forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-04, 09:39:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
668207 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ciekawostki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 231 232 233 234 235 [236] 237 238 239 240 241 ... 1281 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciekawostki  (Przeczytany 4887554 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71935


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4700 : 2013-02-14, 11:30:55 »

Czekolady też mają na tłuszczu roślinnym... Confused A ta druga pani źle się czuła, była słaba i jeszcze nogę sobie złamała i musiała zrezygnować z diety. Takie to nieszczęścia chodzą po ludziach... Confused

Biedna pani noge zlamala....  Confused I jak sobie zycie ulozy to wroci  Confused Dieta etyczna, no bardzo fajna nazwa hehe

Widzialem rozmowe weganina, ktory na argument, ze nie ma w naturze zadnego ludu czy plemienia naturalnie zywiacego sie weganskio czy wegetariansko a jdyny powod wege to ideologia, przytoczyl argument, ze sa tacy  Shocked Otoz to "naturalne " plemie to.......adwentysci dnia siodmego  Laughing Laughing Laughing

Ja takie pytanie zadałam Profesorowi antropologii na Uczelni - czy da plemię wegetariańskie? On takie oczy zrobił Shocked Powiedział, że w swojej 20-letniej praktyce w badaniu ludów "dzikich" z takim czymś się nie spotkał. Na wszystkich kontynentach rdzenni, "nieucywilizowani" mieszkańcy od najmłodszych lat żywią się głównie mięsem. Dziecko ledwie zaczyna chodzić, już trzyma kość i ją obgryza...
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4701 : 2013-02-14, 11:40:51 »

Czekolady też mają na tłuszczu roślinnym... Confused A ta druga pani źle się czuła, była słaba i jeszcze nogę sobie złamała i musiała zrezygnować z diety. Takie to nieszczęścia chodzą po ludziach... Confused

Biedna pani noge zlamala....  Confused I jak sobie zycie ulozy to wroci  Confused Dieta etyczna, no bardzo fajna nazwa hehe

Widzialem rozmowe weganina, ktory na argument, ze nie ma w naturze zadnego ludu czy plemienia naturalnie zywiacego sie weganskio czy wegetariansko a jdyny powod wege to ideologia, przytoczyl argument, ze sa tacy  Shocked Otoz to "naturalne " plemie to.......adwentysci dnia siodmego  Laughing Laughing Laughing

Ja takie pytanie zadałam Profesorowi antropologii na Uczelni - czy da plemię wegetariańskie? On takie oczy zrobił Shocked Powiedział, że w swojej 20-letniej praktyce w badaniu ludów "dzikich" z takim czymś się nie spotkał. Na wszystkich kontynentach rdzenni, "nieucywilizowani" mieszkańcy od najmłodszych lat żywią się głównie mięsem. Dziecko ledwie zaczyna chodzić, już trzyma kość i ją obgryza...
Może to są semi-wegetarianie?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71935


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4702 : 2013-02-14, 12:45:19 »

To my w takim razie też... Very Happy Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71935


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4703 : 2013-02-14, 12:49:56 »

Czekolady też mają na tłuszczu roślinnym... Confused A ta druga pani źle się czuła, była słaba i jeszcze nogę sobie złamała i musiała zrezygnować z diety. Takie to nieszczęścia chodzą po ludziach... Confused

Biedna pani noge zlamala....  Confused I jak sobie zycie ulozy to wroci  Confused Dieta etyczna, no bardzo fajna nazwa hehe

Widzialem rozmowe weganina, ktory na argument, ze nie ma w naturze zadnego ludu czy plemienia naturalnie zywiacego sie weganskio czy wegetariansko a jdyny powod wege to ideologia, przytoczyl argument, ze sa tacy  Shocked Otoz to "naturalne " plemie to.......adwentysci dnia siodmego  Laughing Laughing Laughing

 Laughing

Ci adwentyści to z jakiego buszu się wywodzą... Rolling Eyes Laughing niecywilizowani i dzicy... Shocked Laughing
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4704 : 2013-02-14, 15:12:39 »

