forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 23:24:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658481 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]  (Przeczytany 55958 razy)
anakin
Go


Email
Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« : 2016-08-01, 13:10:59 »

Czolem! Jestem na diecie J. Kwasniewskiego juz pare lat, a nadal czuje, ze ledwie liznalem to "z czym to to sie je".Niby znana jest mi tresc wszystkich wydanych w Polsce ksiazek, publikacji na stronie Doktora i watkow na tym forum, ale to wciaz zbyt maloe... jak dla mnie.

Ale, hej!, wiem, ze sa tu osoby zaznajomione z DO/ZO znacznie dluzej ode mnie, wiec moze uzykam odpowiedzi na (chociazby niektore) brakujace informacje? Neutral Ne daja mi spokoju nastepujace pytania...

  • 1. Czy poza nowotworami sa inne przypadki, w ktorych nalezy ograniczyc do minimum spozycie bialka?

  • 2. Czy stosunek B : W jak 1 : 1,5 ma prawo w jakims szczegolnym przypadku zaistniec na DO, czy jest to jedynie opcja zarezerwowana dla ZO?

  • 3. Czy proporcja B : W jak 1 : 1,5 powinna byc brana pod uwage tylko przy budowaniu masy miesniowej - by ilosc bialkowego budulca nie byla przesadna - czy rowniez bez "silowni" ma to sens (np. 50 gB : 75 gW)?

  • 4. Ktory model zywienia najbardziej rujnuje zdrowie - ubogopastwiskowy czy korytkowy? A moze pastwiskowy?

  • 5. Choroby z ktorej grupy - miazdzycorodnych (ubogie pastwisko i koryto) czy anty-miazdzycowych (pastwisko) - najdluzej  i najtrudniej (o ile w ogole) sie leczy?

  • 6. Przy jakich chorobach "pacjent" potrzebuje duzych ilosci bialka juz na samym starcie DO, aby odbudowac wyniszczony ogranizm? Czy dotyczyczy to jedynie ubogiego pastwiska (przemiana glukozy droga pentozowa)?

  • 7. W jakich przypadkach mozna stwierdzic, ze w organizmie wystepuje z cala pewnoscia ogolna przewaga ukladu sympatycznego lub parasympatycznego, a nie tylko czesciowa tu i tam?

  • 8. Czy przy chorowaniu spowodowanym ubogim pastwiskiem mamy do czynienia zawsze z ogolna przewaga ukladu parasympatycznego i przemiana glukozy w cyklu pentozowym w calym organizmie?


    Z gory dziekuje za wszelkie merytoryczne odpowiedzi!
  • Zapisane
    Anulka177
    Jr. Member
    **
    Pe: Kobieta
    wiadomoci: 3981



    Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #1 : 2016-08-01, 13:20:46 »

    Odp do punktu 2

    Jeśli zjesz 30-40g białka najlepszej jakości czyli z żółtek, a węglowodany trzymasz na poziomie ok 50g to jaka proporcja wyjdzie? I to bez względu na to czy jest to DO czy ZO?


    Odp do punktu 4

    To jakbyś zapytał, czy lepsza jest cukrzyca, miażdżyca czy może rak albo ewentualnie RZS?
    Zapisane

    anakin
    Go


    Email
    Re: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #2 : 2016-08-01, 13:32:49 »

    A!, i przy okazji moze jeszcze jedno... to tez nie daje mi spokoju. Chodzi o moja mame... Z tego co mi wspomniala mimochodem wiem, ze:

  • lyka cos, bo jest na "granicy osteoporozy"
  • od jakiegos czasu znacznie czesciej sika, takze w nocy musi wstac
  • raczej nie je za wiele bialka pochodzenia zwierzecego (wrecz ma niechec do jaj, a w sklepie zawsze prosi by wedliny skroic cienko)
  • ma nadwage, moze nie wielki bandzioch, ale opnonka jest
  • mam 31 lat, wiec co do wieku mojej mamy to... wiadomo Wink

    Tak wiec, mimo, ze chetnie jada kabanosy i salami, a takze chudy pieczony boczek, raczej obawiam sie wyklucia czegos nowego z grupy chorob "heksozowych" anizeli "pentozowych" Slusznie?
  • Zapisane
    anakin
    Go


    Email
    Re: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #3 : 2016-08-01, 14:35:53 »

    Odp do punktu 2

    Jeśli zjesz 30-40g białka najlepszej jakości czyli z żółtek, a węglowodany trzymasz na poziomie ok 50g to jaka proporcja wyjdzie? I to bez względu na to czy jest to DO czy ZO?

