forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 23:16:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658481 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ciekawostki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 1150 1151 1152 1153 1154 [1155] 1156 1157 1158 1159 1160 ... 1256 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciekawostki  (Przeczytany 4381208 razy)
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23080 : 2022-07-08, 18:40:50 »

elon i naturalnie... Dobre  Laughing
No , tak . Jest tam w tle jakas surogatka, ale przynajmniej pierwsze dzieci naturalnie . Co do tej artystki Grimes to się nie wypowiadam , bo niegdy o niej nie słyszałam , ani jej nie słyszałam. Wiem, że czasami dziwnie wygląda.
Gość już dawno wyłysiał i w ogóle ma wszystko przyklejane i nie ma że naturalnie. Standard w takich agenckich rodzinkach. Wink
https://www.youtube.com/watch?v=x3tlVE_QXm4
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23081 : 2022-07-08, 21:56:14 »

Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23082 : 2022-07-08, 23:54:05 »

To też, ale myślałem o takich manipulacjach jak marmurkowatość mięsa, kruchość, zapach, konsystencja, może nawet będzie można wyprodukować już karmione trawa, albo dojrzałe mięso, po glikolizie? Very Happy

No tak, to ma być "żywe" miecho, tyle że bez tzw. uboju.  Cool
Właściwie teraz świnie też nieba nie widzą, ale żal zawsze jest.  Confused
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23083 : 2022-07-09, 00:02:06 »

Tylko podobne ciało, na razie świadomości nie umieją, ale to pewno tylko kwestia czasu. Very Happy

To jest właśnie ciekawe, czy jak już opanują skanowanie pamięci neuron po neuronie, to ta zeskanowana pamięć będzie miała świadomość, czy to jest jeszcze co innego?  Very Happy
Specjaliści od fantastyki naukowej rozpisują się, że jeżeli ta pamieć jest tez świadomością, to będzie można podróżować po kosmosie np. w postaci wiązki laserowej, a na miejscu szybki skanik do Avatara i wakacje zaliczone. Wink
Fajne czasy czekają przyszłe pokolenia.  Very Happy
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30305


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23084 : 2022-07-09, 06:38:28 »

W okneblowaniu... Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23085 : 2022-07-09, 06:42:07 »

 Laughing
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23086 : 2022-07-09, 09:30:54 »

Tylko podobne ciało, na razie świadomości nie umieją, ale to pewno tylko kwestia czasu. Very Happy

To jest właśnie ciekawe, czy jak już opanują skanowanie pamięci neuron po neuronie, to ta zeskanowana pamięć będzie miała świadomość, czy to jest jeszcze co innego?  Very Happy
Specjaliści od fantastyki naukowej rozpisują się, że jeżeli ta pamieć jest tez świadomością, to będzie można podróżować po kosmosie np. w postaci wiązki laserowej, a na miejscu szybki skanik do Avatara i wakacje zaliczone. Wink
Fajne czasy czekają przyszłe pokolenia.  Very Happy
Pewnie bardzo przyszłe, ale nie jest to nieprawdopodobne, już teraz teleportują kwanty energii, niestety nawet atomu nadal nie potrafią. Cool
Chyba, że coś się zmieniło, bo to zasuwa i ciężko być na bieżąco zwykłemu człowiekowi...
Na razie mechanika kwantowa sobie, a fizyka makrocząstek sobie, inaczej zachowują się rzeczy w mikroskali, a inaczej w makro, brakuje tej "teorii wszystkiego", która by to połączyła. Very Happy
Ja, jako leniuch nie lubiący podróży, zawsze popierałem ideę teleportacji, ale tak sobie myślę, że strach się dać rozbić na atomy, a potem, gdzieś tam, złożyć, drobny błąd i wychodzi wielbłąd. Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Re: ciekawostki
« Odpowiedz #23087 : 2022-07-09, 09:52:10 »

Nie potrafia zbudowac najprostszej komorki, ba - nie potrafia na razie wyprodukowac sztucznej krwi, wiec jeszcze dluga droga. Swiadomosc to nie jest funkcja czegos, to raczej byt, ktory wybral sobie cialo.
W wedach jest napisane, ze to dusza decyduje kiedy i gdzie chce sie osiedlic, ciekawe jak  ja do tego zaprosza Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30305


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23088 : 2022-07-09, 10:04:10 »

Pogłupieja do tego czasu, bo krow juz nie bedzie Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23089 : 2022-07-09, 10:12:23 »

