forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 03:00:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ciekawostki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 1263 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciekawostki  (Przeczytany 4456548 razy)
_flo
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #180 : 2009-01-20, 13:09:09 »

http://www.fizyka.umk.pl/~duch/cog-book/AI/AI6.pdf - ciekawostka?.
Można też w googla wpisać termin "parser".

b. dobra ciekawostka
semantic web - yeah!

nawiazujac do tematu, gdzie wyczytalam (mam nadzieje, ze to plotka), ze google ma zamiar rugowac w rankingach strony ktore propaguja odzywianie niezgodne z "piramida zdrowia"
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #181 : 2009-01-20, 13:20:04 »

[

nie przejmuj sie renia, Edyte ostro tam hamuja, pozamykali jej w±tki
niezla telenowela, hehe, wciagnelam sie Shocked Embarassed

bleh, a fe! Confused
Cytuj
Dzięki, u mnie też jest odwrotny skutek od zamierzonego(pzez "życzliwe osoby"), tak mnie wciągnęło, że zamiast uczyć się na sobotni egzamin,(początek sesji),albo sprawdzać w komputerze kamery ze sklepu, w każdej wolnej chwili jestem na tym forum, które mimo wszystko bardzo mi się podoba Razz
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #182 : 2009-01-21, 11:18:34 »

Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #183 : 2009-01-28, 21:25:19 »

Jest w ciazy przez 60 lat. Kobieta zaszla w ciaze w 1948 roku i nadal jest w ciazy. Scan to potwierdzil.
http://motherandbaby.com.au/ContentItem.aspx?ContentID=1154
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #184 : 2009-01-29, 21:44:28 »

Zmarl 5.300 lat temu i dalej go mecza. Biedny Otzi.
http://www.world-science.net/othernews/090128_otzi
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #185 : 2009-01-30, 18:22:31 »


Prezydent Sopotu Jacek Karnowski nie trafi na trzy miesiące do aresztu, jak chciała prokuratura. Tak w czwartek przed południem uznał gdański sąd. DZIENNIK dotarł do szczegółów śledztwa, które toczy się przeciwko samorządowcowi. Prokuratorzy twierdzą, że Karnowski starannie maskował łapówki: kupował furgonetki Volkswagena po zaniżonych cenach.
czytaj dalej...

Czy orzeczenie sądu rzeczywiście oznacza, że półroczna praca prokuratury i Centralnego Biura Antykorupcyjnego jest nic nie warta? Jak wyjaśnił rzecznik gdańskiego sądu, prezydent Sopotu tylko dlatego mógł pozostać na wolności, że "materiał dowodowy jest na tyle bogaty, że z jednej strony uprawdopodabnia zarzucane mu czyny, a z drugiej nie zachodzi obawa matactwa".

Jakie zatem dowody obciążają jednego z najbardziej znanych polskich samorządowców? DZIENNIK dotarł do szczegółowych ustaleń z tego śledztwa prowadzonego przez prokuraturę i CBA.

Pierwszy zarzut dotyczy rozbudowy kamienicy w Sopocie, o co wnioskował biznesmen Sławomir Julke. "W zamian za decyzję umożliwiającą rozbudowę poddasza zażądał od Sławomira Julkego obietnicy udzielenia korzyści majątkowej i osobistej w postaci przekazania mu dwóch mieszkań mających powstać w wyniku przebudowy tej kamienicy" - napisali prokuratorzy z Gdańska w dokumencie z zarzutami dla Karnowskiego.

>>>Karnowski: Jestem niewinny i nie ustąpię

Pozostałe siedem dotyczy interesów, jakie robił Jacek Karnowski z Włodzimierzem G., trójmiejskim dilerem Volkswagena. Głównym wątkiem tej sprawy jest zakup trzech volkswagenów transporterów. Jak ustalili prokuratorzy, pierwszą furgonetkę Karnowski za 30 tys. zł kupił od G. w 2000 r. Trzy lata później ten sam samochód prezydent Sopotu miał dilerowi odsprzedać. Jednak - co najdziwniejsze - przez te trzy lata auto... zyskało na wartości, gdyż firma Włodzimierza G. na początku stycznia 2003 r. odkupiła je za 41 tys. zł!

