereny tam... wstyd i obciach. Istny debilizm.

Nie wiem tez czy to tamte czasy tak to poukladaly ale... widzialem filmiki z youtubowego kanalu OSO. Ludzie tam wystepujacy jako ci przekonani do DO to... "chlopy i baby" glownie. Elektorat PSL lub katolicko-nazistowskiej czesci PiS-u.

I nie robmy z Doktora komputerowego analfabety. W to nie uwierze, bo: https://www.youtube.com/playlist?list=PLD49198F389347BB6

Troche bylo tych odcinkow z obcowaniem z technologia i lepiej lub gorzej, ale zawsze sobie radza. Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #88 : 2016-05-27, 04:06:35 »

Doktor moglby tez stworzyc spolecznosc na platformie Google'a - https://plus.google.com/communities

I co jakis czas zabrac glos w dyskusjach. "Grupy dyskusyjne" Google'a zostaly pomyslane madrzej niz te na Facebooku. Osobiscie uwazam, ze FB jest dla plebsu, a dla reszty jest Google+. Trzeba tylko pamietac, ze wszystko, co ciekawe jest w jezyku angielskim. Jest tam mnostwo roznych spolecznosci o zagadnieniach naukowych i technicznych.
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4003


Odp: Re: Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #89 : 2016-05-27, 07:34:11 »

... Elektorat PSL lub katolicko-nazistowskiej czesci PiS-u.

Very Happy
to całkiem jak u nas na forum  Shocked
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Re: Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #90 : 2016-05-27, 08:08:13 »

Uśmiech i żeberka pozostają, idę zaraz zakupić i będę dusił.


 http://s33.postimg.org/6lmatn3gf/image.png


Cytuj z: DO_2000

 Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Re: Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #91 : 2016-05-27, 11:32:11 »

widziałem ostatnio fajne żeberka po 6.99 , tłuste z mostkami chyba. Ale jakoś ostatnio nie mam parcia dużego na mięso.  Rolling Eyes
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #92 : 2016-05-27, 19:55:04 »

To się nazywa żeberka wieprzowe kl. II
 Wink

http://www.masarniadobromierz.pl/img/219.jpg


 Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #93 : 2016-05-27, 20:08:13 »

właśnie takie, tylko że tłuste.

nazywały się chyba garmażeryjne.
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #94 : 2016-05-29, 07:21:13 »

Anakin taki bardziej z wyższej półki jest, gdzie mu tam do plebsu z fejsa  Cool
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #95 : 2016-05-29, 07:52:59 »

Dokladnie, choć jak na razie to tylko jego opinia. Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #96 : 2016-06-02, 01:53:10 »

są zabronione,  i tylko występują jako niewielki dodatek

Skoro już prowokacyjnie-inspirująco zdefiniowałem ŻrO cienką niebieską linią to się pokuszę o zdefiniowanie "niewielkiego dodatku".

"Niewielki dodatek" to max połowa BTW nie częściej niż raz w tygodniu, czyli jakieś max 8% w długofalowym bilansie BTW.
Czyli jeśli chodzi o węglowodany to 25 gramów z "zabronionych" produktów tygodniowo.

A nie dajmy na to 75%, czyli czasami z warzyw, a reszta z mąk, cukru i piwa.
 Shocked  Wink

Cytat z Doktora na potwierdzenie, albo do budy. Razz

Co się odwlecze to nie uciecze.

Ja rozpatrywałem osobno w gramach B osobno T osobno W
i oszacowałem 8%, jako wartość tak idealną,
że mniej to już nie ma znaczenia.

Doktor postuluje niewielki dodatek jako
"poniżej 10 procent w przeliczeniu na wartość kaloryczną całodobowych posiłków".


Czyli Doktor jest lepszy bo "pozwala" na więcej.
 Wink

Cytuj
Produkty pochodzenia zwierzęcego stanowią podstawę żywienia optymalnego u człowieka. Z produktów pochodzenia roślinnego zalecane są te, których skład chemiczny jest bardziej zbliżony do składu chemicznego produktów pochodzenia zwierzęcego, a które zawierają głównie białko i tłuszcz, jak na przykład orzechy włoskie, laskowe, kokosowe, oliwki, słonecznik, migdały oraz ich przetwory: oliwa, olej słonecznikowy, mąka migdałowa.

Te produkty dla optymalnych nie są tak smaczne, jak są smaczne dla ludzi stosujących inne modele żywienia. Najchętniej są spożywane przez optymalnych w różnych rodzajach chlebów. Inne produkty pochodzenia roślinnego zalecane są w ilości poniżej 10 procent w przeliczeniu na wartość kaloryczną całodobowych posiłków.
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1996.0

Jaka to może być przepaść pomiędzy 8% a 10% zależnie od przyjętej metody liczenia.

Ja pozostanę przy swoim rozumieniu idei ŻO, że lwia część węglowodanów winna być jednak z produktów zalecanych czyli warzyw, mleka, owoców jagodowych, a nie tak po prostu ze zbóż, mąk i cukierniczki.
 Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #97 : 2016-06-02, 07:24:16 »

Po co mącisz?
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #98 : 2016-06-02, 08:09:48 »

Przecież tylko w swojej głowie. Wink
To typowy interpretator, mimo, że naturalnie o wyższej świadomości, otwartym umyśle, boskim ciele i wspaniałej wadze łazienkowej. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Jerzy Turliński: 16. rok od przeszczepu nerki
« Odpowiedz #99 : 2016-06-02, 08:19:36 »

Niebezpiecznie jest mieć aż tak otwarty umysł, bo rozum może wyparować... Rolling Eyes Wink
Zapisane

Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.277 sekund z 20 zapytaniami.