forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-27, 19:23:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
667960 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ciekawostki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 615 616 617 618 619 [620] 621 622 623 624 625 ... 1281 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciekawostki  (Przeczytany 4869488 razy)
Dasna
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12380 : 2014-07-28, 06:32:27 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71879


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12381 : 2014-07-28, 06:40:37 »

Barany... Cool
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12382 : 2014-07-28, 06:48:31 »

Barany... Cool
Laughing
Ale zastrzegają, że automatyzm w sporcie jest potrzebny.  Very Happy Ale jak zwykle medal ma dwie strony.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71879


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12383 : 2014-07-28, 06:51:36 »

Wszystko zależy od genów? Ja w tej monecie orła nie widzę... Rolling Eyes Confused
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12384 : 2014-07-28, 07:09:08 »

Genów to ja nie widzę.
Mam na myśli, że automatyzm jest dobry, potrzebny, ale w rożnych akcjach, gdzie potrzeba zagrywek taktycznych schodzi na drugi plan a na pierwszy wysuwa się myślenie strategiczne. A to z automatyzmem ma niewiele wspólnego.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71879


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12385 : 2014-07-28, 07:14:54 »

Coś prawie jak odruch bezwarunkowy... Rolling Eyes Jak jest szybka akcja, to na pewno nie mają dużo czasu na zastanawianie się.

Ale nie zgadzam się z tą hipotezą, że "głównym czynnikiem sukcesu jest w tym wypadku genetyka"...
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12386 : 2014-07-28, 07:48:04 »

Coś prawie jak odruch bezwarunkowy... Rolling Eyes Jak jest szybka akcja, to na pewno nie mają dużo czasu na zastanawianie się.

Ale nie zgadzam się z tą hipotezą, że "głównym czynnikiem sukcesu jest w tym wypadku genetyka"...
Też z tą genetyka nie teges. Tylko co oni mieli na myśli, też nie wiem, albo autor artykułu napisał, bo napisał. Confused
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12387 : 2014-07-28, 07:51:14 »

Ale jaja!
Napisałbym coś na temat mózgów tych naukowców japońskich, ale idę zaparzyć sobie kawę...  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12388 : 2014-07-28, 08:16:35 »

Genów to ja nie widzę.
Mam na myśli, że automatyzm jest dobry, potrzebny, ale w rożnych akcjach, gdzie potrzeba zagrywek taktycznych schodzi na drugi plan a na pierwszy wysuwa się myślenie strategiczne. A to z automatyzmem ma niewiele wspólnego.
Nieprawda Cool
W ksiazce Petera Duhigga "Sila nawyku" jest o genialnym trenerze futbolu amerykanskiego Tonym Dungy , ktory po przejsciu do Tampa Bay Buccaneers ekipy przegrywakacej    notorycznie od wielu sezonow, skupil sie na poczatek na wyrobieniu pewnych nawykow, zeby podczas typowych zagran mozg nie musial myslec a wykonywal je automatycznie. Szybko stal sie wiodacym trenerem a druzyna stala sie maszynkna do wygrywania Very Happy
On wlasnie nauczyl mozgi zawodnikow myslec na niskim poziomie "zasobozernosci" aby pewne rzeczy staly sie automatyczne.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Dasna
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12389 : 2014-07-28, 08:23:57 »

Genów to ja nie widzę.
Mam na myśli, że automatyzm jest dobry, potrzebny, ale w rożnych akcjach, gdzie potrzeba zagrywek taktycznych schodzi na drugi plan a na pierwszy wysuwa się myślenie strategiczne. A to z automatyzmem ma niewiele wspólnego.
Nieprawda Cool
W ksiazce Petera Duhigga "Sila nawyku" jest o genialnym trenerze futbolu amerykanskiego Tonym Dungy , ktory po przejsciu do Tampa Bay Buccaneers ekipy przegrywakacej    notorycznie od wielu sezonow, skupil sie na poczatek na wyrobieniu pewnych nawykow, zeby podczas typowych zagran mozg nie musial myslec a wykonywal je automatycznie. Szybko stal sie wiodacym trenerem a druzyna stala sie maszynkna do wygrywania Very Happy
On wlasnie nauczyl mozgi zawodnikow myslec na niskim poziomie "zasobozernosci" aby pewne rzeczy staly sie automatyczne.

