forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-07, 22:24:03

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
668289 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ciekawostki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 1281 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ciekawostki  (Przeczytany 4901597 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #540 : 2009-12-03, 10:13:23 »

Przestrzeganie zasad wtórnej prewencji miażdżycy, a w szczególności:
Nie palenie tytoniu czynne i bierne. Unikanie przebywania w pomieszczeniach zanieczyszczonych dymem papierosowym. Dym papierosowy zawiera bardzo dużo szkodliwych dla zdrowia substancji. Powodują one wzrost produkcji przez wyściółkę (tzw. śródbłonek) naczyń krwionośnych substancji uszkadzających naczynia oraz serce inicjując rozwój i przyspieszając postęp miażdżycy, czyli  aterotrombozy. Te substancje poza w/w uszkodzeniami są w stanie spowodować rozpoczęcie się procesu zapalnego w ścianie naczynia. On jest powodem rozwoju blaszki miażdżycowej w uszkodzonym miejscu. Zatrzymują one produkcję substancji chroniących naczynia krwionośne przed uszkodzeniem (np. niektóre prostaglandyny). Poza tym na długo podnoszą zdolność prozakrzepową krwi, sprzyjając powstawaniu zakrzepów w naczyniach (co bezpośrednio prowadzi do zawałów). Powodują ponadto zwiększenie wydzielania tzw. katecholamin (noradrenalina i adrenalina), co podwyższa ciśnienie tętnicze krwi i przyspiesza czynność serca, a poza tym może uszkodzić płytkę miażdżycową. Stymulują też wzmożoną aktywność innych układów neurohormonalnych podnoszących tętnicze ciśnienie krwi, co dodatkowo uszkadza naczynia krwionośne. Poza tym zawarty w dymie papierosowym tlenek węgla (czad) zmniejsza ilość hemoglobiny zdolnej do wiązania tlenu. Ten proces w istotny sposób nasila niedotlenienie u palaczy tak biernych jak i czynnych.   Jest to szczególnie ważne u pacjentów młodych i młodych dorosłych, u których kontakt z dymem tytoniowym jest podstawowym czynnikiem ry­zyka rozwoju miażdżycy. Należy pamiętać, że dla naczyń krwionośnych jest szkodliwe tak samo palenie czynne jak i bierne. Niektórzy autorzy amerykańscy twierdzą, że palenie bierne bardziej obciąża naczynia niż palenie czynne.
Utrzymywanie prawidłowych wartości tętniczego ciśnienia krwi. U chorych z nadciśnieniem tętniczym konieczne jest mierzenie ciśnienia trzy razy na dobę. Do pomia­rów kontrolnych zaleca się używania tylko aparatów z mankietami na ramię, posiadających certyfikat europejski (oznaczenia CE na tabliczce znamionowej) i rekomendację poprawności pomiarów nada­ną przez Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego. Aparaty nadgarstkowe do tego celu są nieprzydatne.  Zalecane godziny pomiarów to: 7°°, 16°° i 21°°. Uzyskane wyniki należy zapi­sywać w specjalnie prowadzonym notesie. Wartości ciśnie­nia należy mierzyć w tzw. warunkach podstawowych (odczekać przynajmniej 10 min po silnym stresie, po wysiłku) w pozycji siedzącej, na ramieniu, na którym ciśnienie jest wyższe, i na wysokości serca.
