forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-01, 13:22:07

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
668091 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ciekawostki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 395 396 397 398 399 [400] 401 402 403 404 405 ... 1281 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciekawostki  (Przeczytany 4878281 razy)
RG
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7980 : 2013-09-17, 13:12:19 »

A można spróbować dociągnąć białko do 1g/kg m.c.?

Bo strasznie mi lecą mięśnie u nóg, łydek i pośladków już prawie wcale nie mam Very Happy Oczywiście nie jest to wina diety tylko wina miażdżycy, bo proces ten już trwa od dawna. I tak sobie pomyślałem, przy okazji tego artykułu, że w chorobie można trochę zwiększyć. Pociągnąć tak z miesiąc i zobaczyć co będzie?!

Co myślicie na ten temat?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7981 : 2013-09-17, 13:21:40 »

Normy są przeważnie dla osób zdrowych, ale trzeba je modyfikować do własnych potrzeb. Dlatego jeśli będzie Ci służył gram białka, to jedz.
Należy tylko pamiętać, że bezpieczne białko (którego można zjeść więcej) jest z produktów nabiałowych. Nie z mięsa, czy podrobów!  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7982 : 2013-09-17, 13:22:44 »

A można spróbować dociągnąć białko do 1g/kg m.c.?

Bo strasznie mi lecą mięśnie u nóg, łydek i pośladków już prawie wcale nie mam Very Happy Oczywiście nie jest to wina diety tylko wina miażdżycy, bo proces ten już trwa od dawna. I tak sobie pomyślałem, przy okazji tego artykułu, że w chorobie można trochę zwiększyć. Pociągnąć tak z miesiąc i zobaczyć co będzie?!

Co myślicie na ten temat?

Bez dupeczki to słabo... Very Happy
Myślisz, że samo zwiększenie białka zatrzyma atrofię?
Twaróg?
Sam jestem ciekaw.
A jakieś ćwiczenia wchodzą w grę?
Koncentryczne?
Ekscentryczne?
Izometryczne?
Choćby pompki i przysiady?
Przy zaniku mięśni, byle co i w byle jakich ilościach powinno ruszyć sprawę.
Tylko czy Ci wolno?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71902


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7983 : 2013-09-17, 13:26:46 »

A można spróbować dociągnąć białko do 1g/kg m.c.?

Bo strasznie mi lecą mięśnie u nóg, łydek i pośladków już prawie wcale nie mam Very Happy Oczywiście nie jest to wina diety tylko wina miażdżycy, bo proces ten już trwa od dawna. I tak sobie pomyślałem, przy okazji tego artykułu, że w chorobie można trochę zwiększyć. Pociągnąć tak z miesiąc i zobaczyć co będzie?!

Co myślicie na ten temat?


A jak Tobie lekarz zalecił? Byłeś u lekarza optymalnego - prawda?
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7984 : 2013-09-17, 13:50:39 »

RG - coś Ci się sknociło, dlatego dam Ci taką radę.
Pojedź na tydzień do Ciechocinka, do P. Suchowieckich, to Cię dobrze ustawią i będzie dobrze.
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7985 : 2013-09-17, 14:07:49 »

Myślałem właśnie o serach, białym i żóltym w ogólnym rozrachunku białka 60-65g/d. Bo to mógłbym zarzucić z samego rana, oczywiście z masłem. Wieczorem jak zwykle żółtka, masło i trochę węgli. Oczywiście wszystko w odpowiednim stosunku BTW.
Do tych moich zaników mięśniowych już się przyzwyczaiłem zganiając to na chorobę, więc nawet nie zawracałem lekarzowi głowy uznając to za normalne. Teraz jak przeczytałem ten plik pdf, to tak sobie skojarzyłem, że można spróbować trochę białko podnieść, zwłaszcza,że Doktor też pisał o tym w stosunku do ludzi schorowanych ale wtedy jak to czytałem to uznałęm, że ja nie jestem schorowany tylko mam miażdżycę Very Happy
Co do ćwiczeń to myślę, że w zakresie jakim mógłbym sobie pomóc to raczej nie ma mowy. Ostatnio napompowałem dwie opony w rowerze i na drugi dzień dostałem zakwasów Very Happy Oczywiście w umiarkowanych ilościach to robię codziennie, pompki i przysiady, tak jak pisałem wcześniej.
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7986 : 2013-09-17, 14:13:25 »

RG - coś Ci się sknociło, dlatego dam Ci taką radę.
Pojedź na tydzień do Ciechocinka, do P. Suchowieckich, to Cię dobrze ustawią i będzie dobrze.

