forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-02, 00:40:47

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
668094 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ciekawostki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 370 371 372 373 374 [375] 376 377 378 379 380 ... 1281 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciekawostki  (Przeczytany 4879808 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7480 : 2013-08-03, 10:58:13 »

Patologiczna pazerność nie ma granic, a przecież o wiele lepiej żyć w zamożnym społeczeństwie (Szwajcaria, Liechtenstein, Monaco itp.) niż pławić się w luksusie w przysłowiowym bantustanie ogrodzonym murem, bo za bramą gardło ci poderżną  Confused

Klimat na globie jest zróżnicowany, ale pazerność- tego nie wolno stopniować, znaczy nie ma potrzeby. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7481 : 2013-08-03, 11:03:22 »

Jest nacisk na posiadanie. Kto nie rozpycha się by posiadać, ten zagrożony.

Jak te... no... dinozaury. Very Happy
A ja się nie boję.  Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7482 : 2013-08-03, 11:04:30 »

Byłam w życiu "producentem" i ilekroć - zdarzało to się prawie wobec każdego początkującego współpracownika - pytałam: kto Pani/u płaci pensję? odpowiadano że... ja. Musiałam prostować, że klient. Niesłusznie?

Pani Tereso rozumiem o co chodzi; oczywiście klienci ( czyli popyt) decydują o jakości, kierunkach i wielkości produkcji,a  producenci produkują to na co jest zapotrzebowanie. Ale podstawą społecznej egzystencji jest PRODUKCJA. Co z tego, że klienci będą mieli dużo pieniędzy(papieru), będą chcieli kupować, kupować, kupować, jak załamie się produkcja; pieniędzmi się nie na jemy, musi być wyprodukowana żywność i inne artykuły .
Dlaczego podkreślam znaczenie produkcji? Bo zauważam, że decydenci zdają się o tym zapominać i zakłady produkcyjne nie są chronione, a przeciwnie tłamszone podatkami, nieżyciowymi zbędnymi przepisami, brakiem opłacalności dyktowanej oszukańczymi praktykami spekulantów i stąd wcześniej umieszczony przeze mnie link o upadłościach zakładów, jak nazwałam "jedynych żywicieli".
Ja się obiema łapami podpisuję pod produkcją. Bez produkcji jest kicha. Sad

No to zapraszam do produkcji- farmaceutyków, na przykład. Wink Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7483 : 2013-08-03, 11:06:37 »

Byłam w życiu "producentem" i ilekroć - zdarzało to się prawie wobec każdego początkującego współpracownika - pytałam: kto Pani/u płaci pensję? odpowiadano że... ja. Musiałam prostować, że klient. Niesłusznie?

"Jeśli wlazłeś między wrony,
będziesz krakał tak jak one".

Słusznie,słusznie. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7484 : 2013-08-03, 11:16:39 »

http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-pkb-tirowki-i-koniecznosc-zakupu-kontrolowanego-zajma-sie-ty,nId,1002709

"Władze Unii Europejskiej postanowiły, że od przyszłego roku do Produktu Krajowego Brutto, podstawowego wskaźnika określającego rozwój gospodarczy państw, wliczane będą również dochody z prostytucji, przemytu, handlu narkotykami itp. Ta śmiała, by nie rzec rewolucyjna decyzja wpłynie również na szeroko pojętą motobranżę."

No, no, no to się Vincent ucieszy.  Cool

Podatek od życia i nawet byle jakiego......., a może że podatek, to jest byle jakie Question Question Question Question Question Question

http://www.himavanti.org/pl/c/artykularnia/fiskalizm-system-podatkowy-jako-rozbojnicze-pasozytnictwo-panstwa

........Żeby tylko było komu pewien wózek ciągnąć, bo inaczej łańcuszek napędzający cywilizację rzekomą pruknie. Wink

Jedyni żywiciele padają.......
http://finanse.wp.pl/kat,1036117,title,W-2014-roku-na-rynku-bedzie-13-mniej-firm-niz-w-2011,wid,15864180,wiadomosc.html?ticaid=1110dc

Z historii korzystam niewiele, ale dostrzegłem, że dobrze by było aby jakaś cywilizacja padła, żeby w jej miejsce mogła powstać nowa, lepsza choć już nie pierwsza. Very Happy
Taka bez ćpunów, pijaków, pasożytów, rządzących, rządzonych, leczących, leczonych itp.- raj. Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17950


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7485 : 2013-08-03, 11:55:12 »

Jak te... no... dinozaury. Very Happy
A ja się nie boję.  Cool
A dokładnie, dokładnie, o strach chodzi.  Smile
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17950