Zaledwie kilka dni później od tego samego dilera Karnowski nabył kolejnego busa. Zapłacił za niego zaledwie 55 tys., podczas gdy wartość rynkowa i księgowa auta przekraczała 80 tys. zł. Jak ustalili śledczy, Karnowski zgłosił potem kradzież tego samochodu sopockiej policji. Jego wartość ocenił wówczas na 100 tys. zł.

Dlatego za 75 tys. zł już w marcu 2004 r. prezydent Sopotu kupuje kolejnego transportera. I tym razem, według śledczych, auto jest tańsze o blisko 15 tys. zł. od ceny rynkowej. Najprawdopodobniej właśnie to auto w maju ubiegłego roku prezydent Sopotu zgłosił w oświadczeniu majątkowym. Jego wartość oszacował na 55 tys. zł.

To nie wszystkie zarzuty, jakie usłyszał Karnowski za podejrzane kontakty z dilerem samochodów. W warsztatach Włodzimierza G. miał również przez cztery lata nieodpłatnie serwisować samochody - śledczy wycenili usługi na ponad 13 tys. zł. Ludzie biznesmena za darmo mieli także wymienić instalację elektryczną w domu prezydenta Sopotu oraz wykopać doły na jego posesji. Te usługi zostały wycenione na 3,8 tys. zł.

Karnowski miał również zataić te biznesowe relacje z Włodzimierzem G. w lutym 2007 r., kiedy podległy ratusz ogłaszał przetarg na zakup dwóch limuzyn. W ten sposób na interesach z Włodzimierzem G. - jak twierdzą śledczy - prezydent Karnowski miał zyskać około 70 tys. zł.

Co na to prezydent Sopotu? "Nic na temat zarzutów nie mogę mówić. Poznałem ich treść w prokuraturze, ale zostałem zobowiązany do milczenia. Bardzo mi przykro – powiedział DZIENNIKOWI Jacek Karnowski.

A na specjalnie zwołanej konferencji prasowej zapewniał o swojej niewinności. "Nie mam sobie nic do zarzucenia. Głęboko wierzę, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona" - przekonywał. Dodał, że nie zamierza się podać do dymisji i wraca do pracy w magistracie.

Jednak samorządowiec wolnością może cieszyć się niedługo, bo prokuratura ma tydzień na zaskarżenie decyzji sądu. Zbigniew Niemczyk, szef gdańskiego biura Prokuratury Krajowej, powiedział jedynie, że prokuratorzy obecnie czekają na pisemne uzasadnienie sądu.

Orzeczenie sądu poprzedziła wielka akcja poparcia Karnowskiego zorganizowana przez polityków i jego przyjaciół. Za prezydenta Sopotu poręczyli poseł PO Jarosław Gowin, arcybiskup Tadeusz Gocłowski i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Za Karnowskim wstawił się nawet Lech Wałęsa.

Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #186 : 2009-02-03, 13:26:17 »

Dieta starożytnych Rzymian - www.dziennik.pl

..."Najbogatsi jedli specjalnie hodowaną wieprzowinę. Był to nie byle jaki smakołyk, świnki były tak dokarmiane, by obrastały nie tyle w mięso, a tłuszcz. Taka arcytłusta słoninka była dla Rzymian prawdziwym rarytasem, a świński tłuszcz wchodził w skład wszystkich wykwintnych potraw, łącznie z deserami"...
Skąd my to znamy?!
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #187 : 2009-02-03, 14:22:25 »

Przeczytane - dzieki Smile

dodam jeszcze jeden cytat "Picie czystego trunku uważano za barbarzyństwo." chodzi o wino oczywiście Smile
Elity starożytnego Rzymu odżywiały się bardzo dobrze - tyle lat trzymać "za mordę" cały cywilizowany (i nie tylko) swiat było wielką sztuką.
Trochę podrobów z dodatkiem tłuszczu popite winem - czy mam liczyć proporcję? Wink
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #188 : 2009-02-03, 17:24:50 »

Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #189 : 2009-02-05, 21:18:31 »

Jest w ciazy przez 60 lat. Kobieta zaszla w ciaze w 1948 roku i nadal jest w ciazy. Scan to potwierdzil.
http://motherandbaby.com.au/ContentItem.aspx?ContentID=1154


To akurat Mnie nie dziwi oglądałam film dokumentalny o takim przypadku i lekarza zajmującego się badaniem takich przypadków. Określę to po swojemu ale to jakby wysuszenie czy zamrożenie sie w organizmie kobiety ciąży, która nie daje reakcji powikłań a kobieta nawet nie wie, że jest w ciąży albo myśli,że jesli tak podejrzewała, że ciążę poroniła czy coś podobnego a organizm płodu obumarł ale niezaszkodzil matce. Na tym dokumencie była około 70 letnia kobieta pokazana , którą lekarz zdiagnozował, zrobił badania , usg  i opisał ten przypadek. Nie pamiętam jednak na ile lat wczesniej to było przed nakręceniem filmu ale nie mogło być dużo wcześniej bo to było na wschodzie europy. Bułgaria czy jakieś inne państwo. On opisał ileś takich przypadków.

