forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-30, 13:29:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
668049 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ciekawostki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 451 452 453 454 455 [456] 457 458 459 460 461 ... 1281 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciekawostki  (Przeczytany 4875945 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25601

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9100 : 2013-11-20, 17:44:56 »

No spoko, jezeli przeczytales to jest twoje swiete prawo do krytyki  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
chill
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9101 : 2013-11-20, 17:46:22 »

Ksiązka jest chaotycznie napisana jak pamiętnik rozbitego emocjonalnie nastolatka to fakt ..
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25601

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9102 : 2013-11-20, 17:46:49 »

Ale ktora chill, pierwsza czy druga? Bo druga raczej nie.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9103 : 2013-11-20, 17:48:56 »

Cytuj z: Zyon
Na razie sie nie wypowiadam, bo czytam.

Ale przeczytac a stosowac to róznica..
Akurat rotacje nie uważam za złe , ja rotowałem , bo mi nie tak było codziennie z nabiałem . Co jakiś czas próbowałem jeśc co dziennie i za którymś tam razem , eureka nie musze , zatkany nos ustąpił , pocenie twarzy też ...
Chociaż z drugiej strony wczesniejsza nietolerancja mogła byc spowodowana za dużym spożyciem białka w ogóle a la JW ( sic! ) ....

I teraz bądż mądry i pisz wiersze co pomogło ...

Niestety zmniejszyłem białko wraz z rotacją ... dlatego nie wiem czy sama rotacja jest ok czy tak na prawdę proporcja załatwia sprawę . Wiadomo organizm tez potrzebował czasu żeby dotrzec się na niskim białku po takich białkowych bombach z DD ...

Jak w łuszczycy , tez obwiniałem między innymi nabiał , okazało się że ogólnie zmniejszenie białka plus części zamienne odpowiednie dla tej "choroby" wg JK działają ( skórki , skwarki , golonki , wywary kolagenowe ..)

Jednak wykluczenie niektórych produktów z reakcji krzyżowych w porze pylenia traw pomogło , a byłem wtedy juz grubo pół roku na białku do 1g na kg mc

Chill, ale to co pani doktor proponuje, to znana od niewiadomoilu lat dieta eliminacyjna.
I wywalenie na wszelki wypadek wszystkich podobnych/podejrzanych produktów.
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9104 : 2013-11-20, 17:52:48 »

Cytuj z: Zyon
Ale ktora chill, pierwsza czy druga? Bo druga raczej nie.

A jest druga Very Happy ? To chyba nie znam drugiej ...

Cytuj z: Gavroche
Chill, ale to co pani doktor proponuje, to znana od niewiadomoilu lat dieta eliminacyjna.
I wywalenie na wszelki wypadek wszystkich podobnych/podejrzanych produktów.

Nie znam takiej , kojarzy mi się to tylko z uczuleniem na mleko , migdał , brzoze, kurz , kota , chomika i takie tam ...
Ale jak zebrana do kupy i jeszcze przedstawiona w tłustym wydaniu to czemu nie ...
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56854


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9105 : 2013-11-20, 17:55:20 »

Na DO tez tak jest, czyli okreslona ściśle do danego przypadku proporcja i eliminacja określonych produktów.
Ale to jest DO, czyli dieta dla chorych i powinna być przepisana przez dobrego lekarza optymalnego, bo każdy przypadek jest inny!
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9106 : 2013-11-20, 18:12:31 »

Ale ktora chill, pierwsza czy druga? Bo druga raczej nie.
Ta jest nieco zagubiona, ale sądząc z relacji po przeczytaniu pierwszej, nie jest źle.
Choć ja mam problem z rozumieniem np. sinsemilii czy sylwizłodzi zza miedzy...
Monodieta eliminacyjna, wywalenie wszystkiego podejrzanego i powrót próbny danego alergenu.
Plus dieta w cukrzycy ekstrapolowana na starzenie się organizmu i namawianie do urozmaiconego jedzenia.
Jeśli ktoś twierdzi, że Jana Kwaśniewskiego poniosło w jego książkach, to niech przeczyta tę Very Happy
Jest jeszcze kilka rzeczy u pani Witoszek, o których nie miałem pojęcia, ale nie jestem lekarzem ani nigdy nie byłem na nic chory, a taki objaw poranny jest na pewno znany obu tym grupom.
Jeśli tak książka i DDP pomogła komukolwiek jak pisze Zyon, bardzo ok, ale średniorozgarnięty człowiek poszukujący ulgi w żywieniu, sam dochodzi do podobnych konkluzji.
A pani doktor jest lekarzem o zapewne sporym "materiale badawczym" w postaci pacjentów, studiach, praktyce i lekturze książek Kwaśniewskiego i innych.
W świetle powyższego to taki sam hicior jak moja praca magisterska Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9107 : 2013-11-20, 18:24:07 »

Aaaa, i nie dowiedziałem się dlaczego ziemniaki i żółtka z warzywami to jeden rodzaj białka Sad
Natomiast można je podobno łączyć w bardzo małych ilościach Laughing

