forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 18:01:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ciekawostki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 930 931 932 933 934 [935] 936 937 938 939 940 ... 1256 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciekawostki  (Przeczytany 4380158 razy)
vvv
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #18680 : 2017-10-10, 17:54:18 »

Doktor twierdzi, że przyczyną miażdżycy jest niedotlenienie śródbłonka tętnic i na podstawie analizy jego argumentacji jestem skłonny się z tym zgodzić. Wink
A co jest przyczyną niedotlenienia śródbłonka tętnic, bo chyba nie za płytkie i/lub za wolne oddychanie?
 Neutral
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Re: Odp: Re: Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #18681 : 2017-10-10, 17:58:47 »


Ciekawe... Rolling Eyes

"...Nadmiar wapnia w diecie z kolei sprzyja rozwojowi miażdżycy, przez zwiększenie ilości glukozy przetwarzanej w cyklu pentozowym. Podobnie witamina D na tej samej drodze sprzyja rozwojowi miażdżycy. Znaleziono wysoką dodatnią korelację między chorobą wieńcową a spożyciem wit. D. 
Pewną rolę w rozwoju miażdżycy odgrywa witamina C. U człowieka znajduje się w najwyższym stężeniu w nadnerczach, gdzie łącznie z cholesterolem jest budulcem dla syntezy hormonów sterydowych , które z kolei działają miażdżycorodnie. Stąd skład diety i inne czynniki zwiększające wytwarzanie hormonów sterydowych będą zwiększały zużycie witaminy C. Dodatek witaminy C u chorych z miażdżycą zwiększa poziom cholesterolu w surowicy krwi. Czyli nie zawsze witamina C jest dobra, ponieważ może działać miażdżycorodnie, właśnie na tej drodze wzmożonej syntezy hormonów sterydowych, które same działają miażdżycorodnie".

Bo Doktor jest jedyny w swoim rodzaju i niedościgniony w dietetyce.  Cool
Nawet jak wszysko klarowne wyłoży, to i tak dalej "niezrozumiałe"...  Very Happy
Laughing
Taki prosty i piękny sposób na życie, ale widocznie trudny do zrozumienia. Laughing
To ja bym chciał się dowiedzieć, czy skumałem co doktor miał na myśli?
Bo na mój nie wykształcuny prostacki umysł wychodzi, że te ciekawostki dotyczące roli składników mineralnych, witamin w rozwoju miażdżycy, nie powinny w istocie dotyczyć w praktyce Optymalnych (bez błędów). Bo te wymienione niedobory i nadmiary wapnia, magnezu, witaminy  D, czasami witaminy C, wpływają tylko na tempo rozwoju miażdżycy. Bo to są tylko czynniki miażdżycy a nie przyczyny co często ludzie mylą utożsamiając czynnik z przyczyną. Te czynniki wymienione mogą sobie istnieć, a mimo to miażdżyca nie zaistnieje jeśli nie wystąpi przyczyna miażdżycy. A przyczyną miażdżycy jest dieta miażdżycorodna w której składzie jest dużo węglowodanów z jednoczesnym niedoborem ilościowym i/lub słabych jakościowo białek (na pastwisku), bądź mieszanie w jedzeniu paliw z tłuszczy i węglowodanów ( bądź alkoholu i chyba jakichś "adminowych" oktanów ( ? ) )w ilościach zbliżonych energetycznie (na korytku), które spożyte w "papu" są przetwarzane na trójglicerydy a potem na cholesterol. Tych czynników może być więcej (temperatura, brak ruchu, brak picia, miękka woda, papierosy, leki itd) ale Optymalnych nie powinny dotyczyć, jeśli nie robią błędów. Czy dobrze rozumiem?

Ja się z tym nie zgadzam.
Ta opisywana przez Ciebie dieta "pastwiskowa" nie jest przyczyną miażdżycy, "tylko" nadwagi i chorób związanych z przewagą układu sympatycznego...
Tak? Rolling Eyes
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #18682 : 2017-10-10, 18:02:27 »

A to ponoć bradytrofia upośledza zaopatrzenie nie tylko w tlen. Śródbłonki należą do tkanek bradytroficznych właśnie.
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #18683 : 2017-10-10, 18:02:51 »

