forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-08, 00:27:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Pakiet Dieta Antyketogeniczna - zamówienia - korojoo.com
668289 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ciekawostki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 1281 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciekawostki  (Przeczytany 4901993 razy)
grizzly
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #500 : 2009-11-04, 14:38:38 »

Antyprawo może?

Dobre pytanie, czy prawo ma "po rowno"
sluzyc "wszystkim" czy tylko wybranym? Smile


Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #501 : 2009-11-05, 13:45:37 »

Antyprawo może?

Dobre pytanie, czy prawo ma "po rowno"
sluzyc "wszystkim" czy tylko wybranym? Smile



skoro  sami ich wybieramy,to tylko wybranym.Im sluzy,bo nic nie robia,pasa tylki,wywczasuja sie i dobrze zarobia.
A moze z innej beczki,chociaz,to temat  stary jak swiat:
POLA TORSYJNE 

W Rosji żyje człowiek, który twierdzi, że udało mu się to, co nie udało się genialnemu uczonemu i jego następcom. Gennadij Iwanowicz Szypow był wykładowcą fizyki na Uniwersytecie Moskiewskim. Został stamtąd usunięty, gdyż uczył studentów elementów wymyślonej przez siebie teorii próżni, wyklętej przez oficjalną naukę. Oficjalnie mówi się, że teoria Szypowa to bzdura, ale ponieważ sprawdza się w praktyce, wykorzystuje się ją do budowy niezwykłych urządzeń, których działanie zaprzecza znanym prawom fizyki. Podobno zbudowano kilka urządzeń, których współczynnik sprawności wynosi od 300 do 500%, chociaż według znanych praw fizyki taki współczynnik nie może przekraczać 100%. Inaczej mówiąc, stworzono perpetuum mobile. Takimi urządzeniami są np. grzejniki domowe, które, pobierając 1 kilowat energii elektrycznej, produkują 4 kilowaty energii cieplnej
 Obsesją Szypowa, było dokończenie pracy Einsteina i stworzenie jednolitej teorii pola. W trakcie swojej pracy rosyjski uczony zainteresował się próżnią. W oparciu o przemyślenia Alberta Einsteina doszedł do wniosku, że muszą istnieć nieznane rodzaje energii. Energia ta, może przenikać cały wszechświat i znajdować się w każdym punkcie czasoprzestrzeni. Einstein uważał, że może istnieć energia, której przepływ jest nieograniczony żadnymi limitami - energia absolutna. Oznaczałoby to, że przepływ tej energii z jednego punktu do drugiego odbywałby się w czasie 0.
Gienadij Szypow poszedł tym tropem i poprzez skomplikowane eksperymenty dowiódł istnienia niewidzialnych siatek energii, która współdziała z materią znaną z naszej rzeczywistości. Wnioski, z tego odkrycia przestraszyły Szypowa.
 Zrozumiał on, że jeśli porównać by taką siatkę do komputera, może istnieć jakieś centrum, do którego spływają informacje z każdego punktu czasoprzestrzeni. Jeśli takie centrum istnieje, będzię ono z samego założenia wszechwiedzące i wszechmocne --------- będzie Bogiem "

Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #502 : 2009-11-10, 17:10:47 »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gesina-na-sw-Marcina,wid,11673838,wiadomosc_prasa.html - jutro będziemy świętować zakąszając wątrobę i skórę Polskiej Gęsi Owsianej - nad Wisłą... Mniam!  Very Happy

PS
piękny i dostatni K-raj... Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71956


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #503 : 2009-11-10, 18:40:18 »


Polska jest największym europejskim producentem i dostawcą gęsiny, a jej wiernymi i największymi od wielu lat odbiorcami są Niemcy, do których trafia - średnio rocznie - od 18 do 20 tysięcy ton gęsich tuszek.

Niemcy wiedzą co dobre.. Confused Myślę, że i u nas się przyjmnie ten zwyczaj z gęsiną, ..bo dobra gąska nie jest zła..  Wink
Zapisane

kodar
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #504 : 2009-11-10, 20:36:57 »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gesina-na-sw-Marcina,wid,11673838,wiadomosc_prasa.html - jutro będziemy świętować zakąszając wątrobę i skórę Polskiej Gęsi Owsianej - nad Wisłą... Mniam!  Very Happy

PS
piękny i dostatni K-raj... Cool
Polska jest największym europejskim producentem i dostawcą gęsiny, a jej wiernymi i największymi od wielu lat odbiorcami są Niemcy, do których trafia - średnio rocznie - od 18 do 20 tysięcy ton gęsich tuszek.
jest a i owszem ale nie ekologiczna,czyli  tuczona trydycyjnie kukurydza.Taka gaska owsianki nigdy nie widziala,a tuszka jest zolciutka i duza ale z mala iloscia tluszczu Sad
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #505 : 2009-11-10, 20:44:45 »

W dniu Sw.Marcina....
chodzimy wieczorem z laterenkami,spiewamy ku jego czci piosenki,pijemy gorace wino i jemy kielbaski koniecznie w bulce.A kazdy z uczestnikow pochodu  przymusowo ma na szyi zawieszony wielki brecel z ciasta drozdzowego.Uff..... jak ciezko. Shocked

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #506 : 2009-11-10, 21:19:34 »

 
Cytuj

Polska jest największym europejskim producentem i dostawcą gęsiny, a jej wiernymi i największymi od wielu lat odbiorcami są Niemcy, do których trafia - średnio rocznie - od 18 do 20 tysięcy ton gęsich tuszek.