Tylko podobne ciało, na razie świadomości nie umieją, ale to pewno tylko kwestia czasu. Very Happy

To jest właśnie ciekawe, czy jak już opanują skanowanie pamięci neuron po neuronie, to ta zeskanowana pamięć będzie miała świadomość, czy to jest jeszcze co innego?  Very Happy
Specjaliści od fantastyki naukowej rozpisują się, że jeżeli ta pamieć jest tez świadomością, to będzie można podróżować po kosmosie np. w postaci wiązki laserowej, a na miejscu szybki skanik do Avatara i wakacje zaliczone. Wink
Fajne czasy czekają przyszłe pokolenia.  Very Happy
Pewnie bardzo przyszłe, ale nie jest to nieprawdopodobne, już teraz teleportują kwanty energii, niestety nawet atomu nadal nie potrafią. Cool
Chyba, że coś się zmieniło, bo to zasuwa i ciężko być na bieżąco zwykłemu człowiekowi...
Na razie mechanika kwantowa sobie, a fizyka makrocząstek sobie, inaczej zachowują się rzeczy w mikroskali, a inaczej w makro, brakuje tej "teorii wszystkiego", która by to połączyła. Very Happy
Ja, jako leniuch nie lubiący podróży, zawsze popierałem ideę teleportacji, ale tak sobie myślę, że strach się dać rozbić na atomy, a potem, gdzieś tam, złożyć, drobny błąd i wychodzi wielbłąd. Wink

 Laughing Niektóre teorie mówią, że nie ma materii, jest tylko energia...
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23090 : 2022-07-09, 10:37:29 »

Pewnie bardzo przyszłe, ale nie jest to nieprawdopodobne, już teraz teleportują kwanty energii, niestety nawet atomu nadal nie potrafią. Cool
Chyba, że coś się zmieniło, bo to zasuwa i ciężko być na bieżąco zwykłemu człowiekowi...
Na razie mechanika kwantowa sobie, a fizyka makrocząstek sobie, inaczej zachowują się rzeczy w mikroskali, a inaczej w makro, brakuje tej "teorii wszystkiego", która by to połączyła. Very Happy
Ja, jako leniuch nie lubiący podróży, zawsze popierałem ideę teleportacji, ale tak sobie myślę, że strach się dać rozbić na atomy, a potem, gdzieś tam, złożyć, drobny błąd i wychodzi wielbłąd. Wink

No, jak myślę o teleportacji, to mam przed oczami ten film z Goldmanem "Mucha". Wink  Cool
Ale w tej koncepcji, którą podaję nie ma teleportacji.
Tam jest tylko skanowanie pamięci, ciało pozostaje na Ziemi, po czym w wiązce laserowej jako bity i bajty z prędkością światła informacja jest przesyłana np. na Marsa.
Na Marsie nie ma sprzyjających warunków dla ludzkiego życia, dlatego na miejscu będą roboty, czy androidy, czy cokolwiek co sobie wcześniej człowiek wybierze i wgra swoją pamięć właśnie w coś takiego.
Po miesiącu pobytu z powrotem nastąpi skanowanie, przesłanie info na Ziemie i wgranie do ciała, które pozostało na miejscu.
W ten sposób można zaliczać całą galaktykę, nie martwiąc się o odpowiednie warunki do życia.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23091 : 2022-07-09, 11:46:42 »

To nawet lepsze, tylko pewno dziwnie być w "skórze" robota. Wink
Naturalnie, gdzieś po drodze, może się wymyśli coś, co skasuje takie rozwiązania, bo będzie prostsze i bezpieczniejsze.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23092 : 2022-07-09, 12:02:52 »

To jest właśnie ciekawe, czy jak już opanują skanowanie pamięci neuron po neuronie, to ta zeskanowana pamięć będzie miała świadomość, czy to jest jeszcze co innego?  Very Happy
Specjaliści od fantastyki naukowej rozpisują się, że jeżeli ta pamieć jest tez świadomością, to będzie można podróżować po kosmosie np. w postaci wiązki laserowej, a na miejscu szybki skanik do Avatara i wakacje zaliczone. Wink
Fajne czasy czekają przyszłe pokolenia.  Very Happy
Oczywiście, oczywiście... Wink Tędy, tędy... Zapraszamy! Cool
Życzymy miłej podróży. One way ticket, one way ticket...  Laughing

...Tak to jeszcze co innego.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23093 : 2022-07-09, 12:08:24 »