     Średnie arytmetyczne wartości ciśnienia zliczone z wielu pomiarów nie powinny przekraczać 127/82 mmHg, a ilość pomia­rów o wartościach wyższych od wymienionej nie powinna przekraczać 25% wszystkich pomiarów. Jeżeli średnie będą wyższe i/lub wartości ciśnienia tętniczego stwierdzane nocą nie będą niższe od wartości z dnia, należy zgłosić się do lekarza leczącego. Każdy pomiar wykona­ny w domu wyższy od 135/85 traktujemy jako nieprawidłowy! Przy każdej wizycie przedstawiać zanotowane wyniki do oceny lekarza. Leczenie nadciśnienia tętniczego wymaga przyjmowanie zalecanych leków na stałe (dożywotnio). Do ważnych niefarmakologicznych metod leczenia nadciśnienia należy spożywanie diety niskosodowej (nieprzetworzonej- z jak najmniejszą ilością soli- mniej niż 4 g/dobę o osób do 50 roku życia i mniej niż 2,5 g/dobę u osób po 71 roku życia) oraz diety wysokopotasowej, czyli obfitującej w warzywa, jarzyny i owoce (dieta śródziemnomorska). Suplementacja potasu lekami jest mało skuteczna i nierzadko ryzykowna u chorych „kardiologicznie”. Ważnym sposobem leczenie jest także aktywność fizyczna z ćwiczeniami dynamicznymi - izotonicznymi (np. codzienna jazda na rowerze na tzw. „miękkim trybie”). 
     Należy zwrócić uwagę na obecność jonu sodowego (budującego sól kuchenną) w popularnych produktach spożywczych: E-211 benzoesan sodu (konserwy rybne, napoje gazowane, produkty nabiałowe o przedłużonym terminie ważności), E-301 askorbinian sodu (wędliny), E-316 izoaskorbinian sodu (wędliny), E-325 mleczan sodu,
E-331 cytrynian sodu (sery topione, konserwy rybne, napoje gazowane, E-401 alginian sodu (margaryna), E-452 polifosforan sodu (wędliny), E-621 glutaminian sodu (zupy w proszku, przyprawy), E- 631 inozynian sodu (zupy w proszku, przyprawy).
Sód (sól) zawiera także proszek do pieczenia (kwaśny wodorowęglan sodu) używany w przemyśle cukierniczym. Każdy pacjent z chorobą naczyniowo-sercową powinien posiadać osobisty aparat do pomiaru tętniczego ciśnienia krwi.                                                                                         
Zaniechanie, lub ograniczenie spożywanie napojów alkoholowych.
Co prawda, spożywanie napojów alkoholowych, przez chorych na chorobę zwyrodnieniowo-zapalną naczyń krwionośnych (inaczej aterotrombozę, czyli miażdżycę) w ilości
1 jednostki alkoholowej* u kobiet i mężczyzn po 50-tym roku życia oraz 2 jednostek alkoholowych* u młodszych mężczyzn, może być korzystne - wskutek wywoływania pożądanych zmian w poziomie cholesterolu HDL i zmniejszeniu stresu. Wina z czerwonych winogron zawierają, obok alkoholu, substancje zwane polifenolami, które ograniczają zasięg niszczącego procesu zapalnego lub martwicy. Trzeba jednak bezwzględnie podkreślić, że nadmiar alkoholu działa niekorzystnie na przemiany tłuszczowe, a zwiększając apetyt, sprzyja powstawaniu otyłości (piwo). Nadużywanie alkoholu jest zatem zawsze szkodliwe. Prowadzi do uzależnienia, jest powodem powstawania ciężkich schorzeń wielu narządów. W większych ilościach alkohol jest trucizną protoplazmatyczną to znaczy, że jest kardiotoksyczny, neurotoksyczny i hepatotoksyczny. Alkohol jest ponadto substancją wysokokaloryczną i jedna jednostka dostarcza aż 210 kcal energii, co przeszkadza w odchudzaniu i musi być uwzględnione w dobowym bilansie kalorycznym. 
(Jedna jednostka alkoholowa* to taka ilość dowolnego napoju alkoholowego, w którym zawarte jest do 30 ml. czystego alkoholu etylowego. Przy takiej ilości alkoholu nie przerywa się stosowanego leczenia farmakologicznego.) 
