forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-29, 05:33:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
667990 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ciekawostki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 529 530 531 532 533 [534] 535 536 537 538 539 ... 1281 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciekawostki  (Przeczytany 4873021 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10660 : 2014-04-01, 09:44:04 »

Ojtam ojtam  Laughing Laughing
Cytuj
Kiedy człowiek znajdował jajo to wypijał je w całości. To by było marnotrawstwo odrzucać białko które jest dobrym źródłem protein

Cytuj
Awidyna działa tak samo w organizmach ssaków, ptaków czy gadów. Jest mnóstwo stworzeń które żywią się dużą ilością surowych jaj ptaków czy gadów cały rok. Na przykład mangusty. Szybkie , zwinne i silne stworzenia które są w stanie upolować kobrę choć są kilka razy od niej mniejsze.
W miejscach w których okres lęgowy różnych gatunków ptaków trwa cały rok jest wiele stworzeń które żywią się surowymi jajkami. Awidyna działa na nie tak samo jak na organizm ludzki. Mimo to nie wykazują niedoborów biotyny.
Ja też nie demonizuję awidyny.
Psy zawsze dostawały regularnie pełne, surowe jaja kilka razy w tygodniu.
Jednak przy monodiecie jajecznej na przykład u węża jajożera (Dasypeltis scabra), jakość jaj ma znaczenie.
Jaja muszą być zalężone i na jakimś etapie rozwoju, najlepiej na różnych, od świeżo zniesionych do prawie klujących się.
Mogą być zbuki i zamorki. Very Happy
Grzesio przeoczył, że nasze jaja to głównie niezapłodnione sztuki i to jego lanie wody, ale wyrobił się kolo, ostrożniej dobiera słowa- Laughing
Rozbraja mnie retoryka tego kolesia, no jakby 6 letnie dziecko o fizyce jadrowej chcialo opowiadac  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10661 : 2014-04-01, 09:47:00 »

Ojtam ojtam  Laughing Laughing
Cytuj
Kiedy człowiek znajdował jajo to wypijał je w całości. To by było marnotrawstwo odrzucać białko które jest dobrym źródłem protein

Cytuj
Awidyna działa tak samo w organizmach ssaków, ptaków czy gadów. Jest mnóstwo stworzeń które żywią się dużą ilością surowych jaj ptaków czy gadów cały rok. Na przykład mangusty. Szybkie , zwinne i silne stworzenia które są w stanie upolować kobrę choć są kilka razy od niej mniejsze.
W miejscach w których okres lęgowy różnych gatunków ptaków trwa cały rok jest wiele stworzeń które żywią się surowymi jajkami. Awidyna działa na nie tak samo jak na organizm ludzki. Mimo to nie wykazują niedoborów biotyny.
Ja też nie demonizuję awidyny.
Psy zawsze dostawały regularnie pełne, surowe jaja kilka razy w tygodniu.
Jednak przy monodiecie jajecznej na przykład u węża jajożera (Dasypeltis scabra), jakość jaj ma znaczenie.
Jaja muszą być zalężone i na jakimś etapie rozwoju, najlepiej na różnych, od świeżo zniesionych do prawie klujących się.
Mogą być zbuki i zamorki. Very Happy
Grzesio przeoczył, że nasze jaja to głównie niezapłodnione sztuki i to jego lanie wody, ale wyrobił się kolo, ostrożniej dobiera słowa- Laughing
Rozbraja mnie retoryka tego kolesia, no jakby 6 letnie dziecko o fizyce jadrowej chcialo opowiadac  Laughing
Sorki Very Happy

Ja też nie demonizuję awidyny.
Psy zawsze dostawały regularnie pełne, surowe jaja kilka razy w tygodniu.
Jednak przy monodiecie jajecznej na przykład u węża jajożera (Dasypeltis scabra), jakość jaj ma znaczenie.
Jaja muszą być zalężone i na jakimś etapie rozwoju, najlepiej na różnych, od świeżo zniesionych do prawie klujących się.
Mogą być zbuki i zamorki. Very Happy
Grzesio przeoczył, że nasze jaja to głównie niezapłodnione sztuki i to jego lanie wody, ale wyrobił się kolo, ostrożniej dobiera słowa- Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10662 : 2014-04-01, 10:26:35 »

Poza tym Pawłow był taki, ... taki pierwszy lepszy, który tę cechę organizmu zaczął z czymś kojarzyć, następni pakują się tylko w głąb. Wink
Po co ...? Cool
Granta dają Very Happy
No i szalenie ciekawe to jest.
Przy odrobinie praktyki z prymitywnych, nierozbudowanych odruchów można wyprowadzić nasze wszystkie, jakże skomplikowane zachowania.
I ewentualnie je kontrolować.