Ciekawe o tych adwentystach Shocked, tym bardziej , że mam z nimi do czynienia (jeśli mogę tak to określić) M.in.mój masażysta to właśnie adwentysta. Innych znam także i jedzą mięso a jakże.Hm, aż z nimi jeszcze porozmawiam. Rolling Eyes  Nic nie mówiąc , że są dzicy i z buszu.  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71935


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4705 : 2013-02-14, 15:39:15 »

Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25603

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4706 : 2013-02-14, 15:58:43 »

Ciekawe o tych adwentystach Shocked, tym bardziej , że mam z nimi do czynienia (jeśli mogę tak to określić) M.in.mój masażysta to właśnie adwentysta. Innych znam także i jedzą mięso a jakże.Hm, aż z nimi jeszcze porozmawiam. Rolling Eyes  Nic nie mówiąc , że są dzicy i z buszu.  Laughing
A wez z nim pogadaj, bo to ciekawe Very Happy Tez niby znalem jednego ale nic mi nie bylo wiadomo, ze to jakis vege
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71935


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4707 : 2013-02-14, 16:03:14 »

Oni są vege zawsze dnia siódmego... Cool Wink
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4708 : 2013-02-14, 18:31:09 »


Coś strona Teresie szwankuje...  Confused
Ale właśnie mnie hanniuś rozbawił na DD, bo tłumaczy temu "karwa", że "tłusta dieta nie jest taka zła" , bo "zła to jest tylko jakaś jej odmiana"...   Laughing Laughing Laughing
Pewnie chodzi o formułę "30g".  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71935


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4709 : 2013-02-14, 18:33:18 »

Niech lepiej zrobią formułę 30 *s...

ssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71935


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4710 : 2013-02-14, 18:36:24 »

No i liczy się jakoś produktów...najlepsze są te od Abdula, czy Allaha... Rolling Eyes jakoś tak...i koniecznie na surowo...Gotowanie i smażenie to jest profanacja... Evil or Very Mad Twisted Evil
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71935


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4711 : 2013-02-14, 18:39:13 »

...jakość produktów...miało być
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4712 : 2013-02-14, 18:46:01 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71935


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4713 : 2013-02-14, 18:49:28 »

No przecież skutki uboczne mogą być... Rolling Eyes Cool
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71935


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4714 : 2013-02-14, 18:53:30 »

Ważne, ze ludzie je kupują, po to są one sprzedawane.
Wczoraj oglądałam na WP dzieci najbogatszych osób w Polsce. Wśród 10 najbogatszych jest dwójka dzieci rodziców zajmujących się biznesem farmaceutycznym (w tym produkcja antybiotyków i insuliny) czyli swoje zadanie leki spełniają.
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25603

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4715 : 2013-02-15, 10:32:17 »

Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71935


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4716 : 2013-02-15, 17:19:36 »

Lepsze to, niż chemia, operacje i bierne czekanie na śmierć... Rolling Eyes
Zapisane

barja
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4717 : 2013-02-15, 17:35:30 »

Dasna, mój masażysta też jest adwentystą i jada mięso, ale twierdzi, że tylko raz w tygodniu. Próbował mi kiedyś udowodnić szkodliwośc diety dra Kwaśniewskiego, ale miał marne argumenty.   Nie mogłam mu niestety pożyczyć odpowiedniej literatury, bo jest niewidomy.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71935


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4718 : 2013-02-15, 17:45:45 »

Ale filmiki może by wysłuchał... Rolling Eyes chyba, że "wie" lepiej... Rolling Eyes
Zapisane

sewero
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #4719 : 2013-02-15, 18:12:23 »

IGŁA RATUJE ŻYCIE
Porada chińskiego profesora, jak udzielić pierwszej pomocy ofiarom wylewu

