forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-07, 10:15:29

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
668269 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ciekawostki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 1281 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciekawostki  (Przeczytany 4900441 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71951


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1180 : 2011-11-12, 08:26:41 »

To wszystko zgadza się. Ja już generalizuję prawie wszystkie artykuły dotyczące dietetyki, bo ogólnie są tandetne...i "na jedno kopyto"...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71951


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1181 : 2011-11-12, 11:48:58 »

Tutaj to dopiero jest nagonka na ten "straszny" tłuszcz, który (nie)jest przyczyną tycia... Laughing

http://kobieta.wp.pl/kat,26377,title,Oto-pogromcy-tluszczow,wid,13832473,wiadomosc.html

..."Tłuszcz w niewielkiej ilości jest niezbędny do naszego życia. Zazwyczaj zjadamy go jednak więcej, niż potrzebuje nasz organizm, co sprawia, że tyjemy. "  ... tylko dlaczego Amerykanie zjadając coraz mniej tłuszczów są coraz grubsi... Shocked
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56899


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1182 : 2011-11-12, 14:27:10 »

Amerykanie nie zjadają mniej tłuszczu. Oczywiście mam na myśli tego przeciętnego Smith'a Wink żywiącego się w fastfoodach.
Tu znalazłem jakąś pierwszą lepszą stronkę z rozbiciem na kalorie BigMaca http://www.tabele-kalorii.pl/kalorie,Big-Mac-McDonald-s.html
Wynika z niej jasno, że energetycznie BWT BigMaca to 22:32:45 (tak na szybko pobieżnie liczone) czyli prawie, że modelowy tucz, a jak dodamy do tego garść frytek to pewnie osiągniemy ideał Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71951


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1183 : 2011-11-12, 14:57:47 »

Ideał czego? Koryta? Rolling Eyes Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71951


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1184 : 2011-11-14, 10:05:04 »

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4953157&start=0 ...ciekawie pisze "anusiadanusia" o DO ...
Zapisane

kodar
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1185 : 2011-11-15, 13:45:19 »

"Kuchnię, czyli określony model żywienia, dziedziczy się głownie przez kobiety. To one najczęściej przyrządzają posiłki domownikom, według wzorca wyniesionego z własnego domu"cytat z dr Kwasniewskiego.

Kochany panie doktorze Kwasniewski,a co jest z wzorcami myslowymi,kto je tworzy i kiedy i kto dla kogo???Wiadomo,mozg niedozywiony,stad takie a nie inne wzorce myslowe.
Moze   powinnismy  najpierw  zajac sie  zmiana naszych  wzorcow myslowych  narzuconych nam przez  rodzicow,nauczycieli  i srodki  masowego przekazu?
Moze wtedy wyboru  odpowiedniej  diety  mozna bedzie  dokonac szybciej ???  Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1186 : 2011-11-15, 13:59:51 »

""Za dwa dni prawie wszystkie leki do których dopłaca NFZ zmienią ceny. Wiele z nich stanieje. Ale część zdrożeje i to kilkakrotnie - które najbardziej, sprawdź na naszej liście"

Więcej... http://wyborcza.pl/1,97654,10640363,Od_srody_drozeja_leki.html#ixzz1dmNF53ma
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71951


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1187 : 2011-11-15, 14:43:37 »

"Kuchnię, czyli określony model żywienia, dziedziczy się głownie przez kobiety. To one najczęściej przyrządzają posiłki domownikom, według wzorca wyniesionego z własnego domu"cytat z dr Kwasniewskiego.

Kochany panie doktorze Kwasniewski,a co jest z wzorcami myslowymi,kto je tworzy i kiedy i kto dla kogo???Wiadomo,mozg niedozywiony,stad takie a nie inne wzorce myslowe.
Moze   powinnismy  najpierw  zajac sie  zmiana naszych  wzorcow myslowych  narzuconych nam przez  rodzicow,nauczycieli  i srodki  masowego przekazu?
Moze wtedy wyboru  odpowiedniej  diety  mozna bedzie  dokonac szybciej ???  Very Happy

Wzorce myślowe trudno zmienić bez uprzedniej zmiany diety...przekonałam się (i na pewno nie ja jedna), że ludzie nie chcą słuchać nic innego niż mówią reklamy i "autorytety"... Confused Źle odżywiony mózg nie jest w stanie sprawnie funkcjonować...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71951


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1188 : 2011-11-15, 14:49:37 »

""Za dwa dni prawie wszystkie leki do których dopłaca NFZ zmienią ceny. Wiele z nich stanieje. Ale część zdrożeje i to kilkakrotnie - które najbardziej, sprawdź na naszej liście"

Więcej... http://wyborcza.pl/1,97654,10640363,Od_srody_drozeja_leki.html#ixzz1dmNF53ma

Nie wiem czemu (mogę tylko się domyślać) lekarze nie zapisują najtańszych leków o pożądanym składzie i działaniu, tylko te praktycznie najdroższe. Dopiero w aptece pytają się czy podać lek tańszy o tym samym składzie, dawce i działaniu...Pacjent tylko jest przez to bardziej zakręcony bo nie wie czy droższy lek nie jest przypadkiem  lepszy i mylą mu się nazwy leków bo na zleceniu dawkowania ma inne i inne na kupionych lekach zastępczych...
Zapisane

kodar
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1189 : 2011-11-15, 15:11:45 »

czy tylko finansowa?
http://forum.infoinwestor.pl/hydepark/573-wojna-walutowa.html
to samo czeka Polske?:
http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/euro/2012/arena-euro-na-sprzedaz_sto2861455/story.shtml
karty juz rozdane:
O tym, że jest to światowy spisek, otwarcie napisał w swojej książce człowiek szczególnie do takich ocen upoważniony. Jest nim francuski Żyd Jacques Attali, masoński doradca byłego prezydenta Francji masona F. Mitteranda, jeden z głównych przywódców Wspólnoty Europejskiej, członek Komisji Trójstronnej i później dyrektor Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR).
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71951