Pamiętacie ten ciąg diet podany przez starszego Kwaśniewskiego?
Od najlepszej do najgorszej?
Było tam i korytko, tylko warunkiem stosunkowo małej szkodliwości, była restrykcja ilościowa.
Aż się ciśnie by powiedzieć, że pani doktor jest po prostu sprytna Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9108 : 2013-11-20, 18:37:58 »

moze zwolennicy P. Witoszek sa po prostu... no wiecie Wink
Jakis czas temu Wanda,co niemca nie chciala grzmiala 300+300g, wtorowal jej cukrzyk zza wielkiej wody,chyba Pan Stat(tysta) Very Happy ale sie wyspalem
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9109 : 2013-11-20, 18:44:59 »

moze zwolennicy P. Witoszek sa po prostu... no wiecie Wink
Jakis czas temu Wanda,co niemca nie chciala grzmiala 300+300g, wtorowal jej cukrzyk zza wielkiej wody,chyba Pan Stat(tysta) Very Happy ale sie wyspalem
Nie jestem biegły w chorobach i być może mi coś umyka.
Ale jak ja miałem podejrzenie, że mnie "sadzi" po chlebie i mleku, to wywaliłem mleczne i zboża.
Po paru latach zachciało mi się twarogu, to go wporwadziłem.
Takie manipulacje robi każdy(chyba)jak mu coś szkodzi.
A monodietę eliminacyjną zna każdy podrzędny zootechniczyna(jak ja)dlatego zwolennicy DDP są...no wiecie Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25601

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9110 : 2013-11-20, 18:45:39 »

moze zwolennicy P. Witoszek sa po prostu... no wiecie Wink
Jakis czas temu Wanda,co niemca nie chciala grzmiala 300+300g, wtorowal jej cukrzyk zza wielkiej wody,chyba Pan Stat(tysta) Very Happy ale sie wyspalem
Stat byl zawodowiec, normy kartofane wyrabial, bo "dr kazal w ksiazkach"  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9111 : 2013-11-20, 18:55:30 »

moze zwolennicy P. Witoszek sa po prostu... no wiecie Wink
Jakis czas temu Wanda,co niemca nie chciala grzmiala 300+300g, wtorowal jej cukrzyk zza wielkiej wody,chyba Pan Stat(tysta) Very Happy ale sie wyspalem
Stat byl zawodowiec, normy kartofane wyrabial, bo "dr kazal w ksiazkach"  Laughing
Skąd wy to wiecie?
Z wykopalisk?
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9112 : 2013-11-20, 18:59:39 »

Ja miałem z nimi ścięcie białka  Cool Laughing Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25601

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9113 : 2013-11-20, 19:04:01 »

Sie czyta, sie wie  Cool Nie chcesz powiedziec, ze zarejestrowales sie tutaj nie przeczytawszy uprzednio calego foruma?  Shocked Shocked Rolling Eyes

Laughing Laughing Laughing

Poczytaj sobie od tej strony albo od wczesniejszej, komedia. Stat to wlasnie taki "statystyczny Adasko", cos tam sobie uroil i tego sie trzymal
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4329.msg148687;topicseen#msg148687
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9114 : 2013-11-20, 19:08:27 »

 Laughing
Ten diabetes z Canada, to całkiem zabawny był...   Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25601

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9115 : 2013-11-20, 19:10:23 »

Nacpal sie kartofli przed snem, bo "norme trza wyrobic"  Laughing Komedia byla niezla  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9116 : 2013-11-20, 19:13:56 »

Nacpal sie kartofli przed snem, bo "norme trza wyrobic"  Laughing Komedia byla niezla  Laughing
No aj tyż się naćpiem,ale później .Na kolacje właśnie zjadłem twaróg śmietankowy z śmietaną twarogową ze słoika, pół kiełbasy i cebulą+pieprz i sól, popiję  herbatą,się robi Razz  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9117 : 2013-11-20, 19:14:56 »

Qrna!
Witoszek się załamie...  Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9118 : 2013-11-20, 19:17:14 »

Nacpal sie kartofli przed snem, bo "norme trza wyrobic"  Laughing Komedia byla niezla  Laughing

Naczytał się odpowiedzi dla konkretnej starszej pani, bo myślał, że też jest starszą panią albo że wszyscy tak muszą.   Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9119 : 2013-11-20, 19:21:10 »

Sie czyta, sie wie  Cool Nie chcesz powiedziec, ze zarejestrowales sie tutaj nie przeczytawszy uprzednio calego foruma?  Shocked Shocked Rolling Eyes

Laughing Laughing Laughing

Poczytaj sobie od tej strony albo od wczesniejszej, komedia. Stat to wlasnie taki "statystyczny Adasko", cos tam sobie uroil i tego sie trzymal
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4329.msg148687;topicseen#msg148687
No nie.
Ledwo na bieżąco czytam Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 451 452 453 454 455 [456] 457 458 459 460 461 ... 1281 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 20 zapytaniami.