Utrzymywanie cholesterolu w zakresie prawidłowych wartości. Przestrzeganie diety niskocholesterolowej (śródziemnomorskiej) z ograniczeniem tłuszczów zwierzęcych. Zaleca się spożywanie tłuszczów pochodzących z ryb morskich. Aktualnie należy utrzymywać po­ziom cholesterolu całkowitego poniżej 175 mg%, cholesterolu LDL w zakresie 70 - 100 mg% lub poniżej 70 mg%, trójglicerydów poniżej 150 mg%, cholesterolu HDL powyżej 60 mg%. Ideałem jest osiągnięcia stanu, w którym poziom HDL jest zbliżony do poziomu LDL. Wraz  z kontrolą pełnego lipidogramu wskazana jest kontrola poziomu cukru. W czasie kontroli należy większą wagę zwracać na poziom trójglicerydów (triacylogliceroli). Mają one o wiele większe znaczenie w rozwoju choroby naczyń niż dotychczas sądzono. Zapamiętaj! Czym masz większe ryzyko choroby naczyniowej tym niższy poziom cholesterolu szczególnie LDL powinieneś mieć. Jeżeli masz prawidłowe wartości cholesterolu całkowitego i jego frakcji, nie masz innych czynników ryzyka rozwoju miażdżycy, a w rodzinie występują zawały lub udary CUN w młodym wieku, to powinieneś (już odpłatnie) oznaczyć sobie poziom Lp-a
     UWAGA: ponieważ pacjent przyjmuje leki hipolipemizujące, wskazana jest kontrola aminotransferaz i kinazy kreatynowej, przeciętnie raz na kwartał (razem z rutynową kontrolą poziomu lipidów).
     UWAGA: ze względu na konieczność dobrej kontroli gospodarki cukrowej, konieczne jest posiadanie glukometru do oso­bistego użytku. Należy prowadzić specjalny zeszyt kontroli glikemii (tzn. poziomów cukru - glukozy - we krwi) na czczo i w 2 godziny po posiłkach, wg zaleceń prowadzącego le­karza. Pacjent z zaburzeniami gospodarki cukrowej lub cukrzycą, powinien okresowo samodzielnie własnym glukometrem oznaczać poziomy glikemii na czczo i w dwie godziny po głównych posiłkach. Z wynikami zanotowanymi w zeszycie oraz z osobistym glukometrem, powinien zgłaszać się do lekarza rodzinnego i okresowo do diabetologa
Utrzymywanie prawidłowej masy ciała (00 - 00 kg). W każdym przypadku należy utrzymać prawidłową masę ciała. Jeśli występuje nadwaga (BMI > 25.0) lub otyłość (BMI > 29.9), konieczna staje się normalizacja masy ciała poprzez zbilansowanie diety i aktywności fizycznej. W tym celu należy ustalić w sposób doświadczalny dietę izokaloryczną, czyli taką, przy której waga pozostaje na jednakowym po­ziomie. Po ustaleniu takiej diety, od dobowej racji kalorycznej odejmuje się około 200 - 500 kcal, i taką dietę stosuje się systematycznie, aż do uzyskania wartości docelowej. Aby obliczyć kaloryczność dobowej racji pożywienia, prosimy posługiwać się załączonymi tabelami dietetyczny­mi. W celu obliczenia orientacyjnej dobowej racji pokarmowej wagę należną przemnażamy przez 25 – 30 kcal (u kobiet i starszych mężczyzn) lub 30 - 35 kcal (u młodszych mężczyzn). Przy czym niższe wartości kaloryczne stosuje się u osób nie aktywnych, a większe u osób o dużej aktywności.
     Niezależnie od przyjętego systemu redukowania masy ciała, należy pamiętać, że posiłki muszą być spożywane bardzo regularnie, w ilości nie mniejszej niż 5 razy na dobę, o jednakowych godzinach. Należy je spożywać wolno, z dokładnym przeżuwaniem każdego kęsa w stosunkowo długim czasie. Po­między posiłkami nie wolno niczego dojadać, pić słodzonych płynów, soków owocowych oraz jeść owoców. W czasie całej kuracji, o ile nie ma przeciwwskazań, zaleca się spożywanie nieco większej ilości wody mineralnej niegazowanej i niesłodzonych płynów (herbatki). Nie na­leży spożywać soków owocowych i owoców poza posiłkami.