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7486 : 2013-08-03, 12:01:44 »



Z historii korzystam niewiele, ale dostrzegłem, że dobrze by było aby jakaś cywilizacja padła, żeby w jej miejsce mogła powstać nowa, lepsza choć już nie pierwsza. Very Happy
Taka bez ćpunów, pijaków, pasożytów, rządzących, rządzonych, leczących, leczonych itp.- raj. Laughing

Tak z jeden raz na pewno była ciekawa cywilizacja na Ziemii. Dawno temu przed potopem czy innymi zdarzeniami. Ślady tej cywilizacji są w wielu miejscach na świecie, maskowane ale i prezentowane w absurdalny sposób przez rządzących i pasożytów, a może i rządzących pasożytów.  Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7487 : 2013-08-03, 12:14:52 »

Naturalnie, po tej cywilizacji, też będą ślady zacierane.  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71904


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7488 : 2013-08-03, 12:17:05 »

Naturalnie, po tej cywilizacji, też będą ślady zacierane.  Cool

Już zacierają co ważniejsze odkrycia... Rolling Eyes Confused
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7489 : 2013-08-03, 12:19:47 »

Byłam w życiu "producentem" i ilekroć - zdarzało to się prawie wobec każdego początkującego współpracownika - pytałam: kto Pani/u płaci pensję? odpowiadano że... ja. Musiałam prostować, że klient. Niesłusznie?

Pani Tereso rozumiem o co chodzi; oczywiście klienci ( czyli popyt) decydują o jakości, kierunkach i wielkości produkcji,a  producenci produkują to na co jest zapotrzebowanie. Ale podstawą społecznej egzystencji jest PRODUKCJA. Co z tego, że klienci będą mieli dużo pieniędzy(papieru), będą chcieli kupować, kupować, kupować, jak załamie się produkcja; pieniędzmi się nie na jemy, musi być wyprodukowana żywność i inne artykuły .
Dlaczego podkreślam znaczenie produkcji? Bo zauważam, że decydenci zdają się o tym zapominać i zakłady produkcyjne nie są chronione, a przeciwnie tłamszone podatkami, nieżyciowymi zbędnymi przepisami, brakiem opłacalności dyktowanej oszukańczymi praktykami spekulantów i stąd wcześniej umieszczony przeze mnie link o upadłościach zakładów, jak nazwałam "jedynych żywicieli".


Dużo wątków...

Zapytam: czym chcą żywić produkcję producenci?, jeśli nie popytem, jego ilością i jakością?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7490 : 2013-08-03, 12:27:44 »

czym chcą żywić produkcję producenci?, jeśli nie popytem, jego ilością i jakością?

Inflacją, bo na inflacji się zarabia najwięcej. Pilnują tego głównie spaśne na inflacji i zapożyczonych biedakach - banki.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56868


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7491 : 2013-08-03, 12:36:11 »

Inflacja sprytnie napędza wzrost gospodarczy i podnosi ceny pasąc bogatych kosztem reszty.
Deflacja też bogaci, ale żeby mieć wiecej trzeba dać z siebie więcej (innowacja, nauka, pracowitość), w inflacji nie ma takiej potrzeby  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7492 : 2013-08-03, 12:38:01 »

Samo się napędza do czasu kolejnego "obalania".
Bardzo fajnie obmyślone, bo "obalanie" nie dotyczy tych, co pobudzają inflację.
Oni zawsze wychodzą "na swoje" ...  Cool
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56868


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7493 : 2013-08-03, 12:43:17 »

Tylko obalacze skaczą sobie do gardeł, kto obalił więcej Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7494 : 2013-08-03, 14:34:29 »

Jak te... no... dinozaury. Very Happy
A ja się nie boję.  Cool
A dokładnie, dokładnie, o strach chodzi.  Smile

Strach o zdrowie przede wszystkim.  Smile
Bo to strach "najwartościowszy"- jest. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7495 : 2013-08-03, 15:04:02 »

Byłam w życiu "producentem" i ilekroć - zdarzało to się prawie wobec każdego początkującego współpracownika - pytałam: kto Pani/u płaci pensję? odpowiadano że... ja. Musiałam prostować, że klient. Niesłusznie?

"Jeśli wlazłeś między wrony,
będziesz krakał tak jak one".

Słusznie,słusznie. Very Happy

A! Aby mej pamięci nie dać spokoju- przypomniałem sobie. Very Happy

Tereso, podpowiedz młodszemu nieco- ku pamięci.
Wszak w komuszym świecie zaszczytnym miejscem była "produkcja", a nie "producent". Nie korciła Cię taka sława? Very Happy
Czy jednak sława manipulowania "narybkiem" była/będzie cenniejszą. Very Happy



Dużo wątków...