Doktor twierdzi, że przyczyną miażdżycy jest niedotlenienie śródbłonka tętnic i na podstawie analizy jego argumentacji jestem skłonny się z tym zgodzić. Wink
A co jest przyczyną niedotlenienia śródbłonka tętnic, bo chyba nie za płytkie i/lub za wolne oddychanie?
 Neutral

To może inaczej, dotlenienie jest niezbędne by mikro - miejscowy stan zapalny (który zawsze może się zdarzyć) się wycofał bez znaczącego trwałego śladu, ale co przeważa, że stan zapalny się rozwija, a nie zanika.
 Cool
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #18684 : 2017-10-10, 18:09:11 »

A to ponoć bradytrofia upośledza zaopatrzenie nie tylko w tlen. Śródbłonki należą do tkanek bradytroficznych właśnie.
Wadliwy kod genetyczny czy ekspresja genów zależna od ...
 Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #18685 : 2017-10-10, 18:11:57 »

Raczej zaburzenie fizjologiczne wymuszające kaskadę zdarzeń... Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Re: Odp: Re: Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #18686 : 2017-10-10, 18:16:03 »


Ciekawe... Rolling Eyes

"...Nadmiar wapnia w diecie z kolei sprzyja rozwojowi miażdżycy, przez zwiększenie ilości glukozy przetwarzanej w cyklu pentozowym. Podobnie witamina D na tej samej drodze sprzyja rozwojowi miażdżycy. Znaleziono wysoką dodatnią korelację między chorobą wieńcową a spożyciem wit. D. 
Pewną rolę w rozwoju miażdżycy odgrywa witamina C. U człowieka znajduje się w najwyższym stężeniu w nadnerczach, gdzie łącznie z cholesterolem jest budulcem dla syntezy hormonów sterydowych , które z kolei działają miażdżycorodnie. Stąd skład diety i inne czynniki zwiększające wytwarzanie hormonów sterydowych będą zwiększały zużycie witaminy C. Dodatek witaminy C u chorych z miażdżycą zwiększa poziom cholesterolu w surowicy krwi. Czyli nie zawsze witamina C jest dobra, ponieważ może działać miażdżycorodnie, właśnie na tej drodze wzmożonej syntezy hormonów sterydowych, które same działają miażdżycorodnie".

Bo Doktor jest jedyny w swoim rodzaju i niedościgniony w dietetyce.  Cool
Nawet jak wszysko klarowne wyłoży, to i tak dalej "niezrozumiałe"...  Very Happy
Laughing
Taki prosty i piękny sposób na życie, ale widocznie trudny do zrozumienia. Laughing
To ja bym chciał się dowiedzieć, czy skumałem co doktor miał na myśli?
Bo na mój nie wykształcuny prostacki umysł wychodzi, że te ciekawostki dotyczące roli składników mineralnych, witamin w rozwoju miażdżycy, nie powinny w istocie dotyczyć w praktyce Optymalnych (bez błędów). Bo te wymienione niedobory i nadmiary wapnia, magnezu, witaminy  D, czasami witaminy C, wpływają tylko na tempo rozwoju miażdżycy. Bo to są tylko czynniki miażdżycy a nie przyczyny co często ludzie mylą utożsamiając czynnik z przyczyną. Te czynniki wymienione mogą sobie istnieć, a mimo to miażdżyca nie zaistnieje jeśli nie wystąpi przyczyna miażdżycy. A przyczyną miażdżycy jest dieta miażdżycorodna w której składzie jest dużo węglowodanów z jednoczesnym niedoborem ilościowym i/lub słabych jakościowo białek (na pastwisku), bądź mieszanie w jedzeniu paliw z tłuszczy i węglowodanów ( bądź alkoholu i chyba jakichś "adminowych" oktanów ( ? ) )w ilościach zbliżonych energetycznie (na korytku), które spożyte w "papu" są przetwarzane na trójglicerydy a potem na cholesterol. Tych czynników może być więcej (temperatura, brak ruchu, brak picia, miękka woda, papierosy, leki itd) ale Optymalnych nie powinny dotyczyć, jeśli nie robią błędów. Czy dobrze rozumiem?

