forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-04, 19:25:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
668223 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ciekawostki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 205 206 207 208 209 [210] 211 212 213 214 215 ... 1281 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciekawostki  (Przeczytany 4890396 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71938


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4180 : 2013-01-17, 15:18:47 »

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13251451,Lidl_musi_zaplacic_1_5_mln_euro_grzywny_za_sprzedaz.html - jedzenie sera jest niezdrowe, a nawet śmiertelne!  Cool  Very Happy
Trzeba się żywić bardzo przeżuwająco, aby złapać listeriozę!  Cool

Jedna osoba zmarła (ponoć od tej bakterii) a miliony odstrasza od serów...ile osób umiera przez substancje rakotwórcze w owocach i warzywach? A ile przez odwrotne zalecenia dietetyczne?
świńska grypa vs normalna grypa
http://www.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm

Takich głupot wszędzie pełno, zwłaszcza w instytucjach państwowych i polskim (nie)prawodawstwie.  Sad Confused Laughing

To są zachorowania i podejrzenia... Confused a jeśli podejrzenie okazało się niesłuszne, to i tak w statystykach widnieje? Tak podejrzewam... Rolling Eyes
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25603

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4181 : 2013-01-17, 15:24:59 »

Dzisiaj bez statystyk nic nie istnieje, np ludzie po 60 wsrod dzikusow nie istnieja. Wczoraj zaczalem czytac ksiazke pt "Smak" jakiejs specjalistki od zywienia i buddyjskiego mnicha, ona o zarciu, on o buddzie. Na poczatek ona zaczyna o tym, ze jezeli jeden rodzic otyly to jest genetyczne prawdopowodbienstwo 25% , ze odziedziczymy geny otylosci a jak oboje rodzice otyli to nawet 50% ze dotaniemy te genyy spaslucha i mnostwo takich bzdur statystycznych. Np, ze pielegniarki ktore ogladaja mniej telewizji mniej choruja i takie tam bzdety. Dlatego np taki Bruford to jest przeciwlegly biegun Piotrax -zaden z nich nie uwierzy drugiemu, nie ma nic szarego jest tylko czerni i biel.
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4182 : 2013-01-17, 15:26:34 »

To są zachorowania i podejrzenia... Confused a jeśli podejrzenie okazało się niesłuszne, to i tak w statystykach widnieje? Tak podejrzewam... Rolling Eyes
chodzi mnie o śmiertelność grypa(s) vs świńska, ptasia, strusia etc  Very Happy Laughing
http://www.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/Ryc_1d.jpg
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4183 : 2013-01-17, 15:29:02 »

Dzisiaj bez statystyk nic nie istnieje, np ludzie po 60 wsrod dzikusow nie istnieja. Wczoraj zaczalem czytac ksiazke pt "Smak" jakiejs specjalistki od zywienia i buddyjskiego mnicha, ona o zarciu, on o buddzie. Na poczatek ona zaczyna o tym, ze jezeli jeden rodzic otyly to jest genetyczne prawdopowodbienstwo 25% , ze odziedziczymy geny otylosci a jak oboje rodzice otyli to nawet 50% ze dotaniemy te genyy spaslucha i mnostwo takich bzdur statystycznych. Np, ze pielegniarki ktore ogladaja mniej telewizji mniej choruja i takie tam bzdety. Dlatego np taki Bruford to jest przeciwlegly biegun Piotrax -zaden z nich nie uwierzy drugiemu, nie ma nic szarego jest tylko czerni i biel.
Ale to jest bez sensu. Skoro jest 2 rodziców i jeden gruby, to prawdopodobieństwo wynosi 50% Twisted Evil No chyba,że "sukces" ma wielu ojców sztuk 3 , a matkę jedną to 25% by się zgadzało  Twisted Evil 
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4184 : 2013-01-17, 15:30:14 »

Dlatego napisalem o foczej Very Happy Pisalo o obu

A niech tam będzie, że i foczej, bo pełno jej w mięsnym, jak i niedźwiedziej.  Laughing
Dlatego się łatwo struć wątrobą jak i serem z listerią.  Wink Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25603

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4185 : 2013-01-17, 15:30:46 »

Niestety to nie ja ukladam statystyki, przykro mi, ze cie zmartwilem  Confused Moze jest jeszcze jakis tajny gen albo wspolczynnik "K", ktory ukrywaja?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25603

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4186 : 2013-01-17, 15:31:50 »

Dlatego napisalem o foczej Very Happy Pisalo o obu

A niech tam będzie, że i foczej, bo pełno jej w mięsnym, jak i niedźwiedziej.  Laughing
Dlatego się łatwo struć wątrobą.  Very Happy
Od dzisiaj nie jem ani foczej ani niedzwiedziej! Bo jak pojde do apteki i powiem, ze mam hiperwitaminoze to co zrobia? Antywitaminy moze jakies mi zaaplikuja?  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71938


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4187 : 2013-01-17, 15:57:52 »

To są zachorowania i podejrzenia... Confused a jeśli podejrzenie okazało się niesłuszne, to i tak w statystykach widnieje? Tak podejrzewam... Rolling Eyes
chodzi mnie o śmiertelność grypa(s) vs świńska, ptasia, strusia etc  Very Happy Laughing
http://www.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/Ryc_1d.jpg