    Nie chce odbiegac od meritum watku, ale... Ktos na forum ma moze odmienne zdanie? Niewazne czy czlowiek ma 160 cm czy 190 cm, to zawsze ma byc okolo 50 gW/d? ;->

    I czy w przypadku DO, ktore jest utozsamiane z leczeniem choroby (przynajmniej przeze mnie) naprawde moze byc mowa o bialku na poziome 30-40 g? Czy aby wyzsza podaz bialka nie jest wskazana? Pomijajc oczywiscie nowotwory wyjatek (czy jedyny?), ale to wowczas zarowno wycina sie weglowodany z diety. ;->
    Zapisane
    renia
    Hero Member
    *****
    Pe: Kobieta
    wiadomoci: 70133


    Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #4 : 2016-08-01, 14:44:58 »

    Węglowodany (średnio) na ŻO powinny być ok. 0,8 g na kilogram wagi należnej...
    Przy cukrzycy i nowotworach mniej ich powinno być. W czasie większego wysiłku umysłowego czy stresu jest trochę większe zapotrzebowanie na nie. Jak chce się precyzyjnie ich ilość określić, to tylko paski Keto......
    Każdy jest inny i ma trochę inne zapotrzebowanie na wszystko...
    Jeszcze zależy czy je się węglowodany proste czy złożone...

    Tutaj trochę jest o węglowodanach....http://optymalni.hol.es/porcja-wiedzy/97-weglowodany-na-diecie-optymalnej.html
    Zapisane

    anakin
    Go


    Email
    Re: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #5 : 2016-08-01, 15:21:50 »

     Neutral Neutral Neutral

    * anakin specjalnie wybral takie a nie inne pytania, bo liczyl na ciekawa, glebsza dyskusje (stad tag PELNE ZANURZENIE). A po raz kolejny dostaje te same dyletanckie odpowiedzi (albo wrecz paciorki)...

    Mam chyba strasznego pecha, bo dysputy o pogodzie, polityce, pociechach i muskulach mnie w ogole nie jaraja...


    Zapisane
    Maniek
    Jr. Member
    **
    wiadomoci: 3999


    Odp: Re: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #6 : 2016-08-01, 18:03:36 »

    Neutral Neutral Neutral

    * anakin specjalnie wybral takie a nie inne pytania, bo liczyl na ciekawa, glebsza dyskusje (stad tag PELNE ZANURZENIE). A po raz kolejny dostaje te same dyletanckie odpowiedzi (albo wrecz paciorki)...

    Mam chyba strasznego pecha, bo dysputy o pogodzie, polityce, pociechach i muskulach mnie w ogole nie jaraja...



    Anakin albo jest debilem, albo na niego pozuje. "Głębsza" dyskusja na tak trywialne tematy, odbywała się na tym forum już po stokroć... Jak nie potrafisz jeść jak człowiek(alergie itp.), zapisz się do jakiegoś specjalisty , na chów klatkowy.
    Amen
    Zapisane
    Gavroche
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 41529


    Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #7 : 2016-08-01, 19:43:01 »

    Iiiiiiiiiihhhhhhhaaaaaa! Laughing
    Zapisane
    Diogenes z Synopy
    Go


    Email
    Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #8 : 2016-08-03, 13:34:44 »

    jestem w wieku podobnym do twojej mamy. Też kiedyś wstawałem siku w nocy ( 1-3 razy) . Nie wiem z jakiego powodu. Konował robił mi PSA i było normalne.  Teraz nie wstaję, bo nie mam takiej potrzeby, robię rano. 12 godzin mogę spać bez. ( choć śpię 6-7 ) .
    Z tą osteoporozą  to pewnie wykryta  po to, aby sprzedać tabletki. Ale to pewnie wiesz.

    Niech sprawdzi sobie tarczycę czy dobrze działa (to już ten wiek)    - bo później to już raki przychodzą ( nieprawidłowa gosp hormonalna nie pomaga).    Nawiasem mówiąc, endokrynolog i tak jej nie wyleczy.  Confused

    Ale po co to powtarzać. Znasz profilaktykę i leczenie przyczynowe.   Rolling Eyes  Jest nim prawidłowe odżywianie się ( w dużej części odpowiada za aktualny stan organizmu)

    Cytuj
    ma nadwage, moze nie wielki bandzioch, ale opnonka jest

    także  miałem kiedyś bęben, a tera nie mam   Smile 
    Zapisane
    anakin
    Go


    Email
    Re: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #9 : 2016-08-05, 23:44:35 »

    @up, dzieki za odzew i cenne wskazowki.

    @Maniek:

    Mam rozumiec, ze potrafisz udzielic mi odpowiedzi na kazde z postawionych 8 trywialnych pytan? Na te chwile mocno watpie w Twoje "intelektualne zdolnosci". Zwlaszcza, ze kiedys natrafilem przypadkiem i przegladalem posty niejakiego "Manka" na jakims anglojezycznym forum z tematami o diecie Kwasniewskiego. Pamietam, ze byla to nie lada grafomania. Ale moze od tego czasu troszke sie douczyles, he?

