forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-24, 19:21:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
667886 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ciekawostki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 734 735 736 737 738 [739] 740 741 742 743 744 ... 1281 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciekawostki  (Przeczytany 4855826 razy)
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14760 : 2015-08-24, 18:28:12 »

w dzisiejszym szumie informacyjnym trudno odgadnąć, co prawda a co fałsz.

I to jest zbawienne...  Cool Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14761 : 2015-08-24, 18:30:25 »

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/jan-kulczyk-zmar%c5%82-przez-b%c5%82%c4%85d-lekarza/ar-BBm2GcZ?ocid=spartanntp - ciekawe... Rolling Eyes
Kolejna  ofiara wiary w nieomylność i skuteczność nauki medycznej...  Confused
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14762 : 2015-08-24, 18:33:01 »

Ciekawa koncepcja. Wink
Jednakże objawy utożsamiane z glutenozą i rzekomą nietolerancję mlecznych mają inną przyczynę, o której już też tu pisałem. Wystarczy sobie odszukać...  Cool
 Ale obowiązku nie ma, a nawet lepiej niektórym jak dalej będą walczyć z "nieszczelnością jelit"  Laughing
"Walka" o zdrowie to czesto sens zycia, wiec nie dadza sobie tak latwo zabrac tych "przyczyn" i "chorob".
Zdrowy czlowiek ma nudne zycie, nie ma for dla zdrowych, nie ma gdzie pogadac. Poza tym kazdy wtedy by pisal to samo, ze zdrowy i tyle.
A tak nieszczelne jelita, glutenoza, nietolerancja laktozy, rotacje, nietoleranty, mnostwo objawow, jest o czym gadac Very Happy
Niektorzy to pewnie te choroby sobie wymyslaja zeby miec o czym gadac Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14763 : 2015-08-24, 18:35:58 »

 Shocked
No jak nie ma for dla zdrowych?  Shocked
Przecież tu sami zdrowi z niewielkimi wyjątkami... Wink  Laughing
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14764 : 2015-08-24, 18:36:28 »

no tak, ale po co było narażać na koszty rodzinę.  W Austrii ...   Przecież nasi też takie operacje potrafią przeprowadzić, efekt końcowy jest taki sam.

trzeba honor zwrócić naszym specjalistom. może nie przeoczyli by zakrzepu. Ale mądry człowiek, a sam uwierzył w tę propagandę, że najlepiej skalpelem się leczyć. I że moja insulina jest najlepsza na cukrzycę. Myślałem że tacy nie wierzą w to co mówią. A jakże się myliłem Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14765 : 2015-08-24, 18:37:15 »

Shocked
No jak nie ma for dla zdrowych?  Shocked
Przecież tu sami zdrowi z niewielkimi wyjątkami... Wink  Laughing
Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14766 : 2015-08-24, 18:38:32 »

Shocked
No jak nie ma for dla zdrowych?  Shocked
Przecież tu sami zdrowi z niewielkimi wyjątkami... Wink  Laughing
Laughing
Laughing Laughing
Kurde.......az mi gil nosem wyszedl  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14767 : 2015-08-24, 18:41:16 »

Kurde.......az mi gil nosem wyszedl  Laughing Laughing

i dławienie w gardle też masz?  Wink  to może być .......
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14768 : 2015-08-24, 18:43:37 »

Rotacja? Rolling Eyes Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14769 : 2015-08-24, 18:45:01 »

Kurde.......az mi gil nosem wyszedl  Laughing Laughing

i dławienie w gardle też masz?  Wink  to może być .......
Nie, kawe pilem i sie zakrztusilem  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14770 : 2015-08-24, 18:58:00 »

Glutenowcom mozna zalecic to  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14771 : 2015-08-24, 19:00:31 »

I to jest przerażające właśnie, że w to mogą uwierzyć...  Shocked Sad
Ale szybko ich zaś pokręci podagra, albo inna miażdżyca i potulnie wrócą do chleba ze smalcem... Wink  Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14772 : 2015-08-24, 20:53:09 »

na bezglutenówce zamienia się tylko mąkę glutenową na bezglutenową. Wszystko wtedy jest utrudnione. Piecze się chleb z orzechów lub amarantusa,
pierogów nie polepisz, babki piaskowej nie upieczesz. Dużo szkodliwych potraw niechcący staje się wykluczone. Zyon poogladaj sobie przepisy Davis`a ( Kuchnia bez pszenicy 500 - coś takiego ), ile ceregieli, ażeby coś zrobić. 
Zamiast tego sławetnego chleba ze smalcem trzeba zrobić np omlet z avokado, czy leczo z pomidorów z kiełbasą. No chyba że ktoś idzie na łatwizną i kukurydziane bułki kupuje. Ale nie po to zmienia się coś w życiu, aby z jednej paszy przechodzić na drugą, podobną. Ja to tak rozumiem.


