forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-30, 03:40:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660655 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  ból głowy-migrena
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ból głowy-migrena  (Przeczytany 32080 razy)
ania
Go


Email
ból głowy-migrena
« : 2006-06-09, 22:31:25 »

ciągle boli mnie głowa, do tego kołacze mi serce jakby chciało wyskoczyć gardłem nie wiem już co mam robić?
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #1 : 2006-06-10, 11:15:02 »

Nie jestem żadnym ekspertem w kwestii ŻO, jedynym wyznacznikiem jest mój organizm. Na Twoim miejscu jadłbym więcej białka- tak około pól roku temu miałem podobny problem- zdaje się, że okresowo zwiększyłem też trochę węgli. Przez kilka dni nie wiedziałem , co się dzieje. Ale minęło. Nie wiem, czy moja rada Ci coś da, może jesz wszystko, jak dr. Kwaśniewski przykazał. Może bardziej doświadczeni stosujący ŻO się wypowiedzą...
Zapisane
Robert
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #2 : 2006-06-10, 12:21:34 »

ania. Napisz coś więcej o sobie. Na jakiej jesteś diecie i od jak dawna? Czy jeszcze na coś chorujesz?
Zapisane
Marco
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #3 : 2006-06-11, 17:18:48 »

Jeżeli, to naprawdę migrena, to radzę... nauczyć się z tym żyć aż do czasu...(sorry) klimakterium. Żywienie Optymalne niewiele na to skutkuje podobnie jak prądy selektywne. Proszę zaobserwować (o ile to migrena!), co najczęściej ją wywołuje (jakie pokarmy i okoliczności) i w miarę możliwosci ich unikać. Jeżeli ktoś ratuje się śrdokami przeciwbólowymi, to należy je często zmieniać, bo migrena to dolegliwość "inteligientna" - uodporania sie na nie. Do dziś nie jest zany mechanizm wywołujacy migrenę, a ekonomiści szacują, że jest to najdroższa choroba na świecie ze wzgledu na to, że wyłącza z normalnego obiegu (pracowników i konsumentów) miliony osób. Ludzie cierpiący na migrenę od lat mają swoje sprawdzone sposoby, aby ograniczyć jej dolegliwość, ale nie na każdego działaja takie same. Proszę też zapomnieć o akupunkturze - nie działa.
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #4 : 2006-06-11, 19:25:23 »

 Shocked Confused Laughing Laughing Laughing - świetny tekst Marcu! - pewnie prady "selektywne" nie działają, bo stosujesz "podróbę" z Poznania Shocked, a nie aparat do prądów selektywnych!

Ania skontaktuj się z Suchowieckimi z Willi Obywatelskiej w Ciechocinku - oni potrafią wyleczyć migrenę.
Zapisane
Marco
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #5 : 2006-06-11, 22:09:54 »

No, cóż... moją odpowiedź usunięto. Jak zwykle w Waszej "sekcie" - nic to - Optymalnik, mam nadzieję ją zamieści w w wielokrotnie wyżyszym, nakładzie niż biuletyn sekty diety Kwaśniewskiego - zerżniętej od Teeler'a. Laughing
Zapisane
Marco
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #6 : 2006-06-11, 22:17:32 »

Pani Sabino. Niedawno odbierałem stryjenkę z sanatorium wn Cichocinku. Ależ to okropna dziura! Wiele pięknych, przedwojennych obiektów niszczeje, a obok stawiają obrzydliwy, nowoczesny chłam. Widziałem też dom lekarza Kwaśniewskiego przy ul. Orzechowej - obrzydliwa, bezładna architektonicznie chaupa; fakt spora, ale bezguście totalne!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #7 : 2006-06-11, 23:39:13 »

No, cóż... moją odpowiedź usunięto. Jak zwykle w Waszej "sekcie" - nic to - Optymalnik, mam nadzieję ją zamieści w w wielokrotnie wyżyszym, nakładzie niż biuletyn sekty diety Kwaśniewskiego - zerżniętej od Teeler'a. Laughing

Nie kłam "Marco"  - żadna wypowiedź tego nicku i IP nie została usunięta z tego Forum.
Ponieważ nie mogę wypowiadać się za innych - w imieniu własnym - życzę wszelkich sukcesów i jeszcze dynamiczniejszego rozwoju. Oby tak dalej...
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #8 : 2006-06-12, 08:53:27 »