Zyon czy uważasz, że automatyzm zastąpi kreatywność?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12390 : 2014-07-28, 08:39:52 »

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12391 : 2014-07-28, 08:53:40 »

Genów to ja nie widzę.
Mam na myśli, że automatyzm jest dobry, potrzebny, ale w rożnych akcjach, gdzie potrzeba zagrywek taktycznych schodzi na drugi plan a na pierwszy wysuwa się myślenie strategiczne. A to z automatyzmem ma niewiele wspólnego.
Nieprawda Cool
W ksiazce Petera Duhigga "Sila nawyku" jest o genialnym trenerze futbolu amerykanskiego Tonym Dungy , ktory po przejsciu do Tampa Bay Buccaneers ekipy przegrywakacej    notorycznie od wielu sezonow, skupil sie na poczatek na wyrobieniu pewnych nawykow, zeby podczas typowych zagran mozg nie musial myslec a wykonywal je automatycznie. Szybko stal sie wiodacym trenerem a druzyna stala sie maszynkna do wygrywania Very Happy
On wlasnie nauczyl mozgi zawodnikow myslec na niskim poziomie "zasobozernosci" aby pewne rzeczy staly sie automatyczne.

Zyon czy uważasz, że automatyzm zastąpi kreatywność?
Gra w pilke nozna i w wiekszosc tego typu sportow druzynowych to w 95% rutyna i automatyzm a gora 5% to kreatywnosc. Odciazajac mozg od myslenia o typowych zagraniach i spychajac je do sfery nawykowej, mozg moze sobie wlasnie pozwolic na kreatywnosc i nie zajmowac sie zagraniami typowymi dla okreslonej gry. Na tym to polega i dlatego Tony Dungy zostal trenerska legenda. Wtedy sie z niego smiano, dzisiaj jest legenda i wiekszosc trenerow kopiuje jego rozwiazania.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12392 : 2014-07-28, 11:17:38 »

No to zrewanżuję się Tobie...  Mr. Green

https://www.youtube.com/watch?v=saV8R7FR_5w  Wink


Trzecia część też jest Smile 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71879


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12393 : 2014-07-28, 11:25:39 »

...i też jest super... Very Happy
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12394 : 2014-07-29, 09:22:13 »

Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12395 : 2014-07-29, 10:09:25 »

Genów to ja nie widzę.
Mam na myśli, że automatyzm jest dobry, potrzebny, ale w rożnych akcjach, gdzie potrzeba zagrywek taktycznych schodzi na drugi plan a na pierwszy wysuwa się myślenie strategiczne. A to z automatyzmem ma niewiele wspólnego.
Nieprawda Cool
W ksiazce Petera Duhigga "Sila nawyku" jest o genialnym trenerze futbolu amerykanskiego Tonym Dungy , ktory po przejsciu do Tampa Bay Buccaneers ekipy przegrywakacej    notorycznie od wielu sezonow, skupil sie na poczatek na wyrobieniu pewnych nawykow, zeby podczas typowych zagran mozg nie musial myslec a wykonywal je automatycznie. Szybko stal sie wiodacym trenerem a druzyna stala sie maszynkna do wygrywania Very Happy
On wlasnie nauczyl mozgi zawodnikow myslec na niskim poziomie "zasobozernosci" aby pewne rzeczy staly sie automatyczne.

Zyon czy uważasz, że automatyzm zastąpi kreatywność?
Gra w pilke nozna i w wiekszosc tego typu sportow druzynowych to w 95% rutyna i automatyzm a gora 5% to kreatywnosc. Odciazajac mozg od myslenia o typowych zagraniach i spychajac je do sfery nawykowej, mozg moze sobie wlasnie pozwolic na kreatywnosc i nie zajmowac sie zagraniami typowymi dla okreslonej gry. Na tym to polega i dlatego Tony Dungy zostal trenerska legenda. Wtedy sie z niego smiano, dzisiaj jest legenda i wiekszosc trenerow kopiuje jego rozwiazania.
True.
Myślenie to śmierć, a sprowadzenie wyuczonych reakcji z przenośnego na twardy dysk, to potęga.
Bo czymże jest kreatywność, jeśli nie wyuczoną reakcją na daną sytuację?
A jeśli pojawi się nieznana sytuacja, stosujemy najbardziej odpowiedni szablon z posiadanych...

Dasna, uważasz, że ciężarowiec myśli nad najlepszą techniką przed każdym podejściem?
Przeciwnie, oczyszcza świadomość, nie słyszy i nie widzi nic, poza absolutnym minimum, decyzje pozostawiając głębszym warstwom mózgu, które dzięki tysiącom powtórzeń na treningach, są tak utrwalone, że automatyczne...
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12396 : 2014-07-29, 14:28:39 »

Czyli nie ma kreatywnego myślenia. Jest to puste słowo. Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71879


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12397 : 2014-07-29, 14:30:03 »

A słowo ciałem się stało... Cool
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12398 : 2014-07-29, 14:30:52 »

Ament.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #12399 : 2014-07-29, 14:32:02 »

Ament.
Albo może być аминь. Cool
Zapisane
Strony: 1 ... 615 616 617 618 619 [620] 621 622 623 624 625 ... 1281 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 20 zapytaniami.