     Bezpieczna dla zdrowia "szybkość" redukcji masy ciała to ubytek o ok. 2- 4 kg na miesiąc. Kurację odchudzającą należy prowadzić jak najrza­dziej- najlepiej raz i skutecznie. Po osiągnięciu wagi docelowej należy dołożyć wszelkich starań, aby ponownie nie tyć, co następuje bar­dzo szybko, przy najmniejszej nieuwadze. Należy pamiętać, że redukcja masy ciała o 10 kg aktualnej wagi, utrzymywana przynajmniej przez okres jednego roku, normalizuje za­burzony metabolizm lipidów i cukru, pozwala na lepszą kontrolę tęt­niczego ciśnienia krwi, przynosi poprawę sprawności i tolerancji wysiłku. Zazwyczaj już wcześniej- przy mniejszym ubytku- wystarcza do doraźnego opanowania dolegliwości, co nie powinno prowadzić z kolei do zaprzestania dalszych starań. W każdym bowiem przypadku należy dążyć do PEŁNEJ NORMALIZACJI MASY CIAŁA, pamiętając o tym, że nadmiar tkanki tłuszczowej (szczególnie zlokalizowanej w jamie brzusznej) jest ważnym czynnikiem rozpoczynającym lub podtrzymującym rozwój choroby naczyniowo-sercowej, cukrzycy typu 2, nadciśnienia tętniczego, dny moczanowej. Tylko w wyjątkowych przypadkach można rozważyć postępowanie farmakologiczne, lub nawet chirurgiczne leczenia otyłości, ale zawsze musi o tym decydować i, przebieg procesu kontrolować, lekarz. Każdy pacjent z chorobą naczyniowo-sercową powinien posiadać dobrą wagę łazienkową i codziennie kontrolować ciężar ciała (obowiązkowe notatki).
Zasady układania zmodyfikowanej diety śródziemnomorskiej. Przy układaniu diety, należy pamiętać, że pomimo ograniczeń dietetycz­nych, muszą się w niej znaleźć wszystkie potrawy z tzw. "piramidy" zdro­wego żywienia, skonstruowanej wedle zasad zmodyfikowanej diety śródziemnomorskiej. Człowiek, którego ewolucja przez miliony lat przebiegała na afrykańskich sawannach i w basenie Morza Śródziemnego, do ta­kiej diety jest przystosowany ewolucyjnie.
Dieta śródziemnomorska zakłada dziennie taką aktywność fizyczną, która zrównoważy kaloryczność spożytego posiłku w ciągu całej doby. Zaleca się nie przekraczanie kaloryczności potraw powyżej 1.800 kcal i wydatkowanie energii na codzienną aktywność ruchową od 300 do 400 kcal (poza ćwiczeniami i treningiem co drugi dzień). 
Należy spożywać od trzech do pięciu posiłków dokładnie o tych samych godzinach codziennie. Pierwszy zawsze o około 6:00 i ostatni o 18:00. Od 18:00 do 6:00 nie spożywamy ani nie wypijamy żadnego posiłku zawierającego kalorie. Jest to fizjologiczny okres głodu. Trzy większe posiłki to: śniadanie, obiad, kolacja, i dwa mniejsze w formie przekąsek: drugie śniadanie, podwieczorek. W każdym z tych posiłków powinny się znaleźć produkty zbożowe z pełnego ziarna (np. żytni razowiec, graham) oraz tłuszcze roślinne. W trzech posiłkach powinny się znaleźć dozwolone warzywa bogate w błonnik oraz owoce (nie więcej niż 120 – 150 kcal „owocowych”). W jednym do trzech - orzechy lub rośliny strączkowe. W dwóch posiłkach dziennie powinny wystąpić ryby, jaja i drób. W dwóch posiłkach - mleko i jego niskotłuste przetwory bogate w wapń. Tylko raz dziennie można zjeść porcję mięsa (do 10 dkg)- w tym zaleca się ryby morskie (do 4 x na tydzień), 2 x na tydzień drób i tylko raz w tygodniu mięso czerwone o ile to możliwe i stać cię na to zaleca się dziczyznę. Bardzo rzadko można jeść wyroby z mąki pszennej (białe pieczywo), ryż. Do minimum redukujemy również spożycie ziemniaków. Staramy się wypijać w ciągu doby do 1.5 l. wody mineralnej, albo najzdrowiej gorzkiej ZIELONEJ HERBATY, o ile nie ma przeciwwskazań lekarskich do przewadniania. Pamiętaj, że zielona herbata zawiera cenne antyoksydanty tak jak wino z czerwonych winogron, czy granaty.                                   