...
W ten sposób można zaliczać całą galaktykę, nie martwiąc się o odpowiednie warunki do życia.
Nawet gdyby istniał teleport to trzeba by go najpierw ustawić w innej galaktyce. A inne galaktyki są zablokowane dla ziemian, nie zanosi się aby dostali w ogóle możliwość ich odblokowania.  Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23094 : 2022-07-09, 12:11:48 »

Tylko podobne ciało, na razie świadomości nie umieją, ale to pewno tylko kwestia czasu. Very Happy

To jest właśnie ciekawe, czy jak już opanują skanowanie pamięci neuron po neuronie, to ta zeskanowana pamięć będzie miała świadomość, czy to jest jeszcze co innego?  Very Happy
Specjaliści od fantastyki naukowej rozpisują się, że jeżeli ta pamieć jest tez świadomością, to będzie można podróżować po kosmosie np. w postaci wiązki laserowej, a na miejscu szybki skanik do Avatara i wakacje zaliczone. Wink
Fajne czasy czekają przyszłe pokolenia.  Very Happy
Zeby jeszcze pamiec siedziala w neuronach, przypominam, ze przez cale zycie czlowiek wymienia wielokrotnie komorki i atomy w swoim ciele Wink Jezeli pamiec jest w neuronach to po calkowitej wymianie czlowiek nie powinien nic pamietac Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23095 : 2022-07-09, 12:12:57 »

...
W ten sposób można zaliczać całą galaktykę, nie martwiąc się o odpowiednie warunki do życia.
Nawet gdyby istniał teleport to trzeba by go najpierw ustawić w innej galaktyce. A inne galaktyki są zablokowane dla ziemian, nie zanosi się aby dostali w ogóle możliwość ich odblokowania.  Wink
Nieprawda. Cool
Teleportacja, oczywiście teoretycznie, może otworzyć korytarz przestrzenny do miejsca, gdzie nie ma żadnego odbiornika. Very Happy
Tak było parę lat temu z teleportacją około 20 kwantów z Anglii do Ameryki, odebrano je na parkingu w miasteczku akademickim.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Re: Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23096 : 2022-07-09, 12:17:44 »

Tylko podobne ciało, na razie świadomości nie umieją, ale to pewno tylko kwestia czasu. Very Happy

To jest właśnie ciekawe, czy jak już opanują skanowanie pamięci neuron po neuronie, to ta zeskanowana pamięć będzie miała świadomość, czy to jest jeszcze co innego?  Very Happy
Specjaliści od fantastyki naukowej rozpisują się, że jeżeli ta pamieć jest tez świadomością, to będzie można podróżować po kosmosie np. w postaci wiązki laserowej, a na miejscu szybki skanik do Avatara i wakacje zaliczone. Wink
Fajne czasy czekają przyszłe pokolenia.  Very Happy
Zeby jeszcze pamiec siedziala w neuronach, przypominam, ze przez cale zycie czlowiek wymienia wielokrotnie komorki i atomy w swoim ciele Wink Jezeli pamiec jest w neuronach to po calkowitej wymianie czlowiek nie powinien nic pamietac Very Happy

To struktura i funkcje mózgu tworzą świadomość.
A te działają mimo wymiany komórek. Very Happy
Tak jak kości i mięśnie działają i utrzymują kształt, mimo kilkunastokrotnej wymiany w ciągu życia. Wink
Fizyka klasyczna nie daje odpowiedzi na wiele pytań o świadomość, ale mechanika kwantowa radzi sobie dużo lepiej.
Poczytaj o świadomości kwantowej.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23097 : 2022-07-09, 12:42:20 »

Nieprawda. Cool
Teleportacja, oczywiście teoretycznie, może otworzyć korytarz przestrzenny do miejsca, gdzie nie ma żadnego odbiornika. Very Happy
Tak było parę lat temu z teleportacją około 20 kwantów z Anglii do Ameryki, odebrano je na parkingu w miasteczku akademickim.
Laughing
Nieprawda.
A kto je tam odbierał, a kto materializował itd. itp. Rozumiemy uproszczenie?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23098 : 2022-07-09, 12:47:22 »

Ktoś tylko zarejestrował stan. Cool
A jak szyszka spadnie w lesie i nikt tego nie usłyszy, to spadła czy nie? Wink
Rozumiemy analogię?
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #23099 : 2022-07-09, 12:51:59 »

Też ci mogę zarejestrować. Rozumiemy analogię? Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 1150 1151 1152 1153 1154 [1155] 1156 1157 1158 1159 1160 ... 1256 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 20 zapytaniami.