To co? Ostrzysz się na mnie w Ostrzycach? Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10663 : 2014-04-01, 10:33:21 »

Poza tym Pawłow był taki, ... taki pierwszy lepszy, który tę cechę organizmu zaczął z czymś kojarzyć, następni pakują się tylko w głąb. Wink
Po co ...? Cool
Granta dają Very Happy
No i szalenie ciekawe to jest.
Przy odrobinie praktyki z prymitywnych, nierozbudowanych odruchów można wyprowadzić nasze wszystkie, jakże skomplikowane zachowania.
I ewentualnie je kontrolować.

To co? Ostrzysz się na mnie w Ostrzycach? Cool
Nie, tam, akademickie pierdoły Laughing
W Ostrzycach, to się naostrz, będziesz jak brzeszczot Wink
Nie lubię zgrupowań.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10664 : 2014-04-01, 10:40:37 »

Ojtam ojtam  Laughing Laughing
Cytuj
Kiedy człowiek znajdował jajo to wypijał je w całości. To by było marnotrawstwo odrzucać białko które jest dobrym źródłem protein

Cytuj
Awidyna działa tak samo w organizmach ssaków, ptaków czy gadów. Jest mnóstwo stworzeń które żywią się dużą ilością surowych jaj ptaków czy gadów cały rok. Na przykład mangusty. Szybkie , zwinne i silne stworzenia które są w stanie upolować kobrę choć są kilka razy od niej mniejsze.
W miejscach w których okres lęgowy różnych gatunków ptaków trwa cały rok jest wiele stworzeń które żywią się surowymi jajkami. Awidyna działa na nie tak samo jak na organizm ludzki. Mimo to nie wykazują niedoborów biotyny.
Ja też nie demonizuję awidyny.
Psy zawsze dostawały regularnie pełne, surowe jaja kilka razy w tygodniu.
Jednak przy monodiecie jajecznej na przykład u węża jajożera (Dasypeltis scabra), jakość jaj ma znaczenie.
Jaja muszą być zalężone i na jakimś etapie rozwoju, najlepiej na różnych, od świeżo zniesionych do prawie klujących się.
Mogą być zbuki i zamorki. Very Happy
Grzesio przeoczył, że nasze jaja to głównie niezapłodnione sztuki i to jego lanie wody, ale wyrobił się kolo, ostrożniej dobiera słowa- Laughing
Rozbraja mnie retoryka tego kolesia, no jakby 6 letnie dziecko o fizyce jadrowej chcialo opowiadac  Laughing
Sorki Very Happy

Ja też nie demonizuję awidyny.
Psy zawsze dostawały regularnie pełne, surowe jaja kilka razy w tygodniu.
Jednak przy monodiecie jajecznej na przykład u węża jajożera (Dasypeltis scabra), jakość jaj ma znaczenie.
Jaja muszą być zalężone i na jakimś etapie rozwoju, najlepiej na różnych, od świeżo zniesionych do prawie klujących się.
Mogą być zbuki i zamorki. Very Happy
Grzesio przeoczył, że nasze jaja to głównie niezapłodnione sztuki i to jego lanie wody, ale wyrobił się kolo, ostrożniej dobiera słowa- Laughing
Nie chodzi o demonizowanie, choc sama w sobie jest jedynie przeciez "zabezpieczeniem" dla zoltka, znaczy sie "prawie plodu" Very Happy Po cos te inhibitory natura wymyslila, maja chronic czyli przeszkadzac Very Happy Pamietam na wsi psiaki jak dostawaly jaja to czesto wylizywaly same zoltka. A ostatnio jak ogladalem film o ptakach co wyjadaja jaja to tez dziobaly same zolte. Trziszka w "Jajczarstwie" pisze, ze nie ma co tracic energii na awidyne.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10665 : 2014-04-01, 10:40:53 »