Nie ma się co dziwić, że gazeta "Optymalnik"  odnosi SUKCESY, skoro ma takich "fanów" jak Ty Marcu Shocked Laughing Laughing Laughing. Tygodnik NIE red. Urbana działa DOKŁADNIE na tej samej zasadzie Shocked Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Więcej Jarmołowicza i biochemika Ponomarenko - proszę Confused Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Robert
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #9 : 2006-06-12, 12:06:48 »

Wreszcie się dowiedziałem dlaczego aparat do prądów selektywnych wywołal u mnie silną depresję. Był z Poznania! Na szczęście wszystko minęło po kilku tygodniach. Nie jestem znawcą diety optymalnej, próbowałem przez trzy miesiące i było podobnie jak z tym aparatem. Tym razem nie było depresji ale wystąpiły inne dolegliwości. Pomimo wszystko mam dobrą opinię o tej diecie. Jest w niej logika. Wracając do migreny to nie jest prawdą to co pisze Marco. Jest ona uleczalna - generalnie. Jest taka metoda zwana terapią Gersona. Właśnie sam Gerson wyleczył się z bardzo uciążłiwej migreny kiedy jeszcze studiując medycynę nikt z lekarzy nie był w stanie mu pomóc i spisano go na straty. Z pewnością istnieje jeszcze wiele innych sposobów na pozbycie się tej dotkliwej choroby.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #10 : 2006-06-12, 15:32:32 »

W ksiązce"Dieta Optymalna,Dieta Idealna" napisano, ze nawet największa migrena mija po wprowadzeniu do codziennego jadłospisu oliwek-warto sprubowac-to mało kosztuje.
A,że pomaga wiedzą o tym moje klientki i są wielce zaskoczone tak prostą i skuteczną "terapią".
Zapisane
Marco
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #11 : 2006-06-13, 16:13:47 »

Toan - przepraszam - masz rację. Nie usunięto - po prostu pomyliłem fora (forumy?). Sad
Ale aparat "z Poznania" jest, o ile wiem, nie gorszy (a nawet lespszy) niż inne i czepiacie się go niepotrzebie. Confused
Zapisane
ania
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #12 : 2006-06-17, 23:06:34 »

ten ból rozpoczyna się bólem nad łukiem brwiowym, potem atakuje całą połowe głowy, sztywnieje kark, mam mdłości, rozpoczyna się problem z utrzymaniem otwartych oczu..... brałam już niby specjalne proszki"migpriv" ale one już nie działają, a ostatnio po zażyciu tego leku taka sennośc mnie ogarnęła, że o mały włos nie spowodowałam wypadku na drodze(bo właśnie wracałam do domu autem).Mam 30 lat, ważę sporo jak na swój wzrost ...bo 90kg. od dawna walcze ze swą otyłością ale mam strasznie słabą-"silną wolę" Sad Confused Crying or Very sad Embarassed
Zapisane
Marco
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #13 : 2006-06-18, 17:16:15 »

No, tak Pani Aniu - typowa migrena. Ból samoistny, czyli proszę zerknąć na mój wpis zaraz po pierwszym Pani pytaniu. A propos wagi proszę trzymać się żywienia niskowęglowodanowego i zdecydowanie zwiększyć ilość ruchu. I, na miły Bóg (!) proszę unikać piwa!!!
"Ludowe" sposoby na migrenę:
1. Moczenie nóg w bardzo gorącej wodzie z solą (Tylko proszę się nie poparzć)
2. Picie mocnej, gorzkiej herbaty i herbaty miętowej (broń Bóg kawy!)
3. Przemienne natryski zimno - gorące.
4. Leżenie w chłodnym, cichym, zaciemnionym pomieszczeniu.
5. Sztuczne wywoływanie wymiotów.
6. Mocna, uciskowa opaska na głowę.
7. Mocny masaż pleców - głównie oklic wzdłuż kręgosłupa, między łopatkami.
8. Smarowanie skroni, za uszami i pod nosem maścią kamforową lub "balsamem tygrysim". (Proszę uważać żeby nie dostało się do ócz).
Mam nadzieję, że pomoże.
Confused
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #14 : 2006-06-18, 18:58:26 »

Mam nadzieję, że nie jadasz zbóż, nawet otrąb, na diecie dr.Kwaśniewskiego. Dieta ta wyklucza zboża, a jeżeli wprowadzisz wszystkie produkty mleczne do rotacji, tzn. będziesz je jadała co 5-7 dni (lepiej co 7 dni przez miesiąc) to daję Ci gwarencję ustąpenia bólów głowy do 2 tyg. A przy tym schudniesz. Jadaj boczek, mięsa, jaja, pomidory i inne warzywa.Lekarka
Zapisane
Kot
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #15 : 2006-08-15, 15:27:29 »