    Odnosnie tego pejoratywnego epitetu pt. "chow klatkowy" wobec "diety optymalnej", to rozumiem, ze nadal wazysz >90 kg i wciaz otylosc nie jest dla Ciebie choroba?

    Otylosc to jednak jest choroba (zbugowany metabolizm), a ten watek nie bez powodu jest w dziale "Dieta Optymalna". Zauwaze przy tym, bo chyba Ci to umknelo, ze:

  • nie tyle interesuje mnie sama dieta, tylko raczej choroby wywolane zaburzeniami w polu elektromagnetycznym przez taki a nie inny "metabolic adjust", spowodowany taka a nie inna dieta, i wszystkim co sie z tym wiaze,
  • ja naprawde dosc dobrze zapoznalem sie z postami na tym forum (pomimo tego calego smietnika) w czasie opracowywania 2 duzych watkow o ZO i DO. I wiem jakie "pojecie" ogol "optymalnych" ma o pracy Doktora. Acz zarazem uwazam, ze za taki stan "wiedzy" odpowiada w 100% sam Doktor i Tomasz Kwasniewski, bowiem ksiazki (wlacznie z "Jak nie chorowac") i "dokumentacja" na stronie (spuszczajac zaslone milczenia na "jakosc" postow na forum) naprawde nie sa wybitnie rozplanowane. Jak sobie poscielesz... wiadomo. Do tego "Kwasniewski ma miazdzyce" w jednym z pierwszych wynikow z Google po zapytaniu o diete Doktora... Grzech zaniechania.

    Na dzis mam silne przekonanie, ze Doktor i Tomasz Kwasniewski naprawde zrobili wszystko, co w ich mocy, aby nikt nie zabral sie na powaznie za sondowanie pogladow Doktora. I wole myslec dla wlasnego dobra, ze to zwykla "nieudolnosc", a nie obliczony zabieg.

  • Zapisane
    renia
    Hero Member
    *****
    Pe: Kobieta
    wiadomoci: 70133


    Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #10 : 2016-08-06, 06:24:30 »

    Doktor Kwaśniewski nie ma poglądów, tylko ma Wiedzę.
    Zapisane

    Jarek
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 30305


    Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #11 : 2016-08-06, 10:38:38 »

    Ale korzystać z tej wiedzy to coś zupełnie innego .
    Zapisane
    Bobby
    Go


    Email
    Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #12 : 2016-08-06, 14:15:44 »

    Tak jak kropka po wyrazie a nie zaraz za nim.
    Zapisane
    Maniek
    Jr. Member
    **
    wiadomoci: 3999


    Odp: Re: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #13 : 2016-08-06, 14:48:35 »



    Odnosnie tego pejoratywnego epitetu pt. "chow klatkowy" wobec "diety optymalnej", to rozumiem, ze nadal wazysz >90 kg i wciaz otylosc nie jest dla Ciebie choroba?



    Zapoznaj się co Doktor Kwaśniewski pisał w temacie "wagi należnej" i skończ pajacować...
    Zapisane
    Jarek
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 30305


    Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #14 : 2016-08-06, 17:51:01 »

    Tak jak kropka po wyrazie a nie zaraz za nim.
    Ale to ty masz z tym problem ,ja nie  Laughing
    Zapisane
    Gavroche
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 41529


    Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #15 : 2016-08-06, 18:13:10 »

    Ćpun też nie ma problemu z narkotykami, dzwoni i ma, ale inni z jego otoczenia cierpią.
    Zapisane
    Jarek
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 30305


    Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #16 : 2016-08-06, 18:29:08 »

    A to twoje doznania ,czy wiedza goglowa? Laughing
    Zapisane
    Gavroche
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 41529


    Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #17 : 2016-08-06, 18:57:35 »

    Nie ma to znaczenia, Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się moja.
    Zapisane
    administ
    Go


    Email
    Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #18 : 2016-08-06, 19:00:54 »

     Laughing
    Ale może jakiś konsensus da się wypracować... Wink
    Zapisane
    Gavroche
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 41529


    Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #19 : 2016-08-06, 19:02:55 »

    Zwykle to oznacza podporządkowanie się pewnym konwencjom, np. zasadom ortografii i interpunkcji. Wink
    Nonkonformiści mogą sobie siedzieć samotnie w piwnicy.
    Zapisane
    Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
    « poprzedni nastpny »
    Skocz do:  

    Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
    © 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
    Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
    Strona wygenerowana w 0.255 sekund z 20 zapytaniami.