Cwaniak, a niby Facet. Cool
Wrzeszczotów się nie ostrzy! Laughing Laughing Laughing Razz Tylko szarpią, plują(jadem), łapią i po pupci się drapią, a brzytwa,  ... taka porządna brzytwa by się przydała. Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10666 : 2014-04-01, 10:46:03 »

A mój śp kundelek Sabcia ,szalała za szpikiem i wątrobą jak głupia  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10667 : 2014-04-01, 10:47:05 »

Cwaniak, a niby Facet. Cool
Wrzeszczotów się nie ostrzy! Laughing Laughing Laughing Razz Tylko szarpią, plują(jadem), łapią i po pupci się drapią, a brzytwa,  ... taka porządna brzytwa by się przydała. Wink
Laughing
Cytuj
Brzeszczoty taśmowe należy przeostrzać w regularnych odstępach czasu. Stępione zęby spowodują niepotrzebnie zwiększone naprężenie w brzeszczocie, a siła wymagana do cięcia będzie musiała być zwiększona. Można to zmierzyć amperomierzem mierzącym pobór energii pobieranej przez silnik przecinarki. Brzeszczoty należy więc przeostrzać dokładnie oraz relatywnie często.
http://www.pilytrakowe.pl/dobor-i-eksploatacja/ostrzenie/
Zrób czasem krok w tył, horyzont się poszerza Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10668 : 2014-04-01, 10:51:35 »

Kogiel-mogiel z białka to właśnie pokłosie straszenia cholesterolem w żółtku. Stąd "naukowo" białko jest zdrowe, choć żadne żywe tego nie ruszy. Ani pies, ani kot, ani freciszon, ani żadne inne, nawet ściętego. No chyba, że zagłodzone - to zećpa.  Cool
Zbuki i rozwinięte zarodki można zaś jeść bez obawy na surowo, jak kto lubi hannusiować.   Very Happy

Bo Grześ czuje się pewnie jakby rozjechał Tomasza Kwaśniewskiego, lepiej od macka, tylko jakoś nie czuję się rozjechany...  Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10669 : 2014-04-01, 10:55:27 »

Nie zrobię. Cool Proponujesz opcję "taśmowego wrzeszczotu"- duża wydajność, szybsze zużycie i jeszcze ostrzyć trzeba co rusz. A Ty, ... wiadomo- na tapczanie siedzi... .
 Razz

zmęczysz się niepotrzebnie Wink
Cytuj
dokładnie oraz relatywnie często


Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10670 : 2014-04-01, 10:59:15 »

Ojtam ojtam  Laughing Laughing
Cytuj
Kiedy człowiek znajdował jajo to wypijał je w całości. To by było marnotrawstwo odrzucać białko które jest dobrym źródłem protein

Cytuj
Awidyna działa tak samo w organizmach ssaków, ptaków czy gadów. Jest mnóstwo stworzeń które żywią się dużą ilością surowych jaj ptaków czy gadów cały rok. Na przykład mangusty. Szybkie , zwinne i silne stworzenia które są w stanie upolować kobrę choć są kilka razy od niej mniejsze.
W miejscach w których okres lęgowy różnych gatunków ptaków trwa cały rok jest wiele stworzeń które żywią się surowymi jajkami. Awidyna działa na nie tak samo jak na organizm ludzki. Mimo to nie wykazują niedoborów biotyny.
Ja też nie demonizuję awidyny.
Psy zawsze dostawały regularnie pełne, surowe jaja kilka razy w tygodniu.
Jednak przy monodiecie jajecznej na przykład u węża jajożera (Dasypeltis scabra), jakość jaj ma znaczenie.
Jaja muszą być zalężone i na jakimś etapie rozwoju, najlepiej na różnych, od świeżo zniesionych do prawie klujących się.
Mogą być zbuki i zamorki. Very Happy
Grzesio przeoczył, że nasze jaja to głównie niezapłodnione sztuki i to jego lanie wody, ale wyrobił się kolo, ostrożniej dobiera słowa- Laughing
Rozbraja mnie retoryka tego kolesia, no jakby 6 letnie dziecko o fizyce jadrowej chcialo opowiadac  Laughing
Sorki Very Happy

