forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-30, 21:21:40

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
668071 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ciekawostki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 429 430 431 432 433 [434] 435 436 437 438 439 ... 1281 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciekawostki  (Przeczytany 4876729 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71899


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8660 : 2013-10-25, 15:08:41 »

Czasami myślę, że świadomość społeczna rośnie, ale to dotyczy tylko tych osób, które buszują w internecie...
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25601

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8661 : 2013-10-25, 15:10:42 »

Pewnie tak. Drukuje co ciekawsze arty, spinam spinaczem, gdzies zawsze u mnie leza. Jak wpadaja goscie czy sa rozmowy to czasami podrzucam, ale wychodzi, ze jak ktos sam sie nie zainteresuje i nie zacznie szukac to raczej w ten sposob sie nie zainteresuje. Niektorzy od razu odmawiaja, inni czytaja ale tak "aby przeczytac", rzadko kto mowi "o, dzieki, chetnie poczytam"
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71899


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8662 : 2013-10-25, 15:29:17 »

Mój syn mi mówił, żebym im artykułów dietetycznych już nie przynosiła. Synowa jest innego zdania w tym temacie - takiego jak lekarze. Syn mówi, że ja nawet mogę mieć rację...ale dla niego to nie jest zbyt ważne...
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8663 : 2013-10-25, 15:30:05 »

Jest bardzo niska świadomość społeczna w kwestii zdrowego odżywiania.

I bardzo dobrze, bo większość ćpa całkiem nieźle, znaczy póki nie pójdzie "na badanie krwi" do lekarza, bo to najczęściej wchodzi zdrowy, a wychodzi już całkiem chory "na poziom" cholesterolu i cukru we krwi.
Te lebiegi później marnie i szybko kończą przeważnie na raka wyhodowanego na własne życzenie, przez "naukowe" trzymanie poziomu...  Cool
I mnie to też całkiem nie przeszkadza, bo wolność jest.  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8664 : 2013-10-25, 15:45:06 »

Mój syn mi mówił, żebym im artykułów dietetycznych już nie przynosiła. Synowa jest innego zdania w tym temacie - takiego jak lekarze. Syn mówi, że ja nawet mogę mieć rację...ale dla niego to nie jest zbyt ważne...
Zwykle jest tak, że "wtedy do pokuty, jak śmierć u d..." Very Happy
Nic nie poradzisz, w razie czego będziesz służyć radą, nic na siłę.
Moja połówka też by się nie zreflektowała, gdyby nie chciała schudnąć i zatkanych zatok wyleczyć.
Przy okazji: obecnie jest na ekstremalnie chudej Ww, żadnych tłuszczów dodanych i twierdzi, że czuje się najlepiej na świecie Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8665 : 2013-10-25, 15:54:29 »

Mój syn mi mówił, żebym im artykułów dietetycznych już nie przynosiła. Synowa jest innego zdania w tym temacie - takiego jak lekarze. Syn mówi, że ja nawet mogę mieć rację...ale dla niego to nie jest zbyt ważne...

Nie pozostaje Ci nic innego, jak uszanować wolę synowej!  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8666 : 2013-10-25, 15:56:35 »

Przy okazji: obecnie jest na ekstremalnie chudej Ww, żadnych tłuszczów dodanych i twierdzi, że czuje się najlepiej na świecie Laughing

Przy dobrym białku nawet roślinnym, każda dieta niemieszana jest zdrowa, tylko jedna trochę bardziej!  Very Happy

Bo pierwsza zasada Dr-a Kwaśniewskiego mówi: "nie mieszać paliw" i tego wystarczy się trzymać i lekarzy unikać jak zapowietrzonego, a jest szansa, że się w zdrowiu dość długo pożyje!  Very Happy
Tylko się trzeba zdecydować, albo słodko, albo tłusto.  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71899


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8667 : 2013-10-25, 17:01:05 »

Mój syn mi mówił, żebym im artykułów dietetycznych już nie przynosiła. Synowa jest innego zdania w tym temacie - takiego jak lekarze. Syn mówi, że ja nawet mogę mieć rację...ale dla niego to nie jest zbyt ważne...