Pisząc skrótowo: rano spożywaj filiżankę kawy naturalnej, lub kakao, w południe spożywaj porcje ryby najlepiej tłustej, głębinowej z mórz północnych, wieczorem pij lampkę czerwonego wina gronowego, przed snem zjedz małą kostkę GORZKIEJ czekolady o możliwie największej zawartości masy kakaowej (> niż 70%). Poza tym codziennie wypijaj duże ilości niesłodzonej zielonej herbaty. Resztę uzupełniaj produktami pochodzenia roślinnego. Licz kalorie owocowe (do 150/dobę łącznie z sokami)
Mimo zwiększonego spożycia ryb, spożywaj wielonienasycnone kwasy tłuszczowe (omega 3 i omega 6) w ilości od 1.000 do 3.000 mg na dobę, w zależności od poziomu trójglicerydów w surowicy krwi.


 
Jeżeli w ciągu tygodnia nie zjadasz przynajmniej 1.5 kg tłustych ryb, spożywaj dodatkowo jako suplement diety kwasy omega 3   
UWAGA: istnieją diety odchudzające, oparte na stosowaniu potraw o wysokiej zawartości białka, czy tłuszczów: tzw. dieta J. Kwaśniewskiego, znana również pod nazwą "dieta optymalna", która jako dieta niskowęglowodanowa, jest przeciwieństwem diety śródziemnomorskiej i prowadzi do wystąpienia kwasicy metabo­licznej. Jest w istocie dietą niedoborową: zawiera małe ilości witami­ny C i z grupy B oraz za mało pierwiastków takich jak potas, wapń, magnez, miedź. Zawiera z kolei zbyt dużo retinolu, a także so­du (sól!), fosforu, żelaza, cynku.
Według obecnego stanu wiedzy, stoso­wanie tej diety z dużym prawdopodobieństwem zaliczyć można do ryzykownych zachowań zdrowotnych, które, jak np. palenie papierosów, zwiększają ryzyko pogorszenia stanu zdrowia, w tym ryzyko zgonu. 
     