Wszystko jest na dobrej drodze, tak tylko sobie przypomniałem o tych mięśniach. Mięśnie mi zanikały już od dawna, powoli, z roku na rok. Później zaczeły mnie strasznie boleć wszystkie mięśnie ale jak odstawiłem statyny to jest coraz lepiej i bóle powoli znikają i jest dobrze teraz. W sumie nie narzekam, tylko tak sobie wykombinowałem właśnie teraz. Smile
O Ciechocinku myślę na przyszły rok, na dwa tygodnie z moją mamą może się wybierzemy Smile
W tym roku miałem pojechać na kilka dni ale osoba towarzysząca nie jest optymalna a tam tylko wyżywienie optymalne, więc uznałem, że odpuszcze w tym roku.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7987 : 2013-09-17, 14:19:14 »

Ale w Ciechocinku tak ładnie podają posiłki, że nawet nie widać, że to "nienormalne" jedzenie...  Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7988 : 2013-09-17, 14:22:53 »

Myślałem właśnie o serach, białym i żóltym w ogólnym rozrachunku białka 60-65g/d. Bo to mógłbym zarzucić z samego rana, oczywiście z masłem. Wieczorem jak zwykle żółtka, masło i trochę węgli. Oczywiście wszystko w odpowiednim stosunku BTW.
Do tych moich zaników mięśniowych już się przyzwyczaiłem zganiając to na chorobę, więc nawet nie zawracałem lekarzowi głowy uznając to za normalne. Teraz jak przeczytałem ten plik pdf, to tak sobie skojarzyłem, że można spróbować trochę białko podnieść, zwłaszcza,że Doktor też pisał o tym w stosunku do ludzi schorowanych ale wtedy jak to czytałem to uznałęm, że ja nie jestem schorowany tylko mam miażdżycę Very Happy
Co do ćwiczeń to myślę, że w zakresie jakim mógłbym sobie pomóc to raczej nie ma mowy. Ostatnio napompowałem dwie opony w rowerze i na drugi dzień dostałem zakwasów Very Happy Oczywiście w umiarkowanych ilościach to robię codziennie, pompki i przysiady, tak jak pisałem wcześniej.

Moim zdaniem kazeina(twaróg), zwłaszcza z innymi białkami mleka(ser żółty)robi świetnie na zaopatrzenie mięśni oraz(co wydaje się w Twoim przypadku ważne)na ich unerwienie.
Całe jaja też nie od czapy.
A ćwiczenia wysokopowtórzeniowe i aerobowe, to przy miażdzycy, bolesna i raczej nieskuteczna sprawa.
Raczej ćwiczenia wysokooporowe, siłowe, by pobudzić syntezę białek w mięśniach(odpalić odpowiednie geny)i odkładanie tam azotu.
Bez sprzętu też można.
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7989 : 2013-09-17, 14:36:43 »

Ale w Ciechocinku tak ładnie podają posiłki, że nawet nie widać, że to "nienormalne" jedzenie...  Wink

Ona jak jest ze mną to je i tak prawie optymalnie tylko nie zdaje sobie z tego sprawy, więc już nie chciałem kusić losu... jeszcze przyjdzie na to czas Smile
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7990 : 2013-09-17, 14:39:00 »

Myślałem właśnie o serach, białym i żóltym w ogólnym rozrachunku białka 60-65g/d. Bo to mógłbym zarzucić z samego rana, oczywiście z masłem. Wieczorem jak zwykle żółtka, masło i trochę węgli. Oczywiście wszystko w odpowiednim stosunku BTW.
Do tych moich zaników mięśniowych już się przyzwyczaiłem zganiając to na chorobę, więc nawet nie zawracałem lekarzowi głowy uznając to za normalne. Teraz jak przeczytałem ten plik pdf, to tak sobie skojarzyłem, że można spróbować trochę białko podnieść, zwłaszcza,że Doktor też pisał o tym w stosunku do ludzi schorowanych ale wtedy jak to czytałem to uznałęm, że ja nie jestem schorowany tylko mam miażdżycę Very Happy
Co do ćwiczeń to myślę, że w zakresie jakim mógłbym sobie pomóc to raczej nie ma mowy. Ostatnio napompowałem dwie opony w rowerze i na drugi dzień dostałem zakwasów Very Happy Oczywiście w umiarkowanych ilościach to robię codziennie, pompki i przysiady, tak jak pisałem wcześniej.