Nie pozostaje Ci nic innego, jak uszanować wolę synowej!  Cool

Wiem o tym... Confused
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71899


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8668 : 2013-10-25, 17:03:58 »

Mój syn mi mówił, żebym im artykułów dietetycznych już nie przynosiła. Synowa jest innego zdania w tym temacie - takiego jak lekarze. Syn mówi, że ja nawet mogę mieć rację...ale dla niego to nie jest zbyt ważne...
Zwykle jest tak, że "wtedy do pokuty, jak śmierć u d..." Very Happy
Nic nie poradzisz, w razie czego będziesz służyć radą, nic na siłę.
Moja połówka też by się nie zreflektowała, gdyby nie chciała schudnąć i zatkanych zatok wyleczyć.
Przy okazji: obecnie jest na ekstremalnie chudej Ww, żadnych tłuszczów dodanych i twierdzi, że czuje się najlepiej na świecie Laughing

Moja synowa chyba też jest na diecie podobnej do japońskiej. Mięsa ani sera nie unika, ale je bardzo chudo i ..jest chuda (47 kilo)...Druga synowa tak samo.
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8669 : 2013-10-25, 17:05:01 »

Przy okazji: obecnie jest na ekstremalnie chudej Ww, żadnych tłuszczów dodanych i twierdzi, że czuje się najlepiej na świecie Laughing

Przy dobrym białku nawet roślinnym, każda dieta niemieszana jest zdrowa, tylko jedna trochę bardziej!  Very Happy

Bo pierwsza zasada Dr-a Kwaśniewskiego mówi: "nie mieszać paliw" i tego wystarczy się trzymać i lekarzy unikać jak zapowietrzonego, a jest szansa, że się w zdrowiu dość długo pożyje!  Very Happy
Tylko się trzeba zdecydować, albo słodko, albo tłusto.  Cool

I najważniejsze, zanim się zacznie krytykować Dr-a Kwaśniewskiego, to trzeba dobrze znać to, co napisał. Inaczej można wyjść na osobę z którą się nie dyskutuje.  Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8670 : 2013-10-25, 17:05:50 »

Moja synowa chyba też jest na diecie podobnej do japońskiej. Mięsa ani sera nie unika, ale je bardzo chudo i ..jest chuda (47 kilo)...Druga synowa tak samo.

To nie masz żadnego powodu do niepokoju!  Very Happy
Bynajmniej na razie.  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71899


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8671 : 2013-10-25, 17:09:35 »

Pytałam się dzisiaj syna (tego, który niedawno się ożenił) czy smażą na smalcu czy na oleju? On mówił, że w lodówce mają olej słonecznikowy i smalec. Każdy smaży na czym chce. Syn zawsze bardzo lubił pitraszyć. Ziemniaków w ogóle nie gotują. Na obiady jedzą mięso (czasami rybę) z warzywami.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71899


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8672 : 2013-10-25, 17:10:58 »

Przy okazji: obecnie jest na ekstremalnie chudej Ww, żadnych tłuszczów dodanych i twierdzi, że czuje się najlepiej na świecie Laughing

Przy dobrym białku nawet roślinnym, każda dieta niemieszana jest zdrowa, tylko jedna trochę bardziej!  Very Happy

Bo pierwsza zasada Dr-a Kwaśniewskiego mówi: "nie mieszać paliw" i tego wystarczy się trzymać i lekarzy unikać jak zapowietrzonego, a jest szansa, że się w zdrowiu dość długo pożyje!  Very Happy
Tylko się trzeba zdecydować, albo słodko, albo tłusto.  Cool

I najważniejsze, zanim się zacznie krytykować Dr-a Kwaśniewskiego, to trzeba dobrze znać to, co napisał. Inaczej można wyjść na osobę z którą się nie dyskutuje.  Wink

A jeszcze lepiej mieć wypróbowaną dietę empirycznie... Very Happy To już jest wiedza.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71899


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8673 : 2013-10-25, 17:12:32 »

Mój syn mi mówił, żebym im artykułów dietetycznych już nie przynosiła. Synowa jest innego zdania w tym temacie - takiego jak lekarze. Syn mówi, że ja nawet mogę mieć rację...ale dla niego to nie jest zbyt ważne...
Zwykle jest tak, że "wtedy do pokuty, jak śmierć u d..." Very Happy
Nic nie poradzisz, w razie czego będziesz służyć radą, nic na siłę.
Moja połówka też by się nie zreflektowała, gdyby nie chciała schudnąć i zatkanych zatok wyleczyć.
Przy okazji: obecnie jest na ekstremalnie chudej Ww, żadnych tłuszczów dodanych i twierdzi, że czuje się najlepiej na świecie Laughing

