forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-30, 09:31:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
668035 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ciekawostki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 460 461 462 463 464 [465] 466 467 468 469 470 ... 1281 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciekawostki  (Przeczytany 4875589 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9280 : 2013-12-01, 09:31:32 »

"Koń, jaki jet każdy widzi...". Very Happy
Ale jak kraj widzą niewolni. Nie wiem. Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9281 : 2013-12-01, 09:33:05 »

Ale znam niektóre cele. Wink Laughing
To jest mój "punkt odniesienia". Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9282 : 2013-12-01, 09:35:39 »

Ale jak kraj widzą niewolni. Nie wiem. Wink

Fanatycznie z paragrafami na każdy przypadek życiowy - Radziu.  Confused
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9283 : 2013-12-01, 09:41:55 »

Ale jak kraj widzą niewolni. Nie wiem. Wink

Fanatycznie z paragrafami na każdy przypadek życiowy - Radziu.  Confused

Nie napisałem, że chcę wiedzieć. Wink Znaczy, nie prosiłem o to. Wink Znaczy nie prosiłem o prezentację odczuć, znaczy. Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9284 : 2013-12-01, 09:46:30 »

Przepraszam, tak mi się napisało z rozpędu ...  Confused
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9285 : 2013-12-01, 09:57:13 »

Ja też wysoko cenię rozmach. Very Happy
Mam przykład- naturalny. Smile

Wystarczy, aby jeden Człowiek wsparł drugiego Człowieka, a tan zrobił tak samo kolejnemu i tylko jemu, a "jemu" podążył ich tropem,
to będzie to taki rozmach, że lawina będzie jedynie drobnym przykładem przyrodniczym.
                                            Radzio, Pierwszy Lepszy Lach Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56854


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9286 : 2013-12-01, 10:12:13 »

Oczywiście nikt nie słyszał ani o zmowach cenowych, ani o monopolach. I państwie, które np alcyzą do paliwa (transport, który to tytuł jest w cenie każdego bez mała produktu, jak energii) robi inflację?

W gospodarce rynkowej (pełnej) w dużym uproszczeniu, to przedsiębiorcy rywalizują jakością i ceną o klienta. Klient decyduje co i za ile będzie się produkować. W gospodarce socjalistycznej, regulowanej, czy quasisocjalistycznej jaką mamy teraz o wszystkim decyduje urzędnik. I stąd są możliwe zmowy cenowe, monopole, akcyza na paliwa, płaca minimalna, dotacje i mnóstwo innych rzeczy, które często w dobrej wierze zamiast do polepszenia doprowadzają do pogorszenia.
To urzędnik decyduje ile pieniędzy będzie dodrukowanych, to urzędnik decyduje jaka będzie wysokość stóp procentowych, to urzędnik decyduje ile banki mogą pożyczyć ponad ilość zabezpieczenia jaki posiadają.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9287 : 2013-12-01, 10:50:46 »

To się nazywa(ło) bodaj "planowa gospodarka socjalistyczna"...  Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9288 : 2013-12-01, 11:41:25 »

Miłość do Gospodarki jest nieograniczona. Wystarczy, że zakwili, a już mądrzy pchają mniej mądrych jej na ratunek. Wink Planowo! Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9289 : 2013-12-01, 13:09:42 »

Wolny rynek jest ponoć jak Yeti. Mówią o nim, ale nikt go nie widział Smile 
Zapisane
Sandman80
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9290 : 2013-12-01, 13:26:49 »

Wolny rynek jest ponoć jak Yeti. Mówią o nim, ale nikt go nie widział Smile 

Tak sobie to najlepiej tłumaczyć, można sie zachwycać socjałem z zachodu tylko na takie coś sobie trzeba najpierw zapracować, na takie fanaberie na taka skale.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9291 : 2013-12-01, 14:13:59 »

Normalnie jakiś króciutki kurs ekonomii by się zdał!
Ale o ile pamiętam, to na cenę wpływają koszty bezpośrednie i pośrednie. A do tego koszty stałe i koszty zmienne i jeszcze koszty operacyjne, inwestycyjne i finansowe. Na samum końcu są koszty proste i koszty złożone. W bilansie zaś dla uproszczenia koszty są po stronie "Winien", a przychody po stronie "Ma"
Jak już się zbilansuje obie strony, to dopiero kalkulujemy cenę jednostkową, aby nie zdechło na samym początku z powodu straty... To się "business plan" nazywa i bez tego żaden bank się na starcie nie przyssie.
A zysk po opodatkowaniu zgarnia w całości tak zwany prywaciarz, bo to nie komuna, a kapitalizm ponoć jest.
Pracownik najemny zaś dla drobnego właściciela środków produkcji zaksięgowany jest po stronie winien jako - "koszt uzyskania przychodu".
I tyle starczy.  Very Happy

A jak prywaciarz przegnie z ceną, to nikt nie kupuje, chyba że musi i to się nazywa wtedy "niewidzialna ręka rynku"  Cool
Ale tego zagadnienia nie będę rozwijał.