Zdjęcie z potrawą smakowite, dawno mięsa nie jadłem.  Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14773 : 2015-08-24, 20:59:27 »

Czyli cała dieta się zmienia, co nie? Laughing

Ale ja nie o tym, moja pani miała "od zawsze" katary sienne i pozatykane zatoki.
A po przejściu na DJ i zwiększeniu spożycia zbóż i twarogu, a ograniczeniu tłuszczu, przeszło po kilku miesiącach. Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14774 : 2015-08-24, 20:59:56 »

Rotacja? Rolling Eyes Wink

http://www.instytut-mikroekologii.pl/imupro/
Cytuj
(...)
Dzięki oznaczeniu produktów, które alergizują, możliwe jest stworzenie indywidualnego profilu immunologicznego doboru żywności. Stopień alergizacji poszczególnych produktów spożywczych oznaczony jest ilościową skalą od 1 do 4. w zależności od nasilenia reakcji.

Pacjent otrzymuje również wskazówki dotyczące wdrożenia odpowiedniej diety eliminacyjno-rotacyjnej.

Zastosowanie diety eliminacyjnej, czyli z wykluczeniem alergizujących produktów, pozwala na „wyciszenie” stanu zapalnego i znaczne złagodzenie objawów, a często całkowite ich wykluczenie. Alergia opóźniona jest stanem przejściowym, nie jest konieczne stosowanie diety do końca życia.

(...)
Wink
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14775 : 2015-08-24, 21:14:03 »

A po przejściu na DJ i zwiększeniu spożycia zbóż i twarogu, a ograniczeniu tłuszczu, przeszło po kilku miesiącach. Wink

każda dieta na swój sposób jest lepsza niż bezrozumnie wciąganie koszyka z biedronki. Nawet wege.  Wydaje mi się, iż przejście na rzeczy nieprzetworzone z wysoko przetworzonych już daje jakąś nadzieję poprawę, i jest skokiem jakościowym, szokiem dla organizmu Wink

ta mityczna długowieczność na wsi, to także brak żywności przetworzonej.

Na mojej ulicy 25 lat temu jakoś normalnie ludzie wyglądali, względnie  Wink  Z chwilą pojawienia się biedronek, coś znimi zaczęło się stawać. Łatwizna, idziesz za winkiel do biedry i obiad kupujesz ( w proszku np )  .

Teraz ci ludzie to same rolmopsy, biodrzaści, ledwo się ruszają, sapią i zganiają na starość ( mają po 50-60 lat).   Tylko sąsiad co ma kury i szklarnie normalnie wygląda.

Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14776 : 2015-08-24, 21:36:09 »

Wydaje mi się, iż przejście na rzeczy nieprzetworzone z wysoko przetworzonych już daje jakąś nadzieję poprawę, i jest skokiem jakościowym
Podzielam tę opinię, że chemia spożywcza i farmaceutyczna to podstawa by sobie rozwalić barierę jelitową, późniejsze "przeciekanie" białek z reakcją IgG to już w zasadzie skutek.
 Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14777 : 2015-08-24, 21:44:51 »

na bezglutenówce zamienia się tylko mąkę glutenową na bezglutenową. Wszystko wtedy jest utrudnione. Piecze się chleb z orzechów lub amarantusa,
pierogów nie polepisz, babki piaskowej nie upieczesz. Dużo szkodliwych potraw niechcący staje się wykluczone. Zyon poogladaj sobie przepisy Davis`a ( Kuchnia bez pszenicy 500 - coś takiego ), ile ceregieli, ażeby coś zrobić. 
Ogladalem, wiecej ceregieli niz tego jedzenia. W dodatki maka to maka, czepianie sie jakiegos jednego bialka to troche takie szukanie usprawiedliwienia za wlasne porazki. Wiekszosc osob chorych na glutenoze spedza czas na szukaniu erzacow i generalnie czytaniu etykietek.
Zapisane

Work Buy Consume Die
vvv
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14778 : 2015-08-24, 22:00:38 »

W dodatki maka to maka, czepianie sie jakiegos jednego bialka to troche takie szukanie usprawiedliwienia za wlasne porazki.

Ja bym rozróżnił mąki ze zbóż zawierające białka zbożowe od "mąk" z roślin niezbożowych, które białek zbożowych nie zawierają,

dlatego wydało mi się dosyć zabawne rozdzielanie mąki pszennej na gluten pszenny i izolat białek pszennych.

Kłopoty z glutenem i kłopoty z nietolerancją białek zbóż są dosyć podobne do kłopotów z laktozą i nietolerancji białek mlecznych. Oczywiście, żeby było o czy dyskutować to trzeba założyć, lub sprawdzić, że bariera jelitowa jest naruszona i występują we krwi przeciwciała IgG dla tych produktów.

IMHO
 Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #14779 : 2015-08-24, 22:04:03 »

Ja wiem Adam, ze ty bys rozroznil, w koncu jestes specjalista od dzielenia wlosa na czworo Very Happy
Ale najpierw zadaj sobie pytanie - po co?
Nie jesc i nie zawracac sobie glowy rotacjami i innymi bajkami, proste i skuteczne. Kaze ktos jesc te bulki?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 734 735 736 737 738 [739] 740 741 742 743 744 ... 1281 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.