UWAGA: w czasie kuracji odchudzającej, w przypadku współistnienia cukrzycy, obowiązuje szczególnie częste oznaczanie poziomów cukru i korygowanie leczenia.
Dieta śródziemnomorska może być uznana za poprawną dietę przeciwcukrzycową pod warunkiem zmniejszenia do niezbędnego minimum, lub wykluczenia z niej potraw o wysokim indeksie glikemicznym. Dla bezpieczeństwa dobrze jest za takie uznać potrawy o indeksie wyższym od 50. Należą do nich zazwyczaj potrawy produkowane z mąki pszennej, ryż, ziemniaki i buraki. Także należy do minimum ograniczyć spożycie mleka i zup mlecznych. Stosować zamienniki wapnia. Nie spożywać żadnych słodzonych napojów i słodyczy.

     
      UWAGA: nawet gdy nie ma rozpoznanej cukrzycy, warto taką dietę stosować na co dzień, bowiem zmniejsza ona ryzyko zachorowania na tą chorobę. Jest to ważne u osób z nadwagą, a szczególnie tych, które mają już rozpoznaną dysglikemię, lub nieprawidłową tolerancję glukozy. Należy też pamiętać, że codzienne wypijanie niewielkiej ilości dobrej kawy, zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę.
UWAGA: dieta typu śródziemnomorskiego ma korzystny wpływ nie tylko na metabolizm cholesterolu, tłuszczu i cukru, a zatem pomaga sercu i naczyniom krwionośnym, zapobiegając rozwojowi miażdżycy, ale także korzystnie działa na mózg, przeciwdziałając powstawaniu niemiażdżycowych zespołów otępiennych (Parkinson, Alzheimer). Zatem dieta śródziemnomorska powinna stać się sposobem żywienia się każdego człowieka, szczególnie po 50-tym roku życia.                                                                                                                                                                           
7. Prowadzenie aktywnego trybu życia z systematycznie uprawianymi ćwiczeniami o dozwolonej i określonej na naszym oddziale częs­totliwości i natężeniu.
   Wysiłek fizyczny jest naturalnym lekiem. Obniża poziom glukozy i tłuszczów we krwi, podnosi poziom cholesterolu HDL (dobry cholesterol), powoduje wydzielanie endorfin – naturalnych narkotyków szczęścia.
a) Codziennie rano, przez 15 min. prowadzić należy rozgrzewkę fizyczną zło­żoną z ćwiczeń oddechowych, rozciągających duże grupy mięśni i uruchamiające wszystkie stawy.
b) W trakcie porannej aktywności fi­zycznej nie należy doprowadzać do zmęczenia.
c) Co drugi dzień, po rozgrzewce prowadzonej na takich sa­mych zasadach jak poranna, przeprowadzić należy właści­wy trening kardiologiczny, trwający około 30-45 min., o niewielkim, podprogowym - kontrolowanym, obciążeniu treningowym, na po­ziomie do 00 METs (ó 00 WAT), przy tętnie do 000/min. Ze względu na stan kliniczny, zastosowaną farmakoterapię, wynik kontrolnego testu wysiłkowego, wartości parametrów sercowych oraz nawracają­ce dolegliwości bólowe w układzie ruchu, zabronione jest zarówno prze­kraczanie limitów tętna, obciążenia, czasu i zmęczenia (do 11/12 w skali Borga), jak również dopuszczanie do powstawania bólów wieńcowych, na­silania dolegliwości bólowych ze strony układu ruchu, oraz do wystąpienia objawów chromania przestankowego podczas treningu.
d) UWAGA: W wartościach podanego tętna uwzględniono poprawkę na za­pisane leki.
   (W przypadku konieczności zmiany leczenia przez lekarza prowadzącego, prosimy o zapytanie o zalecone wartości tętna przy nowoprzepisanych lekach.)
e) UWAGA: W czasie fazy odpoczynku po treningu, w ciągu ok. 10/15 minut doprowadzić należy (głównie za pomocą ćwiczeń oddechowych i rozluźniających) do powolnego powrotu tętna do wartości sprzed treningu.
UWAGA: systematyczna aktywność fizyczna jest ważnym czynnikiem ob­niżającym poziom cholesterolu. Wpływa korzystnie na jego rozdział w poszczególnych frakcjach. Poza tym jest także ważnym lekiem stosowanym jako uzupełnienie leczenia cukrzycy. Jednocześnie ułatwia zachowanie przepływu krwi w usz­kodzonych naczyniach wieńcowych i innych. Wspomaga inicjowania udrażniania się naczyń obocznych, a wg niektórych badaczy sprzyja nowotworzeni się nowych naczyń w procesie neoangiogenezy. Trzeba jednak pa­miętać, że w godzinach do 9°°, poza poranną rozgrzewką, nie należy podejmować większych wysiłków fizycznych. Trening na­leży przeprowadzać zawsze po godzinie 9°°. W przypadku niekorzystnych czynników atmosferycznych (upał, nadmierna wilgotność powietrza - powyżej 75%, mróz, silny wiatr - głównie o charakterze fenowym - halny) także należy unikać treningów i podejmowania równoważnych natężeniem wysiłków fizycznych. Zapamiętaj, że sama kontrolowana aktywność fizyczna zmniejsza nawrót incydentów naczyniowych o koło 15%, które „dodają” do redukcji ponownych zachorowań z tytułu redukcji czynników ryzyka i przyjmowania zaleconych leków.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #541 : 2009-12-03, 10:23:43 »