W bilansie są aktywa - http://pl.wikipedia.org/wiki/Aktywa i pasywa - http://pl.wikipedia.org/wiki/Pasywa . Strata występuje po stronie pasywów, tyle że ze znakiem ujemnym. Kalkulacja ceny towaru to trochę inna opowieść - http://ksiegowosc.infor.pl/raport-dnia/140657,Jak-poprawnie-kalkulowac-koszt-wytworzenia-wyrobow.html .

Ten "wolny rynek" można było obejrzeć w szczegółach przy kupowaniu energii. Klienci gremialnie "rzucili się" do oszczędzania na kosztach zakupu i wtedy co? Producent po prostu podnikósł ceny, bo nie chciał "oszczędzić" sobie zysku. Monopolista możnaby rzec. Jednak to samo stało się w cenach energii cieplnej, węgla, ale i drewna.

A jak się ma cena landrynek do ceny kilograma cukru? Producent łatwo się uczy bezwzględności. W cenie masła 82 % lokuje 2/3 margaryny jak producent kiełbasy soję i inne cuda niewidy, i pewnie uważa że klient tak chce skoro dochód mu nie pozwala na dobry jakościowo produkt. Zysk jest gwiazdą przewodnią, sofistyka - nierzadko - środkiem jego realizacji?



Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9292 : 2013-12-01, 14:32:10 »

Przepraszam, a ta Gospodarka czyją jest Matką. Ktoś wie? Ja akurat się nie poczuwam. Smile
O! Natomiast paruset sympatyków, którzy jej ślubowali jestem w stanie wyodrębnić. Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9293 : 2013-12-01, 14:58:04 »

W bilansie są aktywa - http://pl.wikipedia.org/wiki/Aktywa i pasywa - http://pl.wikipedia.org/wiki/Pasywa . Strata występuje po stronie pasywów, tyle że ze znakiem ujemnym. Kalkulacja ceny towaru to trochę inna opowieść - http://ksiegowosc.infor.pl/raport-dnia/140657,Jak-poprawnie-kalkulowac-koszt-wytworzenia-wyrobow.html .

Ten "wolny rynek" można było obejrzeć w szczegółach przy kupowaniu energii. Klienci gremialnie "rzucili się" do oszczędzania na kosztach zakupu i wtedy co? Producent po prostu podnikósł ceny, bo nie chciał "oszczędzić" sobie zysku. Monopolista możnaby rzec. Jednak to samo stało się w cenach energii cieplnej, węgla, ale i drewna.

A jak się ma cena landrynek do ceny kilograma cukru? Producent łatwo się uczy bezwzględności. W cenie masła 82 % lokuje 2/3 margaryny jak producent kiełbasy soję i inne cuda niewidy, i pewnie uważa że klient tak chce skoro dochód mu nie pozwala na dobry jakościowo produkt. Zysk jest gwiazdą przewodnią, sofistyka - nierzadko - środkiem jego realizacji?

A gdzie neoniewolnik w tym wszystkim łożący pracę? Bo przypuszczam, że jednak o neoproletariat chodzi, a nie tych zgniłków kapitalistycznych?  Rolling Eyes Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56854


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9294 : 2013-12-01, 16:11:00 »

A jak się ma cena landrynek do ceny kilograma cukru? Producent łatwo się uczy bezwzględności. W cenie masła 82 % lokuje 2/3 margaryny jak producent kiełbasy soję i inne cuda niewidy, i pewnie uważa że klient tak chce skoro dochód mu nie pozwala na dobry jakościowo produkt. Zysk jest gwiazdą przewodnią, sofistyka - nierzadko - środkiem jego realizacji?

Rolnictwo jest regulowanym rynkiem, a więc sorry, mamy jak mamy i proszę kierować pretensje do regulatora, a nie prywaciarza, który w tym przypadku nie ustala reguł gry. Pamiętam jak sie ludzie wyżywali za komuny na bogu ducha winnej ekspedientce za brak towaru na półce, a Gierka kochają, bo zrobił "skok cywilizacyjny" i "dał" mieszkania oraz Fiuta 126py.  Confused
A "zysk jest gwiazdą przewodnią" taka samą dla prywaciarza jak dla pracownika najemnego i nie widzę nic w tym zdrożnego ani po jednej i po drugiej stronie.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9295 : 2013-12-01, 16:29:49 »

Rolnictwo jest regulowanym rynkiem...

No to jest dobry przykład, bo ziemniak w skupie jest po 35zł/dt, a tyle kosztuje kilo chipsów ziemniaczanych chyba?  Confused
STUKROTNE przebicie!  Shocked
Ale ziemniaki tracą około 85% masy podczas chipsowania, żeby nie wyszło, że to aż takie kokosy!  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71894


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9296 : 2013-12-01, 16:44:18 »

Chipsy są dobre jak się je samemu zrobi... Very Happy Razz
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9297 : 2013-12-01, 16:47:42 »

Racja!  Cool
Chipsy są super, póki nie zmuszają do ich jedzenia.  Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56854


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9298 : 2013-12-01, 16:53:33 »

Wszelkie musy nie są dobre, po za czekoladowym, który wczoraj w domu zajadałem.  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71894


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #9299 : 2013-12-01, 16:55:35 »

U nas na szczęście jest wolny kraj... Very Happy Cool
Zapisane

Strony: 1 ... 460 461 462 463 464 [465] 466 467 468 469 470 ... 1281 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 20 zapytaniami.