To już jest Ona w Japonii... Very Happy
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8674 : 2013-10-25, 17:15:38 »

Pytałam się dzisiaj syna (tego, który niedawno się ożenił) czy smażą na smalcu czy na oleju? On mówił, że w lodówce mają olej słonecznikowy i smalec. Każdy smaży na czym chce. Syn zawsze bardzo lubił pitraszyć. Ziemniaków w ogóle nie gotują. Na obiady jedzą mięso (czasami rybę) z warzywami.

Póki nie zaczną tyć albo chorować, co wiązać się będzie zawsze ze zmianą na gorszą proporcji BTW, nie ma co się wtrącać.
W "Jak nie chorować?" jest taki wykres wszystkich diet uszeregowanych wg proporcji BTW oraz spodziewane efekty ich stosowania.
W zasadzie ten rysunek starcza, reszta to słowna interpretacja.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8675 : 2013-10-25, 17:16:32 »

Najgorsze są korytka i te diety owocowo-liściaste.
Mięso z tłuszczem czy soczewica z kaszą mimo prostoty i często pogardy, dają radę całkiem dobrze.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8676 : 2013-10-25, 17:17:39 »

Dokładnie tak jest, dokładnie Tata to opisał, ale ponoć Dr Kwaśniewski zajmuje się "maszynami jądrowymi na pustyni."  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71899


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8677 : 2013-10-25, 17:19:45 »

Mój syn mi mówił, żebym im artykułów dietetycznych już nie przynosiła. Synowa jest innego zdania w tym temacie - takiego jak lekarze. Syn mówi, że ja nawet mogę mieć rację...ale dla niego to nie jest zbyt ważne...
Zwykle jest tak, że "wtedy do pokuty, jak śmierć u d..." Very Happy
Nic nie poradzisz, w razie czego będziesz służyć radą, nic na siłę.
Moja połówka też by się nie zreflektowała, gdyby nie chciała schudnąć i zatkanych zatok wyleczyć.
Przy okazji: obecnie jest na ekstremalnie chudej Ww, żadnych tłuszczów dodanych i twierdzi, że czuje się najlepiej na świecie Laughing

To już jest Ona w Japonii... Very Happy

Teraz tylko patrz, kiedy będzie dostawała skośnych oczu... Shocked Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71899


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8678 : 2013-10-25, 17:21:25 »

Pytałam się dzisiaj syna (tego, który niedawno się ożenił) czy smażą na smalcu czy na oleju? On mówił, że w lodówce mają olej słonecznikowy i smalec. Każdy smaży na czym chce. Syn zawsze bardzo lubił pitraszyć. Ziemniaków w ogóle nie gotują. Na obiady jedzą mięso (czasami rybę) z warzywami.

Póki nie zaczną tyć albo chorować, co wiązać się będzie zawsze ze zmianą na gorszą proporcji BTW, nie ma co się wtrącać.
W "Jak nie chorować?" jest taki wykres wszystkich diet uszeregowanych wg proporcji BTW oraz spodziewane efekty ich stosowania.
W zasadzie ten rysunek starcza, reszta to słowna interpretacja.

Póki co dam sobie spokój... Very Happy
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #8679 : 2013-10-25, 17:35:13 »

Dokładnie tak jest, dokładnie Tata to opisał, ale ponoć Dr Kwaśniewski zajmuje się "maszynami jądrowymi na pustyni."  Laughing Laughing Laughing
Jak się chce psa uderzyć... Sad
Niektórym te wstawki u Doktora przeszkadzają, mnie takie analogie zawsze pomagały, bo pewne mechanizmy są powtarzalne dla bardzo różnych sytuacji.
Wyjmowanie z kontekstu niezbyt mądre się wydaje, ale czytane jako strumień informacji przemawia całkiem zgrabnie.
Zapisane
Strony: 1 ... 429 430 431 432 433 [434] 435 436 437 438 439 ... 1281 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 20 zapytaniami.