...

Ponieważ w błahych sprawach zwierzętami się więcej nie posłużę, to skojarzę tę wskazówkę z ludzkim cytatem. Very Happy
Otóż "... nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...". Laughing
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2880


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7496 : 2013-08-03, 15:52:03 »

Byłam w życiu "producentem" i ilekroć - zdarzało to się prawie wobec każdego początkującego współpracownika - pytałam: kto Pani/u płaci pensję? odpowiadano że... ja. Musiałam prostować, że klient. Niesłusznie?

Pani Tereso rozumiem o co chodzi; oczywiście klienci ( czyli popyt) decydują o jakości, kierunkach i wielkości produkcji,a  producenci produkują to na co jest zapotrzebowanie. Ale podstawą społecznej egzystencji jest PRODUKCJA. Co z tego, że klienci będą mieli dużo pieniędzy(papieru), będą chcieli kupować, kupować, kupować, jak załamie się produkcja; pieniędzmi się nie na jemy, musi być wyprodukowana żywność i inne artykuły .
Dlaczego podkreślam znaczenie produkcji? Bo zauważam, że decydenci zdają się o tym zapominać i zakłady produkcyjne nie są chronione, a przeciwnie tłamszone podatkami, nieżyciowymi zbędnymi przepisami, brakiem opłacalności dyktowanej oszukańczymi praktykami spekulantów i stąd wcześniej umieszczony przeze mnie link o upadłościach zakładów, jak nazwałam "jedynych żywicieli".
Ja się obiema łapami podpisuję pod produkcją. Bez produkcji jest kicha. Sad

No to zapraszam do produkcji- farmaceutyków, na przykład. Wink Laughing

Świadomość  klientów (popyt) decyduje o kierunkach produkcji. Dopóki będą chorzy wierzący w moc tabletek, to farmacja będzie trwać.
A więc przed Żywieniem Optymalnym wielkie wyzwanie, zarazem tak krytykowane przez pewne lobby.
Idzie nowe, a stare się broni.....
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2880


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7497 : 2013-08-04, 04:01:15 »

http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-pkb-tirowki-i-koniecznosc-zakupu-kontrolowanego-zajma-sie-ty,nId,1002709

"Władze Unii Europejskiej postanowiły, że od przyszłego roku do Produktu Krajowego Brutto, podstawowego wskaźnika określającego rozwój gospodarczy państw, wliczane będą również dochody z prostytucji, przemytu, handlu narkotykami itp. Ta śmiała, by nie rzec rewolucyjna decyzja wpłynie również na szeroko pojętą motobranżę."

No, no, no to się Vincent ucieszy.  Cool

Podatek od życia i nawet byle jakiego......., a może że podatek, to jest byle jakie Question Question Question Question Question Question

http://www.himavanti.org/pl/c/artykularnia/fiskalizm-system-podatkowy-jako-rozbojnicze-pasozytnictwo-panstwa

........Żeby tylko było komu pewien wózek ciągnąć, bo inaczej łańcuszek napędzający cywilizację rzekomą pruknie. Wink

Jedyni żywiciele padają.......
http://finanse.wp.pl/kat,1036117,title,W-2014-roku-na-rynku-bedzie-13-mniej-firm-niz-w-2011,wid,15864180,wiadomosc.html?ticaid=1110dc

Z historii korzystam niewiele, ale dostrzegłem, że dobrze by było aby jakaś cywilizacja padła, żeby w jej miejsce mogła powstać nowa, lepsza choć już nie pierwsza. Very Happy
Taka bez ćpunów, pijaków, pasożytów, rządzących, rządzonych, leczących, leczonych itp.- raj. Laughing


Radzio, może spełnią się Twoje wizje i oczekiwania; Królestwo Niebieskie jest przecież zapowiadane...... Laughing Laughing Laughing
Idzie nowe, a stare jeszcze się broni......................
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7498 : 2013-08-04, 08:10:41 »

Królestwo Niebieskie jest przecież zapowiadane...

Królestwo niebieskie już było! Kowala grał ten sam, co elfa we Władcy Pierścieni i brata Hektora w Troi.
Jakoś nie mam pamięci do nieważnych nazwisk...  Rolling Eyes Wink

PS
Saladyn -wybitny umysł!  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7499 : 2013-08-04, 08:18:25 »

Jakoś nie mam pamięci do nieważnych nazwisk...  Rolling Eyes Wink

Bloom Orlando - Google jest wielce przydatne.  Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 370 371 372 373 374 [375] 376 377 378 379 380 ... 1281 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 20 zapytaniami.