Trzymaj w domu strzykawkę lub nawet zwykłą igłę do szycia lub prostą szpilkę.
To jest zdumiewające, jak w nietypowy sposób można odwrócić skutki wylewu.
Kiedy dochodzi do wylewu, naczynia krwionośne w mózgu stopniowo pękają. Kiedy zdarzy ci się być świadkiem wylewu
Nie ma znaczenia, w jakim miejscu znajduje się chory.
Nie ruszaj go z miejsca, ponieważ naczynia krwionośne popękają.
Ewentualnie pomóż choremu usiąść w bezpiecznym miejscu, aby zabezpieczyć przed
ponownym upadkiem.
Jeżeli masz w domu strzykawkę z igłą (byłoby to najlepsze), to dobrze, jeżeli nie, to wystarczy igła do szycia lub szpilka.
1. Umieść igłę nad ogniem, aby ją wysterylizować.
2. Następnie nakłuj czubki wszystkich 10-ciu palców.
3. Nie ma specjalnego punktu akupunkturowego, po prostu nakłuwaj w
odległości 1 mm od paznokcia.
4. Nakłuwaj, aż pokaże się krew.
5. Jeżeli krew nie zacznie wypływać, uciskaj opuszki palców chorego, aż do wypłynięcia krwi z nakłutych miejsc.
6. Kiedy wszystkie 10 palców już krwawi, poczekaj kilka minut.
Chory powinien odzyskać przytomność w tym czasie
7. Jeżeli usta chorego są wykrzywione, nacieraj uszy chorego aż będą
czerwone.
8. Następnie nakłuj płatki uszu dwukrotnie, aż wypłyną po 2 krople krwi z każdego płatka.
9. Poczekaj aż chory powróci do normalnego stanu i zabierz go wtedy do szpitala.
Jeżeli nie zrobi się tego co powyżej a chory jest zabrany przez pogotowie,
to w czasie transportu od wstrząsów na drodze popękają naczynia krwionośne w mózgu.
Nauczyłem się, że upuszczanie krwi ratuje życie, od chińskiego lekarza Ha Bu Ting, który mieszka w Sun Juke.
Następnie doświadczyłem tego w praktyce, dlatego też mogę powiedzieć, że metoda ta jest skuteczna w 100 %.
W 1979 roku uczyłem w Fung Gaap College w Tai Chung.
Pewnego popołudnia miałem wykład, kiedy inny wykładowca wpadł do mojej sali i w przerażeniu wykrzyknął: Kiedy zobaczyłem naszego kierownika, Pana Chen Fu Tien, był blady, jego mowa była bardzo niewyraźna, jego usta były wykrzywione i miał wszystkie objawy wylewu.
Natychmiast poprosiłem jednego ze studentów, aby pobiegł do najbliższej apteki i kupił strzykawkę, którą ponakłuwałem opuszki palców chorego.
Kiedy wszystkie 10 palców krwawiły (krople krwi wielkości ziarna grochu), nacierałem jego uszy. Po kilku minutach twarz pana Chen odzyskała kolor i pojawił się blask w oczach, ale jego usta ciągle były wykrzywione.
Więc pociągałem jego uszy, aby napłynęła krew. Kiedy uszy były już czerwone, nakłułem płatki uszu dwukrotnie do pojawienia się dwóch kropli krwi na każdym uchu.
W przeciągu 3-5 min usta powróciły do normy i jego mowa stała się wyraźna.
Pozwoliliśmy mu odpocząć przez chwilę, a następnie podaliśmy filiżankę herbaty. Po czym sprowadziliśmy go na dół i zawieźliśmy do szpitala.
Pozostał w szpitalu przez noc, a następnego ranka powrócił na uczelnie na zajęcia. Wszystko powróciło do normy. Nie było żadnych zmian chorobowych.
Zwykle ofiary wylewu cierpią z powodu nieodwracalnych pęknięć naczyń krwionośnych w mózgu w czasie transportu do szpitala, w wyniku czego nigdy nie powracają do pełnego
zdrowia.
Szczęśliwcy pozostają przy życiu - sparaliżowani do końca życia.
Jeżeli będziemy pamiętali o metodzie upuszczania krwi i rozpoczęciu ratowania życia natychmiast, w krótkim czasie ,ofiary wylewu będą uratowane i powrócą do normalnego życia w 100 %.
Zapisane
Strony: 1 ... 231 232 233 234 235 [236] 237 238 239 240 241 ... 1281 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 20 zapytaniami.