forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 03:30:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ciekawostki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 1263 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciekawostki  (Przeczytany 4445550 razy)
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #140 : 2008-12-25, 09:05:44 »

kodar twój tekst zachęcił Mnie do zamieszczenia tego linku.

W końcu najlepiej poznać historię rodzimej Kuchni aby wiedzieć dlaczego obecnie jemy jak jemy.

http://www.kliowkuchni.muzhp.pl/index.php?id=3&content=&aid=46

Polecam przestudiowanie strony i przeczytanie wszystkich części, które są tam zamieszczone.
 Very Happy
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #141 : 2008-12-25, 10:50:45 »

http://www.kliowkuchni.muzhp.pl/index.php?id=3&content=&aid=39
sposób na wyrób naturalnego żółtego sera

i ciekawe spostrzeżenie

Twaróg zupełnie czysty i zsiadły równie iest niezdatny do iedzenia iak i twarde białko. Takim iest właśnie sér zwyczayny, który się robi z mléka od śmietany zupełnie oddzielonego, i ażeby go smacznieyszym i do strawienia łatwieyszym uczynić, zaprawia się solą kuchenną i nasionami roślin aromatycznych, iakoto kminem, kolendrem itp. Sér z mléka zsiadłego niedaie się chować; przez fermentacyą zamienia się na miękką istotę do zgniłego kleiu podobną i wydaie bardzo nieprzyiemny zapach, tak iak zwierzęce ciała zepsute. Ostrość takowa, którą dawni Rzymianie przez obwiianie séra w liście rośliny zwanéy obrazkami (Arum maculatum) powiększać umieli, może mieć coś tęgiego dla żołądka i ięzyków do tęgich rzeczy przyzwyczaionych, iednakowoż niewyrównywa gryzącemu smakowi starych sérów słodkich za użyciem podpuszczki zrobionych. Rzadko sie także śmietana tak od mléka oddziela, ażeby ieszcze pewna część tłustości w sérze niepozostała, co łagodzi iego gryzącą ostrość, która często usta rani, kichanie i omdlenie sprawuie. Poprawia się także sér, kładąc go w piwo, ocet, czerwone wino i w zioła korzenne.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #142 : 2008-12-27, 02:15:10 »

No i jednego wspaniałego kucharza mamy mniej .
  Przykre ,ze to akurat w czasie świąt -bo co roku rodzina zamiast ucztować będzie wspominać
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #143 : 2008-12-27, 05:29:48 »

No i jednego wspaniałego kucharza mamy mniej .
  Przykre ,ze to akurat w czasie świąt -bo co roku rodzina zamiast ucztować będzie wspominać

Jego rodzina i wszystkie jego fany powinny wyciagnac odpowiedni wniosek z takiego kucharzenia. Jakby reklamowal DO to z pewmoscia tak by sie nie stalo. Zginal od wlasnej broni, ktora tak kochal.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #144 : 2008-12-27, 17:42:35 »

No i jednego wspaniałego kucharza mamy mniej .
  Przykre ,ze to akurat w czasie świąt -bo co roku rodzina zamiast ucztować będzie wspominać

Tego "spasionego socjaliste" spotkala pogladowa "kara"
za "ignorancje" i wrodzona-genetyczna "planktonia pyche" !!!  Cool Razz

To jest dobre w tej "sytuacji" ze "ELITA"
wzmocni swoja "aktywnosc finansowa" w adplatnym przedluzaniu
"swojego zycia"  Cool Razz

Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #145 : 2008-12-27, 20:26:01 »

Grizzly
   Nie lubie sie spierać z kimś kto jest fobiami i absurdami nasiąknięty
    a wogóle co ma socjalizm do niepochamowanego apetytu na żarcie
    i uwielbienie do kucharzenia .
   Prawdą jest ,ze  śp. Maciej  nie miał czasu zaznajomić sie z ŻO -
    bo był bardzo zapracowany i nie trafił mu sie taki lekarz jak Grizzli -szkoda -
    Mógłbyś nieżle zarobić -
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #146 : 2008-12-27, 20:38:37 »

...a wogóle co ma socjalizm do niepochamowanego apetytu na żarcie...
   

Jak sie kiedys spotkamy "prywatnie" Cool Razz to wszystko wyjasnie
"ze szczegolami"  Cool Razz Razz

Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #147 : 2008-12-27, 21:13:15 »

No i jednego wspaniałego kucharza mamy mniej .
  Przykre ,ze to akurat w czasie świąt -bo co roku rodzina zamiast ucztować będzie wspominać
Rudka masz racje szkoda czlowieka. Szkoda ze nie natrafil w swoim zyciu na ksiazki Dr.J. Kwasniewskiego moze gotowalby wedlug jego przepisow i tym sposobem wielu chorych ludzi dowiedzialoby sie ze mozna leczyc choroby zmieniajac odzywianie. Naprawde szkoda. Wiedza Dr. Kwasniewskiego niestety nie dochodzi do wszystkich. Trzeba miec po prostu szczescie w zyciu by na te wiadomosci sie natknac ,a jeszcze oprocz szczescia trzeba miec dar by te wiadomosci pojac i zrozumiec.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #148 : 2008-12-27, 21:38:15 »