Moim zdaniem kazeina(twaróg), zwłaszcza z innymi białkami mleka(ser żółty)robi świetnie na zaopatrzenie mięśni oraz(co wydaje się w Twoim przypadku ważne)na ich unerwienie.
Całe jaja też nie od czapy.
A ćwiczenia wysokopowtórzeniowe i aerobowe, to przy miażdzycy, bolesna i raczej nieskuteczna sprawa.
Raczej ćwiczenia wysokooporowe, siłowe, by pobudzić syntezę białek w mięśniach(odpalić odpowiednie geny)i odkładanie tam azotu.
Bez sprzętu też można.


Wypróbuję z miesiąc tak pociągnąć, zobaczę co z tego wyjdzie Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7991 : 2013-09-17, 15:43:24 »

Jak to dobrze, że są hamerykańscy naukowcy, dzięki którym wiadomo, że: podstawą diety powinno być  "dużo owoców, warzyw i pełnego ziarna, ubogość w tłuszcze i węglowodany."  Very Happy
http://www.rmf24.pl/nauka/news-zdrowy-tryb-zycia-moze-cofnac-zegar-biologiczny,nId,1027925 - ponoć się nawet młodnieje!   Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7992 : 2013-09-17, 15:49:39 »

"dużo owoców, warzyw i pełnego ziarna, ubogość w tłuszcze i węglowodany." 
Tzw. amerykański paradoks Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7993 : 2013-09-17, 15:53:04 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71902


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7994 : 2013-09-17, 16:43:05 »

Jak to dobrze, że są hamerykańscy naukowcy, dzięki którym wiadomo, że: podstawą diety powinno być  "dużo owoców, warzyw i pełnego ziarna, ubogość w tłuszcze i węglowodany."  Very Happy
http://www.rmf24.pl/nauka/news-zdrowy-tryb-zycia-moze-cofnac-zegar-biologiczny,nId,1027925 - ponoć się nawet młodnieje!   Cool

"....przeszli na dietę zawierającą dużo owoców, warzyw i pełnego ziarna, ubogą w tłuszcze i węglowodany."

Dowcipnisie... Laughing albo kompletni ignoranci... Sad
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56868


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7995 : 2013-09-17, 16:44:44 »

Należy tylko pamiętać, że bezpieczne białko (którego można zjeść więcej) jest z produktów nabiałowych. Nie z mięsa, czy podrobów!  Very Happy

Nie wiedziałem, ale powtórzyłem na głos dziesięć razy i już jest wdrukowane  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71902


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7996 : 2013-09-17, 16:48:27 »

"dużo owoców, warzyw i pełnego ziarna, ubogość w tłuszcze i węglowodany." 
Tzw. amerykański paradoks Laughing

 Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71902


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7997 : 2013-09-17, 16:49:56 »

Należy tylko pamiętać, że bezpieczne białko (którego można zjeść więcej) jest z produktów nabiałowych. Nie z mięsa, czy podrobów!  Very Happy

Nie wiedziałem, ale powtórzyłem na głos dziesięć razy i już jest wdrukowane  Cool

Ale w ramkę i nad łóżko nie zaszkodzi wziąć. U mnie nad łóżkiem już nie ma miejsca na ramki... Laughing
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7998 : 2013-09-17, 16:50:54 »

Należy tylko pamiętać, że bezpieczne białko (którego można zjeść więcej) jest z produktów nabiałowych. Nie z mięsa, czy podrobów!  Very Happy

Nie wiedziałem, ale powtórzyłem na głos dziesięć razy i już jest wdrukowane  Cool
Prawda?
Tylko czy nabiał to jaja też?
Wczoraj było o białkach z jak pochlebnie dosyć...
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56868


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #7999 : 2013-09-17, 16:52:09 »

Ale w ramkę i nad łóżko nie zaszkodzi wziąć. U mnie nad łóżkiem już nie ma miejsca na ramki... Laughing

Wystarczy że dzieciom powtórzę, potem mnie poprawiają  Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 395 396 397 398 399 [400] 401 402 403 404 405 ... 1281 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 20 zapytaniami.