Ja też nie demonizuję awidyny.
Psy zawsze dostawały regularnie pełne, surowe jaja kilka razy w tygodniu.
Jednak przy monodiecie jajecznej na przykład u węża jajożera (Dasypeltis scabra), jakość jaj ma znaczenie.
Jaja muszą być zalężone i na jakimś etapie rozwoju, najlepiej na różnych, od świeżo zniesionych do prawie klujących się.
Mogą być zbuki i zamorki. Very Happy
Grzesio przeoczył, że nasze jaja to głównie niezapłodnione sztuki i to jego lanie wody, ale wyrobił się kolo, ostrożniej dobiera słowa- Laughing
Nie chodzi o demonizowanie, choc sama w sobie jest jedynie przeciez "zabezpieczeniem" dla zoltka, znaczy sie "prawie plodu" Very Happy Po cos te inhibitory natura wymyslila, maja chronic czyli przeszkadzac Very Happy Pamietam na wsi psiaki jak dostawaly jaja to czesto wylizywaly same zoltka. A ostatnio jak ogladalem film o ptakach co wyjadaja jaja to tez dziobaly same zolte. Trziszka w "Jajczarstwie" pisze, ze nie ma co tracic energii na awidyne.
True.
Ale to nie jest takie proste:
Cytuj
Składowymi białkami jaja są białka dla niego specyficzne tzn. jemu tylko właściwe. W żółtku znajdują się fosfolipoproteiny: lipowitelina lipowitelenina, fosfoproteina fosfowitina oraz liwetiny; są to białka niejednorodne, składają się z kilku frakcji. W białku jaja występują: owoalbumina, owokonalburnina, owomukoid, lizozym, owomucyna, kompleks flawoproteinowy, owoinhibitor, awidyna i białka niezidentyfikowane (głównie globuliny); również i one nie są jednorodne, składają się zkilku frakcji. Ich cechą charakterystyczną jest hamowanie wielu, reakcji enzymatycznych; owomukoid inaktywuje trypsynę, owoinhibitor wiele enzymów proteolitycznych, awidyna wiąże się z biotyną i w ten sposób inaktywuje tę witaminę.
http://www.nutrivitality.pl/jaja-i-produkty-jajczarskie/sklad-chemiczny-jaj.html
Także awidyna to pikuś, ale plankton ględzi tylko o niej... Laughing
W miarę rozwoju zapłodnionego jaja, dzięki dostarczeniu energii, kaskada reakcji inaktywacyjnych zmienia właściwości białek.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10671 : 2014-04-01, 11:01:13 »

Bo najważniejsze to straszyć jajami, dla jaj.  Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10672 : 2014-04-01, 11:05:34 »

Dobrze, gdy jaja są wielkie. Cool Definicja strachu ma wtedy właściwy obraz. Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10673 : 2014-04-01, 11:15:50 »

True.
Ale to nie jest takie proste:
Cytuj
Składowymi białkami jaja są białka dla niego specyficzne tzn. jemu tylko właściwe. W żółtku znajdują się fosfolipoproteiny: lipowitelina lipowitelenina, fosfoproteina fosfowitina oraz liwetiny; są to białka niejednorodne, składają się z kilku frakcji. W białku jaja występują: owoalbumina, owokonalburnina, owomukoid, lizozym, owomucyna, kompleks flawoproteinowy, owoinhibitor, awidyna i białka niezidentyfikowane (głównie globuliny); również i one nie są jednorodne, składają się zkilku frakcji. Ich cechą charakterystyczną jest hamowanie wielu, reakcji enzymatycznych; owomukoid inaktywuje trypsynę, owoinhibitor wiele enzymów proteolitycznych, awidyna wiąże się z biotyną i w ten sposób inaktywuje tę witaminę.
http://www.nutrivitality.pl/jaja-i-produkty-jajczarskie/sklad-chemiczny-jaj.html
Także awidyna to pikuś, ale plankton ględzi tylko o niej... Laughing
W miarę rozwoju zapłodnionego jaja, dzięki dostarczeniu energii, kaskada reakcji inaktywacyjnych zmienia właściwości białek.
Ogolny wniosek jest taki, ze nie warto sie kopac z awidyna, lepiej ja wykopac do kosza Very Happy