Pozdrawiam.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #190 : 2009-02-06, 23:40:51 »

Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #191 : 2009-02-07, 00:11:34 »


Obawiam się, że osoby biorące udział w eksperymencie nie trafią na porzucone kości przez drapieżniki, do których nasz przodek nauczył się dobierać i żywić się bardzo wartościowym szpikiem kostnym. To bardzo prawdopodobne, że ten szpik był punktem zwrotnym w historii rozwoju Homo sapiens...

Ale, jeśli ten film będzie emitowany na kanale Nationale Geographic lub na Discovery, bardzo chętnie zobaczę, czy rzeczywiście tych porzuconych kości przez drapieżniki na sawannie było tak dużo i czy nasi przodkowie znaleźli sposób, aby się do nich dobrać i... awansować do miana dominującego gatunku na naszej planecie.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #192 : 2009-02-07, 00:20:20 »

Oczywiście myślę (podobnie jak dr J.K.), że tak właśnie było.  Nie ma sensowniejszego wyjaśnienia naszego awansu w świecie zwierząt w rozwoju intelektu  Cool
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #193 : 2009-02-07, 09:09:00 »

Ale, jeśli ten film będzie emitowany na kanale Nationale Geographic lub na Discovery...

z pewnoscia beda emitowane na kanale youtube.com  Cool

nooo mnie to interesuje o tyle, ze paleo jest popularne w necie posrod typow usportowionych (jak http://www.modernforager.com/blog/ , http://robbwolf.com/ czy http://conditioningresearch.blogspot.com/)
wiec ich podczytuje, bo nie oszukujmy sie, nie ma wiele materialow na ten temat
 
Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #194 : 2009-02-07, 14:21:34 »

Dzień dobry paniom,
bardzo lubię paleodiet. Pieczone tłuste świńskie mięsko. Kto tego nie lubi?.  Shocked
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #195 : 2009-02-07, 14:42:02 »

Cytuj
All participants will be closely monitored throughout the experiment by experts who will determine whether or not the group is adapting to their new lifestyle or struggling to come to terms with life in an unforgiving environment.

Ci eksperci i rezyser dopasuja ten eksperyment do swojej wizji.
Wajda w filmie Katyn tez dopasowal do swojej wizjji zakopywanie ofiar buldozerem. W 1939 roku w Rosji nie bylo buldozerow.
Ofiary same sobie musialy kopac doly. Taka jest prawda pochodzaca od tamtejszej ludnosci.

Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #196 : 2009-02-16, 14:29:11 »

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #197 : 2009-02-20, 21:52:08 »

Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #198 : 2009-02-24, 22:05:34 »

http://www.geo.de/GEO/heftreihen/geo_wissen/58847.html

ciekawa strona dla znajacych jezyk niemiecki.
Mozna rowniez kupic to czasopismo ok 9 Euro.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #199 : 2009-02-25, 18:02:44 »

 Very Happy"Milosc,medycyna i cuda" B.Siegel

http://www.ezosfera.pl/3063/milosc-medycyna-i-cuda


W tej wyjątkowej książce, od lat światowym bestsellerze, amerykański chirurg, dr Bernie Siegel udowadnia, że pacjenci w pozornie beznadziejnym stanie mogą sami odwrócić nieuchronny bieg wydarzeń. Sekret, zdaniem Siegla, tkwi w uzdrawiającej wszechpotędze miłości, pozwalającej włączyć zablokowany w nas biologiczny mechanizm życia. Nikt z nas nie wie, kiedy dosięgnie go poważna choroba. Gdy się to stanie, nie pogrążajmy się w rozpaczy. Jest wyjście z tej sytuacji. MIŁOŚĆ, MEDYCYNA I CUDA wskazuje je.

Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 1263 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.