Cześć Aniu!
W moim przypadku "migpriv" niestety nie pomagał, ani żadne leki przeciemigrenowe.
Pomagają mi jedynie leki przeciwbólowe zawierające kodeinę (np. 'efferalgan codeine" (tylko na receptę) albo 'nurofen plus'). Próbowałaś tych leków?
Ale jeżeli stosujesz (prawidłowo) dietę optymalna, to nie powinnas mieć żadnych dolegliwości.... Jestem o tym przekonana. Pozdrawiam Cie serdecznie!
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #16 : 2006-10-07, 12:53:01 »

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #17 : 2006-10-07, 20:11:54 »

Cytuj z:      Ania
ten ból rozpoczyna się bólem nad łukiem brwiowym, potem atakuje całą połowe głowy, sztywnieje kark, mam mdłości, rozpoczyna się problem z utrzymaniem otwartych oczu..... brałam już niby specjalne proszki"migpriv" ale one już nie działają, a ostatnio po zażyciu tego leku taka sennośc mnie ogarnęła, że o mały włos nie spowodowałam wypadku na drodze(bo właśnie wracałam do domu autem).Mam 30 lat, ważę sporo jak na swój wzrost ...bo 90kg. od dawna walcze ze swą otyłością ale mam strasznie słabą-"silną wolę"
Ania, a to kołatanie serca skąd? Bo to niekoniecznie z migeny. Może masz jakies duze stresy? Mnie,jak dowiedzialam się czegoś szokującego, glowa bolala (scislej skroń), pulsowała przez 10 dni az poszłam na prądy selektywne. Przeszło po godzinie.

Kiedys miewałam migreny i były one ściśle związane z cyklem (choc lekarz zarzekał się, że takich migren nie ma Smile), ale pojawiały się raczej w czasie, kiedy byłam zestresowana. Ja nauczyłam sie uciekać przed bólem głowy. Jak tylko dostrzegłam zwiastuna  migreny ( u mnie - dziwne widzenie, jak przez rozgrzane powietrze,potem zawęzone pole widzenia, potem widzialam swiecące kryształki) nie czekalam na ból, a od razu bralam srodek p.bólowu. Jezeli nie spoznilam sie, to mogl byc zwykly Tylenol. Wtedy dopadal mnie tylko lekki ślad bólu.

Spróbuj robić codziennie rano ćwiczenia. Mnie pomagaja natychmiast. Dzis obudzilam sie z bólem głowy (nie miewam zwykle, ale po ogromnym stresie pojawiają sie) Nawet jesli nie pomoga na migrene, to na pewno przydadza sie:

zaraz po obudzeniu
1
Leżąc w łóżku po obudzeniu wykonaj następujący intensywny masaż: przytul dłonie do uszu tak aby kciuki przylegały do głowy tuż za uchem. Ściśniętymi palcami dłoni wykonaj 30 ruchów od góry do dołu tak aby palce wskazujące poruszały się po małżowinach usznych. Skoncentruj się i trzymaj oczy zamknięte przez cały czas ćwiczenia.
Działanie fizjologiczne: zapobiega tworzeniu się zmarszczek na twarzy wzmacnia działanie nerwu twarzowego i zębów, wzmaga cyrkulacje krwi w okolicy skroni
2
Dłoń prawej ręki połóż na czoło a lewą na prawą i poruszaj prawą ręką w lewo i prawo 20 razy tak aby mały palec poruszał się nad brwią.
Działanie: Wzmaga się cyrkulacja krwi w głowie, znikają bóle i zawroty głowy.
Zapisane
Robert
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #18 : 2006-10-12, 16:42:28 »

A może ty masz Candidę?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ból głowy-migrena
« Odpowiedz #19 : 2006-10-12, 16:55:13 »

Tez slyszlam ,ze przy candidzie sa miedzy innymi uporczywe bole glowy.Trzeba by bylo zrobic odpowiednie badania mykologiczne.Ale w sumie tak sobie mysle ,ze DO eliminuje raczej candydoze,bo to paskudztwo jak wiadomo zywi sie węgowodanami ,a najlepiej mu "smakuja " cukry proste.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 18 zapytaniami.