Ja się z tym nie zgadzam.
Ta opisywana przez Ciebie dieta "pastwiskowa" nie jest przyczyną miażdżycy, "tylko" nadwagi i chorób związanych z przewagą układu PS...
Tak? Rolling Eyes
Może prościej.
Alkohol, fajki, kawa, itp to powrót do korytka. Oczywiście napisane jest o nadmiarze.
A z korytka powstaje wiele ciekawych chorób Laughing
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: Re: Odp: Re: Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #18687 : 2017-10-10, 18:16:40 »


Ciekawe... Rolling Eyes
A ten słoń z sawanny afrykańskiej przytaczany przez Doktora za przykład w porze suchej, to co?. A siostrą miażdżycy jest nadwaga(otyłość) a bratem cukrzyca (lub na odwrót)

"...Nadmiar wapnia w diecie z kolei sprzyja rozwojowi miażdżycy, przez zwiększenie ilości glukozy przetwarzanej w cyklu pentozowym. Podobnie witamina D na tej samej drodze sprzyja rozwojowi miażdżycy. Znaleziono wysoką dodatnią korelację między chorobą wieńcową a spożyciem wit. D. 
Pewną rolę w rozwoju miażdżycy odgrywa witamina C. U człowieka znajduje się w najwyższym stężeniu w nadnerczach, gdzie łącznie z cholesterolem jest budulcem dla syntezy hormonów sterydowych , które z kolei działają miażdżycorodnie. Stąd skład diety i inne czynniki zwiększające wytwarzanie hormonów sterydowych będą zwiększały zużycie witaminy C. Dodatek witaminy C u chorych z miażdżycą zwiększa poziom cholesterolu w surowicy krwi. Czyli nie zawsze witamina C jest dobra, ponieważ może działać miażdżycorodnie, właśnie na tej drodze wzmożonej syntezy hormonów sterydowych, które same działają miażdżycorodnie".

Bo Doktor jest jedyny w swoim rodzaju i niedościgniony w dietetyce.  Cool
Nawet jak wszysko klarowne wyłoży, to i tak dalej "niezrozumiałe"...  Very Happy
Laughing
Taki prosty i piękny sposób na życie, ale widocznie trudny do zrozumienia. Laughing
To ja bym chciał się dowiedzieć, czy skumałem co doktor miał na myśli?
Bo na mój nie wykształcuny prostacki umysł wychodzi, że te ciekawostki dotyczące roli składników mineralnych, witamin w rozwoju miażdżycy, nie powinny w istocie dotyczyć w praktyce Optymalnych (bez błędów). Bo te wymienione niedobory i nadmiary wapnia, magnezu, witaminy  D, czasami witaminy C, wpływają tylko na tempo rozwoju miażdżycy. Bo to są tylko czynniki miażdżycy a nie przyczyny co często ludzie mylą utożsamiając czynnik z przyczyną. Te czynniki wymienione mogą sobie istnieć, a mimo to miażdżyca nie zaistnieje jeśli nie wystąpi przyczyna miażdżycy. A przyczyną miażdżycy jest dieta miażdżycorodna w której składzie jest dużo węglowodanów z jednoczesnym niedoborem ilościowym i/lub słabych jakościowo białek (na pastwisku), bądź mieszanie w jedzeniu paliw z tłuszczy i węglowodanów ( bądź alkoholu i chyba jakichś "adminowych" oktanów ( ? ) )w ilościach zbliżonych energetycznie (na korytku), które spożyte w "papu" są przetwarzane na trójglicerydy a potem na cholesterol. Tych czynników może być więcej (temperatura, brak ruchu, brak picia, miękka woda, papierosy, leki itd) ale Optymalnych nie powinny dotyczyć, jeśli nie robią błędów. Czy dobrze rozumiem?

Ja się z tym nie zgadzam.
Ta opisywana przez Ciebie dieta "pastwiskowa" nie jest przyczyną miażdżycy, "tylko" nadwagi i chorób związanych z przewagą układu PS...
Tak? Rolling Eyes
A ten słoń z sawanny afrykańskiej w porze suchej przytaczany jako przykład przez Doktora, to co? A siostrą bliźniaczą miażdżycy jest nadwaga(otyłość) i cukrzyca. Czy dobrze pamiętam?
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #18688 : 2017-10-10, 18:18:04 »

Jak to dobrze,
że moje kości są żywe i wystarczająco dotlenione,
że moje zęby są żywe i wystarczająco dotlenione,
a co do mózgu to cholera go wie,
bo ukrywa się pod czaszką.
Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #18689 : 2017-10-10, 18:33:46 »

A ten słoń z sawanny afrykańskiej w porze suchej przytaczany jako przykład przez Doktora, to co? A siostrą bliźniaczą miażdżycy jest nadwaga(otyłość) i cukrzyca. Czy dobrze pamiętam?