Praktycznie "cała produkcja gęsi" "odlatuje" na eksport, a to co zostaje kosztuje ok.30PLN za kg. Ech! Niemcy "domyślają się" co jest dobre. A skoro dla nich jest dobre, to u nas "musi" być drogie..................................... 
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #507 : 2009-11-12, 12:35:57 »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gesina-na-sw-Marcina,wid,11673838,wiadomosc_prasa.html - jutro będziemy świętować zakąszając wątrobę i skórę Polskiej Gęsi Owsianej - nad Wisłą... Mniam!  Very Happy

PS
piękny i dostatni K-raj... Cool


Dunczycy jedza koniecznie kaczke ale wieczor wczesniej. Nie wiem dlaczego, bo przeciez Marcin (w Danii biskup Morten) schowal sie miedzy gesi i tam zostal znaleziony 11.11. .....ale to nie wazne bo i tak kaczka z grilla WEBER jest "boska"
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71956


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #508 : 2009-11-12, 12:46:34 »

Ale tymi gęsiami i kaczkami mi apetytu narobiliście. Cool
Wczoraj mąż mi mówił, że w telewizji zapewniano, że gęsi można spokojnie jeść - ich tłuszcz jest zdrowy i nie podwyższa cholesterolu.  Shocked No jak te gęsi (czytaj naukowcy) się zmieniają..  Wink
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #509 : 2009-11-12, 13:13:30 »

Ja od dłuższego czasu chcę kupić gęś i nigdzie nie mogę trafić. Raz już prawie, prawie, ale niestety spóźniłam się o dzień, bo gospodarz właśnie wszystkie wysprzedał po 60 zł za sztukę  Evil or Very Mad Na bazarach można kupić jedynie kaczkę, a w sklepach nawet gęsiego skrzydełka nie ma - zgroza.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71956


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #510 : 2009-11-12, 13:23:18 »

U nas jest w slepach gęsina porcjowana (pewnie fermowa). Są wszystkie części, oprócz wątróbki, która idzie na eksport, chyba do Francji. A na bazarze można gąskę dostać. Ja zamawiam u tego samego gospodarza, od którego kupuję jajka (dowiem się po ile, bo mąż płacił). W tym roku miałam tylko raz, ale zamierzam kupić z nowu.
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #511 : 2009-11-12, 14:25:56 »

Ale tymi gęsiami i kaczkami mi apetytu narobiliście. Cool
Wczoraj mąż mi mówił, że w telewizji zapewniano, że gęsi można spokojnie jeść - ich tłuszcz jest zdrowy i nie podwyższa cholesterolu.  Shocked No jak te gęsi (czytaj naukowcy) się zmieniają..  Wink


Co to za tluszcz co nie podnosi cholesterolu. Nie chce takiego!!!! Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71956


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #512 : 2009-11-12, 14:57:28 »

Ja się nie znam.  Cool  Jem co mi smakuje. A smakuje mi najbardziej cholesterol.  Wink
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #513 : 2009-11-12, 20:58:57 »

Ale się porobiło...
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #514 : 2009-11-13, 10:52:13 »

Ale tymi gęsiami i kaczkami mi apetytu narobiliście. Cool
Wczoraj mąż mi mówił, że w telewizji zapewniano, że gęsi można spokojnie jeść - ich tłuszcz jest zdrowy i nie podwyższa cholesterolu.  Shocked No jak te gęsi (czytaj naukowcy) się zmieniają..  Wink
..............Niech narodowie wżdy postronni znają,
iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.................
Mikołaj Rej

"Sprawa stawała się pilna, bo, jak wykazała kontrola NIK, o polskim języku zapomnieli nawet rządowi urzędnicy, którzy podpisywali umowy prywatyzacyjne spisane tylko w języku angielskim, choć sami tego języka nie znali. " Shocked
Minęły wieki, a słowa Mikołaja Reja nie straciły znaczenia.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #515 : 2009-11-13, 11:11:29 »

Kodar,

cytat, na co wskazuje cudzysłów jest z czegoś? Z czego? Mogę prosić o link?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #516 : 2009-11-13, 11:35:01 »

Kodar,

cytat, na co wskazuje cudzysłów jest z czegoś? Z czego? Mogę prosić o link?
jak pytasz,to odpowiadam Razz
http://www.podkanski.pl/aktualnosci.php?news=10000241.dat
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #517 : 2009-11-13, 15:23:03 »

Dziękuję, Kodar. Przeczytałam jeszcze dwa teksty. Podkański nadal jest europosłem?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #518 : 2009-11-14, 13:34:37 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71956


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #519 : 2009-11-14, 14:34:53 »

Zapisane

Strony: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 1281 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 20 zapytaniami.