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1190 : 2011-11-15, 15:20:07 »

To co robią pracownicy "służby zdrowia" nie tak jak powinni - z powodu braku pieniędzy - to ja jestem w stanie zrozumieć i zaakceptować (do pewnych granic przyzwoitości) ale to co robią z powodu złej (albo braku dobrej) woli to już woła o pomstę do nieba...np. dlaczego do lekarza prywatnego można zapisać się na konkretny dzień i na konkretna godzinę a na ośrodku zdrowia "za darmo" to już nie? Nie można nawet zarejestrować się telefonicznie (przynajmniej na naszym rejonowym ośrodku) bo po prostu telofonów w czasie godzin rejestracji nie odbierają. Trzeba być godzinę przed otwarciem rejestracji (stać na dworzu pod ośrodkiem nawet z goraczką) bo inaczej nie ma szans na rejestrację...Jeśli się nie załapie do grupy "szczęśliwców", to trzeba próbować szczęścia następnego dnia o szóstej rano pod ośrodkiem bo na następny dzień wprzód nie zarejestrują. Aby dostać to swoje "pięć minut" i receptę, to trzeba mieć dużo szczęścia, zdrowia i słodyczy... Laughing no może bez tego ostatniego... Laughing Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71951


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1191 : 2011-11-15, 16:32:55 »

O tych problemach z rejestracją wiem od mojego syna, który po wielu latach chciał się wybrać do lekarza, gdyż męczył go od dwóch tygodni kaszel...Bardzo był tym zdziwiony, wręcz zaszokowany, że nie może się zarejestrować na następny dzień...Wolał pojechać 25 km dalej do lekarza prywatnego...i o to pewnie biega tej naszej "służbie zdrowia"...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71951


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1192 : 2011-11-15, 20:55:06 »

Jak już się tak rozpisałam o tym naszym ośrodku zdrowia to dodam jeszcze, że najwięcej pacjentów jest tam po same leki - bez wizyty lekarskiej. Ci, którzy czekają w kolejce do lekarza dostają numerki i codziennie przez te numerki jest "wojna". Pacjenci kłócą się, że numer nie jest ważny tylko kolejnośc przyjścia, a drudzy odwrotnie. Każdy mówi jak mu akurat pasuje. ja raz weszłam do gabinetu lekarskiego i spytałam się pani doktor czy obowiązuje kolejnośc przyjścia czy numer (miałam zarejestrowaną moją Mamę) lekarka powiedziala mi - z nieciekawą miną Mad , że do niej nie należy pilnowanie kolejki. Mamy to rozstrzygnąć sami. Oni to mają głęboko...Chorzy ludzie się niepotrzebnie denerwują a wystarczyłaby karteczka na drzwiach z informacją według jakiej kolejności należy wchodzić, albo mogliby wyczytywać...ale, po co? Mają ludzie leczenie "za darmo" a darowanemu koniowi.... Confused
Gdzie ta ich służba... Rolling Eyes
Zapisane

fewa
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1193 : 2011-11-19, 21:03:51 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71951


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1194 : 2011-11-25, 13:26:54 »

Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71951


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1195 : 2011-11-25, 13:32:22 »

http://kobieta.wp.pl/kat,26377,title,Brytyjki-najgrubsze-w-Europie,wid,14019346,wiadomosc.html

...dziwią się dlaczego kobiety bardziej wykształcone są statystycznie szczuplejsze od mniej wykształconych...to jest ta sama zasada dlaczego w bogatszej dzielnicy Warszawy mieszkańcy żyją dłużej niż w biednej...Wszystko kręci się wokół kasy...Wyższy status społeczny, to stać na lepsze jedzenie, a nie zapychanie się chlebem lub fast foodami...
Zapisane

wloczykij
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1196 : 2011-11-25, 16:03:41 »

http://kobieta.wp.pl/kat,26377,title,Brytyjki-najgrubsze-w-Europie,wid,14019346,wiadomosc.html

...dziwią się dlaczego kobiety bardziej wykształcone są statystycznie szczuplejsze od mniej wykształconych...to jest ta sama zasada dlaczego w bogatszej dzielnicy Warszawy mieszkańcy żyją dłużej niż w biednej...Wszystko kręci się wokół kasy...Wyższy status społeczny, to stać na lepsze jedzenie, a nie zapychanie się chlebem lub fast foodami...

To nie prawda.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71951


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1197 : 2011-11-25, 17:27:05 »

Wyjątki tylko potwierdzają regułę...
A jeśli fakty są inne to tym gorzej dla faktów... Razz Laughing
Zapisane

wloczykij
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1198 : 2011-11-25, 19:25:46 »

Wyjątki tylko potwierdzają regułę...
A jeśli fakty są inne to tym gorzej dla faktów... Razz Laughing

Przesłanki którymi się kierujesz są fałszywe i mogą kogoś wpuścić w maliny. Jak się nie wie co się mówi to lepiej siedzieć cicho.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71951


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #1199 : 2011-11-25, 20:09:54 »

Dzięki za radę...Dobrze, że wiesz lepiej i możesz moje bzdury sprostować...
Zapisane

Strony: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 1281 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 20 zapytaniami.