Teraz nie wiem... Confused Laughing Wiem o powstawaniu dwóch rodzajów otyłości związanych z różnym odżywianiem i różnymi przewagami układów "pastwisko - sympatyczny i "koryto" -  parasympatyczny. Miażdżyca jest przy korycie, ale co z tymi słoniami zrobić? Shocked Laughing Cool Chyba muszę wrócić do książek... Cool
Zapisane

madre
Go


Email
Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #18690 : 2017-10-10, 18:56:32 »

Chyba muszę wrócić do książek... Cool
Znalazłem: "Jak nie chorować" Jan Kwaśniewski, str173, 20 wiersz od dołu.  Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Re: ciekawostki
« Odpowiedz #18691 : 2017-10-10, 19:01:08 »

Dzięki. Tak, jest to przy niedoborze magnezu (szybciej rozwija się miażdżyca przy diecie miażdżycorodnej, u ludzi też). Organizm musi spalać glukozę w cyklu pentozowym, co powoduje miażdżycę (stąd te nieszczęsne słonie).  Laughing
Ale sarny i zające nie mają miażdżycy, ale zawały i owszem...

Jeszcze twardość wody ma znaczenie (głównie zawartość w niej magnezu)...
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #18692 : 2017-10-10, 19:07:00 »

Gdyby ktoś dociekał, kap, kap.

To

czerwony kolor we krwi to żelazo.

A

zielony kolor w roślinach to magnez.

Shocked
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Re: ciekawostki
« Odpowiedz #18693 : 2017-10-10, 19:34:10 »

Dzięki. Tak, jest to przy niedoborze magnezu (szybciej rozwija się miażdżyca przy diecie miażdżycorodnej, u ludzi też). Organizm musi spalać glukozę w cyklu pentozowym, co powoduje miażdżycę (stąd te nieszczęsne słonie).  Laughing
Ale sarny i zające nie mają miażdżycy, ale zawały i owszem...

Jeszcze twardość wody ma znaczenie (głównie zawartość w niej magnezu)...
A jeszcze lepiej PS na Centralny. Laughing
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: Re: ciekawostki
« Odpowiedz #18694 : 2017-10-10, 19:44:02 »

Ale sarny i zające nie mają miażdżycy, ale zawały i owszem...
Znalazłem o tych zającach i sarnach. Gonione, uciekając (w stresie ) brakuje im związków wysokoenergetycznych (chyba głównie ATP). Muszą z konieczności zastąpić je Wolnymi Kwasami Tłuszczowymi, a tych mogą użyć tyle ile mogą dostarczyć z krwią tlenu aby je móc spalić. To pozwala przez krótki czas im uciekać. Gdy przedłuża się ucieczka, ilość tlenu jest już niewystarczająca do spalania WKT i wówczas zajec i łania padają trupem na zawał nie spowodowany miażdżycą, na którą nie chorują te trawożerne na wolności, chyba  dlatego że nie mają dłuższej suszy do przetrwania i jedzą lepsze białka niż słoń na sawannie w czasie suszy. Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Re: ciekawostki
« Odpowiedz #18695 : 2017-10-10, 19:51:59 »

Pewnie tak... Rolling Eyes biedne zwierzaki... Cool
Zapisane

madre
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #18696 : 2017-10-10, 20:05:03 »

A jak jest ze zestresowanym ślimakiem uciekającym z całym domem przed francuzem lub jeżem? Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #18697 : 2017-10-10, 20:11:00 »

To jak człowiek i czarnowidztwo Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Re: ciekawostki
« Odpowiedz #18698 : 2017-10-11, 22:02:39 »

"Niewyleczalna" choroba Hashimoto... Confused Zmaganie do końca życia.... Cool Tarczyca "nie może" się zregenerować. Confused
Czyli co? Moja tarczyca o tym nie wiedziała i się zregenerowała? Shocked Laughing

https://kobieta.wp.pl/kinga-rusin-o-zmaganiach-z-hashimoto-to-jest-choroba-do-konca-zycia-6175576903379073a
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55663


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #18699 : 2017-10-11, 22:23:47 »

A kto by tam sprawdzał na co choruje, grunt że dziewczyna fajnie wygląda jak na swój wiek. Wink Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 930 931 932 933 934 [935] 936 937 938 939 940 ... 1256 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 20 zapytaniami.