Świetny tekst!
W pigułce zebrane wszystkie stare -"naukowe"- zabobony dietetyczne amerykańskich "naukowców" z ostatnich dwóch dekad XXw!  Very Happy

PS
należy postępować dokładnie odwrotnie od tych "zaleceń", by z dużym prawdopodobieństwem zachować zdrowie!
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #542 : 2009-12-03, 10:27:18 »

 Tako rzecze oficjalna medycyna. Obywatelu, lecz się sam Smile  , co w moim przypadku się stało. Dzięki doktorowi Kwaśniewskiemu Exclamation  Wyrazy uszanowania dołączam niniejszym.                    
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #543 : 2009-12-03, 10:29:38 »

Świetny tekst!
W pigułce zebrane wszystkie stare -"naukowe"- zabobony dietetyczne amerykańskich "naukowców" z ostatnich dwóch dekad XXw!  Very Happy

PS
należy postępować dokładnie odwrotnie od tych "zaleceń", by z dużym prawdopodobieństwem zachować zdrowie!


Minęliśmy się. Proszę o przekazanie Panu Doktorowi Kwaśniewskiemu życzeń zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #544 : 2009-12-03, 10:39:02 »

Oczywiście, przekażę z wzajemnością!  Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #545 : 2009-12-03, 15:10:48 »

Dziękuję
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #546 : 2009-12-03, 19:50:41 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71956


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #547 : 2009-12-03, 20:27:16 »

Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #548 : 2009-12-03, 21:19:43 »

http://polsatsport.pl/dyscypliny/pilka_nozna/6238.htm

Naszych nie ma  Sad
Na pocieszenie nam pozostaje, że "ruskich" też nie Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #549 : 2009-12-04, 15:04:48 »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7331235,Dunscy_naukowcy__Telefony_komorkowe_nie_powoduja_raka.html?skad=rss - może i raka mózgu nie powodują, ale nikt rozsądny raczej głowy do kuchenki mirofalowej nie wkłada. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71956


Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #550 : 2009-12-04, 16:56:08 »

..ale ciekawski by mógł.. Laughing
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #551 : 2009-12-04, 18:25:36 »

 Very Happy   Very Happy   Very Happy  , ciekawski by nic ne osiągnął
bo najpierw głowę musiałby sobie odjąć
by ją za drzwiczkami mikrofalówki
zamknąć  Confused   Smile 
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #552 : 2009-12-04, 18:37:37 »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7331235,Dunscy_naukowcy__Telefony_komorkowe_nie_powoduja_raka.html?skad=rss - może i raka mózgu nie powodują, ale nikt rozsądny raczej głowy do kuchenki mirofalowej nie wkłada. Wink


Wiesz co "admin", to co mnie najbardziej zdenerwowalo, to sposob wypowiedzi dunskiego naukowca: wierzymy, ze nie.......wierzymy, ze to nie....wierzymy....itd
Pan dr. Jan Kwasniewski zawsze mowil, ze konkluzji nie mozna opierac na wierze a na wiedzy.

Wg. mnie jak zwykle wymyslono jakas tam teorie, ktora trzeba udowodnic. Robi sie badania od 1992 roku i w dalszym ciagu sie wierzy a nic sie nie wie. To wszystko to jest o kant zadka rozbic.

Popatrz na Dr. Jana Kwasniewskiego, ktory przedstawil dowody na podstawie wiedzy a i tak nie wszyscy w to wierza. Wiem, wiem to jest ich problem, chca jesc surowe, chca jesc weglowodany jako podstawowe paliwo OK, niech jedza. Mnie tu chodzi o baze. Podstawe wypowiedzi: " tak jest, ze kiedy......." albo " na podstawie prob i badan..." to jest wiedza. A nie jakies tam " wierze, ze tak bedzie" Albo do cholery wiem, albo zamykam ryj i nic nie mowie. Bo na wierze , jest kosciol zbudowany a to chyba nam wystarczy.