Ale wiedzieć,że są różne rodzaje diet o niczym jeszcze nie świadczy. Na stronie Pascala Brodnickiego jest zakładka z hasłem niskowęglowodanowo ale co z tego ani On się tak zywi ani przepisy, które są w to hasło włozone nie są tak naprawdę niskowęglowodanowe a na pewno nie wszystkie. A co do Macieja Kuronia ceniłam Go za to,że zawsze mówił, że kocha gotować i wiedział, że nie wszystkie potrawy Mu służą. Ale jeśli gotował dla innych to czasami musiał robić potrawy niekonicznie te, które chciał ale które ktos sobie życzył, jak w przypadku mojej mamy. Co ma zrobić jeśli ktoś życzy sobie aby upiekła ciasta to je piecze a musi ich spróbować potem przed podaniem na stół. Wie, że odchoruje w swojej łuszczycy ale tak to już jest.
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #149 : 2008-12-29, 22:59:05 »

Czy taka dwudniowa przerwa techniczna zdarza się często na forum? Naprawdę bałam się, że je zlikwidowano Crying or Very sad
Zajrzałam na forum dobra dieta i był tam wynik badania diety optymalnej, mówiący, że jest ona nieszkodliwa... Shocked
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #150 : 2008-12-29, 23:45:37 »

No to jednak była przerwa -ale jak tutaj inni sie dostali ,bo przecież widze wczorajsze posty .
   Grizzly Very Happy Very Happy Very Happy różnie to bywa -  młody lekarz by mi nie zaszkodził Razz
   
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #151 : 2008-12-29, 23:47:11 »

RENIA ZARAZ IDĘ SPAĆ  więc krótko od 2 lat jak tu jestem 2 dni to chyba pierwszy raz, kązdy musi sie czasami naprawić nawet serwer itp. wynalazki nie mowić o nas, nawet jak nie jestesmy jak Ja na optymalnej i zjemy np. słodycze takie zwyczajne kupione w sklepie. Sad

Co do badań. Czytam teraz o zywności modyfikowanej gentycznie choć wcześniej jakoś sie tym nie interesowałam ale samo wpadło w ręce i opisie jak można modyfikować badania zarówno w dobre jak i złe strony. Ja mam swojezdanie a jako WAGA pażdziernikowa ważę mnóstwo rzeczy co Mnie czasami wkurza Smile ale też pomaga myśleć paradoksalnie. Pozdrawiam bo znów za dużo się rozpiszę a miałam punkt 12 iść spać. do zobaczenia wszystkie nasze myśli dla Mnie do 5.30 bo muszę wstać o tej porze.

Confused
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #152 : 2008-12-29, 23:55:07 »

branoc sylwia, fajna fota zupy, troche jak z tego filmu "existenz"
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #153 : 2008-12-30, 10:43:34 »

Sylwia, powiększałam twoje załączone zdjęcie czegoś tam, to ma być zupa :shock:Nie wygląda to apetycznie Confused           pozdrawiam Renia.   p.s.jednak ta przerwa techniczna nie była u wszystkich Idea
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #154 : 2008-12-30, 16:28:21 »

apetycznie czy nie, wazne, ze ma to CÓŚ
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #155 : 2008-12-30, 18:07:12 »

nie warto było się męczyć bo to zdjęcie z komórki. To rosół tłusty, żółty ze świnskiej kostki z własnego uboju , która jest własnie na tym zdjęciu. tylko dwa żeberka a wyszedł tłusty jakby ktos dodał tam nie wiem ile tłuszczu. Nie wiem co w tym niesmacznego. Kości jak kości.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #156 : 2008-12-30, 18:10:14 »

nie warto było się męczyć bo to zdjęcie z komórki. To rosół tłusty, żółty ze świnskiej kostki z własnego uboju , która jest własnie na tym zdjęciu. tylko dwa żeberka a wyszedł tłusty jakby ktos dodał tam nie wiem ile tłuszczu. Nie wiem co w tym niesmacznego. Kości jak kości.

Sylwia!  Czas wkleic szampana  Very Happy i siebie jak go pijesz  Very Happy
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #157 : 2008-12-30, 19:29:49 »

p.s.jednak ta przerwa techniczna nie była u wszystkich Idea

Na to wygląda  Cool
Ja też miałam "kwarantannę"  Confused  , co mnie nawet nie dziwi, wszak mocno niedyplomatyczna jestem  Wink
ale czemu i Ty wylądowałaś na "JEŻYKU"* to ja nie rozumiem   Confused   Może omyłkowo?   Surprised

*Nie mylić JEŻYKA z JERZYKIEM, oczywiście  Cool
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #158 : 2008-12-30, 20:11:40 »


*Nie mylić JEŻYKA z JERZYKIEM, oczywiście  Cool

Pomylilem i nie wiem jak to jest. Jerzy sie pyta, czy jeży sie pyta?
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #159 : 2008-12-30, 20:32:09 »


*Nie mylić JEŻYKA z JERZYKIEM, oczywiście  Cool

Pomylilem i nie wiem jak to jest. Jerzy sie pyta, czy jeży sie pyta?

A o co pyta?  Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 1263 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 17 zapytaniami.