Ale strona jest fajna, sam na nia czasami zagadam, ostatnio patrzyem to http://www.nutrivitality.pl/jaja-i-produkty-jajczarskie/sklad-chemiczny-jaj/wplyw-obrobki-termicznej-na-wartosc-odzywcza-jaj.html
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10674 : 2014-04-01, 11:16:58 »

A ja nad wpajaniem odruchów i ich późniejszym wyzwalaniem.
Ruchy powtarzane tysiące razy wchodzą do naszego software na stałe, tak samo jak kolano uderzone młoteczkiem, zawsze podskoczy.
Schodzą do niższych obszarów mózgu i w warunkach stresu odpalają z automatu.
I teraz dlaczego u jednych osobników stres paraliżuje ciało i wyuczone reakcje, a u innych przyspiesza je i precyzuje.
Dlaczego u niektórych "naciśnięcie spustu" w postaci walki, ucieczki czy innej wyuczonej reakcji na stresor, powoduje całkowite odprężenie po wygaśnięciu bodźca, a u innych nie i "stan gotowości" utrzymuje się całymi dniami, wyniszczając ciało i umysł.
Szczególnie ciekawe są badania na żołnierzach.
Okazuje się, że nie sposób przygotować człowieka na realną walkę wojenną, uczymy się jej od nowa "przy robocie", a większość pocisków chybia celu, bo mamy silny opór przed krzywdzeniem współplemieńców.
Naturalnie do czasu.
Puls żołnierza-żółtodzioba przyspiesza na akcji nawet o kilkadziesiąt uderzeń, a elitarnego o dwa-trzy, mimo większej trudności zadania.
Trening Cool
A tak w ogole weno ciepnij mi tytula co to za xiega jest  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10675 : 2014-04-01, 11:21:49 »

True.
Ale to nie jest takie proste:
Cytuj
Składowymi białkami jaja są białka dla niego specyficzne tzn. jemu tylko właściwe. W żółtku znajdują się fosfolipoproteiny: lipowitelina lipowitelenina, fosfoproteina fosfowitina oraz liwetiny; są to białka niejednorodne, składają się z kilku frakcji. W białku jaja występują: owoalbumina, owokonalburnina, owomukoid, lizozym, owomucyna, kompleks flawoproteinowy, owoinhibitor, awidyna i białka niezidentyfikowane (głównie globuliny); również i one nie są jednorodne, składają się zkilku frakcji. Ich cechą charakterystyczną jest hamowanie wielu, reakcji enzymatycznych; owomukoid inaktywuje trypsynę, owoinhibitor wiele enzymów proteolitycznych, awidyna wiąże się z biotyną i w ten sposób inaktywuje tę witaminę.
http://www.nutrivitality.pl/jaja-i-produkty-jajczarskie/sklad-chemiczny-jaj.html
Także awidyna to pikuś, ale plankton ględzi tylko o niej... Laughing
W miarę rozwoju zapłodnionego jaja, dzięki dostarczeniu energii, kaskada reakcji inaktywacyjnych zmienia właściwości białek.
Ogolny wniosek jest taki, ze nie warto sie kopac z awidyna, lepiej ja wykopac do kosza Very Happy

Ale strona jest fajna, sam na nia czasami zagadam, ostatnio patrzyem to http://www.nutrivitality.pl/jaja-i-produkty-jajczarskie/sklad-chemiczny-jaj/wplyw-obrobki-termicznej-na-wartosc-odzywcza-jaj.html
Fajna Very Happy
Im więcej się odkopuje informacji, tym częściej okazuje się, że Jan Kwaśniewski miał rację, albo słusznie zakładał.
Nie tak, że w każdej dziedzinie, ale instynkt żywieniowy niesamowity Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10676 : 2014-04-01, 11:23:49 »

Już Cię nie odrzuca sama nazwa Dieta Optymalna... Rolling Eyes
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10677 : 2014-04-01, 11:24:59 »

A dlaczego nie w każdej dziedzinie? Ja uważam, że w każdej ma rację... Rolling Eyes Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10678 : 2014-04-01, 11:26:43 »

Jest GENIUSZEM... Very Happy
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #10679 : 2014-04-01, 11:27:05 »

A dlaczego nie w każdej dziedzinie? Ja uważam, że w każdej ma rację... Rolling Eyes Very Happy
A ja też muszę? Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 529 530 531 532 533 [534] 535 536 537 538 539 ... 1281 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 20 zapytaniami.