Sorry, ale wlasnie tych -nascie lat badan nad telefonami komorkowymi sledzilem i dzisiejsza konkluzja profesora dunskiego, ktory pewnie z zawodu jest slusarzem wlasnie mnie wyprowadzila z rownowagi po raz kolejny.

Mysle wiec jestem a nie wierze i moze bedzie.!!!
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #553 : 2009-12-04, 18:43:55 »

Staram się nie rozmawiać przez żaden telefon!
Jeśli przez komórkę - to nastawiam na głośno (bo tajemnic nie mam) i trzymam na wyciągnięcie ręki... - tak na wszelki wypadek.  Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #554 : 2009-12-04, 18:51:23 »

Ja mam z tym troche problem, poniewaz mamy pare fabryk w  Europie i dzwinia do mnie czesto, bardzo czesto. Gdybym mial takzsumowac moje rozmowy telefoniczne w ciagu dnia to bedzie to w okolocach 4 godzin dziennie. W biurze siedzi nas pare osob i na "wyciadnieta reke", o czym juz dawno myslalem,  sie nie da.
No coz, mam nadzieje, ze tych 10-15 zoltek zjedzonych dziennie mnie w jakis sosob uchrini przed smiercia technologiczna.hihihihi
Takie zycie.Jak to moj, swietej pamieci ojciec mowil, bierz zycie jakim jest a daj takie jaki bys chcial miec. Co Tata chcial rozumiem, trudno jest to jednak zrealizowac.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #555 : 2009-12-04, 19:00:49 »

bierz zycie jakim jest a daj takie jaki bys chcial miec.

Piękna sentencja, ale tak sobie myślę, że pierwsza część: "bierz zycie jakim jest" - niesie zbyt wiele przypadkowości, a intelekt daje pole manewru, stosowne do zasobów roztropności.  Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #556 : 2009-12-04, 19:09:22 »

pewnie tak, ojciec byl filozofem, a ja jestem technikiem.....tu zawsze mielismy , ze tak powiem problem. Ja nie potrafilem zapamietac rzeczy ktorych nie potrafilem zrozumiec, natomiast Tata potrafil prowadzic monologi , ze tak powiem godzinne. Brak mi tych wywodow, na temat zycia, rzeczywistosci, egsystencjalizmu i normalnej oglady. W jedo oczach zawsze bylem raptusem, robilem a pozniej myslalem, ech, duzo by mowic.

Mial wiele powiedzen, ktore do dzis mnie "przesladuja", bo mial racje. Jedno z jego ulubionych, aby mi przedstawic niekonsekwencje w podejmowaniu zyciowych decyzji bylo:" gdyby kozka nie skakala, to by dzban wode nosil"!!!! To jest tak beznadziejne pomieszanie poeiwdzen a mimo wszystko tak jednoznaczne.

Brak mi Taty. I jego "glupich" powiedzen.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #557 : 2009-12-04, 19:17:53 »

Nie wiem, co Ci odpisać, bo i tak Cię nie pocieszę ...  Confused
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #558 : 2009-12-04, 19:20:09 »

Najwazniejsze ze jestes "admin". Dzieki za cieple slowa.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: ciekawostki
« Odpowiedz #559 : 2009-12-04, 21:02:26 »

Staram się nie rozmawiać przez żaden telefon!
Jeśli przez komórkę - to nastawiam na głośno (bo tajemnic nie mam) i trzymam na wyciągnięcie ręki... - tak na wszelki wypadek.  Wink

Słuchawka na miedzianym kablu i telefon w kieszeni załatwiają problem, chociaż w moim przypadku to jest mało istotne, bo moich rozmów telefonicznych uzbiera się sumarycznie może 5 minut na dobę -- wychodzę z założenia amerykańskich handlowców, że "telefon służy TYLKO do umawiania się" (nie licząc sytuacji awaryjnych) a "pogadanki/rozmowy" są możliwe tylko face-to-face. Smile
Zapisane
Strony: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 1281 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 20 zapytaniami.