Ja tam nie widzę wykazu świńskiej i ptasiej grypy... Confused
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4188 : 2013-01-17, 15:59:18 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71938


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4189 : 2013-01-17, 16:00:44 »

Dlatego napisalem o foczej Very Happy Pisalo o obu

A niech tam będzie, że i foczej, bo pełno jej w mięsnym, jak i niedźwiedziej.  Laughing
Dlatego się łatwo struć wątrobą.  Very Happy
Od dzisiaj nie jem ani foczej ani niedzwiedziej! Bo jak pojde do apteki i powiem, ze mam hiperwitaminoze to co zrobia? Antywitaminy moze jakies mi zaaplikuja?  Laughing

Lewatywy...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71938


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4190 : 2013-01-17, 16:03:47 »


Od dzisiaj nie jem ani foczej ani niedzwiedziej! Bo jak pojde do apteki i powiem, ze mam hiperwitaminoze to co zrobia? Antywitaminy moze jakies mi zaaplikuja?  Laughing

Ja planowałam na Kuchnię Optymalną wstawić przepis na wątróbkę niedźwiedzią faszerowną wątrobą foczą...
Zepsuliście mi plany... Confused
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71938


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4191 : 2013-01-17, 16:11:52 »


Jeden artykuł zaprzecza drugiemu. W każdym piszą co innego, to czasami gdzieniegdzie coś trafią. Taki totolotek "naukowy".
A to zdanie: "Tłuszcz na biodrach jest znacznie mniejszym problemem"...  Dwa dni temu również "naukowcy" pisali odwrotnie... Confused Chyba oni mają problem ze sobą albo mają złe geny... Confused
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4192 : 2013-01-17, 16:41:59 »

Dzisiaj bez statystyk nic nie istnieje, np ludzie po 60 wsrod dzikusow nie istnieja. Wczoraj zaczalem czytac ksiazke pt "Smak" jakiejs specjalistki od zywienia i buddyjskiego mnicha, ona o zarciu, on o buddzie. Na poczatek ona zaczyna o tym, ze jezeli jeden rodzic otyly to jest genetyczne prawdopowodbienstwo 25% , ze odziedziczymy geny otylosci a jak oboje rodzice otyli to nawet 50% ze dotaniemy te genyy spaslucha i mnostwo takich bzdur statystycznych. Np, ze pielegniarki ktore ogladaja mniej telewizji mniej choruja i takie tam bzdety. Dlatego np taki Bruford to jest przeciwlegly biegun Piotrax -zaden z nich nie uwierzy drugiemu, nie ma nic szarego jest tylko czerni i biel.
Ale to jest bez sensu. Skoro jest 2 rodziców i jeden gruby, to prawdopodobieństwo wynosi 50% Twisted Evil No chyba,że "sukces" ma wielu ojców sztuk 3 , a matkę jedną to 25% by się zgadzało  Twisted Evil 
Pani założyła, że oboje rodzice są heterozygotami pod tym względem.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71938


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4193 : 2013-01-18, 09:29:36 »

Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71938


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4194 : 2013-01-18, 22:50:45 »

W Polsce przeciwko grypie nie chcą się szczepić nawet lekarze i pielęgniarki (tylko 6,6%). Najwięcej osób szczepi się w USA (41%).

http://praca.wp.pl/title,Pracodawcy-traca-na-epidemii-grypy,wid,15264187,wiadomosc.html
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4195 : 2013-01-19, 07:50:31 »

Od razu widać, gdzie najwięcej wiary pokładają w "moc nauki medycznej!"   Shocked
Tak infantylnego społeczeństwa jak w UStuczarni trzeba ze świecą szukać.  Very Happy
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4196 : 2013-01-19, 12:41:06 »

Zapisane
RG
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4197 : 2013-01-19, 12:47:48 »

A słyszeliście o zaleceniach unii w sprawie szczęśliwych świń i bydła? Podobno trzeba jakieś zabawy wymyślać trzodzie aby była szczęśliwa i nie była agresywna w stosunku do całego swojego społeczeństwa... z drugiej strony to się nie znam na świniach i nie wiem jak kiedyś one były agresywne ale się zastanawiam co powoduje, że one teraz są agresywne??? Czyżby to ta pasza oparta w większości o kukurydze GMO???
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4198 : 2013-01-19, 13:03:41 »

A słyszeliście o zaleceniach unii w sprawie szczęśliwych świń i bydła? Podobno trzeba jakieś zabawy wymyślać trzodzie aby była szczęśliwa i nie była agresywna w stosunku do całego swojego społeczeństwa... z drugiej strony to się nie znam na świniach i nie wiem jak kiedyś one były agresywne ale się zastanawiam co powoduje, że one teraz są agresywne??? Czyżby to ta pasza oparta w większości o kukurydze GMO???
Hodowla ukierunkowana na mięsność nie bierze pod uwagę cech charakteru, czyniąc psychikę labilną Very Happy
Warunki środowiskowe, intensywna "uprawa" w zagęszczeniu załatwia resztę.
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4199 : 2013-01-19, 13:06:50 »

Ogólnie to dla mnie dziwne jest...
Zapisane
Strony: 1 ... 205 206 207 208 209 [210] 211 212 213 214 215 ... 1281 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 20 zapytaniami.